PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر شیوه محاسبه سرویس‌ ADSL از هفته آینده

parssis
02-02-2013, 14:41
امروز خبر زیر در خبرگزاری ها اومده ، فقط من آخرش نفهمیدم با این تغییر شیوه محاسبه ، اوضاع بدتر میشه ؟
اگر اطلاع بیشتری در مورد این قانون دارید لطفا در همین تاپیک اعلام بفرمایید

================================================== =========================

معاون رگولاتوری از اجرای دستورالعمل جدید ADSL از هفته آینده و پس از 22 بهمن‌ماه خبر داد و گفت: از این پس سرویس ADSL شامل یک هزینه نگهداری ماهانه است و مشترک بسته به ترافیک استفاده شده هزینه می‌پردازد.

حسن رضوانی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص زمان اجرایی شدن دستورالعمل جدید ADSL اظهار داشت: از آنجا که در دستورالعمل جدید برای نخستین بار صورت‌حساب مشترکان ADSL بر مبنای حجم ترافیک استفاده شده محاسبه می‌شود، اجرای این دستورالعمل نیاز فراهم کردن مقدمات و ایجاد تغییراتی در سیستم صورت‌ حساب‌گیری شرکت‌های خدمات دهنده داشت.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: شرکت‌های خصوصی مشکلی در ایجاد این تغییرات نداشتند و هم‌اکنون آماده اجرای دستورالعمل جدید ADSL هستند.
وی ادامه داد: شرکت مخابرات نیز مقدمات اجرای دستورالعمل جدید را فراهم کرده اما در چند استان سیستم هنوز آماده نشده و نمی‌توانند سرویس را حجمی محاسبه کنند.

رضوانی گفت: از این رو منتظر هستیم که تمام شرکت‌ها آماده شوند و یکباره زمان اجرای دستورالعمل جدید ADSL را اطلاع‌رسانی کنیم.
معاون رگولاتوری گفت: اجرای دستورالعمل جدید ADSL از هفته آینده و پس از 22 بهمن‌ماه آغاز می‌شود.دستورالعمل جدیدی که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای ارائه سرویس‌های ADSL تصویب کرده سرویس شامل یک هزینه ماهانه به عنوان هزینه نگهداری است و پس از آن مشترک به هر میزان که ترافیک استفاده کند، هزینه می‌پردازد.

همچنین در این دستورالعمل برای نخستین بار به عنوان راه‌حلی برای جلوگیری از دامپینگ در بازار، حداقل تعرفه تعیین شده که حداقل تعرفه 60 درصد کف تعرفه لحاظ شده است.
هم اکنون اغلب سرویس‌دهی شرکت‌ها بر اساس سرویس ADSL چند ماهه با حجم ترافیک محدود است (برای مثال 3 ماهه با 5 گیگابایت ترافیک) که با اجرای این دستور العمل طرح‌های سابق ADSL به طرح جدید تغییر می‌کند.

منبع خبر :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

behnam-k
02-02-2013, 16:09
اینو من خونده بودم ،اما منم زیاد متوجه نشدم منظرشون چیه ،مطمئنا اینا کاری نمیکنن که به نفع ملت باشه :n15:

magiteq1
02-02-2013, 16:22
اگر قراره بر حسب ترافیک مصرفی محاسبه بشه که اول باید تعرفه ترافیک رو معلوم کنن مثلا من الان در ماه 10 گیگ مصرف کنم بر فرض این که هر گیگ 2500 دربیاد
باید اخر ماه 25 هزار تومن پیاده شم و هزینه نگهداری سرویس هم بهش اضافه میشه در واقع در سیستم قبلی شما هر موقع ترافیکتون تموم میشد میرفتید به مقدار
مورد نیاز شارز میکردید ولی تو سیستم جدید یک ترافیک بی نهایتی به شما داده میشه و هر چقدر دلتون خواست مصرف میکنید و اخر ماه با توجه به مصرف ترافیکتون
هزینش رو میپردازید تنها تفاوتش همینه یعنی در واقع با سیستم قبلی هیچ فرقی نداره

babak2111
02-02-2013, 17:03
فقط این بین یک سوال می مونه اونم سرویس های نامحدوده که اگه قرارباشه این جوری حساب بشه درواقع دیگه سرویس نامحدود ازبین خواهد رفت وکلا به نفع خودشون می شه چون حجمی محاسبه می شه

M e i s a m
02-02-2013, 19:03
مثل این میشه. نابود

armin321
02-02-2013, 19:10
ای بابا
هر روز باید یک استرس بهمون وارد شه.

یعنی با این حساب دانلود کلا بیخیال

khelane
02-02-2013, 19:20
اینترنتمون اینقدر ماشالله سرعت داره و دانلود میشه تو وطن باید همین کار رو بکنن تا بشه کنترل کرد این ترافیک ها رو:n06:
ولی خدایش اخه کیفیت رو خوب ارائه میدن تا اینو هم بهش اضافه کنن عملا باید هزینه رو زیادتر کنم اگه اجرا بشه دارن بدبختمون میکنن
احتمالا بعد از مدتی که طرح تصویب شد گرونش میکنن و دیگه باید کلا بیخیال بشیم

=CYBER=
02-02-2013, 19:48
اینطوری میشه گفت اونایی که کارشون دانلود شبانه رایگان بود باید تعطیل کنن :n02:

کلا دانلود رایگان یک بحث چرتی هست که تو مملکت ما متاسفانه رایج شده ، شرکت ها باید اینترنت رو به صورت حجمی بفروشن که دیگه شب و روز نداشته باشه هر موقع نیاز داشتی دانلود کنی .

تو ایران اکثر افراد اگه به فایل نیاز هم نداشته باشن شبا دانلود می کنن ، چون رایگان هست ، بعد نمی خوان پولی که دادن هدر بره :n02:

اگه قیمت حجم ها مناسب باشه طرح کاملا طرح خوبی هست ( تو اروپا و کشورهای پیشرفته تقریبا به این شکل اعمال میشه ) اگر نباشه که دیگه بدبخت شدیم رفت :دی

راستی یه سوال مهم : پول حجم رو اول میدیم یا آخر ماه ؟ یکی آخر ماه نداد چی میشه ؟ :n02:

parssis
02-02-2013, 21:12
من امروز 1 ماهه 5 گیگ رو 13800 خریدم
یعنی اگر یک هفته دیگه بخوام با این تعرفه جدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همین 5 گیگ رو بخرم هزینه به صورت زیر میشود
22500 هزینه گیگا بایت مصرفی میشه ، از طرفی 2250 هم هزینه برقراری و نگهداری = 24750

behnam-k
02-02-2013, 21:28
مثل این میشه. نابود
بدبخت شدیم رفت ،خدایا چه گناهی کردیم تو ایران باید باشیم :n14:

aluminum
02-02-2013, 21:49
تو خود سایت مخابرات چیزی نگفته.فقط بحث اینترنت برای خانه های استیجاری هست

parssis
02-02-2013, 23:01
تو خود سایت مخابرات چیزی نگفته.فقط بحث اینترنت برای خانه های استیجاری هست

شما خودت رو بزار جایه مخابرات
اگر بخواهی قیمت ها رو بالا ببری میایی از یک هفته قبلش اعلام کنی که قرار هست تعرفه ها افزایش پیدا کنه ؟!

aluminum
02-02-2013, 23:07
شما خودت رو بزار جایه مخابرات
اگر بخواهی قیمت ها رو بالا ببری میایی از یک هفته قبلش اعلام کنی که قرار هست تعرفه ها افزایش پیدا کنه ؟!

صد در صد باید قبل ازتغییر تعرفه ها اطلاع رسانی بکنه

parssis
02-02-2013, 23:12
صد در صد باید قبل ازتغییر تعرفه ها اطلاع رسانی بکنه

الان چک کردم
لینک از سایت مخابرات
تعرفه ومزایای جشنواره اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات همدان در دهه مبارک فجر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] TZwlHVlJXd0NWdyR3c8B0M4EDQ6UGb0lGd)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] TZwlHVlJXd0NWdyR3c8B0M4EDQ6UGb0lGd

hasanoooooooo
03-02-2013, 11:02
شبانه رو قطع نمیکنن. این روزانه رو یحتمل اینکاری میکنن! دولت نمیتونه شرکتهارو مجبور کنه شبانه رایگان رو برداره... خود شرکت تو این بحث باید تصمیم گیری کنه... این نامردا دان کاری میکنن کلا ملت غید اینترنت رو بزنن:n21:

parssis
03-02-2013, 11:33
به چند تا شرکت خدمات دهنه adsl ایمیل زدم و صحت خبر رو پرسیدم
فعلا فقط یکیشون جواب داده که :

تا کنون هیچ دستورالعملی برای شرکت در این خصوص ارسال نشده است ودر
صورتی که این طرح به مرحله اجرا برسد حداقل چندین ماه زمان لازم است

AliMirzaie
03-02-2013, 11:45
اینطوری میشه گفت اونایی که کارشون دانلود شبانه رایگان بود باید تعطیل کنن :n02:

کلا دانلود رایگان یک بحث چرتی هست که تو مملکت ما متاسفانه رایج شده ، شرکت ها باید اینترنت رو به صورت حجمی بفروشن که دیگه شب و روز نداشته باشه هر موقع نیاز داشتی دانلود کنی .

تو ایران اکثر افراد اگه به فایل نیاز هم نداشته باشن شبا دانلود می کنن ، چون رایگان هست ، بعد نمی خوان پولی که دادن هدر بره :n02:

اگه قیمت حجم ها مناسب باشه طرح کاملا طرح خوبی هست ( تو اروپا و کشورهای پیشرفته تقریبا به این شکل اعمال میشه ) اگر نباشه که دیگه بدبخت شدیم رفت :دی

راستی یه سوال مهم : پول حجم رو اول میدیم یا آخر ماه ؟ یکی آخر ماه نداد چی میشه ؟ :n02:

همه جای دنیا سرویس هایی وجود دارن که دو تعرفه ای هستن و ساعاتی از شب رو رایگان در نظر میگیرن
شما خواهشا دانلود نمیکنی با نظرات کارشناسانت زندگی مردم رو مختل نکن. برو ببین سرویس 200 مگی چیزی میدن از همون بگیر.
تو کشورهای دیگه اون سرویس هایی که ساعت رایگان ندارن ترافیک 100 گیگ به بالا رو به قیمت این 5 گیگ ما میدن پس ما اصلا با اون ها قابل مقایسه نیستیم

پول آب و برق رو ندی چی میشه؟

در ضمن میدونی اگه میخواستن ترافیک ساعات شبانه رو هم بهت بفروشن چقدر سرعتا از اینی که هست افتضاح تر میشد؟
منطقیش اینه که ساعات شب که شبکه خیلی خلوته و تقریبا 1/4 کاربرها آنلاین هستن رو یا رایگان بدن یا هزینش رو هم 1/4 یا کم تر حساب کنن که اکثرا رایگان حساب میکنن.

این طرح هم 100 درصد راهی برای گرون کردن تعرفه هاست. همون گرونی 50 درصدی پهنای باند که چند ماه پیش صداش رو در آوردن و قرار شد که چند ماه عقب بیفته.

s-arash
03-02-2013, 12:45
الان سرویس های نامحدود مخابرات تهران نابود می شه؟

Fusi0n
03-02-2013, 12:57
به هر حال این دهه زجر و باید بعدشم بکشید :n02: :n10:
ولی خدایش اگر قیمت اون لیست باشه اصلا نمی صرفه ....... :دی
کلا همیشه بالا 20 گیگ باید گرفت :دی

الان سرویس های نامحدود مخابرات تهران نابود می شه؟

نه دیگه خودکوشی که نمیکن که اونم در این حد.... :دی

KING iMAN
03-02-2013, 13:15
داغانیم...

4daneshjo
03-02-2013, 14:04
من 512 مخابرات دارم که تا پنجم همین ماه تموم میشد یه زنگ زدن گفتن به خاطر مشکلات خطی چند روز (7روز) سرعت پایین بود حالا میخوایم تمدید کنیم که الان رفتم چک کردم دیدم تا 29 همین ماه تمدید کردن یعنی 24 روز حالا خدا میدونه که چرا 24 روز تمدید کردن
شاید به خاطر افزایش تعرفه ها باشه !!

=CYBER=
03-02-2013, 14:07
همه جای دنیا سرویس هایی وجود دارن که دو تعرفه ای هستن و ساعاتی از شب رو رایگان در نظر میگیرن
شما خواهشا دانلود نمیکنی با نظرات کارشناسانت زندگی مردم رو مختل نکن. برو ببین سرویس 200 مگی چیزی میدن از همون بگیر.
تو کشورهای دیگه اون سرویس هایی که ساعت رایگان ندارن ترافیک 100 گیگ به بالا رو به قیمت این 5 گیگ ما میدن پس ما اصلا با اون ها قابل مقایسه نیستیم

پول آب و برق رو ندی چی میشه؟

در ضمن میدونی اگه میخواستن ترافیک ساعات شبانه رو هم بهت بفروشن چقدر سرعتا از اینی که هست افتضاح تر میشد؟
منطقیش اینه که ساعات شب که شبکه خیلی خلوته و تقریبا 1/4 کاربرها آنلاین هستن رو یا رایگان بدن یا هزینش رو هم 1/4 یا کم تر حساب کنن که اکثرا رایگان حساب میکنن.

این طرح هم 100 درصد راهی برای گرون کردن تعرفه هاست. همون گرونی 50 درصدی پهنای باند که چند ماه پیش صداش رو در آوردن و قرار شد که چند ماه عقب بیفته.
نه تو ایران و نه تو هیچ کشوری پهنای باند اینترنت محدودیتی نداره .
شرکت ها برای کنترل سرعت ، محدودیت ترافیک ایجاد می کنند و از طریق فروش حجم اینترنت درآمد زایی می کنند . در واقع پهنای باند حجمی اونا نامحدود هست .

