PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اختلاف قیمت بالا در مورد دوربین Canon SX260

mahdimb
26-01-2013, 21:19
من امروز رفتم جمهوری و بعدشم رفتم سمت میدون امام برای خرید دوربین Canon SX260 ، اما نکته قابل توجه اینکه قیمت هایی که گرفتیم از 670 تومن شروع می شد تا 840 هزار تومن. از مغازه دارهایی که قیمت بالا می دادند می پرسیدیم که چرا پس بعضی از مغازه ها قیمت پایینتری می دن آن ها می گفتند که در ظاهر به شما میگن 690 تومن اما وقتی که بخوای بخری این قیمت بهت نمیدن و یه مدل دیگه رو بهت پیشنهاد میدن یا اینکه به جاش در خرید حافظه و ... قیمت را بالا حساب میکنن تا جبران بشه حتی از بعضی که پرسیدیم می گفتن اونها شاید باتری و شارژر اصل رو عوض کردن و جاش باتری و شارژر ارزون بذارن، خلاصه ما هم دست خالی برگشتیم خونه. کسی میدونه دلیل واقعی این اختلاف قیمت ها چیه که حتی به 170 هزار تومن هم میرسه و اینکه چطور میشه جنس اصل رو تشخیص داد؟ :n04:
قیمت این محصول الان توی سایت دیجی کالا 798 تومن هستش.

mInI_ClockEr
27-01-2013, 01:22
من امروز رفتم جمهوری و بعدشم رفتم سمت میدون امام برای خرید دوربین Canon SX260 ، اما نکته قابل توجه اینکه قیمت هایی که گرفتیم از 670 تومن شروع می شد تا 840 هزار تومن. از مغازه دارهایی که قیمت بالا می دادند می پرسیدیم که چرا پس بعضی از مغازه ها قیمت پایینتری می دن آن ها می گفتند که در ظاهر به شما میگن 690 تومن اما وقتی که بخوای بخری این قیمت بهت نمیدن و یه مدل دیگه رو بهت پیشنهاد میدن یا اینکه به جاش در خرید حافظه و ... قیمت را بالا حساب میکنن تا جبران بشه حتی از بعضی که پرسیدیم می گفتن اونها شاید باتری و شارژر اصل رو عوض کردن و جاش باتری و شارژر ارزون بذارن، خلاصه ما هم دست خالی برگشتیم خونه. کسی میدونه دلیل واقعی این اختلاف قیمت ها چیه که حتی به 170 هزار تومن هم میرسه و اینکه چطور میشه جنس اصل رو تشخیص داد؟ :n04:
قیمت این محصول الان توی سایت دیجی کالا 798 تومن هستش.

با سلام
من هم که سال پیش میخواستم HS20 رو بخرم یه همچین بلایی سرم اومد ولی آخرش 50 تومن بیشتر از قیمت معمول بازار دادم و بدون وسایل از یکی از فروشگاهها خرید کردم
خلاصه اینکه همچین که رفتید توی مغازه قیمت گرفتید بعدش بپرسید که آیا این قیمت شما با وسایل هست یا بدون وسایل اونوقت راحت تر متوجه میشید
:n16:

ELSIN
27-01-2013, 10:54
بله همون جور که دوستمون گفتند شما قیمت خود دوربین رو بگیرید بدون چیز دیگه اگر کسی گفت نه باید با وسایل بخرید از مغازه بزنید بیرون

نکته دیگه گارانتی اصلا مهم نیست

mahdimb
27-01-2013, 11:19
بله همون جور که دوستمون گفتند شما قیمت خود دوربین رو بگیرید بدون چیز دیگه اگر کسی گفت نه باید با وسایل بخرید از مغازه بزنید بیرون

پس از هر کسی که خود دوربین رو پایینتر قیمت میده، فقط دوربین رو بخرم و از جای دیگه مموری و کیف بخرم. یعنی اینکه میگن اونایی که ارزون تر میدن، شارژر و ... رو عوض می کنن الکی هست؟

part gah
27-01-2013, 13:00

ســـلام
دقیـــــــــــــقا.....
این نکته توی گوشی خریدن هم صدق میکنه احسان جان.
من یه بار اینو نمیدونستم مثلا رم 5000 تومنی رو بهم 10000 تومن دادن :n15:
حتما جانبی های هر وسیله ای رو از جای دیگه باید خرید کرد.

masoudtr
27-01-2013, 14:16
من خودم این دوربین را برای یکی از دوستام دیروز خریدم
اول میگفت 830 تومن که گفتم سایت افرنگ زده 790.که سریع گفت باشه 790 بده
مطمئن هستم اگه میگفتم 780 یا 770 هم بدون درنگ میگفت باشه.
مموری و کیف را هم از خودش خریدم ولی قیمت ها را میدونستم و نتونست روشون بکشه:n02:

ELSIN
27-01-2013, 16:47
یعنی اینکه میگن اونایی که ارزون تر میدن، شارژر و ... رو عوض می کنن الکی هست؟

هیچ تضمینی نیست اونی که گرون تر هم میده این کار رو نکنه ، شما وقت خرید با دقت پک بودن جعبه رو چک کنید

ســـلام
دقیـــــــــــــقا.....
این نکته توی گوشی خریدن هم صدق میکنه احسان جان.
من یه بار اینو نمیدونستم مثلا رم 5000 تومنی رو بهم 10000 تومن دادن :n15:
حتما جانبی های هر وسیله ای رو از جای دیگه باید خرید کرد.

