PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل نشناختن هارد دیسك موقع نصب ویندوز 7 بر روی لب تاپ dell inspiron n5110

ebrahim_rayaneh
31-01-2013, 02:14
یه لب تاپ دل inspiron n5110 دارم ؛ خواستم ویندوز نصب كنم (ویندوز 7) - البته اینم بگم كه قبلا ویندوز نصب شده داشت!- در مرحله پارتیشن بندی درایوی كه توش ویندوز بود رو فرمت كردم و نصب شروع شد وقتی كه یك مرحله از نصب تمام شد كامپیوتر ریستارت كرد و من به اشتباه وارد دی وی دی شدم (فك كنم دیگه تا آخر نصب نباید به كامپیوتر دست میزدم!) به هرحال ویندوز به صورت ناقص نصب شده و وقتی سیستم بالا میاد دو تا ویندوز 7 رو نشون میده وارد هر كدوم كه میشی در آخر با صفحه آبی مرگ معروف رو به رو میشی ، وقتی وارد دی وی دی برای نصب ویندوز میشی هارد رو نمیشناسه ، ویندوز اكس پی نمیشه نصب كرد! هارد حتی fdisk هم نمیشه! درایور هم دانلود كردم اما فایده ای نداشت هارد رو موقع نصب نمیشناسه! مدل هارد هست : wdc wd5000bpvt-75hxzt3 محصول شركت western digital هستش!(اینو وقتی كه با زدن دكمه F2 وارد ستاپ لب تاپ میشی نشون میده ، یعنی ستاپ هارد رو شناخته!)

در ضمن يك مطلب مهم اينكه : در هنگام نصب ويندوز 7 به اشتباه يكي از درايو ها كه حدودا 39 مگا بايت حجم داشت رو فرمت كردم (البته در نگاه اول 39 گيگابايت به نظر رسيد!!) ، اما بعد اين اتفاق رفتم سراغ نرم افزار hdd regenerator 2011 و نتيجه اينكه هيچ بدسكتوري مشاهده نگرديد(البته اين نرم افزار هارد رو ميشناخت!) ، بعد رفتم سراغ نرم افزار paragon partition manager اين نرم افزار نشون ميداد كه چند تا از درايوها با فرمتاشون unknown شده 3 تا درايو رو ntfs كردم كه حجماشون بود (39.2mb,100mb,39.0Gb) يه درايو با حجم 798kb هم هست كه به علت كوچيكي نرم افزار نمي تونه فرمتش كنه و هنوز unknown هستش و يه درايو آخري هم هست كه سايزش 427gb ه و رو نوع فرمتش نوشته free !!! ، البته با اين نرم افزار كلي با هارد ور رفتم كه آخرشم نتيجه اي نگرفتم :p

كسی میتونه منو در این مورد راهنمایی كنه؟