PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : seagate 3tb or my book essential 3tb كدوم رو بخرم

d_gh
25-01-2013, 01:01
ميخوام براي ارشيو يه هارد 3 ترا بايتي بگيرم...
فقط اين دو مدل تو بازار پيدا كردم ..
به نظر كدوم بهتره و چرا فك كنم my book گرونتر باشه مدل بهترتر از wd تو بازار هست...
قيمتاشم كه قربانشان بروم ...

ata.royalfalcon
25-01-2013, 12:39
ميخوام براي ارشيو يه هارد 3 ترا بايتي بگيرم...
فقط اين دو مدل تو بازار پيدا كردم ..
به نظر كدوم بهتره و چرا فك كنم my book گرونتر باشه مدل بهترتر از wd تو بازار هست...
قيمتاشم كه قربانشان بروم ...
سلام .
هر دو مدل خوبند ولی تفاوتهایی دارند ...

1. اولین تفاوت در شکل و ظاهر آن هست . بنظرم شکل و ظاهر هاردهای اکسترنال seagate backup plus بهتر و قشنگتر از WD my book باشه حتی نایلونی که روی بدنه backup plus هست با ظرافت و دقیقتر چسبانده شده .

2. عملکرد نرم افزار WD my book بهتر از نرم افزارهای موجود در seagate backup plus هست ، حتی هاردهای اکسترنال my book قابلیت hardware encryption دارند که backup plus فاقد چنین قابلیتی هست و باید با نرم افزارهای متفرقه دیتا ها را encrypt کنید .

3. با توجه به اینکه این قابلیت hardware encryption مربوط به قسمت sata to usb هست اگر به هر علت این قسمت خراب بشه دیگه نمیتونید به اطلاعات دسترسی داشته باشید چون این قسمت هست که مسئول کد و دیکد کردن اطلاعات هست . برای استفاده مجدد مثلاً بعنوان هارد اینترنال میتونید هارد را فرمت و پارتیشن بندی کنید (اگر هارد را lock کرده باشید) . البته این مشکل خراب شدن تبدیل sata to usb خیلی خیلی کم پیش میاد . اکثر خرابیهای این قسمت (نه فقط هاردهای اکسترنال وسترن بلکه کلیه هاردهای اکسترنال) به خاطر سهل انگاری کاربر هست مثلاً کاربر با قدرت هر چه تمامتر کابل usb یا برق را داخل پورتهای هارد اکسترنال میکنند که باعث شکستگی قسمت کانکتورهای آن میشود .

4. هارد اکسترنال my book کم صدا و cool هست ولی هارد اکسترنال backup plus سریعتر و گرمتر هست .

d_gh
25-01-2013, 20:46
ممنون دوست عزیز
با توجه به اینکه قیمت my book گرانتر از seagate میباشد حدود 60 تومن (قیمت 590در برابر 530) روز 5 شنبه
باز کدو م مدل رو انتخاب میکنید
من فقط برای بک اپ داشتن از فایل هام لازمش دارم...

ata.royalfalcon
25-01-2013, 21:11
ممنون دوست عزیز
با توجه به اینکه قیمت my book گرانتر از seagate میباشد حدود 60 تومن (قیمت 590در برابر 530) روز 5 شنبه
باز کدو م مدل رو انتخاب میکنید
من فقط برای بک اپ داشتن از فایل هام لازمش دارم...

590 خیلی گرونه . همین seagate backup plus مناسبه و کار شما را راه میندازه . فقط دقت کنید موقعی که هارد در حال کار هست تکونش ندید و جابجا نکنید و دمای هارد را هم کنترل کنید .

d_gh
25-01-2013, 21:47
خیلی ممنون........