تو کشورهای اروپایی 2 مدل سرویس اینترنت ارائه میشه :
یکی از سرویس ها به این شکل هست که شما مثلا سرویس 20 مگابیت خریداری می کنید و شرکت به شما میگه بین ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر اگه بالای 3 گیگ دانلود کنی سرعتت اون روز میشه 1 مگابیت .
دومین مورد هم ارائه سرویس به صورت حجمی هست که شما به طور مثال اینترنت 100 مگابیت خریداری می کنید و ماهیانه می تونید 50 گیگ دانلود و 30 گیگ آپلود کنید .

مورد بعدی اینکه کشورهای اروپایی مثل ایران نیست هرچی دلت خواست بشینی دانلود کنی ، اولا به اندازه کافی درآمد دارن که نیازی به دانلود نداشته باشن ، دوما اونجا دانلود معنی خواصی نداره ، یعنی مثل من و شما 2 شب یه فیلم رو نمیزارن دانلود کنن که 2 ساعت بشینن ببینن . هر موقع خواستن به طور مثال برای هر فیلم 2-3$ هزینه اجاره از فروشگاه هایی مثل Youtube یا گوگل پلی یا ... میدن میشینن فیلم رو بدون وقفه نگاه میکنن .

مثل بعضی ایرانی ها هاردشون رو از کلکسیون فیلم پر نمی کنن .
مثل بعضی از ما کلکسیون برنامه های 2012 که 10% از اونارو استفاده نمی کنن دانلود نمی کنن .

اکثر ما فکر می کنیم مثلا گوگل که سرویس 1000 مگابیت ارائه میده ما می تونیم از صبح تا شب بشینیم فیلم دانلود کنیم ، برنامه های کرک شده دانلود کنیم ، بازی های کرک شده دانلود کنیم و کسی با ما کاری نداشته باشه . از این خبرا نیست .

و یک مورد مهم :
این 2 مورد سرویس اینترنتی که عرض کردم تو اروپا معمولا رایج هست تو ایران هم چند تا سرویس دهنده ارائه میدن .

به طور مثال پارس آنلاین سرویس 128 کیلوبیت ارائه میده که امکانی به نام جایزه مصرف منصفانه ( همون طرحی که تو اروپا رایج هست ولی به صورت ماهیانه ) داره که این سرویس سرعتش تا 1 مگابیت باز هست ، اگه تو ماه بیشتر از 20 گیگ استفاده کنی سرویست میشه 128 کیلوبیت .
مورد دوم هم شرکت نوین نت ارائه میده با سرویس هایی مثل سرعت 2 تا 4 مگابیت با حجم های 9 , 15 و 30 گیگابایت در ماه که می تونید هر موقع نیاز داشتید دانلود کنید و طرح بدون مفهومی به نام دانلود رایگان شبانه نداره .

و در آخر اگر قرار باشه این طرح اجرایی بشه حجم دانلود رایگان شبانه هر کاربر به صورت حدودی 2/3 اون حجم ، به صورت ترافیک به کاربر ارائه میشه . یعنی اگر شما هر شب می تونستید 3 گیگ دانلود کنید 1.5 تا 2 گیگ به احتمال زیاد به شما حجم ارائه خواهند داد که در صورت نیاز هر موقع خواستید دانلود کنید . اگر به این شکل نباشه و حجم هر گیگابایت به قیمت حدودی 5000 تومان ارائه بشه اوضاع وخیم خواهد بود .

در آخر اینجا انجمن بحث و گفت و گو هست ، بنده با شما دعوایی ندارم ، فقط اطلاعات خودم رو بیان می کنم ، شما می تونید قبول کنید یا قبول نکنید ، پس اگر دعوا دارید یه سری به دکتر بزنید شاید مشکلتون برطرف بشه .

درود .:n16:

4daneshjo
03-02-2013, 14:21
زنگ زدم سوال کردم الان مخابرات هم دیگه سرویس نامحدود نمیده !!!!

isbn
03-02-2013, 14:29
پس اینی که الان ماها داریم از مخابرات چیه اینم نا محدود نیست دیگه ؟ :n22:

اگه این طوری بشه که من قطع میکنم میرم مصرف منصفانه پارس که رو 512 67 گیگ بهت با سرعت 2 مگ میده منم که کلا ماهی 50 گیگ پر پر دانلود میکنم !

4daneshjo
03-02-2013, 15:03
الان مشهد دیگه نامحدود مخابرات نمیده کسای که از طرح های قبلی استفاده میکنند تا پایان طرح شون همون هست
من که 100-150 گیگ ماهی دانلود داشتم برم چی بگیرم ؟

magiteq1
03-02-2013, 15:14
زنگ زدم سوال کردم الان مخابرات هم دیگه سرویس نامحدود نمیده !!!!

مخابرات تهران منظورت هست

aluminum
03-02-2013, 15:17
پیشنهاد شرکت مخابرات برای کنترل دامپینگ

شرکت مخابرات ایران با توجه به هزینه‌های سنگین نگهداری شبکه تلفن ثابت و همچنین سودآوری پایین ارایه سرویس در شهرهای کوچک، اصلاً مایل به ارایه خدمات پایین‌تر از هزینه تمام شده نیست.

به گزارش سرویس ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مدیر پروژه توسعه واحد تجاری شرکت مخابرات ایران با بیان این مطلب ضمن رد شایعات مبنی بر دامپینگ توسط شرکت مخابرات از پیشنهاد این شرکت به رگولاتوری برای قرار دادن حداقلی برای تعرفه ارایه سرویس اینترنت پرسرعت به ازای هر پورت ADSL خبر داد و عنوان کرد: مخابرات ایران براساس مصوبه جدید رگولاتوری، تعرفه‌های جدیدی را اعلام خواهد کرد.

امامی مشکل اصلی در زمینه عدم تعیین تعرفه مناسب برای خدمات مخابراتی مانند ADSL را نبود تعرفه منطقی برای خدماتی دانست که از سوی مخابرات ایران به شرکت‌های اینترنتی مانند PAPها ارایه می‌شوند.

بر اساس اعلام گروه طیف،‌ این مدیر شرکت مخابرات ایران اظهار امیدواری کرد که با همکاری رگولاتوری، تعرفه این خدمات که از سال 84 تغییری نکرده است، منطقی و به روز شود.

4daneshjo
03-02-2013, 15:20
مخابرات تهران منظورت هست
نه مخابرات مشهد

magiteq1
03-02-2013, 15:32
شرکت ها برای کنترل سرعت ، محدودیت ترافیک ایجاد می کنند و از طریق فروش حجم اینترنت درآمد زایی می کنند . در واقع پهنای باند حجمی اونا نامحدود هست .

یکی از سرویس ها به این شکل هست که شما مثلا سرویس 20 مگابیت خریداری می کنید و شرکت به شما میگه بین ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر اگه بالای 3 گیگ دانلود کنی سرعتت اون روز میشه 1 مگابیت .
دومین مورد هم ارائه سرویس به صورت حجمی هست که شما به طور مثال اینترنت 100 مگابیت خریداری می کنید و ماهیانه می تونید 50 گیگ دانلود و 30 گیگ آپلود کنید .

مورد بعدی اینکه کشورهای اروپایی مثل ایران نیست هرچی دلت خواست بشینی دانلود کنی ، اولا به اندازه کافی درآمد دارن که نیازی به دانلود نداشته باشن ، دوما اونجا دانلود معنی خواصی نداره ، یعنی مثل من و شما 2 شب یه فیلم رو نمیزارن دانلود کنن که 2 ساعت بشینن ببینن . هر موقع خواستن به طور مثال برای هر فیلم 2-3$ هزینه اجاره از فروشگاه هایی مثل Youtube یا گوگل پلی یا ... میدن میشینن فیلم رو بدون وقفه نگاه میکنن .

مثل بعضی از ما کلکسیون برنامه های 2012 که 10% از اونارو استفاده نمی کنن دانلود نمی کنن .

اکثر ما فکر می کنیم مثلا گوگل که سرویس 1000 مگابیت ارائه میده ما می تونیم از صبح تا شب بشینیم فیلم دانلود کنیم ، برنامه های کرک شده دانلود کنیم ، بازی های کرک شده دانلود کنیم و کسی با ما کاری نداشته باشه . از این خبرا نیست .

و یک مورد مهم :
این 2 مورد سرویس اینترنتی که عرض کردم تو اروپا معمولا رایج هست تو ایران هم چند تا سرویس دهنده ارائه میدن .

به طور مثال پارس آنلاین سرویس 128 کیلوبیت ارائه میده که امکانی به نام جایزه مصرف منصفانه ( همون طرحی که تو اروپا رایج هست ولی به صورت ماهیانه ) داره که این سرویس سرعتش تا 1 مگابیت باز هست ، اگه تو ماه بیشتر از 20 گیگ استفاده کنی سرویست میشه 128 کیلوبیت .
مورد دوم هم شرکت نوین نت ارائه میده با سرویس هایی مثل سرعت 2 تا 4 مگابیت با حجم های 9 , 15 و 30 گیگابایت در ماه که می تونید هر موقع نیاز داشتید دانلود کنید و طرح بدون مفهومی به نام دانلود رایگان شبانه نداره .

و در آخر اگر قرار باشه این طرح اجرایی بشه حجم دانلود رایگان شبانه هر کاربر به صورت حدودی 2/3 اون حجم ، به صورت ترافیک به کاربر ارائه میشه . یعنی اگر شما هر شب می تونستید 3 گیگ دانلود کنید 1.5 تا 2 گیگ به احتمال زیاد به شما حجم ارائه خواهند داد که در صورت نیاز هر موقع خواستید دانلود کنید . اگر به این شکل نباشه و حجم هر گیگابایت به قیمت حدودی 5000 تومان ارائه بشه اوضاع وخیم خواهد بود .

در آخر اینجا انجمن بحث و گفت و گو هست ، بنده با شما دعوایی ندارم ، فقط اطلاعات خودم رو بیان می کنم ، شما می تونید قبول کنید یا قبول نکنید ، پس اگر دعوا دارید یه سری به دکتر بزنید شاید مشکلتون برطرف بشه .

من نمیدونم چرا شما قصد مقایسه ایران و اروپا رو دارید و اینکه الان مثلا به ما داره خیلی خوش میگذره ؟ شما به چندین نکته توجه نکردی در
اروپا و امریکا سرویس های کاملا رایگان هم وجود دارن و این سرویس با شیر 1به1 و پینگ زیر 10و نامحدود و بدون قطعی و بدون هیتلر و بدون دستکاری پروتکل ها و همراه با یک مودم رایگان
به مشترکین داده میشه مثل اسپانیا. پس میبینید که اونطرف خیلی خبرها هست ما بی خبریم و بعد اینکه تقصر ما چیه که نه سینمای بین المللی داریم و نه شبکه خصوصی و نه درامد
سرانه ای که بتونیم واسه مثلا یه ویندوز 200 تومن پول بدیم اگر هر کشوری در دنیا وضعیت ما رو داشت حجم دانلود کاربراش بسیار بیشتر از ایران بود.

magiteq1
03-02-2013, 15:34
نه مخابرات مشهد

مشهد که از اولش هم اصلا سرویس نامحدود نمیداد ربطی هم به این طرح نداشت

ziba12
03-02-2013, 15:42
یعنی میخواد اینتر نت ملی بیاد :n19:

4daneshjo
03-02-2013, 15:50
مشهد که از اولش هم اصلا سرویس نامحدود نمیداد ربطی هم به این طرح نداشت
اولش دقیقا کی بوده ؟؟؟؟؟؟

magiteq1
03-02-2013, 15:52
اولش دقیقا کی بوده ؟؟؟؟؟؟

قبل از اینکه اصلا این طرح مطرح بشه

parssis
03-02-2013, 16:00
فعلا فقط این 2 تا شرکت جواب ایمیل رو دادن

تا کنون هیچ دستورالعملی برای شرکت در این خصوص ارسال نشده است ودر
صورتی که این طرح به مرحله اجرا برسد حداقل چندین ماه زمان لازم است

جواب پارس انلاین

مشترک گرامی

با سلام
بله این خبر صحت دارد و در دست بررسی می باشد ولی زمان اجرای آن هنوز مشخص نمی باشد. باتشکر

4daneshjo
03-02-2013, 16:02
قبل از اینکه اصلا این طرح مطرح بشه

شما از کجا خبر دارید؟
سمتی چیزی دارید تو مخابرات

magiteq1
03-02-2013, 16:05
شما از کجا خبر دارید؟
سمتی چیزی دارید تو مخابرات

من جاسوس مخابرات تو اینجا ام:n09:

Saeed System
03-02-2013, 16:06
سلام دوستان

اینی که بحثش شده رو فک رکنم من 2 هفته ای هست گرفتم سرویسش رو. فکرکنم همینه. منتهران هستم ا زمخابرات گرفتم. 1 مگ 4 گیگ د رماه 17 تومن.

وقتی هم حجم مصرف میکنی نمینویسه چه قدر حجم مونده از پول تو حسابت کم میکنه. مثلا یه فایل 100 مگ دانلود میکنی 500 تومن از حسابت کم میشه

اینم تست سرعتش که از 30 کیلوبایت تجاوز نمیکنه:

بارها بارها هم بهشون اطلاع دادم که 1مگ باید با 100 دانلود کنه میگن نه همینه مشکل سرعت داریم.

باتشکر موفق باشید:11:

kalantarahura
03-02-2013, 16:27
باید دوباره بریم به سمت اینترنت افلاین.چاره ای نیست ولی بهتر از این زور گفتناشونه.

PSYCHO_MAN
03-02-2013, 16:55
آقا اسم این شیوه محاسبه چیه؟ محاسبه ملی ؟؟
خوب تو این شیوه محاسبه ملی مثلا من که معمولا در ماه حدود 20 گیگ مصرف دارم (5 گیگ حجم + ساعات رایگان) و ماهی مثلا 30 تومن برای سرویس 1 مگ دارم میدم.
طبق این تعرفه ملی هزینه من میشه 7500+ 5*2500 + 15*1750=46250 حالا یکسری مالیات اینام میاد روش میره رو 50هزار تومن. و طبق انتظاری که از این دلسوزان و زحمتکشان میره هزینم دو برابر میشه و ترافیک رایگانم دیگه ندارم که مثلا خدانکرده اگر یه شب درماه دری به تخته خورد سرعتمون بالا بود یه فایل حجیم دانلود کنیم.
شبا هم احتمالا سرعت میشه 1/3 البته چون پول میدی بابتش وگرنه همون 1/8 الان میشد.
اعتراضم کنی حتما میگن پراید شده 17 میلیون اونوقت اینترنت به این خوبی نشه 2برابر همش؟
باز اگر تعرفه هر گیگ میشد 500 تومن :n08:(دلم خوشه ) باز کسایی که مصرف خیلی بالایی ندارن میشد باهاش کنار بیان.
ضمنا دانلودرها هم دیگه دورانشون تمومه با این طرح .
خداکنه مثل خیلی از بخشنامه ها و دستورالعملهای اینجا حالاحالاها اجرایی نشه. البته چون سودی برای ملت نداره و سودش یکطرفس:n10: احتمالا زودتر از اون چیزی که فکرشو کنیم اجرایی بشه.

*IN*
03-02-2013, 17:06
من الان حساب کردم با طرح جدید هزینه اینترنتم از حدود 20 هزار تومن در ماه میره رو 120-30 هزار تومن...

magiteq1
03-02-2013, 17:09
آقا اسم این شیوه محاسبه چیه؟ محاسبه ملی ؟؟
خوب تو این شیوه محاسبه ملی مثلا من که معمولا در ماه حدود 20 گیگ مصرف دارم (5 گیگ حجم + ساعات رایگان) و ماهی مثلا 30 تومن برای سرویس 1 مگ دارم میدم.
طبق این تعرفه ملی هزینه من میشه 7500+ 5*2500 + 15*1750=46250 حالا یکسری مالیات اینام میاد روش میره رو 50هزار تومن. و طبق انتظاری که از این دلسوزان و زحمتکشان میره هزینم دو برابر میشه و ترافیک رایگانم دیگه ندارم که مثلا خدانکرده اگر یه شب درماه دری به تخته خورد سرعتمون بالا بود یه فایل حجیم دانلود کنیم.
شبا هم احتمالا سرعت میشه 1/3 البته چون پول میدی بابتش وگرنه همون 1/8 الان میشد.
اعتراضم کنی حتما میگن پراید شده 17 میلیون اونوقت اینترنت به این خوبی نشه 2برابر همش؟
باز اگر تعرفه هر گیگ میشد 500 تومن :n08:(دلم خوشه ) باز کسایی که مصرف خیلی بالایی ندارن میشد باهاش کنار بیان.
ضمنا دانلودرها هم دیگه دورانشون تمومه با این طرح .
خداکنه مثل خیلی از بخشنامه ها و دستورالعملهای اینجا حالاحالاها اجرایی نشه. البته چون سودی برای ملت نداره و سودش یکطرفس:n10: احتمالا زودتر از اون چیزی که فکرشو کنیم اجرایی بشه.

isp ها میتونن خودشون سرویس های متفاوتی بدن با این طرح ها هم اصلا کاری ندارن مثلا یکی از isp های منطقه ما 1m با 10g ترافیک رو میده 50 تومن شبانه هم از 1 تا 6 رایگان داره
و سرعت واقعی هم شبا میده اون موقع هم که طرح نامحدود بودن مطرح شد اصلا این isp اجراش نکرد تعرفه ها و طرح های مخصوص خودش رو داشت.

AliMirzaie
03-02-2013, 17:22

و یک مورد مهم :

همون طور که خودتون هم مثال زدین اکثر سرویس های محدود در خارج از کشور حداقل حدود 100 گیگابایت ترافیک دارن (ممکنه 70 گیگ آپلود و 30 گیگ دانلود یا با نسبت های متفاوت) و این جزو حداقل هاشونه در حالی که خیلی ترافیک های بالا تر از این رو هم به قیمت مناسب میفروشن. بنابراین اگه محدودیت ترافیک در حد رفع نیاز معقول مشتری که شامل حداقل مشاهده چند تا کلیپ آنلاین و وبگردی و... دانلود نرم افزار مورد نیازش نباشه، دیگه مصرف عادلانه معنی پیدا نمیکنه.
علاوه بر این همون طور که دوستمون magiteq1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفت در خارج سرویس ها ی نا محدود هم به وفور وجود داره و هر کس که که نیاز داشته باشه بدون پرداخت هزینه های گزاف به سراغشون میره.
تو خارج اصلا دانلود نرم فزار و فیلم و بازی و غیره نداریم؟ پس این همه سایت هایی مثل steam که در مورد بازی فعالیت میکنه یا خیلی سایت های دیگه در زمینه فیلم و موسیقی مثل last.fm و غیره که محصولات رو به طور قانونی و با دریافت هزینشون برای دانلود قرار میدن چیکارن؟ این همه سایت فایل شیرینگ همه برای اشتراک فایل غیر قانونی واسه ما ایرانی ها تشکیل شدن؟ در حالی که تمام فایل های به قول خودشون Warez و ... رو حذف میکنند. طبق آمارهای مختلف درصد زیادی از بازی ها و فیلم ها به طور قانونی از طریق دانلود دریافت میشن.
اون جا اگه 10 تا فیلم غیر قانونی دانلود نمیکنن به جاش یک فیلم رو از سایت های معتبر میخرن و با کیفیت 1080p با حجم 20 گیگ دانلود میکنن.
مصرف ترافیک فقط از طریق دانلود فیلم و بازی نیست که، حتی اگه عده ی خیلی کمی دانلود هم نکنن، اکثرا با استفاده از این سرویس های Cloud کل یا قسمت زیادی از اطلاعات هاردشون رو آپلود میکنن که هر جا خواستن ازش استفاده کنن. پس مطمئن باشید متوسط ترافیک مصرفی یک کاربر اونجا خیلی بیشتر از ایرانه.
تازه اینا مصارف قانونیش بود، دیگه غیر قانونی هاش مثل scene و P2P رو که چه ترافیک عظیمی هم به خودشون اختصاص دادن رو بیخیال.
لطفا قبل از این که نظر خودتون رو بخواید به کل دنیا تعمیم بدین یک کمی بیشتر در موردش تحقیق کنید. لحن شما طوریه که همه چیز رو زیر سوال میبره، وگرنه بنده با شما خصومتی ندارم. اگه سرویس هایی که دانلود شبانه دارن شما رو راضی نمیکنه برید سراغ اونی که دانلود شبانه نداره. و اگه دیدید که همه سرویس ها دانلود شبانه دارن مطمئن باشید به خاطر اینه که اگه نداشته باشن بیخود تو اون ساعات پهنای باندشون به هدر میره و کسی استفاده نمیکنه ولی با فروش رایگانش هم امتیازی به مشتری دادن و تبلیغی واسه خودشونه و هم چیزی ازشون کم نمیشه.

movaghat123
03-02-2013, 17:35
من واقعا نمیدونم اینا از کجا بلند شدن اومدن که میگن توی خارج دانلود نیست و وضعیت اینترنت اینجا رو با اروپا مقایسه میکنن! یعنی هر چی اطراف خودمو نگاه میکنم نمیبینم همچین آدمایی! آدم میمونه چی بگه بهشون

inceptro
03-02-2013, 17:50
گفتنی ها رو راجع به دانلود در خارج و داخل رو دوستان گفتن ولی اون چیزی که آدم رو خیلی خیلی اذیت میکنه اینه که دنیا داره به چه سمتی میره و ما به کجا!!!
بچه های بالا روشون نمیشه یدفه بگن اینترنت چیه،فیلم چیه،موسیقی چیه،تکنولوژی چیه،اصلا چرا میخواین با دنیا در ارتباط باشین ،میان با اینطور کارها کاری میکنن تا اعصاب ها خورد بشه و کم کم بطور کاملا خودجوش خومون قید همه چیز رو بزنیم و بشینیم خنده بازار ببینیم!!!

aali361
03-02-2013, 18:00
جالب پارسال بود یا پیارسال همین رگلاتوری گفته بود محدودیت حجمی باید برداشته بشه حالا خودشون حجمی کردند . کسایی که میان و جوانای ایرانی رو با خارج مقایسه میکنند کار اشتباهی میکنند . چه تفریحاتی اونا دارن که ما نداریم . ما فقط تفریحمون یه اینترنت هست که اونم الحمدلله دارن یه کاری میکنند که بیخیالش شیم . اگر کسی هم هست که واقعا میخواد بدونه اینترنت وضعیتش توی امریکا و کانادا چه جور هست میتونه به این دو تا سایت بره و از محصلین ایرانی که در اونجا زندگی میکنند بپرسه .

به نظر من اینترنت در ایران هیچگاه ارزان نخواهد شد مگر اینکه دیتا سنتر ها در ایران توسعه پیدا کنند . شما فکر کنید اپلود باز دیتا سنتر هاشو به داخل بیاره . البته اگه افسران زحمت کش پلیس فتا نیفتند به جونش هر چی فیلم داره حذفش نکنند.

در حال حاظر با این اوضاع که داره بدتر میشه یه راه وجود داره اونم این که به دانلود افلاین رو بیارید . تنها سایتی هم که در این زمینه فعالیت میکنه این هست :

توی کشور های خارجی یه چیزی هست به اسم شایسته سالاری . اما تو ایران ما سرداری که احتمالا یه بار هم تو عمرش به اینترنت وصل نشده رو میان میکنند سرپرست وزارت ارتباطات . معلومه نتیجش چی میشه .

mehdi_08
03-02-2013, 18:25
اینو من خونده بودم ،اما منم زیاد متوجه نشدم منظرشون چیه ،مطمئنا اینا کاری نمیکنن که به نفع ملت باشه :n15:

بهنام قبلا یه دستور العمل دادن بیرون که همه سرویس ها حجمی بشه ولی قیمت هاش از سرویس های حجمی قعلی هم گرون تر در میومد اجرا نکردن نکردن الان می خوان اجراش کنن
در پی جبران همون افزایش قیمت لینک های STM1

ziba12
03-02-2013, 19:11
قیمت هر گیگ رو بکنند 1000 تومن . اصلا شبانه رو هم بردارن .

به طور قاطع میگم که 99.5 درصد کارشون دانلود شبانست . منم جزو اون افرادم.:n24:

behnam-k
03-02-2013, 19:26
بهنام قبلا یه دستور العمل دادن بیرون که همه سرویس ها حجمی بشه ولی قیمت هاش از سرویس های حجمی قعلی هم گرون تر در میومد اجرا نکردن نکردن الان می خوان اجراش کنن
در پی جبران همون افزایش قیمت لینک های STM1

مرسی از پاسخت:n11:،اینا با این کاراشون میخوان ما رو وادار به کاری کنن که به سمت سرعتهای خیلی خیلی پایین بریم (128 -256) وقتی قیمت سرویس های 512 یا 1 مگ رو ببرن بالا راهی جز تعطیل کردن اینترنت:n14: یا سرعت پایین گرفتن:n14: رو نداریم

AliMirzaie
03-02-2013, 22:02

آخه مسئله این جاست که دانلود شبانه رایگان اصلا ربطی به قیمت هر گیگ نداره.
آی اس پی ها وقتی میخوان قیمت هر گیگ رو حساب کنن بررسی میکنن که با پهنای باندشون که مثلا اگه stm1 باشه در 17 ساعت چند گیگ ترافیک میتونن داشته باشن (یعنی اصلا اون 5 ساعت رایگان رو در نظر نمیگیرن) و در 30 روز ماه ضربش میکنن و کل ترافیک ممکن ماهیانه رو بدست میارن. بعد این ترافیک رو قیمت گذاری میکنن و میفروشن. اون چند ساعت شبانه رو حساب نمیکنن چون اگه اون رو هم حساب کنن و بفروشن از اون ضریب های اشتراکی که سرعت روزانه رو تضمین میکنن خیلی فراتر میرن و افت سرعت شدیدی پیدا میکنن. حالا شما میخوای اون رو هم بهت بفروشن تا وضع از اینی که هست بدتر بشه؟

GHAGHALEELEE
04-02-2013, 01:39

با این قیمت اونوقت من باید ماهی 150 تومن پیاده شم که :n04:بهشون بگو هر گیگ رو 100 تومن کنند:n02:

GHAGHALEELEE
04-02-2013, 01:45
در حال حاظر با این اوضاع که داره بدتر میشه یه راه وجود داره اونم این که به دانلود افلاین رو بیارید . تنها سایتی هم که در این زمینه فعالیت میکنه این هست :

البته میتونید از مک fb روزانه بیش از 50 گیگ فیلم و سریال دانلود کنید.پسوردهاش هم یکماه بعد میتونید بگیرید.مانیتورینگ هم داره.زمان ریلیز پسوردهاش هم اعلام میکنه.
ولی با توجه به اون 2 ایمیلی که دوستمون به شرکتها زدند و پاسخ ایمیلها اصلا این خبر برای متشنج کردن جامعه (درگیری جناحی) بوده.چون شرکتها گفتند چند ماه زمان میبره در صورتی که مسوول دولتی گفته یک هفته (چه تناسبی)

italodance
04-02-2013, 09:10

و یک مورد مهم :

خیر نامحدود هم میدهند کی گفته؟

اشتباه میکنید دانلود میکنند بله ارشیو پر میکنند شما از کجا این حرفهای بی اساس را مطرح میکنید

من خودم تو شبکه scene هستم ما مادر اپلود اینترنت هستیم همه چی از ما میاد من خودم هکرم .....بماند...

دوستان زیادی دارم ماهی یک هارد 4 ترابایتی انجا میگرند و پر میکنند حال بماند هر چی میخواد باشه

دانلود کردن انجا مشکل البته از روی http و p2p به دلیل کنترل و کپی رایت و....ولی پروتکلهای دیگر که این شبکه هم توش هست اسان هست و بدون مشکل

اینکه انجا سرعت رو محدود کنند درست هست ولی فقط از روی p2p و http ان هم نه اینکه پهنای باندشون نابود میشه بخاطر قانونهای کپی رایتی....

