PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عوارض قرص relief

MMM52
23-01-2013, 15:41
سلام..
عوارض اين قرص چيه و در چه صورتي اين مشكلات ايجاد ميشه؟؟
يعني چقد مصرف بشه عوارضش بوجود مياد؟؟
آيا عوارض جاني ميتونه داشته باشه؟
ممنون ميشم كه اگه صد درصد اطلاع دارين نظر بدين چون مسئله مهميه..

waltz
23-01-2013, 16:44
یکی از بهترین مسکن هاست من دو ساله ازش استفاده میکنم،عوارض نه نداشته :n13:

waltz
23-01-2013, 16:45
هشدار‌ها: مقدار مصرف زیاد توصیه نمی‌شود ممکن است باعث آسیب کبدی گردد. بیماران مبتلا به بیماری کبد و کلیه باید تحت نظارت پزشک این دارو را مصرف نمایند. ایمنی از قرص‌های امداد رسانی یا relief در دوران بارداری و شیردهی ثابت نشده است قرص relief به کودکان زیر ۱۲ سال توصیه نمی‌شود. بیماران مبتلا به فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی عروقی، هیپرتیروئیدی و صرع و موارد اختلال عملکرد شدید کبد از استفاده ریلایف اجتناب کنند و یا استفاده با احتیاط در بیماران تحت بیهوشی با cyclopropane، هالوتان و دیگر هالوژنه به عنوان بی‌حس کننده در صورتی که به هر یک از مواد تشکیل دهنده حساسیت دارید استفاده نکنید. در صورتی که هنگام استفاده هر یک از موارد زیر را مشاهده کردید از مصرف ریلایف خودداری نمایید. خارش پوست و دستگاه گوارش، اختلالات روده‌ای سردرد، سرگیجه، عصبانیت، خارش، وزوز گوش، بی‌خوابی، تاری دید و سایر واکنش‌های چشمی، ضعف، زردی، سطوح بالای ترانس، خواب آلودگی شود

MMM52
23-01-2013, 18:16
من حدود يه هفته پيش تو سه رو با فاصله 24 ساعت يكبار سه تا خوردم و اصلا نميدونستم انقد قويه سردرد معمولي داشتم حالا ميترسم مشكل حادي برام ايجاد بشه يكي از دوستام گفت كبد رو ميخوره..
الانم خيلي استرس دارم به خاطر اين موضوع پيش دكتر رفتم گفت مشكلي نيست ولي عمومي بود..

waltz
23-01-2013, 19:31
برای سردردهای معمولی استفاده آنچنانی نداره دوست گرامی، نگران نباشید طوریتون نمیشه

faded
24-01-2013, 11:03
این مسکن برای چه نوع دردهایی خوب هست؟ این اسم تجاریش هست؟

nasleman
11-05-2013, 00:59
من از این قرص استفاده کردم به نظر عوارضی نداشته

i3roi3ch
28-11-2015, 11:29
قرص و ژل ریلایف در لیست پنجاه تایی داروهای غیر مجاز وزارت بهداشت قرار گرفته:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hesam_a_r
01-12-2015, 04:50
احتمالا مالیات نداده

laxer
02-12-2015, 00:45
ترکیب استامینوفن و کدئین در اکثر دارو های تجاری استفاده میشه ... خود استامینوفن رو فقط برای جلوگیری از abuse کدئین اضافه میکنن ، هر آدم عاقلی میدونه که دوز زیاد استامینو باعث مشکلات کبدی میشه پس از خیر سرخوشی کدئین میگذره
دارو هایی که با نام تجاری ضد درد وارد فارماکوپه ایران میشن باید یک داروی زمینه برای جلوگیری از abuse داروی اپیوئید همراه داشته باشن وگرنه میرن تو بلک لیست. ( دارو های غیر بیمارستانی)

روانپریش
02-12-2015, 14:14
برای جلوگیری از abuse

یکم واضح تر توضیح میدین؟

laxer
03-12-2015, 13:04
منظور از abuse سو استفاده دارویی است ..... از بیشتر ضد درد ها برای سرخوشی استفاده میشه چون ترکیب اصلیشون از مواد مخدر است. ( اکسی کدون ، هیدروکدون، کدئین و ....)

شرکت سازنده مجبوره دارو رو با یه داروی ضد درد مشابه که پتانسیل سو استفاده نداره ترکیب کنه و معمولا این دارو در دوزاژ بالا بسیار سمی است ( استامینوفن برای مثال)

اگر این کار انجام نشه حق فروش نخواهد داشت! مگر در بیمارستان یا داروخانه های مربوط به دانشگاه علوم پزشکی.

دلیل ممنوع شدن اکثر ضد درد های تجاری به همین دلیل است نه به خاطر مالیات.

روانپریش
04-12-2015, 11:41
منظور از abuse سو استفاده دارویی است ..... از بیشتر ضد درد ها برای سرخوشی استفاده میشه چون ترکیب اصلیشون از مواد مخدر است. ( اکسی کدون ، هیدروکدون، کدئین و ....)

شرکت سازنده مجبوره دارو رو با یه داروی ضد درد مشابه که پتانسیل سو استفاده نداره ترکیب کنه و معمولا این دارو در دوزاژ بالا بسیار سمی است ( استامینوفن برای مثال)

اگر این کار انجام نشه حق فروش نخواهد داشت! مگر در بیمارستان یا داروخانه های مربوط به دانشگاه علوم پزشکی.

دلیل ممنوع شدن اکثر ضد درد های تجاری به همین دلیل است نه به خاطر مالیات.

ممنون از جوابتون
یعنی یه ماده ای با دارو ترکیب میکنن که سرخوشی ایجاد نکنه؟

laxer
05-12-2015, 00:37
ممنون از جوابتون
یعنی یه ماده ای با دارو ترکیب میکنن که سرخوشی ایجاد نکنه؟

ترکیب دارو های مخدر با دیگر دارو ها برای اینکه طرف زیاد مصرف نکنه ...
یعنی یه جوری دوز رو تنظیم میکنن که طرف اولا احساس یوفوریا نکنه ( سرخوشی) و دوما اگر بیشتر از حد ممکن مصرف کرد عوارض داروی اضافه شده گریبانش رو بگیره.

شما فکر کن 5 میل ریتالین رو با 100 میل پروپرانولول قاطی کنن ... و قرص X رو بسازن.

برای ایجاد حس سرخوشی در فرد سالم نیاز به 30 میل ریتالین هست .... چند تا قرص X بدیم به طرف تا 30 میل ریتا وارد بدن بشه؟ بله ... 6 قرص! طرف 6 قرص بخوره درجا میمیره (افت شدید فشار خون)... چون 600 میل پروپرانول خورده ... به خاطر 30 میل ریتا!

قصه این ضد درد ها هم همینه ... طرف بخواد سو استفاده کنه باید دوز سنگینی ازش رو مصرف کته و این دوز سنگین شامل استامینوفن هست که بشدت کبد رو تخریب میکنه ...

هرچند استامینوفن و بقیه ضد درد ها تاثیر سینرژیک دارن (دوستن با هم!)