PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این ارور Windows Setup could not configure Windows on this computer’s hardware در هنگام نصب ویندوز سون

MRN1988
21-01-2013, 14:52
دوستان من امروز اومدم روی لب تاب asus 1215B ویندوز سون 64 بیتی نصب کنم
مسیر نصب تقریبا تا اخراش میره ولی در اخر اخطار
Windows Setup could not configure Windows on this computer’s hardware

رو میده
توی گوگل سرچ کردم مایکروسافت توضیح داده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشکل و چک کردم و فهمیدم از نوع پیکربندی هارد هست
اما راه حلش رو خوب متوجه نمیشم باید چیکار کنم

Method 1: Download the appropriate drivers for your hard disk drive

Download and install the latest drivers for your Windows 7-based or Windows Server 2008 R2-based computer. To do this by using another computer, visit the following Intel website and download the appropriate drivers for your hard disk drive (either 32-bit or 64-bit) to a flash drive. Or, burn the drivers onto a CD or DVD. The flash drive or the disc will then be used during setup of Windows 7 or of Windows Server 2008 R2.

[*=left]Go to another computer that has an internet connection and click the link below to download the driver for your hard disk drive (either 32-bit or 64-bit):

[*=left]Save this downloaded driver to a DVD or USB flash drive or an external hard drive that can be taken to the PC that you're installing Windows to.
[*=left]Next, start the installation of Windows 7 or Windows Server 2008 R2 and watch for the Load Driver option. You will see this option on the Where do you want to install Windows? screen in the lower right corner.
[*=left]Connect the USB flash or external drive to the computerthat you're installing Windows or take the Windows DVD out of the drive and put the driver DVD into the drive. (You will put the Windows DVD back into that drive after the driver is loaded)
[*=left]Click Load Driver, (clicking this option checks removable media for storage controller drivers)
[*=left]Once the driver is loaded, continue with the Windows setup.

The Advanced Drive Format hard drive will be recognized and Setup will continue as expected.
اون فایلی که گفت رو دانلود کردم اما متوجه نشدم که کدوم مسیر نصب باید برم و انجامش بدم
اون راه حل دوم رو هم تست کردم از بایوس تغییر دادم اما بازم هم اخطار داد

ممنون میشم راهنمایی کنید

-------------------
این مورد هم اضافه کنم قبلا روش ویندوز سون 32 بیتی اورجینال نصب بود

.AraMesh.
21-01-2013, 15:56
سلام" این داره میگه : از لینکی ک خودش معرفی کرده باید ی درایور مخصوص هاردتون هست، با توجه به نوع ویندوزتون ک 32 یا 64 بیتی هست دانلود کنید و اونو داخل ی فلش یا سی دی بریزید تا مورد استفاده قرار بگیره.
حالا چطور بکار گیری کردنش طبق گفته خودش: در همون اوایل مراحل نصب ویندوزتون ک میپرسه توی کدوم درایو میخواید نصب کنید، ی گزینه ب نام Load drive گوشه سمت راست پایین همون کادر هستش ک باید روش کلیک کنید و اون درایوری ک دانلود کردید رو بهش معرفی کنید از داخل همون فلش یا سی دی تا بشناسدش و نصب کنه. بعد از اینم میره سراغ ادامه مراحل نصب ویندوز :n01:

MRN1988
21-01-2013, 16:21
همین کار رو هم کردم اون فایل رو دانلود کردم
فقط چیزی که هست دستگاه من سی دی نمیخوره با فلش دارم ویندوز عوض میکنم اون پوشه فایلی که گفته بود رو هم توی همین فلشی که باهاش ویندوز نصب میکنم ریختم توی زمان انتخاب پارتیشن لود درایور رو میزنم هم میزنم و میرم اون پوشه رو انتخاب میکننم باز هم اینجا اون ها رو قبول نمیکنه :n13:

.AraMesh.
21-01-2013, 16:31
میتونید ی تصویر ازش بذارید جواب بهتر بدیم؟ پیغامی چیزی آخه. خب با ی فلش یا مموری دیگه امتحان کنید. اینم ببینید: اونارو از داخل پوشه خارج کنید بعد توی نزدیکترین محل قرار بدید ک بی واسطه باشه. اگه با نرم افزار بوت میتونستید اون درایور رو توی یکی از درایوهای سیستمتون بریزید بهتر بود برای دسترسی

MRN1988
21-01-2013, 16:35
الان با لینوکس ابونتو با فلش اوردم بالا اون فایل رو توی درایو c بریزم ؟

.AraMesh.
21-01-2013, 16:38
:n01:نـــــــــــــــــــــ اونجا ک قراره فرمت بشه. توی D یا ... فقط پوشه ای نباشه

MRN1988
21-01-2013, 16:44
اره جاهای دیگه هم گذاشتم الان بازم قبول نکرد
این اخطار رو میده
no signed device drivers were found. make sure that the installation media contains the correct drivers,and then click OK.

.AraMesh.
21-01-2013, 16:50
مگه مال خودشو دانلود نکردی ک میگه مطمئن بشید برنامه نصب مال خودش هست یا نه؟ این درایور مال این هارد نیست

MRN1988
21-01-2013, 16:57
برای این مدل هارد رو نمیدونم ولی به سایت اینتل وصل کرده برای اون درایور تازه 3 تا فایل هم داده بود من همه رو دانلود کردم تست کردم بازم جواب نداد
حالا این اینتل که میگه به پردازنده که فکر نکنم باشه چون سی پی یو این amd هست ؟

.AraMesh.
21-01-2013, 17:05
:n02: گرفتم چی شد: برو توی تنظیمات مادر بورد و طبق اون نوع درایوری ک دان کردی ( RAID یا AHCI​) تنظیمات هاردتو روی همون قرار بده. من دیدم ی جاش داره همین گزینه ها رو . روی هر کدوم گذاشتی با همون هم دوباره بیار بالا و درایورشو نصب کن

MRN1988
21-01-2013, 17:09
این کار و هم کردم یعنی رفتم اونجا فقط دو تا گزینه بود
IDE->AHCI
Native IDE
که پیش فرض روی اولی بود گذاشتم روی دومی ولی بازم همونجا قبلی , اخر نصب این اخطار Windows Setup could not configure Windows on this computer’s hardware رو داد :n27:

.AraMesh.
21-01-2013, 17:18
:n28: در نتیجه : سیستم، 64 بیت ساپورت نمیکنه ک باید درایورش آپدیت بشه. این یکی کار هرکس نیست و مرد کهن میخواهد و خلاصه کار هر کس نیست خرمن .. .و بقیه ماجرا. زدیم شعرو خراب کردیم رفت :n06:

MRN1988
21-01-2013, 17:22
بایوس که آپدیت هست درایور خوده هارد و باید اپدیت کرد ؟

.AraMesh.
21-01-2013, 17:33
آپدیتش باید اینقدری باشه ک ویندوز7 64 بیت قبول کنه. حالا یا بایوس یا هارد

MRN1988
21-01-2013, 17:49
حالا یه بکاپ دارم از ویندوز قبلی سعی کنم فعلا سیستم رو دوباره بیارم بالا :n27:

.AraMesh.
21-01-2013, 17:50
حالا چ گیری دادی ب 64 بیتی؟ برنامه هاش سخت گیر میاد!!

MRN1988
21-01-2013, 17:58
چون رمش کردم چهار کامل نمیشناسه برنامه هاش هم خیلی مشکلی نداره الان روی این ویندوزم 64 هست مشکلی نداره فتوشاپ و الیستور اینا هم استفاده میکنم 64 بیتی مشکلی نداشتند
بعد ویندوز خودش استارتر هست با کد هوم پرمیوم کردمش یکم سنگین لود میشه توی اورجینالش هم برنامه های اضافی زیاد نصب کرده بود

.AraMesh.
21-01-2013, 18:08
منظور همین لپ تاپ ک الان مشکل داره؟

MRN1988
21-01-2013, 18:12
نه این سیستمی که الان باهاش دارم میام اینترنت 64 بیتی هست
لب تاب روش 32 بیتی استارت نصب بود که با کد ارتقا دادم به هوم پرمیوم خیلی مشکل نداره ها ولی چون یکم برنامه های حجیم روش نسب کردم میخواستم تست کنم ببینم مثلا با فتوشاپ 64 بیتی سریع تر میشه
من توی اینترنت سرچ کردم روی این لب تاب سون 64 بیتی نصب کردند مشکل نداشتن حتی درایور های 64 بیتی رو ایسوز گذاشته توی پشتیبانی سایتش

MRN1988
22-01-2013, 16:24
الان دوباره که ویندوز اورجینالش رو اوردم بالا رم رو 2.6 گیگ میشناسه که حدود 400 مگابایتش رو کارت گرافیک گرفته و حدود 1 گیگ استفاده نمیشه

حالا دارم یه نسخه مخصوص لب تاب ویندوز سون رو دانلود میکنم ببینم چی میشه :n27:

.AraMesh.
22-01-2013, 16:30
سلام" اما ب نظر من همون 32 بیت بهتره ها ، دست کم منابع سیستمت ب جای اینکه خرج ویندوزت شه صرف برنامه های دیگه میشه/ توی System Information رمت همون 4؟

MRN1988
22-01-2013, 16:39
خب مشکل اینجاست که الان این ویندوز سون نسخه خودش نمیتونه بیشتر از 2.6 گیگ از رم رو استفاده 400 مگابایت هم داره کارت گرافیک میگیره و دقیقا یک گیگ از رم من یه هیچ وجه استفاده نمیشه و داره خاک میخوره
چهار گیگ رو میشناسه ها ولی از یک گیگ نمتونه استفاده کنی

MRN1988
22-01-2013, 16:47
یه چیزی هم که الان تست کردم با ابونتو 64 بیتی حالت بدون نصب آوردم بالا کامل رو شناخت و میتونه استفاده کنی یعنی حدود 3.5 گیگ بقیه رو هم کارگرافیک داخلی سی پی یو داره استفاده میکنه
یعنی اگه ویندوز 64 بیتی نصب کنم باید کامل بتونم از رم استفاده کنم اینجوری توی خیلی برنامه های سنگین قدرتش میره بالاتر حتی توی بازی ها :n27:

MRN1988
25-01-2013, 14:04
مشکل حل شد دوستان
مشکل از فلش ها بود با یک فلش دیگه تست کردم کامل نصب شد
با تشکر از 2222751 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که بنده رو همراهی کردند :n16:

AVADDP
17-02-2013, 18:13
آقا یکی کمک کنه منو

.AraMesh.
20-02-2013, 19:08
آقا یکی کمک کنه منو

سلام" شما فقط کمک خواستین. مشکلی مطرح نکردید:n02:

arash khoram
12-02-2014, 17:55
سلام.دوستان منم دقیقا با همین مشکل مواجه شدم یه هارد 1 ترا خریدم میخواستم windows 7 نصب کنم نصب تقریبا تا اخرین مرحله میره اما اخرین مرحله این ارر رو میده
Windows Setup could not configure Windows on this computer’s hardware
بعد ok میکنم سیستم Restart میشه
خواهش میکنم دوستان کمک کنن
همینطور از دوست عزیزمون
MRN1988 و .AraMesh عزیز که این مشکل رو حل کردن میخوام که کمک کنن - در ضمن من این ویندوز رو تو چندین سیستم از جمله هارد قبلی خودم نصب کرده بودم - و مشکل از هارد هستشولینک بالایی که در سایت اینتل بود هم رفتم اما نتونستم درایور رو دانلود کنم

مشخصات سیستم بنده هم اینه
Ram : 2 DDR2
CpU : E6550 2.33 Ghz
HDD : 1 Tera

خواهش میکنم کمک کنید ممنون.

arash khoram
12-02-2014, 18:06
دوستان اگه میشه یکی اون درایور برای بنده دانلود کنه بعد اینجا اپلود کنه یا بگه چه جوری باید دانلود کنم یه دنیا ممنون میشم
تنها فروم ایرانی بود که در این باره توش صحبت شده و مشکل حل شده واقعا عالیه