PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : داغ کردن گرافیک و کلا لپتاپ

pharm
30-01-2013, 19:03
سلام دوستان
لپتاپ من asus n55sl هست دمای گرافیک تو حالت ارامش 46 هست ولی وقتی یه بازی سنگین اجرا میکنه به صورت وحشتناک داغ میشه وتا 80 درجه که این برای گرافیک لپتاپ خطرناکه تمام درایور هام اپدیته این دما با اورکلاک هم هیچ تغییری نمیکنه و اور نشده هم در حالت معمولی بازی سنگین 80 درجه است بعد جالب اینجاست که در عرض یک دقیقه به این دما میرسه تازه خیلی کمتر و سی پی یو هم خیلی داغ میکنه راهی برا حلش نیست؟
چون بعد 1 دقیقه تو بازی performance بازی اصلا وحشتناک خراب میشه

mohammad ahmadi
31-01-2013, 10:37
لپ تاپ ها مخصوصا کانفیگ های بالا توی اجرای بازی ها این مشکل رو دارن برای همینه که میگن با لپ تاپ نمیشه بازی کرد من توصیه میکنم از یه خنک کننده قوی استفاده کنی چون اگه همین جوری پیش بره سی پی یو لپ تاپ شما کاراییه خودش رو از دست میده:n23:

hasanoooooooo
31-01-2013, 11:27
کارایی که شما میتونی انجام بدی محدود میشه به کول پد و تنظیم maximum power state روی 60 70.... من هم ترجیح میدم توضیه کنم کلا بازی با لپتاپ رو فراموش کنی.... اگرم بازی میکنی تنظیمات بازی رو تا جایی که میتونی کم کن...

pharm
31-01-2013, 11:37
با لپتاپ خیلی کم بازی می کنم دارم صبر می کنم که قیمت ها یکم ارزون بشه یه سیستم خوب بخرم دیگه لپتاپو کنار میزارم
تو لپتاپ اصلا هم حال نمیده بازی:(

MZN84
31-01-2013, 22:03
البته این دما خیلی عجیبه و نباید بده که شاید مشکل از فن یا کثیف شدنش با گرد و خاک باشه.شما موقع بازی حتما کول پد بزار تا ارتفاع لپ تاپ بیاد بالا.از من میشنوی به فکر چارش باش چون لپ تاپ خوبیه.حیفه خراب بشه.

pharm
31-01-2013, 22:53
تو far cry 3 بعد 1 دقیقه دما میشه 82 درجه!!!!!! اصلا نمیدونم چجوریه دستم هم میزارم زیرش اتیش میگیرم:D
بعد یه کولپد اشغالی زیرش هست که ارتفاعش بره بالا ولی اصلا نقش خنک کنندگی رو نداره برش دارم بهتره فکر کنم
دوستان خیلی ممنون از نظراتتون:)

armp30
16-02-2013, 01:44
به نظر من که عادیه تو لپ تاپ ولی حتما از یه کول پد خوب استفاده کن
من asus a53 دارم به 86 میرسه هنگام بازی

msd2
25-07-2014, 08:55
سلام من هم دقیقا این مشکل رو با همین لپتاپ دارم جوری که موقع بازی سنگین میشه بخاری!! :n08: دما cpu و gpu خیلی بالا میره دما cpu حتی تا 98 هم میرسه و gpu هم حدود 70~80 البته روی high performance اینجوریه کولپد 4 فن هم گذاشتم تاثیری نداره فقط اگه processor state رو تا 5% بیارم پایین دما کمی پایین میاد ولی بازم دما cpu تا 70-75 میره بالا موندم چی کارش کنم نمیدونم فن که ظاهرا مشکلی نداره خمیر سلیکون هم نمیدودنم اخه همش 1ساله این لپتاپو گرفتم بایوس رو ترسیدم آپدیت کنم بس که اینور و اونور خوندم لپتاپاشونو داغون کردن البته نمیدونم تاثیری رو دما بزاره یانه

biostar
25-07-2014, 12:27
کلا این سری ایسوس سیستم خنک کننده بحث بر انگیزی داره ، جای قرار گرفتن فن یکم غیر عادیه

البته بنظرم لپتاپ شما مشکل داره ، ببریدش خدمات پس از فروش احتمالا با خمیر سلیکون مشکل شما برطرف یشه

امیر تتلو
27-07-2014, 10:34
اقایون این دما توی لب تاب غیر واقعی نیست و لب تاب شما مشگلی نداره و نگران خرابی لب تاب نباشین یعنی لب تاب شما خراب نیستو کلا لب تاب همینه الیته سعی کنید باهاش بازی نکنید:n26: