PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هنگ کردن و بوت نشدن سیستم بدون هیچ پیغام خطایی

The Dreadnaught
20-01-2013, 17:37
سلام

سیستم من یه مشکلی پیدا کرده به کل من رو از کار و زندگی انداخته :n03: امیدوارم دوستان بتونن کمک کنن.

کامپیوتر طی چند روز اخیر هر چند وقت یکبار هنگ میکرد ، به این شکل که سیستم کاملا فریز میشد ، و هیچ راهی به جز ریست سخت افزاری نبود. البته این قضیه گاهی تا دو سه روز هم اتفاق نمی افتاد و گاهی روزی 2 بار هم میشد پیش بیاد. تو event viewer هم هیچ چیز ثبت نمیشد به جز همون error مربوط به ریست شدن سخت افزاری سیستم که میگه سیستم به صورت ناگهانی خاموش شده.

یه جا خوندم که طرف همین مشکل رو داشت و از پاورش بوده ، دیروز پاور رو بردم گرین چک کرد گفت هیچ مشکلی نداره. بعد که پاور رو آوردم خونه و نصب کردم ، این قضیه هنگ کردن خیلی وحشتناک شد به طوری که برای اولین بار دقیقا تو همون صفحه اولیه بوت (که لوگوی مین بورد رو نشون میده و میشه از اونجا وارد bios شد) هنگ میکنه !

سیستم دو تا ماژول رم 2 گیگ داره ، دیشب رم ها رو برداشتم و فقط یکی از رم ها رو جا زدم که همین مشکل رو داشت ولی وقتی اون یکی رم رو گذاشتم ، سیستم بدون مشکل بالا اومد و تا امروز ظهر هم بدون مشکل کار کرد. رم ها رو جابه جا کردم که مطمئن بشم از اون یکی رم بوده ، که خب همین مشکل رو داشت ، ولی وقتی اون رمی که بدون مشکل کار کرد رو جا زدم ، بازم مشکل داره !

اسلات های رم رو هم عوض کردم فرقی به حالش نمیکنه. به کل اعصاب من رو ریخته به هم این سیستم لعنتی از کار و زندگیم افتادم.

امیدوارم دوستان بتونن کمک کنن.

مشخصات کامل سیستم:

Mainboard : Asrock 890GX Extreme 3
CPU : Phenom 2 X4 945
Ram : 2 x Twinmos DDR3 1333
Power : Green 480A
VGA : 4290HD Onboard

البته یه 8800GTS 320mb روش نصب کرده بودم که چند وقت پیش گفتم شاید پاورم براش کافی نباشه و از سیستم جدا کردم.

از عمر قطعات هم 2 سال میگذره.

پیشاپیش از لطف و راهنمایی دوستان ممنونم.

The Dreadnaught
20-01-2013, 17:41
گاهی اوقات میشه وارد bios شد گاهی اوقات تا قسمت هایی از بوت ویندوز پیش میره ولی عموما همون اول کار هنگ میکنه. یه بارم که رفتم تو bios دیدم dvd writer رو تشخیص نداده ! بعدش رم ها رو تعویض کردم اینبار تشخیص داد ! اصلا مسخره بازی شده. نمیدونم الان مشکل از پاور هست ، از مین بورد هست ، از چیه.

The Dreadnaught
20-01-2013, 22:08
تمام هاردها و dvd writer رو از سیستم جدا کردم که ببینم با رم ها میشه رفت تو bios ؛ دیدم مشکلی نیست و دیگه هنگ نمیکنه.

گفتم بذار همین اول رم ها رو یه چک بکنم ، writer رو وصل کردم که با memtest 86+ چک کنم، دیدم بازی درمیاره و نمیشناسه ، کابل پاورش رو عوض کردم شناخت، رم ها رو تکی و یه بار هم دوتایی چک کردم چیزی پیدا نکرد، ولی متوجه شدم که writer این مشکل هنگ کردن رو به وجود میاره.

الان همه هاردها رو وصل کردم و فقط writer رو به کل حذف کردم ، سیستم بدون مشکل بالا اومد ! معلوم هست چه خبره ؟! :|