PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلیک با کیبرد

hamed29
18-01-2013, 22:40
سلام ؛ تو لپتاپ میشه موس رو برد رو مکان مورد نظر و با دست رو تاچ پد کلیک کرد. در مرود ‏pc‏ چطور میشه با کیبرد همچین کاری کرد؟ یه دکمه رو به عنوان کلیک موس در نظر گرفت.

Thor God
19-01-2013, 12:54
بله دقیقا همین کار رو میتونید بکنید دیگه ! مگه مدل لپ تاپتون چیه ؟!
موس رو ببرید رو فایل و یک بار یا دوبار روی همون صفحه ی تاچ ضربه های آروم بزنید تا فایل انتخاب بشه !

برای کیبرد هم بععععله میشه !
شما تو صفحه ی دسکتاپ همون کلید های چهارگانه ( بالا پایین چپ راست ) رو بزنید خود به خود میبینید که یک فایل انتخاب شده و با انتخاب دوباره اون کلید ها میتونید بین فایل ها ببچرخید ! البته اگر نشد یک بار تب یا شیفت رو بزنید که انتخاب کنید ! برای اینکه دوبار کلیک کنید اینتر بزنید و برای اینکه مشخصات فایل رو ببینید alt + اینتر بزنید

hamed29
19-01-2013, 13:38
یه نظرم منظورم رو متوجه نشدید ؛ من نمیخوام با کیبرد بازی کنم! فقط میخوام به جای کلیک یه دکمه ی کیبرد رو فشار بدم.
یعنی نشانگر موس رو روی فایل مورد نظر ببرم و به جای کلیک ،اگه دکمه ی کیبرد رو یه بار فشار بدیم select بشه و اگه دو بار بزنیم باز بشه!
فقط هدفم اینه که از شر سر و صدای کلیک های موس راحت بشم!:n13:
البته واسه pc که تاچ پد نداره. کار کردن با تاچ پد یه خورده برام سخته! واسه همین با موس کار میکنم و فقط کلیک ها رو هم با تاچ پد

SevenCity
19-01-2013, 15:55
اولا با MouseKeys چیزی که میخواید امکانپذیره دوما اگر به کیبورد عادت کنید به ماوس و شبیه ساز موس اصلا احتیاج ندارید و راه دیگه هم این هست که ماوس بذون صدا بخرید! (بهترین راه)

برای استفاده از MouseKeys
شیفت و آلت سمت چپ رو بگیرید و کلید NumLock رو بزنید
حالا Yes رو بزنید تا آیکون MouseKeys کنار ساعتتون دیده بشه و بتونید با کلیدهای سمت چپ کیبورد یعنی 1 تا 10 اشاره گر موس رو حرکت بدید
با کلید 5 هم کلیک میکنه همون چیزی که میخواید
سرعت رو هم باید از خود برنامه تغییر بدید
توی استارت هم اگر بنویسید MouseKeys تنظیمات برنامه اجرا میشه
این روش همه ی کارهای موس رو شبیه سازی میکنه و انجام میده

hamed29
19-01-2013, 23:43
با سلام و تشکر ؛ دکمه ی کلیکش رو میخواستم که با این روش میشه (۵) ؛ اگه میشد یه دکمه وسط کیبرد باشه مثلا ‏space‏ خیلی بهتره

hamed29
03-03-2013, 14:28
نمیشه جای عملکرد دکمه ی 5 رو با کلید space عوض کرد؟ نرم افزاری برای این کار هست؟
یعنی وقتیMouseKeys روشن باشه ،برای کلیک space رو بزنیم

Mehr one
03-07-2013, 20:00
سلام دوستان من . یه سوال ؟ از موقعی که Windows 7 MSDN نصب کردم والا نمیدونم یه چند روزی هست که رو هر فایلی راست کلیک می کنم گزینه های راست کلیک با تاخیر میآن والا نمی دونم چیکار کنم ؟ اگه میشه یه لطفی به ما بکنید . ممنون میشم . (تو ویندوز اکسپلورر و هر جایی که فکرشو بکنید این اتفاق میفته.)