PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارور Ordinal Not Found

mohammad.ef
24-01-2013, 17:55
سلام .
من چند روزه با این ارور هنگام sign in توی یاهو مسنجر مواجه میشم . با هربار ok کردن ، باز هم همین پیغام میاد .
بالاخره که پیغامها تموم میشه و توی مسنجر sign in میشم ، امکان فرستادن مسیج ندارم .
امروز نرم افزار رو پاک کردم ، رجیستری رو هم پاک کردم و دوباره مسنجر رو نصب کردم .
اما باز هم همین پیغام میاد .
فکر نمیکنم مشکل از یاهو مسنجر باشه و هرچی هست به urlmon.dll مربوطه .
windows xp sp3
باید چیکارش کنم ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jafarian
25-01-2013, 00:54
این چند تا روش پایین تست کنید برای رفع مشکلتون:n01:

روش اول

منوی run اجرا داخلش این دستور پایین paste کنید بعدم اینتر کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد باید یک پیغام مثل پیغام پایین به این صورت دریافت کنید

که بعد باید روی دکمه اکی کلیک کنید اگر با این دستور رفع مشکل نشد اینسری بترتیب برای دستورات پایین همین مراحل برین تست کنید

روش دوم

ازطریق safe mode هم بالا بیاین تست کنید ببینید به همون صورته یا که نه

روش سوم

منوی run اجرا داخل دستور sfc /scannow رو تایپ اینتر کنید بعد بزارین تا 100 درصد کارش انجام بده البته قبلش سیدی ویندوز داخل دستگاه قراربدین بعد که به اتمام رسید کار سیستم ریستارت کنید از نوع تست کنید

روش چهارم

به این مسیر پایین از رجیستری برین اول

داخل ستون سمت راست روی گزینه Default کلیک کنید بعد در کادری که باز میشه در قسمت vaule data چک کنید این گزینه IDispatch تایپ شده باشه

بازبه این مسیر پایین برین

داخل ستون سمت راست روی گزینه Default کلیک کنید بعد در کادری که باز میشه در قسمت vaule data چک کنید این گزینه

تایپ شده باشه

بازبه این مسیر پایین برین از رجیستری

داخل ستون سمت راست روی گزینه Default کلیک کنید بعد در کادری که باز میشه در قسمت vaule data چک کنید این گزینه

تایپ شده باشه

روش چهارم

در این روش باید فایل urlmon.dll خودتون جایگزین کنید از نوع با مشابه همین فایل به اینصورت که ابتدا به این مسیر برین C:\Windows\System32 بعد اسم همین فایل urlmon.dll به urlmon.dll.old تغییر بدین اگر بصورت عادی تغییرنکرد باید از برنامه WinOwnership استفاده کنید این برنامه رو دانلود بعدشم اجراش کنید روش دو بار کلیک کنید مسیر همین فایلی که داخل شاخه System32 قراردارد بدین روی گزینه apply بعد کلیک کنید تا فایل شمااز حالت مالکیت خارج شود بعد اسم فایل به همون صورت که گفتم تغییر بدین در قسمت بعد این فایل پایین که قراردادم دانلود کنید جایگزین فایل خودتون در مسیر System32 کنید در قسمت آخرم پنجره cmd رو اجرا این دستور پایین داخل تایپ اینتر کنید

WinOwnership ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

urlmon.dll ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعدشم سیستم ریستارت کنید

روش پنجم

که گفته شده از برنامه Malwarebytes' Anti-Malware استفاده کنید این برنامه رو دانلود نصب رجیسترش کنید بعدم آپدیتش کنید از طریق safe mode بالا بیاین سیستم فول اسکن کنید چون احتمال این هست در سیستم شما فایل مخرب وجود داشته باشه.

ham110
05-02-2015, 13:35
سلام
هیچ یک از روشها فایده نداشت !!!
در ضمن لینکها منقضی شده اند !!!
راهنمایی فرمایید .
این مشکل پس از آپدیت ویندوز برام پیش اومده و نمیتونم restore کنم چون همین خطا رو میده !!!
با تشکر