بله من علائدین کار کردم متاسفانه جو اصلا سالم نیست ، البته بیشتر بازار ها اینه
برای خرید توی علائدین فقط یه نکته کوچیک رو باید رعایت کنید ، اونم این که فقط از طبقه 5 و 6 خرید کنید همین

من خودم این دوربین را برای یکی از دوستام دیروز خریدم
اول میگفت 830 تومن که گفتم سایت افرنگ زده 790.که سریع گفت باشه 790 بده
مطمئن هستم اگه میگفتم 780 یا 770 هم بدون درنگ میگفت باشه.
مموری و کیف را هم از خودش خریدم ولی قیمت ها را میدونستم و نتونست روشون بکشه:n02:

دقیقا ادم باید یه قیمت مثلا 50 تومنی (بستگی به جنس داره) زیر قیمت طرف بگه (مثلا من 500 قیمت دارم) بعد واکنش طرف رو ببینه اون وقت همه چی دس ادم میاد

نکته دیگه هم که شما هم گفتی اینه که ادم قیمت چیزی که میخاد بخره رو چند جا بپرسه تا حدود قیمت دسش بیاد

اینا موارد ابتدایی هستند اما بعضی اصلا رعایت نمیکنند

part gah
27-01-2013, 22:41
من از ناصرخسرو خریدم...البته اسم خیابون دقیقش یادم نیست.ولی قیمت و گارنتی و غیره هم داشت. : )

mahdimb
27-01-2013, 22:47
حذف شود.......

mahdimb
27-01-2013, 22:55
سلام، من امروز بالاخره دوربین Canon SX260 رو خریدم. اول رفتم سراغ مغازه هایی که 670 و 690 تومن قیمت داده بودند، 690 تومنی که اول گفت 750 شده، مغازه ای هم که 670 می گفت رفتیم داخل و همونطور که بعضی از مغازه دارها گفته بودند دو سه تا مدل دیگه رو آورد تا نظر ما رو به اونا جلب کنه که مدل های ضعیفتری بودن و میگفت قیمت بالا به خاطر گارانتی مختلف هستش، وقتی من گفتم همون مدل SX260 رو میخوام طرف رفت که بیاره گفت آره تو انبار رنگ مشکیشو نداریم برو مغازه اول همونی که 670 گفته بود اون داییمه بگو رنگ مشکیشو داره بهت بده ما هم رفتیم پیش همون مغازه قبلی اون طرف هم گفت اندفعه 810 تومن بهت کمتر نمی دم، من هم اصلا با اون مغازه نسبتی ندارم بعدش برگشتم پیش طرف و قضیه رو گفتم طرف گفت چیکار کنم نداره دیگه تازه به ما گفته بود آره اینجا ما سه تا مغازه داریم که همه واسه خودمونه، فکرشو کنید طرف حدود 40 دقیقه وقت ما رو گرفت بیخودی:n23: این پاساژ بزرگمهر و علا الدین واقعا اصلا محیط سالمی نداره و فقط میخوان جنسی که خودشون دوست دارن رو به آدم بندازن و سودشون رو ببرن، به نظر من اصلا از این دو تا جا خرید نکنید خیلی جوش خرابه خیلی خیلی خیلی:n23: طرف چه ضد حالی ضد به ما:n27: من بازار رضا و مرکز کامپیوتر ایران در ولیعصر هم زیاد رفتم برای خرید وسایل کامپیوتر و ... اما قیمت ها نهایتا ده یا بیست تومان با هم اختلاف دارند و این فیلم بازی ها رو هم ندارن واقعا اینجوریشو ندیده بودمم دیگه:n13: من هم گفتم بذار بریم مغازه های اون دست خیابون، اونجا تو یه پاساژ به اسم پردیس به جز مغازه های اولی که قیمت بالایی میدادن و یکیشون میگفت رم رو هم باید از خودم بخری 150 تومن که ما 115 از جای دیگه خریدیم و دوربین رو 800 کمتر نمیداد، مغازه های انتهایی قیمت های مناسبی میدادن که ما از یکی از مغازه ها بالاخره دوربین رو خریدیم 750 تومن، اتفاقا دیدم آدم با انصافی هست مموری و کیف رو هم از خودش خریدم.

من نکته مهمی که متوجه شدم این هست که مغازه ای که می خواهید دوربین مورد نظرتون رو ازش بخرید به جز ویترین طرف یه نگاهی هم به داخل مغازه بندازید ببینید اصلا جنس شما رو تو توی پاکت تو مغازه ازش داره یا نه، اگه نداشته باشه احتمال خیلی زیاد همین داستانو رو می خواد براتون پیاده کنه، موفق باشید.:7: