PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل led لپتاپ 5750 acer

miladddd
26-01-2013, 17:03
سلام
تقریبا یکساله که acer 5750 دارم
برای صفحه led مشکل خاصی تا الان بوجود نیومده
ولی یکباره متوجه شدم که 2 تا نقطه تو اون روشن شده
البته بهتره بگم از دو پیکسل یکم بیشتره چون در هر قسمت فکر کنم سه الی چهار پیکسلو در بر میگیره
تو عکس های تیره کمتر خودشو نشون میده، ولی توی عکسهای روشن به شدت درخشندس، به نظر میاد که کلا نسوخته ولی رنگش خیلی روشنتر از بقیه پیکسل هاست
ازتون راهنمایی میخوام که باید چکارش کنم که درست بشه یا حداقل بیشتر نشه

boyebaran
26-01-2013, 19:52
سلام
تقریبا یکساله که acer 5750 دارم
برای صفحه led مشکل خاصی تا الان بوجود نیومده
ولی یکباره متوجه شدم که 2 تا نقطه تو اون روشن شده
البته بهتره بگم از دو پیکسل یکم بیشتره چون در هر قسمت فکر کنم سه الی چهار پیکسلو در بر میگیره
تو عکس های تیره کمتر خودشو نشون میده، ولی توی عکسهای روشن به شدت درخشندس، به نظر میاد که کلا نسوخته ولی رنگش خیلی روشنتر از بقیه پیکسل هاست
ازتون راهنمایی میخوام که باید چکارش کنم که درست بشه یا حداقل بیشتر نشه

1- ابتدا بايد تشخيص دهيد که پيکسل سوخته کاملا مرده يا قابل احيا شدن است؟ اگر به‌صورت نقطه‌اي کاملا سياه ظاهر شود، احتمالا غيرقابل بازيابي است. پس از خريد LCD تصوير ثابتي را به‌نمايش بگذاريد اگر بيش از يک نقطه همواره روشن (قرمز يا سبز يا آبي يا سفيد)، در صفحه LCD مشاهده کرديد، نسبت به تعويض صفحه نمايش اقدام کنيد. در صورتي‌که تعويض آن مقدور نباشد، اين امکان که بتوانيد پيکسل سوخته را دوباره فعال کرده و به‌کار واداريد، بسيار زياد است.
2- با استفاده از هواي فشرده و کيت و دستمال‌هاي ضد خش مخصوص، صفحه نمايش خود را کاملا تميز کنيد.
3- حالا در منوي Start –» Control Panel -»Display با کليک روي برگهSetting ، تفکيک‌پذيري LCD را (طبق دستورات موجود در دفترچه راهنماي همراه آن) روي حالت رزولوشن عادي (تفکيک پذيري محلي) تنظيم کنيد.
4- برنامه‌هاي UDPixel و Net Framework را از آدرس‌هاي زير دانلود و نصب کنيد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
5- در برنامه يودي‌پيکسل گزينه Run cycle را به 4ثانيه افزايش داده، روي آن کليک کنيد. رنگ‌هاي قرمز، سبز، آبي، مشکي، سفيد و زرد در يک چرخه بر LCD ظاهر مي‌شوند. پيکسل‌هاي سوخته به‌صورت نقاطي ثابت بر هر يک از رنگ‌هاي چرخه رنگ قابل تشخيص هستند.
6- اگر چند پيکسل سوخته داشتيد، به ازاي هر کدام، عدد پنجره چرخه رنگ برنامه را يک عدد افزايش دهيد. با کليک روي Start يک پنجره 5 در 5 پيکسلي دور پيکسل سوخته ظاهر مي‌شود. 15 تا 20دقيقه صبر کنيد و Reset را فشار داده و دوباره چرخه رنگ را آغاز کنيد تا ببينيد پيکسل سوخته پاک شده است يا خير؟
7- اگر نشد، دوباره برنامه را اجرا و پيکسل سوخته را پيدا کنيد. حال يک قلم مخصوص PDA برداريد و يک دستمال ضدخش دور نوک آن پيچيده و نوک قلم را با دقت زياد روي پيکسل سوخته گذاشته، ثابت نگهداريد و LCD را خاموش کنيد. در اين مرحله با نوک قلم به آهستگي روي آن نقطه فشار مستقيم آورده و 5 تا 10 ثانيه نگهداريد. سپس صفحه نمايش را دوباره روشن و پيکسل را چک کنيد.
8- اگر پيکسل سوخته درست نشد، مراحل 5 تا 7 را تکرار کنيد و در صورتي که نتيجه بخش نبود، ته گرد پلاستيکي يک ماژيک را در دستمال ضدخش پيچيده و چند بار آهسته روي ناحيه داراي پيکسل سوخته فشار داده و برداريد. اگر خوش شانس باشيد، بالاخره يکي از اين ترفندها کارساز مي‌شود!

Soroush-S
26-01-2013, 21:17
خب اون نشونه سوختن چندتا از پیکسلهای صفحه نمایش هست . اگه گارانتی داره روی کارت گارانتی نوشته چندتا پیکسل بسوزه صفحه عوض میکنن. اگه گارانتی نداره کاری نمیشه کرد . ضمنا قیمتشم حدود 170 هست.

hasanoooooooo
26-01-2013, 22:05
اگه میتونی باهاش کنار بیا....پیکسل سوخته هست و کاریش هم نمیشه کرد

miladddd
27-01-2013, 00:33
نه متاسفانه گارانتی نداره
میتونم باهاش کنار بیام
بیشتر نمیشه؟

AMINHETFIELD
27-01-2013, 09:13
اگر فشار فیزیکی بهش وارد نشه بیشتر نمیشه.
ولی اگر این پیکسل های سوخته در اثر فشار فیزیکی باشه 100% بیشتر میشه دوست عزیز

hasanoooooooo
27-01-2013, 11:59
نه... من لپتاپ خودم دو سه تا از این نقطه ها بهم زده... که شکر خدا گوشه سمت چپ پایین صفحست اصلا اگه توجه نکنم نمیفهمم... الان چندین ماه هست که باهاش کنار اومدم و اونم بیشتر نشده نقطه هاش....بنظر من تا جایی که میتونی تحملش کن و بعد برو تعویضش کن.