بماند من خلاصه گفتم فقط چیزی که شما نمیدونی بهتر جو و دروغ به مردم و ملت ایران تحویل ندهید

مردم این قدر گاگول نیستند شما باهاشون بازی میکنید مانند همین قانونهای جدید شیوه محاسبه و....

شما هم فقط به تست سرعت داخلی بچسپ:

ما هم نمیفهمیم خیالت راحت

italodance
04-02-2013, 09:16
من واقعا نمیدونم اینا از کجا بلند شدن اومدن که میگن توی خارج دانلود نیست و وضعیت اینترنت اینجا رو با اروپا مقایسه میکنن! یعنی هر چی اطراف خودمو نگاه میکنم نمیبینم همچین آدمایی! آدم میمونه چی بگه بهشون

تبلیغات داخلی هست داداش بابت هرچه خفقان کردن ما

GHAGHALEELEE
04-02-2013, 12:31
زنگ زدم به پشتیبانی مخابرات (تهران) گفت صحبتش هست ولی هنوز هیچی ابلاغ نکردند در حد حرفه.گفت اینطوری نیست که نامحدود رو کلا حذف کنند در کنارش حجمی رو هم ارائه میدند.

parssis
04-02-2013, 12:41
«از این پس سرویس ADSL شامل یک هزینه نگهداری ماهانه است و مشترک بسته به ترافیک استفاده شده هزینه می‌پردازد.» این خبری بود که روز گذشته از سوی حسن رضوانی، معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اعلام شد.

به گفته برخی شرکت‌های ندا (شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت پرسرعت) ‌این خبر اتفاق جدیدی نیست و براساس مصوبه شماره ۱۵۲ سازمان تنظیم مقررات این شیوه قیمت‌گذاری از چند ماه پیش در حال اجرا است، اما حسن رضوانی از اجرای دستورالعمل جدید ADSL از هفته آینده و پس از ۲۲ بهمن‌ماه خبر داده است.

به گفته مسوولان سازمان تنظیم مقررات شیوه جدید تعرفه‌گذاری در بخش اینترنت پرسرعت برای شفاف سازی در بازار اینترنت کشور و جلوگیری از دامپینگ در این بازار اتفاق خواهد افتاد. هدفی که به باور برخی شرکت‌های ندا به دلیل نداشتن ضمانت اجرایی برای انجام آن با ابهاماتی همراه است.

راهی برای افزایش نظارت!

تیر ماه سال جاری بود که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از بررسی روی طرحی خبر داد که براساس آن نرخ اینترنت کاربران به ازای حجم دانلود دریافتی محاسبه شود و فروش حجمی اینترنت از سوی شرکت‌های اینترنتی به ازای هر گیگابایت دانلود، نرخ مشخصی داشته باشد.
مسوولان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در آن زمان با بیان اینکه این نرخ‌های جدید اینترنت حداکثر تا دوماه آینده اعلام می‌شود، تصویب این تعرفه‌ها را با هدف امکان نظارت بر فروش حجمی اینترنت عنوان کرده بودند.
حسن رضوانی، تفاوت این مصوبه را با مصوبه تعرفه‌های فعلی اینترنت مربوط به فروش حجم دانلود از سوی شرکت‌های اینترنتی برشمرده و اعلام می‌کند که تاکنون فروش حجمی اینترنت قیمت و تعرفه قانونی مشخصی نداشت، اما با این مصوبه در فروش حجمی اینترنت وحدت رویه ایجاد شده و کاربر به راحتی می‌تواند محاسبه کند که چه مقدار اینترنت مصرف کرده و چه مبلغی را باید بپردازد.
وی با بیان اینکه تاکنون شرکت‌های اینترنتی برای فروش اینترنت سقف حجم دانلود اعلام می‌کردند، می‌افزاید: «برای مثال کاربر به ناچار باید اینترنت با دانلود ۴ یا ۵ گیگابایت بر ثانیه را برای یک ماه خریداری می‌کرد، اما در مصوبه جدید کاربر این اختیار را دارد که حجم دانلود را به ازای مصرف ماهانه و سالانه خود انتخاب کند و تنها بابت همان مصرفی که دارد هزینه اش را پرداخت کند.»
دستورالعمل جدیدی که کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات برای ارائه سرویس‌های ADSL تصویب کرده شامل یک هزینه ماهانه به عنوان هزینه نگهداری است و پس از آن مشترک به هر میزان که ترافیک استفاده کند، هزینه می‌پردازد.
همچنین در این دستورالعمل برای نخستین بار به عنوان راه‌حلی برای جلوگیری از دامپینگ در بازار، براساس این مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای کسری از گیگابایت، تعرفه به صورت خطی محاسبه می‌شود و برای حفظ شرایط رقابتی، کف تعرفه ۶۰ درصد سقف تعرفه در هر سطح تعیین خواهد شد. همچنین در صورت درخواست مشترکان، ارائه‌کننده خدمات موظف به ارائه خدمات در تمامی سطوح جدول شماره یک هستند.
تعرفه‌های تعیین شده برای حجم ترافیک دریافتی است و با توجه به ماهیت ارائه‌کننده خدمات موظف است در محاسبه ترافیک، ADSL نامتقارن خدمات مشترکان برای مجموع دریافت و ارسال به میزان بیست و پنج درصد حجم ترافیک اضافی برای مشترکان لحاظ کند.
حداکثر ضریب تسهیم خط ۱ به ۸ تعیین می‌شود و ارائه‌کننده خدمات باید یک هشتم حداقل نرخ بیت خط – سرعت- را برای مشترکان خود تضمین کند. براساس این مصوبه سقف تعرفه خدمات برای ضرایب تسهیم کمتر از ۱ به ۸ نیز به میزان تعیین شده در این مصوبه خواهد بود.
همچنین ارائه‌کنندگان خدمات موظف به انجام تعهدات تا پایان قرارداد براساس قراردادهای موجود خود با مشترکان خواهند بود و تغییر قراردادهای موجود مشترکان نیز براساس تعرفه‌های جدید اجباری نبوده و تنها در صورت تمایل مشترکان، ارائه‌کننده خدمات می‌تواند قراردادهای موجود خود را به روز رسانی کند.
ارائه‌کننده خدمات باید در بسته‌های تعرفه‌ای خود نرخ بیت (سرعت) و مدت زمان ارائه خدمات را به صورت شفاف به متقاضیان ارائه و در قرارداد مشترکان لحاظ کند. در صورت اتمام حجم خریداری شده و عدم اقدام مشترک برای خرید حجم اضافی، ارائه‌کننده خدمت باید اتصال مشترک را تا پایان زمان قرار داد حفظ کند، مگر اینکه در قرارداد به نحو دیگری با مشترک به توافق رسیده باشد.
ارائه کنندگان این سرویس موظفند تعرفه خدمات را به نحو مناسب و به طور شفاف و رایگان به مشترکان اطلاع رسانی کنند و می‌توانند با اطلاع و تایید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بسته‌های تشویقی مختلف را به مشترکان خود ارائه کنند.

نبود ضمانت اجرایی برای اجرای مصوبه

در حالی که مسوولان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات معتقدند اجرای این مصوبه راه حلی است برای جلو‌گیری از دامپینگ و شفاف سازی بازار اینترنت کشور اما برخی از فعالان بازار اینترنت پرسرعت اعلام می‌کنند که شاید در حال حاضر این مصوبه رگولاتوری یک قدم مثبت جهت شفاف‌سازی این بازار باشد، اما به دلیل نداشتن ضمانت اجرایی و نبود راه‌های کنترلی برای اجرای آن چندان نمی‌توان به نتیجه رسیدن این مصوبه خوش‌بین بود.
محمدرضا کریمی، مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات می‌گوید: «محاسبه سرویس اینترنت پرسرعت براساس حجم دانلود روشی است که همه اپراتورهای اینترنتی در دنیا از آن استفاده می‌کنند و پیاده‌سازی این روش نیز در کشور می‌تواند به شفاف سازی و رقابتی شدن بازار کمک کند، اما مشکلی که وجود دارد این است که تعرفه‌های روش جدید در زمانی تصویب شده است که بازار با نوسانات شدید بازار ارز یا افزایش قیمت پهنای باند مواجه نبوده است.»
کریمی تایید می‌کند که تعرفه‌های انتخاب شده باید با توجه به تغییر شرایط بازار اقتصادی مورد بازنگری قرار بگیرد در غیر این صورت چندان به نفع شرکت‌های اینترنتی فعال در بازار نیست که دست به اجرای این مصوبه بزنند.
در همین زمینه مسوول یکی از شرکت‌های ندا در خصوص تغییر محاسبه سرویس اینترنت پر سرعت براساس حجم دانلود می‌گوید: «در حال حاضر با اجرای این مصوبه تغییر خاصی اتفاق نخواهد افتاد و تنها شاهد شفاف سازی و به روز شدن قیمت‌ها خواهیم بود که البته به دلیل نبودن نظارت و اهرم اجرایی این مصوبه چندان به نظر نمی‌رسد که بازار با شفاف‌سازی روبه‌رو شود؛ چرا که در حال حاضر به دلیل نبود اهرم فشار روی شرکت مخابرات این شرکت می‌تواند این مصوبه را رعایت نکند.» به باور وی ورود سازمان تنظیم مقررات به ریزترین فعالیت‌های این بازار تنها باعث به هم ریختگی و چند دستگی قیمت در این بازار خواهد شد.

اما رضوانی در واکنش به انتقادهای مطرح شده به این مصوبه می‌گوید: «ورود سازمان به تغییر تعرفه در بخش اینترنت پرسرعت تنها به دلیل احقاق حقوق مشترکان در این بازار است.» اما برخی انتقادها در خصوص نبود راه‌های کنترل و نظارت هم درست است که آن هم به بخش سیستم محاسباتی شرکت‌های فعال در این بخش باز می‌گردد در واقع اجرای این دستورالعمل نیاز به فراهم کردن مقدمات و ایجاد تغییراتی در سیستم صورت‌ حساب‌گیری شرکت‌های خدمات‌دهنده داشت.» وی تاکید می‌کند که در حال حاضر برخی شرکت‌های خصوصی مشکلی در ایجاد این تغییرات نداشتند و هم‌اکنون آماده اجرای دستورالعمل جدید ADSL هستند.
همچنین شرکت مخابرات نیز مقدمات اجرای دستورالعمل جدید را فراهم کرده اما در ۶ استان سیستم هنوز آماده نشده و نمی‌توانند سرویس را حجمی محاسبه کنند. به همین دلیل نیز ما به شرکت‌های مخابراتی این اولتیماتوم را داده‌ایم که اگر سیستم محاسباتی خود را تغییر ندهند به مردم اعلام خواهیم کرد که از شرکت‌های مخابراتی این استان‌ها سرویس اینترنت دریافت نکنند.
کاهش یا افزایش قیمت؟
تاکنون طرح‌های گوناگونی برای کاهش قیمت اینترنت از سوی نهادهایی همچون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، زیرساخت و دیگر بخش‌های مرتبط، مطرح شده که برخی از این کاهش قیمت اجرا و برخی دیگر نیز در انتظار به اجرا در آمدن است. اما آنچه جالب به نظر می‌رسد این است که هیچ کدام از این برنامه‌ها در نهایت باعث کاهش قیمت سرویس اینترنتی کاربران نهایی نشده است، اما مسوولان سازمان تنظیم مقررات این وعده را می‌دهند که اجرای مصوبه در نهایت به نفع کاربران چه از نظر قیمت و چه از نظر کیفیت خواهد بود.

کریمی در پاسخ به این سوال که آیا اجرای مصوبه ۱۵۲ سازمان تنظیم مقررات باعث کاهش هزینه سرویس اینترنت پرسرعت کاربران نهایی می‌شود یا خیر می‌گوید: «‌از آنجا که برای اجرای این تعرفه یک کف و یک سقف مشخص شده است این امکان وجود دارد که در نهایت سرویس اینترنت کاربران با افزایش قیمت مواجه شود. از طرف دیگر این افزایش قیمت برای افرادی که کارهای دانلودی بیشتری انجام می‌دهند محسوس‌تر خواهد بود.»

در مقابل این اظهارنظر رضوانی اعلام می‌کند که شاید در نگاه اول این مصوبه تغییر محسوسی برای نرخ اینترنت کاربران به همراه نداشته باشد، اما با توجه به رقابت شرکت‌ها و سقف‌های تعرفه ای برای حجم دانلود، در نهایت این قیمت‌ها به نفع کاربر نهایی خواهد بود. وی تاکید می‌کند: ممکن است در اجرای این مصوبه مشکلاتی وجود داشته باشد اما بهتر است اجازه دهیم این مصوبه به اجرا در بیاید و بعد شروع به انتقاد در خصوص آن کنیم.

babak2111
04-02-2013, 14:57
زنگ زدم به پشتیبانی مخابرات (تهران) گفت صحبتش هست ولی هنوز هیچی ابلاغ نکردند در حد حرفه.گفت اینطوری نیست که نامحدود رو کلا حذف کنند در کنارش حجمی رو هم ارائه میدند.

