PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فلوکستین

shabnam1986
23-01-2013, 01:15
من حدود 4 ساله این دارو رو با دوز 80 میلی مصرف میکنم واقعا از نتیجه بخش بودنش راضی هستم فقط نگرانیم واسه عوارض استفاده طولانی مدتشه
این دارو تا آخر عمر باید مصرف بشه؟

raana
23-01-2013, 16:20
منم یه سوال داشتم دوستان.....

چند وقت پیش دیدم یکی از دوستام فلوکستین مصرف میکنه....خیلی نگران شدم....

کسی که این قرص رو مصرف میکنه درصد افسردگیش خیلی بالاس...یعنی افسردگیه شدید داره؟؟؟؟؟؟

حالا این دارو میتونه نتیجه بخش باشه؟؟؟؟؟؟

با تشکر

V E S T A
23-01-2013, 17:26
سلام

فلوکستین جزو دارو های ضد افسردگی از گروه SSRI هست این گروه جذب مجدد سروتونین را در سیناپس بازداری می‌کنند برای درمان افسردگی، اختلال وسواسی اجباری، اختلال هراس و بی‌اشتهایی عصبی تجویز

میشه

SSRIها عوارض جانبی کم تری دارند مانند فلوکستین و فلووکسامین. در حال حاضر به علت اثربخشی خوب، عوارض کم ودر دسترس بودن این دسته از داروها خط اول درمان را تشکیل می‌دهند. شایعترین عارضه این دسته از داروها عوارض جن***س***ی است؛ مانند کاهش میل جن***س**ی و تاخیر در رسیدن به اوج لذت جن*س*ی. این عوارض کمتر برای آقایان مشکل آفرین است ولی در خانم‌ها نیاز به درمان مستقل پیدا می‌کند. داروی بوپروپیون می‌تواند به بهبود این عارضه کمک کند.

اصولا اغلب این داروها به دلیل اثر بر روی میانجی‌های عصبی مختلف عارضه دار هستند ولی عوارض جانبی داروهای ضدافسردگی معمولاً با گذشت زمان به تدریج کاهش می‌یابد. معمولا کمترین عوارض را

مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین دارند و بیشترین عوارض را بازدارنده‌های مونوآمین اکسیداز.