PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لگ افتادن تو بازی بعد از 15 الی 30 دقیقه

majidw980
23-01-2013, 12:11
سلام دوستان
مشخصات سیستمم اینه
cpu:amd fx 6100
main:msi 780ag54
ram:kingston hyperx 4g*2 1600 ddr3
vga: gigabyte:260 gtx oc
power: green 685b
تو بازیهای قدیمی تر مثل مدرن وارفار 3 و نید فور اسپید شیفت 2 رو اخرین گرافیک بدون مشکل بازی میکردم ولی با اومدن بازیهای جدید مثل ماست وانتد 2012 و بلک اوپس 2 و مدال اف هانور جدید بعد از حدود نیم ساعت بازی یا کمتر سیستم کم کم شروع به لگ زدن میکنه تا جایی که تو بازی ماست وانت و بلک اوپس بازی با لگ یکی میشه و تو مدال هم بازی هنگ میکنه کلا.
دمای مادربرد تو بالاترین حد 50 درجه
گرافیک 74 درجه
و سی پی یو با وجود کولر 43 درجه
برنامه ای که برای اندازه گیری ازش استفاده میکنم : aid a64 extreme edition
اورکلاکم کردم بازم هیچ فرقی نمیکنه واقعا موندم از چی میشه ممنون میشم کمکم کنید.
راستی اضافه کنم درایورها هم همه اپدیت هستند همچنین خود ویندوز.
کسی واقعا نمیدونه مشکل از کجاس جواب بده

EXTREME
23-01-2013, 13:36
این دو بازی همه بازی های مشکل دار هستند از یک کرک دیگه استفاده کنید
دما ها که خوبه
ویندوز که نصب کردین سیستم رو اسکن ویروس بکنید
درایور ها هم که آپدیت است باید هارد سیستم و پاور سیستم رو هم چک کنید

قبل از بازی حتما پروسس ها و برنامه های اضافرو ببنیدید

majidw980
23-01-2013, 13:46
این دو بازی همه بازی های مشکل دار هستند از یک کرک دیگه استفاده کنید
دما ها که خوبه
ویندوز که نصب کردین سیستم رو اسکن ویروس بکنید
درایور ها هم که آپدیت است باید هارد سیستم و پاور سیستم رو هم چک کنید

نید فور اسپید رو که تمام کرک های موجود رو تست کردم همونطوره.
بلک اوپس هم کرک اولیش مشکل داشت که اپدیت اومد مشکل گرافیکش حل شد ولی بازم همونطوره به لگ زدن میوفته
مدال هم که افتضاح دیگه.
ولی چطور میتونم پاورو تست کنم البته پاور از توان کل سیستم بالاتره
ی مورد دیگه دقیقا زمانی که شروع ب لگ زدن میکنه تو برنامه msi after burn استفاده از gpu در حال نوسان یعنی از 98% هی نمودار استفاده از gpu بشدت کم و زیاد شده که باعث لگ میشه.
واقعا یعنی هاردم میتونه تاثیر بذاره اخه دمای اونم همیشه رو 46 درجه هست اونو چطوری تست کنم
راستی چند بار ویندوز عوض کردم وین 7 32 و 64 تست کردم همچنین 8 32 و 64 تفاوتی نداره ویرس کشی هم بعد از هر بار نصب ویندوز انجام دادم

ShinGo1992
23-01-2013, 14:00
از پاور نمی تونه باشه یا از هارد یا مشکلات نرم افزاری و درایور
وقتی بازی اجرا می کنید تموم برنامه های دیگه رو ببندید انتی ویروسم غیر فعال کنید از قسمت resource monitor ببینید read & write هاردتون چقد هست

EXTREME
23-01-2013, 14:02
نید فور اسپید رو که تمام کرک های موجود رو تست کردم همونطوره.
بلک اوپس هم کرک اولیش مشکل داشت که اپدیت اومد مشکل گرافیکش حل شد ولی بازم همونطوره به لگ زدن میوفته
مدال هم که افتضاح دیگه.
ولی چطور میتونم پاورو تست کنم البته پاور از توان کل سیستم بالاتره
ی مورد دیگه دقیقا زمانی که شروع ب لگ زدن میکنه تو برنامه msi after burn استفاده از gpu در حال نوسان یعنی از 98% هی نمودار استفاده از gpu بشدت کم و زیاد شده که باعث لگ میشه.
واقعا یعنی هاردم میتونه تاثیر بذاره اخه دمای اونم همیشه رو 46 درجه هست اونو چطوری تست کنم
راستی چند بار ویندوز عوض کردم وین 7 32 و 64 تست کردم همچنین 8 32 و 64 تفاوتی نداره ویرس کشی هم بعد از هر بار نصب ویندوز انجام دادم

در این که این بازی ها مشکل دار است شکی نیست و منم با انواع کرک ها تو این بازی ها مشکل دارم هنوز

هارد هم باعث ایجاد لگ در بازی میشه همینطور پاور
شما یک تست 15 دقیقه ای با نرم افزار prime95 در حالت blend بگیرین ببینید دمای سی پی یو به چند میرسه
همچنین یک تست 10 دقیقه ای با نرم افزار furmark ببینید دمای گرافیک به چند میرسه
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune هم بدین
باید با یک پاور دیگه سیستم چک بشه

majidw980
23-01-2013, 14:08
دوستان قبل از هر چی ممنون از همکاریتون
تست برنامه ی furmark
دمای gpu در عرض 2 دقیقه تا 86 درجه رفت بالا بعد سریعا با بالا رفتن دور فن تا 75% دما روی 85 درجه ثابت شد
تست یرنامه ی prime95
دمای کلی cpu به 51 درجه رسید و دمای هر هسته به 54 درجه برنامه ای که باهاش اندازه گیری کردم aid a64 extreme
اینم تب heat برنامه ی hd tune
بازم ممنون از همکاریتون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
24-01-2013, 10:15
دمای سی پی یو خوبه
دمای گرافیک دیگه از 86 بیشتر نشه مشکلی نداره

هارد هم سالمه
مونده خود بازی و پاور سیستم
که به احتمال زیاد مشکل از خود بازی است

بازی batman arkham city رو هم تست کردین ؟

majidw980
24-01-2013, 10:25
از پاور نمی تونه باشه یا از هارد یا مشکلات نرم افزاری و درایور
وقتی بازی اجرا می کنید تموم برنامه های دیگه رو ببندید انتی ویروسم غیر فعال کنید از قسمت resource monitor ببینید read & write هاردتون چقد هست

دمای سی پی یو خوبه
دمای گرافیک دیگه از 86 بیشتر نشه مشکلی نداره

هارد هم سالمه
مونده خود بازی و پاور سیستم
که به احتمال زیاد مشکل از خود بازی است

بازی batman arkham city رو هم تست کردین ؟
دمای گرافیکم تاحالا ندیده بودم اینقدر بیاد بالا ته تهش 80 درجه تو بازی اونم تابستون نه الان که هوا خنکه
نه متاسفانه راستی ی مورد رو یادم رفت بگم در هین تست cpu فن پاور حسابی دورش رفته بود بالا ولی تو تست گرافیک زیاد فشاری بهش نیومد
ی ارور تو برنامه ی hd tune همون اول هست اون چیه چطور میشه درستش کرد

EXTREME
24-01-2013, 10:48
کدوم ارور من اروری ندیدم همش رو ok زده که
برای گرافیک شما دمای 86 هم عادیه و مشکلی نداره

فن پاور هم طبیعیه

قبل بازی پروسس های اضافرو بستین ؟

majidw980
24-01-2013, 11:46
کدوم ارور من اروری ندیدم همش رو ok زده که
برای گرافیک شما دمای 86 هم عادیه و مشکلی نداره

فن پاور هم طبیعیه

قبل بازی پروسس های اضافرو بستین ؟
بله
دوست عزیز در کل این سیستم چطوره برای بازی نظرت در مورد ی مادر برد قلدرتر چیه کدوم قطعه رو عوض کنم بهترین نتیجه رو برای بازی بهم میده
میشه راهنمایی کنید برای پایین اوردن تایمینگ رمها چطور عمل کنم ممنون میشم من کلاکشونو میارم پایین تایمینگشون هم پایین میاد ولی راهی هست که رو همون باس 1600 تایمینگ بهتری بهم بدن نظر شما در این مورد چیه
اینم از کلاک حال حاضر رمها و تایمینگاشون
فرکانس 1221
cl:7clock
trcd:7clock
trp:7clock
tras:20clock
trc:27clock

EXTREME
24-01-2013, 12:56
سیستم خوبی دارین
تایمینگ برای تنظیمش قانون خاصی نداره آزمون و خطاست

majidw980
24-01-2013, 13:11
ممکنه که ناسازگاری مادربرد با یکی از قطعات باعث بروز این نوع اتفاقات بشه راه فهمیدنش چیه
ممنون میشم

majidw980
24-01-2013, 13:30
متاسفانه حتی با اورکلاک مادر برد هم داستان حل نمیشه موندم واقعا من قبل این ی cpu alton x2 4600 داشتم با 2 گیگ رم و ی مین معمولی داشتم تمام بازیهارو رو گرافیک معولی بازی میکردم ولی الان وقتی میوفته به لگ زدن دیگه گرافیک معمولی هم بی فایدست

EXTREME
24-01-2013, 22:25
متاسفانه حتی با اورکلاک مادر برد هم داستان حل نمیشه موندم واقعا من قبل این ی cpu alton x2 4600 داشتم با 2 گیگ رم و ی مین معمولی داشتم تمام بازیهارو رو گرافیک معولی بازی میکردم ولی الان وقتی میوفته به لگ زدن دیگه گرافیک معمولی هم بی فایدست

شما با دو تا بازی نمیتونید نظر بدین که سیستم مشکل داره باید با بازی های دیگه هم تست کنید همونطور که گفتم این دوبازی جزء بازی های مشکل دار است

majidw980
25-01-2013, 22:57
سلام بالاخره متوجه شدم مشکل از کجاست
تو بازی یا برنامه های سنگین وقتی داره از سی پی یو استفاده میشه هسته ی 4 و 6 خاموش میشن که باعث پایین اومدن کارایی سیستم و لگ افتادن میشه حالا از چی میشه نمیدونم