فدات شم مثل اب خوردن برمی دارن یک ماه پیش مال خراسان رضوی وجنوبی رو برداشتن پریروزهم مال استان گلستان رو تو استان همدان هم که اصلا کلا طرح رو اجرا کردن که می تونید تو تاپیک هاشون ببینید
به همه جا خواهد رسید این مهرورزی جدید اقایان

jjjan
04-02-2013, 15:49
دقیقا نامحدود قرار نیست حذف بشه الکی شایعه درست نکنید

armansds
04-02-2013, 17:58
تو قزوین که فعلا میدن من ازشون پرسیدم گفتن الان میتونید اینترنت نامحدود 256 تا 1 مگ مخابرات رو برای 1 سال تمدید کنید.:n02: اینجا که فعلا همه چی ارومه

movaghat123
04-02-2013, 19:43
همش استرس همش خبر بد همش گرونی مردیم دیگه لااقل این اینترنت رو ول کنید با همین خودمون رو سرگرم کنیم عمرمون بگذره

M e i s a m
05-02-2013, 02:35
کاری ندارم با این طرحِ داغون کننده ولی اگر همون قانون نامحدود های سازمانی tra رو میتونستن کامل و سالم اجرا کنن همه اینترنت های نامحدود و ارزان و خوب داشتیم ولی الان اصلا پهنای باند کشور معلوم نیست کجاست! کارمون شده اینکه پول 1 مگ بدیم نت 128 بگیریم تازه مقایسه هم نمیکنم با کشور های خارجی مستقلا کشور خودمون رو میگم

یعنی هرچقدر به طرف نامحدودیتی شدن تعرفه ها بریم بهتره و به نظر من پیشرفت حساب میشه حتی با این اوضاع پهنای باند و مصرف و تقاضای بالا و نداشتن شبکه داخلی و...! این حجم و گیگ وقتی حرفش میاد وسط که مثلا بیان نت چند 10 مگ بدن بعد روش ترافیک بفروشن یا مثل بعضی سیستم های خارجی که دوستان گفتن که تا حدودی اجرا شده تو پارس انلاین بگن 128 نامحدود ببر تا 20 گیگ با 1 مگ مصرف کن بعدش سر همون سرعت اسمیت باشه...

هرجور حساب میکنم این قیمت ها و شیوه محاسبه با حساب کتاب های من جور در نمیاد! حالا هزینه نگه داری جای خود ولی هر گیگ 5000 تومن دیگه یه عدد غیر ممکنه! اگر بیان سیستم مزخرف شبانه رو حذف کنن (که مقدار خیلی زیادی مصرف پهنای باند رو کم میکنه) و بجاش ترافیک رو ارزون تر بدن اره میشد گفت بدک نیست برای اینکه بشه در اینده بهترش کرد ولی الان فوق العاده نابوده...

AliMirzaie
05-02-2013, 10:46
کاری ندارم با این طرحِ داغون کننده ولی اگر همون قانون نامحدود های سازمانی tra رو میتونستن کامل و سالم اجرا کنن همه اینترنت های نامحدود و ارزان و خوب داشتیم ولی الان اصلا پهنای باند کشور معلوم نیست کجاست! کارمون شده اینکه پول 1 مگ بدیم نت 128 بگیریم تازه مقایسه هم نمیکنم با کشور های خارجی مستقلا کشور خودمون رو میگم

یعنی هرچقدر به طرف نامحدودیتی شدن تعرفه ها بریم بهتره و به نظر من پیشرفت حساب میشه حتی با این اوضاع پهنای باند و مصرف و تقاضای بالا و نداشتن شبکه داخلی و...! این حجم و گیگ وقتی حرفش میاد وسط که مثلا بیان نت چند 10 مگ بدن بعد روش ترافیک بفروشن یا مثل بعضی سیستم های خارجی که دوستان گفتن که تا حدودی اجرا شده تو پارس انلاین بگن 128 نامحدود ببر تا 20 گیگ با 1 مگ مصرف کن بعدش سر همون سرعت اسمیت باشه...

هرجور حساب میکنم این قیمت ها و شیوه محاسبه با حساب کتاب های من جور در نمیاد! حالا هزینه نگه داری جای خود ولی هر گیگ 5000 تومن دیگه یه عدد غیر ممکنه! اگر بیان سیستم مزخرف شبانه رو حذف کنن (که مقدار خیلی زیادی مصرف پهنای باند رو کم میکنه) و بجاش ترافیک رو ارزون تر بدن اره میشد گفت بدک نیست برای اینکه بشه در اینده بهترش کرد ولی الان فوق العاده نابوده...

نمیدونم چرا فکر میکنید که آی اس پی هزینه ایی بابت دانلود رایگان شبانه متحمل میشه. راحت بگم جریانش اینه که آی اس پی پول اجاره مثلا یک stm1 رو به مدت یک ماه یکجا پرداخت میکنه و شرکتی که به آی اس پی پهنای باند میفروشه اصلا کار نداره که 24 ساعت با حداکثر سرعت در حال فعالیت باشه یا اصلا استفاده نشه و به ترافیک مصرفی ماهیانه اصلا کاری نداره. حالا آی اس پی میاد میگه اگر ترافیک 24 ساعت روز رو بخوام حساب کنم و بفروشم، قیمت هر گیگ حدود 30 درصد کم تر از وقتی میشه که 5 ساعت رایگان داشته باشه، در حالی که چون مردم دیگه اجباری به مصرف ترافیک این 5 ساعت شبانه، همون ساعت های شبانه ندارن میان این ترافیک رو تو همون ساعت های روز مصرف کنن در نتیجه سرعت 30 درصد کم تر میشه. بنابراین میاد اون 5 ساعت رایگان رو واسه فروش حساب نمیکنه. درسته که این باعث میشه قیمت هر گیگ 30 تا 40 درصد گرون شه ولی در عوض مردم ترافیک روزانه رو تو ساعت خودشون مصرف میکنن و در نتیجه سرعت ها هم 30 تا 40 درصد اضافه میشه. از اون طرف دیگه 5 ساعت رایگان وجود داره و دانلود های سنگین میافته آخر شب و خیلی به حفظ سرعت آی اس پی کمک میکنه. در واقع هم مشتری نفع میکنه هم آی اس پی.
پس این سیستم برای مواردی مثل ایران که هزینه ترافیک خیلی بالاست واقعا بهتره. چون اگه تو کشورهای اروپایی دانلود رایگان ندارن در عوض ترافیک 100 گیگ رو با قیمت معقول میفروشن تا حداقل طرف بتونه استفاده عادی خودش رو انجام بده ولی تو ایران با ترافیک 20 گیگ خداییش چیکار میشه کرد؟ از پس همون وبگردی سادش هم (اگه بخوای چند تا کلیپ با کیفیت خوب تماشا کنی) بر نمیاد وای به حال این که بخوای دانلود یا استفاده های دیگه هم بکنی.

خلاصه: دانلود رایگان شبانه باعث میشه مصرف کاربرا تو ساعات شبانه روز تقسیم بشه و کاربرا، همه استفادشون رو تو ساعات روز انجام ندن که باعث کم شدن 30 درصدی سرعت بشه.
شما هم بهتره سعی کنی مصرف ترافیک سنگینت رو بندازی تو ساعات رایگان.

arshal\/\/
05-02-2013, 23:11

با این قیمت ها رسما باید نت رو بزاریم کنار مخصوصا برای ما که به نامحدود و دانلود رایگان شبانه عادت کردیم..

omidtb
05-02-2013, 23:31
اتفاقا عالی میشه از شر این ساعت دانلود رایگان راحت میشیم چون از موقعی که دانلود رایگان شورع میشه دیگه نت برای عملا میپوکه تا صبح حداقلش اینه که تو ساعات شب هم نت دیگه نمپوکه و واسه من که بازی آنلاین میزنم عالی میشه :n19:

M e i s a m
06-02-2013, 00:19
نمیدونم چرا فکر میکنید که آی اس پی هزینه ایی بابت دانلود رایگان شبانه متحمل میشه. راحت بگم جریانش اینه که آی اس پی پول اجاره مثلا یک stm1 رو به مدت یک ماه یکجا پرداخت میکنه و شرکتی که به آی اس پی پهنای باند میفروشه اصلا کار نداره که 24 ساعت با حداکثر سرعت در حال فعالیت باشه یا اصلا استفاده نشه و به ترافیک مصرفی ماهیانه اصلا کاری نداره. حالا آی اس پی میاد میگه اگر ترافیک 24 ساعت روز رو بخوام حساب کنم و بفروشم، قیمت هر گیگ حدود 30 درصد کم تر از وقتی میشه که 5 ساعت رایگان داشته باشه، در حالی که چون مردم دیگه اجباری به مصرف ترافیک این 5 ساعت شبانه، همون ساعت های شبانه ندارن میان این ترافیک رو تو همون ساعت های روز مصرف کنن در نتیجه سرعت 30 درصد کم تر میشه. بنابراین میاد اون 5 ساعت رایگان رو واسه فروش حساب نمیکنه. درسته که این باعث میشه قیمت هر گیگ 30 تا 40 درصد گرون شه ولی در عوض مردم ترافیک روزانه رو تو ساعت خودشون مصرف میکنن و در نتیجه سرعت ها هم 30 تا 40 درصد اضافه میشه. از اون طرف دیگه 5 ساعت رایگان وجود داره و دانلود های سنگین میافته آخر شب و خیلی به حفظ سرعت آی اس پی کمک میکنه. در واقع هم مشتری نفع میکنه هم آی اس پی.
پس این سیستم برای مواردی مثل ایران که هزینه ترافیک خیلی بالاست واقعا بهتره. چون اگه تو کشورهای اروپایی دانلود رایگان ندارن در عوض ترافیک 100 گیگ رو با قیمت معقول میفروشن تا حداقل طرف بتونه استفاده عادی خودش رو انجام بده ولی تو ایران با ترافیک 20 گیگ خداییش چیکار میشه کرد؟ از پس همون وبگردی سادش هم (اگه بخوای چند تا کلیپ با کیفیت خوب تماشا کنی) بر نمیاد وای به حال این که بخوای دانلود یا استفاده های دیگه هم بکنی.

خلاصه: دانلود رایگان شبانه باعث میشه مصرف کاربرا تو ساعات شبانه روز تقسیم بشه و کاربرا، همه استفادشون رو تو ساعات روز انجام ندن که باعث کم شدن 30 درصدی سرعت بشه.

شما هم بهتره سعی کنی مصرف ترافیک سنگینت رو بندازی تو ساعات رایگان.

بزرگوار شما کلا متوحه نشدی من چی گفتم و با فرضیات و حدثیات و جزئیات خودت یه چیزی گفتی در جواب من در صورتی که اصلا مربوط نیست! اولا در مورد اون تعرفه سازمانی که گفتم خبر داری؟ شرایطش و اینکه اون قانون چی بود رو اصلا میدونی؟ اگه بدونی باید متوجه بشی حرف من رو چون گفتم که سیستم شبانه بشدت مزخرف و بیهوده و بی استفاده است و غیر از از کار انداختن نت ایران تو ساعات شب چیزی نداره بگیر از بانک ها و نابودی پینگ و سرعت اکثر کاربرا بخصوص کسایی که تو شرایط خوبی برای دریافت سرعت بالا نیستن و...

حدث میزنم یا تازه وارد اینترنت شدی ! یا اوضاع شبانت خوبه و الان ترسیدی که مثلا از دستت بره و موقع تایپ خیلی هم عجله داشتی ظاهرا (ده ها مشابه این رو تو همون تاپیک تعرفه سازمانی دیدیم) در صورتی که اصلا نه باید شمایی که مصرف داری اوضاعت خراب شه نه اونی که پول میده و مصرف نمیکنه پول الکی بده و شب که شد نتش قطع شه و نه...

راحت گفتم که اگر سیستم دولا پهنای شبانه حذف بشه یعنی بتونن حذفش کنن بجاش خیلی راحت روزانش میاد با ترافیک بالا که عقلانی تر هم هست! بخوای یا نخوای این قانون یه روز باید اجرا بشه و میشه یه حساب ساده نشون میده که حذف شدن شبانه نه قراره مصرف پهنای باند کل isp رو کم کنه (که در نهایت سرعت کل کاربرا کم بشه) نه اینترنت کسی رو محدود کنه بلکه بهترش هم بکنه! الان نت ندارم نمیتونم زیاد بیام وگرنه کامل تر توضیح میدادم

با اجازه شما بالای سال رایگان دار استفاده میکردم و البته هر شب هر شب هم دانلود الکی نمیکردم بعدشم راضی بودم که الان نامحدود میگیرم

فقط قبل اینکه پست بدی یکم فکر کن به چیزی که میخوای بگی! البته با شما که حرفی ندارم و جوابی هم نمیخوام کلا میگم !!

AliMirzaie
06-02-2013, 00:36
حرف شما رو با این طرز توضیح دادنتون، فقط خودتون ممکنه متوجه بشید.
من هم نیازی ندارم که جواب شما رو بدم و همه چیز رو تو پست قبلی به واضح ترین شکل ممکن توضیح دادم.
این رو بدونید که من تازه وارد اینترنت نشدم و از 6 سال پیش که ADSL به شهر ما اومده، از روز اولش تا حالا اینترنت پرسرعت داشتم.
من حتی تا پای تاسیس آی اس پی جدید هم رفتم ولی به علت یکسری مشکلات از جمله انحصار پهنای باند توسط شرکت مخابرات استانی منصرف شدم. به همین خاطر از کل حساب و کتاب های آی اس پی ها خبر دارم.
من اصلا نظری در مورد این که شما کی هستی از کجا اومدی و به کجا میری، ندادم. فقط خواستم مسئله دانلود رایگان شبانه رو براتون روشن کنم و فکر میکنم با خوندن پست شما و پست من، هر آدم عاقلی متوجه میشه که کی داره در مورد دیگری با پیش داوری و حدس و گمان فکر میکنه و نظر میده. پست شما هم بدون غلط نیست.
حالا شما میخوای طرح دانلود رایگان رو برداری تلاش خودت رو تا جای ممکن ادامه بده. :n19:

شما هم خواهشا مراقب باش هر چیزی رو که به اشتباه به دیگران نسبت میدی، دقیقا تو همون پستت در مورد خودت صادق نباشه.

GHAGHALEELEE
06-02-2013, 01:04

با این قیمت ها رسما باید نت رو بزاریم کنار مخصوصا برای ما که به نامحدود و دانلود رایگان شبانه عادت کردیم..
منبع تصویرتون کدوم سایت هست چون دیدم یکی دیگه از بچه ها هم گذاشته بود ولی منبع رو ننوشته بود.:n16:

mitraryan
07-02-2013, 17:32
فکر نکنم ساعات رایگان رو حذف بکنن یعنی از نظر فنی ربطی نداره بلکه خودشون بخان با این کار مردم رو محدود کنن
چون همین الانش هم حجم میفروشن مثلا ماهی 2 گیگ یا 4 گیگ یا هرچی ولی توی یه ساعاتی حساب نیست
چون میدونن این کارشون باعث بیشتر شدن مشتریهاشون میشه چون با ماهی 4 گیگ تقریبا میشه گفت اینترنت نداری... بگذریم از اینکه این نوع اینترنت فروحتن به مردم هم دزدیه هم تحقیر که مثلا یارو ساعت 1 شب تازه باید بشینه دانلود کنه...
ولی اینم میتونن همین طوری کنن هر چقدر حجم استفاده کردی پول بدی به غیر از یه ساعاتی در این صورت اگه قیمت اینترنت رو گرون نکنن و قیمت حجم هاشون هم مناسب باشه میشه گفت از الان بهتره
ولی از اونجایی که عادتشونه همه چیزو خراب تر بکنن و نه بهتر من خوشبین نیستم حداقل از نظر قیمت ها...

arshal\/\/
07-02-2013, 19:40
منبع تصویرتون کدوم سایت هست چون دیدم یکی دیگه از بچه ها هم گذاشته بود ولی منبع رو ننوشته بود.:n16:

من از سافت گذر عکس رو گذاشتم..

parssis
07-02-2013, 22:28
این هم جواب شاتل
================================
کاربر گرامی

با سلام و احترام؛

در مورد سوالی که مطرح فرمودید، به اطلاع می‌رساند این موضوع به درستی بیان نشده‌است. مطابق با کمیسیون 152 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هزینه سرویس‌های اینترنتی بر اساس تعرفه پایه آنها و میزان ترافیکی است که در این سرویس‌ها تعریف شده، نه هزینه در ازای ترافیک استفاده شده! علاوه بر این، سرویس‌های شاتل و سایر شرکت‌های ارایه دهنده با توجه به قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوی به صورت prepaid ارایه می‌شود.

امید است پاسخ سوال خود را دریافت کرده باشید اما در صورت هر گونه ابهام و تمایل به ادامه مکاتبات، به این ایمیل پاسخ دهید.

موفق باشید

GHAGHALEELEE
08-02-2013, 05:04
اصل مطلب همونی بود که توی تاپیک مخابرات تهران اشتباه نکنم گفتم , دعوای درون جناحی بوده یه طرف خواسته قدرتش رو به اون یکی توی تشویش اذهان عمومی نشون بده.اگه این مطلب صحت داشت و از هفته بعد قرار بود به اجرا گذاشته بشه (ما که حقوق خوندیم تا الان ندیدیم قوانین یک هفته ای تصویب و به اجرا گذاشته بشه حتی تو همین ج.ا.ا) خود وزیر صحبتش رو میکرد تو سایت ارائه دهندگان اطلاع رسانی میشد چندین خبرگزاری در طی چند نوبت اطلاع رسانی میکردند و مهمتر از اون دیگه سرویس نامحدودی وجود نمیداشت

dpicollege
08-02-2013, 16:30
درخواست دارم از مدیر محترم که این تاپیکو ببنده هیچ سرویسی قرار نیست حجمی بشه برای کاربرای فعلی

Eblis 2011
08-02-2013, 16:45
درخواست دارم از مدیر محترم که این تاپیکو ببنده هیچ سرویسی قرار نیست حجمی بشه برای کاربرای فعلی

از کجا میدونی ؟

jjjan
09-02-2013, 09:00
ابن طرح برا یکسان سازی قیمت حجم در اینترنت های حجمی هست
قبلا شما تا 100 گیگابایت که می خواستی بخری مثلا هر گیگ 5 هزار تومن باهات حساب می کردن اما با این دستور شرکت ها دیگه نمی تونن به میل خودشون اینترنت حجمی رو هر جوری که دلشون می خواد بفروشن
نامحدودام جم نمی شه یا اگه بشه برا مشترکین جدید این کارو می کنن چون اگه برا همه مشتریا حجمی شه کل یوزر ها از شرکت می رن
حالا هر جا که باشه

GHAGHALEELEE
09-02-2013, 15:01
ابن طرح برا یکسان سازی قیمت حجم در اینترنت های حجمی هست
قبلا شما تا 100 گیگابایت که می خواستی بخری مثلا هر گیگ 5 هزار تومن باهات حساب می کردن اما با این دستور شرکت ها دیگه نمی تونن به میل خودشون اینترنت حجمی رو هر جوری که دلشون می خواد بفروشن
نامحدودام جم نمی شه یا اگه بشه برا مشترکین جدید این کارو می کنن چون اگه برا همه مشتریا حجمی شه کل یوزر ها از شرکت می رن
حالا هر جا که باشه
من که نظرم رو توی صفحات قبل گفتم ولی برادر شما جمله تون خیلی مفهوم نیست تو بخش اول در ضمن تو بخش دوم اگه کل شرکتها از قانون سازمان تنظیم مقررات پیروی کنند دیگه کاربرا کدوم شرکت دیگه میخوان برن!شرکت دیگه ای نمیمونه که!
نگران نباشید مساله خودبه خود حل شد.اول هفته شد و هیچ خبرگزاری هیچ حرفی از استارت این طرح نزد.:n16:

jjjan
09-02-2013, 15:03
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران: ما قیمت اینترنت را افزایش نمی‎دهیم
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران وعده داد: شرکت مخابرات تعرفه‎های دسترسی به اینترنت را افزایش نخواهد داد بلکه افزایش در کیفیت سرویس و خدمات خواهد بود.

مهندس "مظفر پوررنجبر" در گفت‎وگو با خبرنگار سیتنا (citna.ir) تاکید کرد: تلاش ما بر این است که یک مسیر استاندارد را در پیش بگیریم که همه‏‎ی مردم بتوانند از پهنای باند خوب استفاده کنند و در این راستا تلاش می‎کنیم کیفیت سرویس و خدمات ارائه شده توسط این شرکت در جای جای کشور را افزایش دهیم.

وی در پایان تاکید کرد: شرکت مخابرات ایران قیمت دسترسی به اینترنت را افزایش نخواهد داد.

birjand_1371
09-02-2013, 18:01
آقا این طرح رو مخابرات بیرجنداز امروز اجرا کرده. الان کلا نامحدود رو حذف کردن و حتی 128 رو هم نامحدود نمیدن . دانلود رایگان شبانه هم دیگه وجود نداره و هر گیگابایت رو هم 4500 تومان میفروشن. حالا من موندم که چه خاکی به سرم بریزم :n28:

hossein019940
09-02-2013, 18:22
یعنی مثلا 3000تومن برای نگهداری میگیرن و تزافیک رو باید جدا بخری؟؟؟؟؟
من الان 256 8گیگ دارم ماهی 14000تومن اگه این طرح جدید بیاد.3000 برای نگهداری 8 گیگ میشه 20000که کلا میشه 23000+آبونمان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

birjand_1371
09-02-2013, 18:56
یعنی مثلا 3000تومن برای نگهداری میگیرن و تزافیک رو باید جدا بخری؟؟؟؟؟
من الان 256 8گیگ دارم ماهی 14000تومن اگه این طرح جدید بیاد.3000 برای نگهداری 8 گیگ میشه 20000که کلا میشه 23000+آبونمان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما اگه بخوای ماهی 8 گیگ مصرف کنی ، باید 33000 تومان پول بدی(3500*3+ 4500*5). یه نگاه به تعرفه ها بندازین

hossein019940
09-02-2013, 19:01
شما اگه بخوای ماهی 8 گیگ مصرف کنی ، باید 28000 تومان پول بدی(3500*8) . یه نگاه به تعرفه ها بندازین

ترافیک برای مخابرات مازندران 2500 هست

FC.Barcelona
09-02-2013, 23:10
هر روز بدتر از دیروز!

mohamax7
10-02-2013, 18:28
اتفاقا عالی میشه از شر این ساعت دانلود رایگان راحت میشیم چون از موقعی که دانلود رایگان شورع میشه دیگه نت برای عملا میپوکه تا صبح حداقلش اینه که تو ساعات شب هم نت دیگه نمپوکه و واسه من که بازی آنلاین میزنم عالی میشه :n19:
نمیدونم که چند سالته ولی متاسفم بابت طرز فکرت

magiteq1
10-02-2013, 20:53
نمیدونم که چند سالته ولی متاسفم بابت طرز فکرت

البته اگر فکری وجود داشته باشه

hossein019940
10-02-2013, 21:41
یعنی با این طرح تمام شرکت ها به یک قیمت سرویس میدن؟
یا به همون قیمت قبلی هست؟

stealer
10-02-2013, 22:07
خوب اینم هدیه جمهوری اسلامی به مردم:n16:

خداوکیلی ما چه گناهی کردیم که اینجا به دنیا اومدیم؟

دل خوشی ما به همین نت ذغالی 128 نامحدود بود که با این ذهن های فوق خلاق مسئولین به فنا و ف.. رفت

دمشون گرم ما که از همه جا خوردیم اینم روش:n30:

magiteq1
10-02-2013, 22:23
مگه اتفاقی تو تهران افتاده

*IN*
11-02-2013, 00:02
چی شد آقا بزاریم واسه دانلود یا نه؟؟؟؟

birjand_1371
11-02-2013, 01:19
چی شد آقا بزاریم واسه دانلود یا نه؟؟؟؟

سلام، تو شهر ما این طرح رو اجرا کردن. ولی به این صورت هست که کسایی که از قبل قرارداد دارن تا پایان قراردادشون هنوز دانلود شبانه دارن . ولی کسایی که تازه قرارداد میبندن دیگه دانلود رایگان ندارن.(من هنوز 20 روز از قراردادم مونده و هنوز دانلود رایگان دارم) . شما هم با خیال راحت دانلود کن چون بدون اطلاع قبلی دانلود شبانه رو برنمیدارن

feri2009
11-02-2013, 05:15
ظاهرا این قضیه کاملا جدی شده واین توبمیری دیگه از اون توبمیری ها نیست ,طرحی به ظاهر جالب اما در عمل واسه سرکسیه کردن مشتری همه شرکت ها هم از خداشونه چون من بعد پول شبانه ای که رایگان بود رو هم میگیرن :n08:

محاسبه «حجمی» قیمت ADSL از فردا

به گفته معاون رگولاتوری اجرایی شدن دستورالعمل جدید ADSL پس از 22 بهمن‌ماه آغاز می‌شود و از این پس سرویس ADSL شامل یک هزینه نگهداری ماهانه می‌شود و مشترک بسته به ترافیک استفاده شده هزینه می‌پردازد.
به گزارش فارس در دستورالعمل جدیدی که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای ارائه سرویس‌های ADSL تصویب کرده سرویس شامل یک هزینه ماهانه به عنوان هزینه نگهداری است و پس از آن مشترک به هر میزان که ترافیک استفاده کند، هزینه می‌پردازد.
همچنین در این دستورالعمل برای نخستین بار به عنوان راه‌حلی برای جلوگیری از دامپینگ در بازار، حداقل تعرفه تعیین شده که حداقل تعرفه 60 درصد کف تعرفه لحاظ شده است.هم اکنون اغلب سرویس‌دهی شرکت‌ها بر اساس سرویس ADSL چند ماهه با حجم ترافیک محدود است (برای مثال 3 ماهه با 5 گیگابایت ترافیک) که با اجرای این دستور العمل طرح‌های سابق ADSL به طرح جدید تغییر می‌کند.
به گفته معاون رگولاتوری از آنجا که در دستورالعمل جدید برای نخستین بار صورت‌حساب مشترکان ADSL بر مبنای حجم ترافیک استفاده شده محاسبه می‌شود، اجرای این دستورالعمل نیاز فراهم کردن مقدمات و ایجاد تغییراتی در سیستم صورت‌ حساب‌گیری شرکت‌های خدمات دهنده داشت.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: شرکت‌های خصوصی مشکلی در ایجاد این تغییرات نداشتند و هم‌اکنون آماده اجرای دستورالعمل جدید ADSL هستند.
وی ادامه داد: شرکت مخابرات نیز مقدمات اجرای دستورالعمل جدید را فراهم کرده اما در چند استان سیستم هنوز آماده نشده و نمی‌توانند سرویس را حجمی محاسبه کنند.

رضوانی با بیان اینکه منتظر آماده شدن تمامی شرکت‌ها برای اعلام یکباره زمان اجرای دستورالعمل جدید ADSL هستیم، گفت: اجرای دستورالعمل جدید ADSL پس از 22 بهمن‌ماه آغاز می‌شود. اگر تا آن زمان نیز این چند شرکت‌ مخابرات استانی نتوانستند سیستم صورت‌حساب‌گیری خود را آماده کنند، اجرای طرح آغاز خواهد شد و در خصوص آن شرکت‌ها نیز اعلام عمومی می‌کنیم که آنها اگرچه اینترنت نامحدود می‌دهند اما قادر به محاسبه ترافیک مصرف شده از سوی کاربران نیستند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

*IN*
11-02-2013, 10:05
:n03:
کسی تماس نگرفته مخابرات سوال کنه؟

FC.Barcelona
11-02-2013, 12:05
میخواند حجم اطلاعات رد و بدل شده را کمتر کنند تا کنترلش ساده تر باشه
برای پول یا افزایش قیمت ارز و اینا بعیده باشه چون دارند تمام شرکتها را مجبور به این کار میکنند (اگه برای پول بود فقط قیمت پهنای باند را افزایش میدادن اینجوری هرشرکتی بنا به سیاستش میومد یه قیمتی میذاشت)
بعضی از دوستان 24 ساعته دارند دانلود میکنن و سرورهای برادران را دچار over load میکنن:n02:

magiteq1
11-02-2013, 12:52
ظاهرا این قضیه کاملا جدی شده واین توبمیری دیگه از اون توبمیری ها نیست ,طرحی به ظاهر جالب اما در عمل واسه سرکسیه کردن مشتری همه شرکت ها هم از خداشونه چون من بعد پول شبانه ای که رایگان بود رو هم میگیرن :n08:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

خواب ابن خبر که همون لول هم اومده بود دیگه.

mohamax7
11-02-2013, 15:00
یک موقعی قرار بود (سی و چهار سال پیش) کشور به پنجمین اقتصاد دنیا تبدیل بشه و به تبع آن رفاه در هر زمینه برای هر نوع قشری ایحاد بشه ( که طبق برنامه تنها 3 سال دیگه نیاز به این مهم داشت) اما الان فکر کنم 200 مین اقتصاد دنیا هم نباشیم، همانطور که الان مشخصه هیچ کس در هیچ زمینه ای دیگه رفاه نداره

*IN*
11-02-2013, 15:07
اجرا شد یا نه؟!؟!؟!؟!؟!؟

PSYCHO_MAN
11-02-2013, 20:33
خود شیوه شیوه ی بدی نیست . یعنی اینکه هرچقدر پول بدی آش بخوری هرچقدر میخوای مصرف کنی یجورایی عدالت تو مصرف ولی چون اینجا همه چی حتی چیز خوبم باید مورد اصلاح قرار بگیره اومدن با این تعرفش گند زدن به همه نکات مثبتش . گیگی 5 هزار، 4هزار و این مدل قیمتا خیلی کثیفه . حتما میگن تو این خرتوخر اقتصادی همه دارن میتازن کسی صداش درنمیاد ما مگه ک... خوله دست رو دست بزاریم تماشا کنیم.
قبلا شما قرارداد میبستی مثلا 3ماهه 9 گیگ، هر گیگ مصرفی از این قیمت اعلام شده ارزونتر میوفتاد (هرچند بازم گرون بود) تازه شبانه رایگانم داشت میشد بعضی موقعا حرصتو بابت این گرونی تو ساعت رایگان خالی کنی و الان قیمتش شده مثل خرید حجم اضافه که هر گیگش خیلی گرونتر از رقم قرارداد میفته.
حیف ،حیف جایی هستیم که خیلی حرفا رو نمیشه زد

jjjan
11-02-2013, 21:34
اگه هجمی شد همه قطع می کنیم دیگه چونه زدن نداره که

birjand_1371
12-02-2013, 16:09
مخابرات بیرجند که از اول هفته، دانلود رایگان شبانه رو حذف کرده بود به دلیل اعتراضاتی که کردیم دوباره دانلود رایگان رو فعال کرد.

sae6569
12-02-2013, 16:14
از امروز تعرفه های جدید اعلام شد

سرویسهای جدید مخابرات مازنداران که به پنل خرید سرویس اضافه شدیک پارچه سازی کشوریprepaid [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

magiteq1
12-02-2013, 17:12
از امروز تعرفه های جدید اعلام شد

سرویسهای جدید مخابرات مازنداران که به پنل خرید سرویس اضافه شدیک پارچه سازی کشوریprepaid [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این الان قیمت هاش کجاست

jjjan
12-02-2013, 17:52
خوبه که حجم نا محدود هم توش هست اگر واقعا همین باشه برا کل کشور خیلی عالیه

sae6569
13-02-2013, 00:42
این الان قیمت هاش کجاست

بگو قیمت کدومو میخوای برات بزارم

Eblis 2011
13-02-2013, 00:46
بگو قیمت کدومو میخوای برات بزارم

نامحدوداشو ./

sae6569
13-02-2013, 07:42
نامحدوداشو ./

اینترنت یک ماهه سرعت 1 مگابیت حجم نامحدود 451,500

اينترنت يک ماه سرعت 128 کيلوبيت حجم نامحدود 131,250

اینترنت یک ماهه سرعت256 کیلوبیت حجم نامحدود 157,500

اینترنت یک ماهه سرعت 2 مگابیت حجم نامحدود 777,000

اینترنت یک ماهه سرعت512 کیلوبیت حجم نامحدود 252,000

تا چند روز پیش 512 حجمی 16 گیگ ارائه میشد که الان دیگه ارائه نمیشه البته تو همه طرحها همین طور تغییرات دادن قیمتش هم 22هزار و ...بود

GHAGHALEELEE
13-02-2013, 09:12

تا چند روز پیش 512 حجمی 16 گیگ ارائه میشد که الان دیگه ارائه نمیشه البته تو همه طرحها همین طور تغییرات دادن قیمتش هم 22هزار و ...بود
ما که تو تهران چند ساله داریم از مخابرات نامحدود با این قیمت میگیریم دیگه حجمی هم بشه همه میان نامحدود میگیرن دیگه!!!.در صورتی که طبق اون خبر (دعوای درون جناحی) 4 گیگ حجم بیشتر از 25 تومان میشید حالا شما بیابید قیمت نامحدود رو.

saeid000
13-02-2013, 19:45

داداش این قیمت ها تومانه یا ریال؟

saeid000
13-02-2013, 19:47
ویرایش
:n03:

sae6569
14-02-2013, 08:16
داداش این قیمت ها تومانه یا ریال؟

اگه تومان بود که باید در نت رو تخته میکردیم
ریال هست

sae6569
14-02-2013, 08:18
ما که تو تهران چند ساله داریم از مخابرات نامحدود با این قیمت میگیریم دیگه حجمی هم بشه همه میان نامحدود میگیرن دیگه!!!.در صورتی که طبق اون خبر (دعوای درون جناحی) 4 گیگ حجم بیشتر از 25 تومان میشید حالا شما بیابید قیمت نامحدود رو.

دوست عزیز سرعت دانلودتون رو این سرویس های نامحدود چطوریه؟

hossein019940
14-02-2013, 08:56
خوب مخابرات مازندران هم قیمت ها رو بالا کشیده.
فقط فکر کنم خصوصی ها قیمت رو بالا نکشیده.

GHAGHALEELEE
14-02-2013, 10:47
دوست عزیز سرعت دانلودتون رو این سرویس های نامحدود چطوریه؟
من 256 و 512 داشتم که رو 256 سرعتم 27.2 کیلو بود و روی 512 هم 62.5 کیلو هست.البته من با dumeter حساب کردم وگرنه با idm که بیشتر از اینها بود ولی idm چون سرعت رو وقتی رسیو هم نمیکنه ثابت روی عدد قبلی نگه میداره خیلی قابل اعتماد نیست ولی dumeter میانگین سرعتت رو توی هر 10 ثانیه میگه واسه همین عدد کاملا دقیق هست.

Beta
14-02-2013, 11:20
با افزایش قیمت ها کیفیت سرویس ها افزایش پیدا میکنه ؟؟!

mohamax7
14-02-2013, 19:12
با افزایش قیمت ها کیفیت سرویس ها افزایش پیدا میکنه ؟؟!
نه برادر، فقط قیمت بالا میره، خدا خدا کن که کیفیت را نیارن پایین

Eliminal
14-02-2013, 21:54
من که صبانت سه ماهه شارژ کردم ، مشکلی هم پیش نیومد...
نمیتونن این جور طرحا رو به راحتی پیاده کنن...
مگر اینکه اینترنت رو بکنن حداقل 20 مگ نه یک مگ...
اونوقت میتونن به بهانه ی سرعت بالاتر قیمتم ببرن بالاتر!

aluminum
25-02-2013, 20:57
خبرهای بدی در راه است...
-------------------------------------------------------
معاون تنظيم مقررات: هزينه سرعت اينترنت و حجم دانلودها جداگانه محاسبه مي شود

معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات درباره تعرفه اینترنت پرسرعت گفت: در مصوبه جدید، تعرفه سرعت از حجم اطلاعات دانلود شده از شبکه مستقل شده است و مشتری حق انتخاب دارد.
آقای سبوحی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: به این ترتیب کاربرانی که علاقه مند به سرعت بیشتر هستند می توانند با انتخاب آن فقط هزینه را برای سرعت پرداخت کنند.
وی گفت: مشتریانی هم که علاقه مند به دانلود حجم زیادی از اطلاعات هستند، می توانند براساس حجم دانلود شده هزینه را پرداخت کنند.
آقای سبوحی با بیان اینکه برای دانلود کردن اطلاعات نیز سطح بندی هایی مشخص شده است، گفت: اگر کسی یک تا پنج گیگابایت دانلود کند یک قیمت پرداخت می کند و اگر حجم دانلود بالاتر رود، این قیمت کاهش می یابد.
معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: به عنوان مثال در سرعت 128 کیلوبیت در ثانیه، در مصوبه قبلی مشترک باید نه هزار و 920 تومان به صورت ماهانه و ثابت پرداخت می کرد در صورتی که در مصوبه جدید برای این سرعت دو هزار و 250 تومان باید بپردازد که این کاهش بسیار زیادی داشته است.
سبوحی گفت: بر اساس حجم اطلاعاتی هم که کاربر دانلود می کند، هزینه پرداخت می شود و اگر یک گیگابایت دانلود در طول یک ماه انجام دهد، چهار هزار و 500 تومان نیز اضافه تر پرداخت می کند.
وی افزود: افرادی که علاقه مند به کارهای تراکنشی هستند و سئوال و جوابی در شبکه کار می کنند، بسیار مایل به سرعت بالا هستند.
آقای سبوحی به سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه اشاره کرد و گفت: کاربر در گذشته برای این سرعت باید ماهانه 20 هزار و 500 تومان پرداخت می کرد که در تعرفه جدید برای سرعت، چهار هزار و 500 تومان باید بپردازد و به ازای حجم دانلود هزینه اضافه تر را پرداخت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه در مصوبه جدید مشتری حق انتخاب دارد و می تواند به ازای استفاده ای که از شبکه کرده است هزینه اش را پرداخت کند، افزود: ضمن اینکه ارائه کنندگان خدمات نیز به طور متغیر هزینه را دریافت می کنند.
آقای سبوحی با بیان اینکه در مصوبه جدید حجم دانلود نیز در پنج سطح دسته بندی شده است، گفت: هر چه حجم دانلود بالا رود، قیمت آن کاهش می یابد.
وی به سطح نخست اشاره کرد و گفت: کاربر در این سطح برای یک تا پنج گیگابایت دانلود، به ازای هر گیگ چهار هزار و 500 تومان باید پرداخت کنند.
آقای سبوحی سطح دوم تعرفه دانلود را پنج تا ده گیگابایت و به ازای هر گیگ سه هزار و 500 تومان، سطح سوم را ده تا 20 گیگابایت و به ازای هر گیگ سه هزار تومان، سطح چهارم را 20 تا چهل گیگابایت و به ازای هر گیگ دو هزار و 500 تومان و سطح پنجم را بیش از 40 گیگابایت و به ازای هر گیگ دو هزار تومان بیان کرد .
وی گفت: مشترکی که حجم دانلود زیادی استفاده می کند ابتدا باید تعرفه سطح نخست را محاسبه و پرداخت کند و سپس سطح دوم و بعد سطوح دیگر را.
آقای سبوحی افزود: تعرفه سطوح مختلف دانلود، در همه سرعت ها یکسان است.
معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ضریب تعرفه های جدید را یک به هشت بیان کرد و گفت: یعنی در زمان واحد، هشت نفر از یک سرعت اینترنت مثلا 512 کیلوبیت بر ثانیه استفاده می کنند.
آقای سبوحی افزود: ممکن است فردی نیاز داشته باشد، سرعت 512 را به صورت اختصاصی در اختیار بگیرد که باید هزینه های بالاتری پرداخت کند.
وی گفت: ما برای لینک های اختصاصی نیز تعرفه های مصوب داریم که قابل اعمال است.
آقای سبوحی با اشاره به اینکه سازمان تنظیم مقررات به طور کلی نظارت خود را برای ارائه کنندگان خدمات اینترنت پرسرعت دارد، افزود: امکان اینکه ما بخواهیم همه مشترکان را مانیتور کنیم از نظر فنی ممکن نیست و امکان دارد بتوانیم به صورت رندوم کار نظارتی را انجام دهیم.
وی افزود: در حال حاضر نرم افزارهایی وجود دارد که مشترکان می توانند با نصب آن بر روی سیستم خود، سرعت اینترنت را بسنجند و بر اساس اطلاعاتی که روی سیستم آنان ثبت می شود اگر شکایتی دارند سازمان می تواند مستندات را بررسی و به شکایت مشترکان رسیدگی کند که احیانا کم فروشی اتفاق نیفتاده باشد.
آقای سبوحی با اشاره به شکایت مردم در خصوص اینکه چرا باید هزینه حجم زیاد دانلود را پرداخت کنند در صورتی که از آن استفاده نمی کنند و فقط سرعت مدنظر آنان است، گفت: باید با همه ارائه کنندگان خدمات اینترنت پرسرعت هماهنگی های لازم را انجام می دادیم و ملاحظات فنی را نیز در نظر می گرفتیم و براساس آن تعرفه ها را تنظیم می کردیم.
وی با بیان اینکه باید سعی کنیم تاخیر خود را در انجام کارها کاهش دهیم، افزود: تعرفه های اینترنت در نوبت رسیدگی کمیسیون تنظیم مقررات قرار گرفت و به تصویب رسید.
معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص اینکه اگر شرکت های ارائه کننده اینترنت پرسرعت این تعرفه ها را رعایت نکنند، گفت: بر اساس تخلفاتی که اتفاق می افتد سازمان تنظیم مقررات مطابق با پروانه صادرشده با آن شرکت ها برخورد خواهد کرد.
وی افزود: اگر تخلفات به جایی برسد که با تذکرات و اخطارها رفع نشود سازمان تنظیم مقررات هم برای توسعه فعالیت شرکت محدودیت اعمال می کند و اگر تخلفات در حد لغو مجوز باشد، حتما این کار را انجام خواهد داد.
آقای سبوحی با اشاره به اینکه هنوز تخلفی در حد لغو مجوز نداشتیم، گفت: ما معمولا علاقه مند به لغو مجوز نیستیم و باید شرایط را در نظر گرفت و مشکلات ارائه دهنده خدمات را نیز بررسی کرد اما اگر موجه نباشد چاره ای جز این کار نداریم.
وی افزود: فلسفه وجودی سازمان این است که از ارائه کنندگان خدمات نیز حمایت و مشکلات آنها را برطرف کند تا بتوانند قیمت های مناسب را ارائه کنند.
آقای سبوحی در بخش دیگری از مصاحبه به مصوبه 49 کمیسیون تنظیم مقررات اشاره کرد و گفت: در این مصوبه، تعرفه اینترنت پرسرعت بر اساس سرعت و بدون مشخص کردن حجم دانلود تعیین شده بود که مشکلاتی نیز ایجاد کرده بود.
وی افزود: مصوبه قبلی برخی مواقع، تعرفه ها را به خاطر سرعت به مشتری تحمیل می کرد در صورتی که مشتری شاید خیلی نیاز نداشت که حجم زیادی از اطلاعات را دانلود کند و بیشتر سرعت مدنظرش بود.
آقای سبوحی گفت: بر همین اساس با همکاری شرکت های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت تعرفه های جدید تنظیم شد و در کمیسیون تنظیم مقررات به تصویب رسید.
وی افزود: شرکت های اینترنتی اکنون در قالب این تعرفه ها خدمات خود را ارائه می کنند و در صورت تخلف با آنها طبق پروانه برخورد خواهد شد.

isbn
25-02-2013, 21:10
هیچی دیگه پس باید یواش یواش به فکر جمع کردن اینترنت خودمون هم باشیم ! دیگه عملا فایده نت میشه فقط دیدن سایتها و دانلود رو باید تعطیل کنیم !

