PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در رم بعد از آپدیت بایوس

rezaninja
02-02-2013, 18:07
سلام

من سیستم طبق مشخصات ذکر شده در امضاء دارم که دیروز بایوس آپدیت کردم اما بعد از آپدیت بایوس باس رم پایین اومد و شد 1066 اما قبلا هنگام بوت سیستم 1600 نشان میداد و همچنین مشخصات رم من نیز تغییر کرد که با توجه بعکس توضیح دادم لطفا بنده را راهنمایی کنید چطور میتونم این مشکل درست کنم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یه بار clerar cmos هم کردم باز درست نشد تو قسمت بایوس هم در تایمینگ که قبلا 1600 نشان میداد حالا 1066 نشان می دهد

rezaninja
02-02-2013, 18:22
ببخشید با برنامه Burn In Test بدین شکل نشون میده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
02-02-2013, 20:05
فرکانس روی 1066 است میتونید برید تو بایوس و از طریق ضریب رم فرکانس رم رو درست کنید

rezaninja
02-02-2013, 21:04
ممنون که جواب دادید برای راهنمایی کدام عکس تغییر بدم آیا باید جز بجز تغییر بدم یا فقط باس افزایش بدم کافیه

EXTREME
02-02-2013, 21:10
در قسمت dram configuration باید اینکارهارو بکنید

rezaninja
02-02-2013, 23:06
سلام

ببخشید منو اون عددا را وارد کردم اما همچنان DRAM FREQ , DRAM: FSB ثابت هستش

2T راتغییر بدم BANK T0 BANK چه قدر بذار کدام گزینه ها فعا ل کدومها را غیرفعال کنم

آیا TIMING MODE تغییر بدم یا نه یعنی تو MANUAL قسمت LIMITID چند بزارم

EXTREME
02-02-2013, 23:18
سلام

ببخشید منو اون عددا را وارد کردم اما همچنان DRAM FREQ , DRAM: FSB ثابت هستش

2T راتغییر بدم BANK T0 BANK چه قدر بذار کدام گزینه ها فعا ل کدومها را غیرفعال کنم

آیا TIMING MODE تغییر بدم یا نه یعنی تو MANUAL قسمت LIMITID چند بزارم

از اون قسمت عکس بدین همون dram configuration به تایمینگ دست نزنید بزارید رو حالت auto باشه

rezaninja
03-02-2013, 00:53
سلام

این مال ویندوز

بایوس که تغییر دادم اگه اشکال داره بگین

EXTREME
03-02-2013, 10:35
سلام

این مال ویندوز

بایوس که تغییر دادم اگه اشکال داره بگین

این الان مال قسمت dram ferecancy است ؟

rezaninja
03-02-2013, 16:08
سلام

آره اونجاست من اعداد تغییر دادم

rezaninja
03-02-2013, 16:38
ببخشید یه سوالی داشتم میتونم بایوس به ورژن قبلی برگردونم چون این ورژن زدم بتا بایوسه فکر کنم dfi کارخانه اش خوابیده از ششانس ما یه زمانی تعریفش میکردن همین ما خریدیم دیگه تولید نکرد

عجب دستی داریم

EXTREME
03-02-2013, 16:49
ببخشید یه سوالی داشتم میتونم بایوس به ورژن قبلی برگردونم چون این ورژن زدم بتا بایوسه فکر کنم dfi کارخانه اش خوابیده از ششانس ما یه زمانی تعریفش میکردن همین ما خریدیم دیگه تولید نکرد

عجب دستی داریم

معمولا اجازه نمیده به ورژن قبلی برگردین ولی تست کنید شاید بشه به ورژن قبلی برگردوند بعضی اوقات میشه

rezaninja
04-02-2013, 13:14
جناب EXTREME یه مشکل دیگه دارم با آپدیت بایوس دمای پردازنده حداقل 3 تا 4درجه افزایش یافته ولتاژ پردازنده یا 1.5 ولت هم میشه وقتی تو تسک منجر مقدار رم میبینم همیشه بالای 1 گیگ فضای اشغال شده داره و همین کار باعث میشه کارکرد CPU افزایش داشته باشه این مشکل رم رت نمیشه با همین بایوس حل کرد

EXTREME
04-02-2013, 16:17
جناب EXTREME یه مشکل دیگه دارم با آپدیت بایوس دمای پردازنده حداقل 3 تا 4درجه افزایش یافته ولتاژ پردازنده یا 1.5 ولت هم میشه وقتی تو تسک منجر مقدار رم میبینم همیشه بالای 1 گیگ فضای اشغال شده داره و همین کار باعث میشه کارکرد CPU افزایش داشته باشه این مشکل رم رت نمیشه با همین بایوس حل کرد

فضای بالای یک گیگ که اشغال شده به بایوس مربوط نمیشه شما وقتی سیستم رو روشن میکنید یک کپی از بایوس در رم است که این مربوط به بایوس نیست برای کم بشه برنامه های باز رو ببنیدید و start up رو خالی کنید ویروس هم باعث این مشکل میشه اگه فضای زیادی از رم به صورت مشکوک اشغال شده باشه

rezaninja
04-02-2013, 21:27
با تشکر برگشتم به بایوس قبلی درست شد و دما ی سیستم خیلی اومد پاییین اون بایوس بتا بایوس بود اما واقعا قدرت سی پی یو را میبرد بالا میخوام یه خنک کنند دیپ کول 400 ماتریکس بگیرم شاید دوباره این بایوس زدم من یه اشتباهی کردم این مادربورد خریدم این مال اورکلاکهای حرفه ایه مادر بورد که وقتی برای اولین بار بوت میکنی بعد از پاک کردن CMOS مادربورد مادرزادی رو ش پرفایل های اورکلاک بصورت ABS BOST SYSTEM داره مادر سی پی یو رو در میاره حیف که بلد نیستم والا میتروکندم