PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرمت دایویکس یا mkv ؟ (لطفا اول بخونید)

peyman_nn
29-01-2013, 20:19
با سلام
من میخام یک سری سریال رو از 2 سایت که مدنظرم هستش بخرم

یکیشون میگه mkv های 150 تا 300 مگی دارم و خیلی از فرمت دایویکس بالاتره و جدیدا هم اکثر سریال ها با این فرمت میاد تو نت
یکیشون هم میگه فرمت divx دارم

الان برام سوال شده

1 -
mkv که مثلا 200 مگ باشه کیفیتش خوبه ؟ از دایویکسه بالاتره ؟
من خودم 20 سریال رو دارم که mkv هستش ولی هر کدام 1 یا 1.5 گیگ هستش و با این حساب بهش میگن HD 720P

2 -
به نظر شما برای mkv پایین هم زیرنویس پیدا میشه ؟
مشکل حجم و پخش ندارم

saeed_136915
29-01-2013, 20:30
سلام
دوست عزیز mkv فرمت نیست، Container هست یعنی فرمت های ویدویی و صوتی رو میشه باهاش ذخیره کرد. یعنی اگه پسوند فایلی mkv باشه ممکنه فرمت تصویری اون فایل DivX باشه.

کیفیت رو خیلی نمیشه از حجم اون تشخیص داد و به چیزهای مختلفی مثل نوع تبدیل (Encode) اون، سایز تصویر اون، بیت ریت و... بستگی داره. ولی اگه مثلا حجمش 200 مگ باشه زیاد کیفیت بالایی نخواهد داشت. احتمالا 480p هست.

زیرنویس بستگی به اون چیزی داره که دارین دانلود میکنین یعنی اگه اون سریال مشهور باشه به احتمال زیاد پیدا میشه

peyman_nn
29-01-2013, 21:43
یعنی اگر 200 باشه کیفیت قابل قبولی نداره ؟
طرف دیگه داره داد میزنه و میگه کیفیتاشون خیلی عالیه و از divx سرتره

saeed_136915
29-01-2013, 23:18
یعنی اگر 200 باشه کیفیت قابل قبولی نداره ؟
طرف دیگه داره داد میزنه و میگه کیفیتاشون خیلی عالیه و از divx سرتره

داداش آخه ببینین DivX بودن دلیل کیفیت نیست که. فایل با فرمت DivX رو میشه اونقدر کیفیتشو پایین آورد که از ویدیویی که با گوشی موبایل گرفته شده بدتر بشه.
شما اگه میتونین یه قسمتشو دانلود کنین ببینین کیفیتش واستون قابل قبول هست یا نه. یا اینکه سایز ویدئو و بیت ریتشو بپرسین

kalantarahura
30-01-2013, 08:20
در ادامه حرفهای اقا سعید اینو بگم که سریالهایی که در سایتهای ایرانی بصورت mkv گذاشته شده اند معمولا حجمهای بین 150 تا 250 بصورت 480p و از 300 به بالا 720p هستند که همشون از نسخه های اصلی re-encode شده اند و بیت ریت پایینتری دارند ولی با نسخه های Divx تفاوتی ندارند و گاها کمی بهترن.بنابراین شما همون mkv رو بگیرین که حجمشون کمتره.