KAMYK
25-02-2013, 21:45
اینترنت هم رفت بغل دست ماشین و پسته و ......

AliMirzaie
25-02-2013, 21:46
البته دیدن سایتا به طور ناقص و بدون عکس و فیلم و... در واقع خوندن متن سایتا
این پیشرفت عظیم به سمت محتوا و سالم سازی نت رو به همه ی هموطنان تبریک میگم.:n08:

{sahand}
25-02-2013, 22:06
همین امروز یه جا خوندم که تو کـره شـمالی اینترنت برای خارجی ها آزاد شده و احتمالا تا چند وقت دیگه برای مردم هم قابل دسترس می شه؛ از این طرف ما اینترنتمون داره می شه اونترنت!
دلمون خوش بود از یه کشور وضعمون بهتره! زکی خیال باطل!
تمام دلخوشیمون همین اینترنت کیلوبیتی بود که اونم اینجوری...

behnmah66
25-02-2013, 22:34
یعنی چی اول برای سرعت هزینه میگن بعد سرعت بدون حجم بدرد نمیخوره حجم هم انتخاب کنی که دوبل میفته
بعد کی میاد بیش از 40 گیگ بخواد که تازه بیفته 2 تومن ؟

:n28::n03:

Saeed System
25-02-2013, 22:38
یه اد بلوکر نصب کنیم ..و کل عکسها یسایتها رو بلوک کنیم چون اونا هم دیگه حجم میخورن..من نمیدونم هر چی میگذره ما فقیرتر میشیم به جا یاینکه پیشرفت کنیم :n14:

behnam-k
25-02-2013, 22:47
یه اد بلوکر نصب کنیم ..و کل عکسها یسایتها رو بلوک کنیم چون اونا هم دیگه حجم میخورن..من نمیدونم هر چی میگذره ما فقیرتر میشیم به جا یاینکه پیشرفت کنیم :n14:
ای خدا :n14::n14::n14:

behnam-k
25-02-2013, 23:05
همین الان رفتم تو سایت آسیاتک قسمت تعرفه ها ،سرویسهاشو برداشته ،:n14::n14::n14::n14:

AmirC
25-02-2013, 23:57
با این حساب دانلود رایگان شبانه هم تعطیله و از این به بعد برای هر قطره ای که دانلود می کنی باید پول بدی حالا می خواد یک پیچ عکسدار باشه یا یک فیلم 1080p که برای خیلی ها جزو رویا میشه. من دانشجوی بیکار با این همه گرونی از شهریه بگیر تا هزار کوفت و زهر مار دیگه از کجا بیارم پول اینترنت حجمی بدم؟ تنها دلخوشی ما همین اینترنت بود که حالا با این قیمتها این هم تعطیل شد. همه جای دنیا اینترنت ارزون و سریع تر میشه اینجا برعکسه.

The Dreadnaught
26-02-2013, 03:17
هم مرگ بر جهان شما نیز بگذرد...

movaghat123
26-02-2013, 11:24
همین الان رفتم تو سایت آسیاتک قسمت تعرفه ها ،سرویسهاشو برداشته ،:n14::n14::n14::n14:

الان نگاه کردم زیاد نکرده ارزونتر هم کرده قبلا فکر کنم ماهی 5 گیگ بود 33 تومن الان شده ماهی 6 گیگ 27 تومن
مخابرات هم این ماه که گرفتم 2 تومن ارزونتر بود البته نا محدوداش 3-4 تومن گرونتر شده
نمیدونم ولا فکر کنم اینا همش شایعست یا زمینه سازی واسه یه کار دیگه وگرنه اینا مشکلی با دانلود و... ندارن مشکلشون همون متنیه که میخونیم!

Fusi0n
26-02-2013, 11:31
به نظرم دوستان از همین الان اعتراض کنید تا 20:30 بکشید نشون بدیم حداقل مشترکان راضی نیستن تو اخبار گفت به صرف مشترکین میشه
حد اقل اینجوری نشون بدید که نیست ؟

behnam-k
26-02-2013, 12:00
الان نگاه کردم زیاد نکرده ارزونتر هم کرده قبلا فکر کنم ماهی 5 گیگ بود 33 تومن الان شده ماهی 6 گیگ 27 تومن
مخابرات هم این ماه که گرفتم 2 تومن ارزونتر بود البته نا محدوداش 3-4 تومن گرونتر شده
نمیدونم ولا فکر کنم اینا همش شایعست یا زمینه سازی واسه یه کار دیگه وگرنه اینا مشکلی با دانلود و... ندارن مشکلشون همون متنیه که میخونیم!
512 نامحدود برنزی آسیاتک میشد 23 تومن الان میشه 40 تومن :n14:
تعرفه حجمی ارزون شده اما نامحدودا نابود شده

FC.Barcelona
26-02-2013, 12:44
هزینه اینترنت تو ایران گرون در میاد دیگه
کلی نیرو و سرور شبانه روز دارند کار میکنند برای این اینترنت! پاک :n02:
روزی وضع درست میشه که یه چیزهایی تغییر کنه :n06:

behnam-k
26-02-2013, 12:49
هزینه اینترنت تو ایران گرون در میاد دیگه
کلی نیرو و سرور شبانه روز دارند کار میکنند برای این اینترنت! پاک :n02:
روزی وضع درست میشه که یه چیزهایی تغییر کنه :n06:
کاملا تایید میشه

isbn
26-02-2013, 14:05
به نظرم دوستان از همین الان اعتراض کنید تا 20:30 بکشید نشون بدیم حداقل مشترکان راضی نیستن تو اخبار گفت به صرف مشترکین میشه
حد اقل اینجوری نشون بدید که نیست ؟

فقط من یه نفر یا شما دستمون به جایی نمیرسه یه تاپیک اعتراضی راه بندازیم ! و توی اون یه روز و ساعتی رو مشخص کنیم همه حمله کنن به روابط عمومی 20:30 ! چه از طریق ایملی چه از طریق SMS یا تلفن ! شاید جوابی گرفتیم

behnmah66
26-02-2013, 18:50
چی کجاش ارزون میشه ؟ هم باید پول حجم بدی هم سرعت آخه کجای دنیا رو اینترنت مالیات میگیرن :n13:

The Dreadnaught
26-02-2013, 20:36

آخه اینا هر کاری میخوان بکنن به اسم مردم تموم میشه، میزنن پدر مردمو درمیارن میگن مردم درخواست دادن ! به نفع خود مردمه و از این حرفا

مردم کین شوما این مردمو به من نشان بده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من نمیدونم

این جدولشون که دیگه شاهکاره واقعا !

والا هر جا ما دیدیم میگن مثلا اگه زیر 5 گیگ بود این قیمته ، اگه مثلا شد 20 گیگ کل حجم با یه قیمت جدید محاسبه میشه

اینا اومدن گفتن نه ، اگه شد 20 گیگ ، 5 گیگ اولش با یه قیمت ، 5 گیگ بعدیش با یه قیمت دیگه و 10 گیگ بعدیشم با یه قیمت دیگه حساب میشه ! بوی دزدی و چپاول جدید به مشام میرسه !

hossein019940
27-02-2013, 17:38
خوب دیگه قیمت ها هم افزایش پیدا کرده

راشا تهرونی
27-02-2013, 17:46
دوستان نت مخابرات نامحدود هستش و اون کسانی که از اینترنت نامحدود مخابرات استفاده میکنن شامل این طرح نمی شونن

hossein019940
27-02-2013, 17:58
دوستان نت مخابرات نامحدود هستش و اون کسانی که از اینترنت نامحدود مخابرات استفاده میکنن شامل این طرح نمی شونن

میشن برای چی؟

hossein019940
27-02-2013, 18:30

M o h a m m @ d
27-02-2013, 18:52
این طرحش که یه کم به نفع شد من که روزی دو گیگ دانلود دارم با طرح نامحدودش .قبلا که فقط شب مینشستم دانلود میکردم الان که روز شب نزارشتم :n02:
حیف فقط بیشتر لینکهای که برای دانلود که میزارن از سایتهای که سرعت دانلودش کمه وگرنه بیشتر رس این مخابرات می کشیدم:n08:

mashiat
27-02-2013, 19:01
ما که از مخابرات سرویس نامحدود داریم چی ؟ یعنی ایندفعه که قبض بیاد هر چی دانلود کردیم بر مبنای این جدول پلکانی حساب میکنند ؟؟؟؟؟؟ اینطوری که خداتومن باید پول اینترنت بدیم !!!!!!
دلمون خوش بود ماهی 20 تومن به مخابرات میدیم اینترنت نامحدود داریم اون رو هم میخوان حجمی کنند با این جدول مسخره و گرون و تعجب آور ؟؟؟!!
کسی خبر داره این طرح شامل اینترنت مخابرات هم هست و اگه هست از کی اجرا میشه ؟ یه موقع قبض نجومی نیاد سکته بزنیم

Bobby Sands
27-02-2013, 21:01
به درک ، اگر حجمی شد میریم اینترنت ماهواره ای مبگیریم
الان 512 رو ماهی 10 تومن میدن که نامحدوده :n02:

GHAGHALEELEE
27-02-2013, 21:04
ما که از مخابرات سرویس نامحدود داریم چی ؟ یعنی ایندفعه که قبض بیاد هر چی دانلود کردیم بر مبنای این جدول پلکانی حساب میکنند ؟؟؟؟؟؟ اینطوری که خداتومن باید پول اینترنت بدیم !!!!!!
دلمون خوش بود ماهی 20 تومن به مخابرات میدیم اینترنت نامحدود داریم اون رو هم میخوان حجمی کنند با این جدول مسخره و گرون و تعجب آور ؟؟؟!!
کسی خبر داره این طرح شامل اینترنت مخابرات هم هست و اگه هست از کی اجرا میشه ؟ یه موقع قبض نجومی نیاد سکته بزنیم
من با پشتیبانی تماس گرفتم گفتند هنوز طرح جدید و محاسبه جدیدی به ما ابلاغ نشده.
اصلا این طرح شدنی نیست مگر این که سرویسهای نامحدود (حالا با هزینه بالاتر یا پایین تر) وجود داشته باشه.مطمئن باشید این طرح اگه بخواد اجراء بشه انقدر سر و صدا به پا میکنه که نگو.طبق تجربه این طرح احتمالا تا مجلس و بعدش دیوان عدالت اداری میره.
الانم بجز بچه ها پی سی وورد تو فروم دیگه ای انقدر راجع به این طرح سر و صدا نشده.اتفاقا اون چیزی که الان هیچ کس به توجه نکرده اجراء ازمایشی اینترانت در کنار اینترنت هستش که حتی سایتهای مخالف ج.ا.ا هم بهش پرداختند.

GHAGHALEELEE
27-02-2013, 21:11
به درک ، اگر حجمی شد میریم اینترنت ماهواره ای مبگیریم
الان 512 رو ماهی 10 تومن میدن که نامحدوده :n02:
این طرح که فعلا رو هواست داره خرغلط میزنه ولی اگه اجرا باشه شما برای سند به adsl احتیاج داری.واسه 15 گیگ دانلود از نت ما-هواره ای با 1 گیگ سند کنی.پس هزینه همچینم کم نمیشه.ضمن این که دیگه اونوقت فروشنده های اکانت ما-هواره ای با این قیمت نمیفروشند و پول خون ننشون رو میگیرند

Fusi0n
27-02-2013, 21:36
آخه اینا هر کاری میخوان بکنن به اسم مردم تموم میشه، میزنن پدر مردمو درمیارن میگن مردم درخواست دادن ! به نفع خود مردمه و از این حرفا

مردم کین شوما این مردمو به من نشان بده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من نمیدونم

این جدولشون که دیگه شاهکاره واقعا !

والا هر جا ما دیدیم میگن مثلا اگه زیر 5 گیگ بود این قیمته ، اگه مثلا شد 20 گیگ کل حجم با یه قیمت جدید محاسبه میشه

اینا اومدن گفتن نه ، اگه شد 20 گیگ ، 5 گیگ اولش با یه قیمت ، 5 گیگ بعدیش با یه قیمت دیگه و 10 گیگ بعدیشم با یه قیمت دیگه حساب میشه ! بوی دزدی و چپاول جدید به مشام میرسه !

مشکل اینجا که درست نمیریم با یک نفر نمیشه اگر کمپین برای اعتراض بزاریم مطمئن اثری داره...