PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تا حالا چندبار در حال رانندگی تو جاده های بیرون شهری جلوتو گرفتن ؟

anti-military
18-01-2013, 19:05
سلام
سوال عجیب غریبیه :n02:

میخوام بدونم اگه شما هم رانندگی زیاد میکنید مخصوصا تو جاده های بیرون شهری تا حالا چندبار شده توسط پلیس راهنمایی و رانندگی جلوتون رو بگیرن و ازتون مدارک بخوان ؟
اگه بوده به چه دلیلی بوده ؟

من سالهاست دارم بدون گواهی نامه تو شهر رانندگی میکنم و تا حالا مشکلی نبوده اما جدیدا لازم شده به سفر های بیرون شهری برم و تو جاده ها هم تردد کنم اما
احتمال اینکه تو جاده های بیرون شهری جلوی ماشینو بگیرن خیلی بیشتره و همین باعث شده حسابی دلشوره بگیرم! چون گواهی نامه ندارم و ...

سوال آخر اینکه اگه چنین اتفاقی افتاد و دستم رو شد!!! فقط ماشین رو توقیف میکنن یا خودمم توقیف میشم ؟

Reza31001
20-01-2013, 21:56
جواب سوال آخر رو اول میدم و اونم اینه که نمیدونم :31:

اما در مورد سوال اصلیتون
فکر میکنم به سرنشینهای ماشین ارتباط مستقیمی داشته باشه! (مجردی یا خانوادگی یا ...)
سال گذشته من به همراه خانواده یه مسافرت 4-5 هزارکیلومتری داشتیم در حالی که گواهینامم رو هنوز یه ماه نشده بود گرفته بودم ( در سال اول مسافرت برون شهری ممنوعه) ولی خوب با اینکه از این سر ایران تا اون سر ایران رفتیم و برگشتیم و همش هم من راننده بودم هیچ موردی پیش نیومد

البته اصلا و ابدا پیشنهاد نمیکنم انجام همچین کاری
چون واقعا به ریسکش نمیارزه
تو همون سفر یه بار از یک سراشیبی بالا رفتم سرعتم دور و بر حد مجاز بود به بالای سراشیبی که رسیدم از دور پلیس محترم رو دیدم که کمین کرده بودن:31:
خلاصه هنگام گذر از اونجا دل تو دلم نبود و وقتی نزدیک شدم علامت ایست داد که دیگه داشتم سکته میزدم :n02:
البته علامتش برای من نبود و برای ماشین بغلی بود که سبقت غیرمجاز گرفته بود
خلاصه توصیه نمیشه
بهتره گواهینامه رو بگیرید بره پی کارش

V E S T A
20-01-2013, 22:12
.
.
.

سوال آخر اینکه اگه چنین اتفاقی افتاد و دستم رو شد!!! فقط ماشین رو توقیف میکنن یا خودمم توقیف میشم ؟

سلام

طبق ماده 723 قانون مجازات اسلامی :

ماده 723 - هر كس بدون گواهينامه رسمي اقدام به رانندگي و يا تصدي وسايل موتوري كه مستلزم داشتن گواهينامه مخصوص است ، بنمايد و همچنين هركس به موجب حكم دادگاه ازرانندگي وسايل نقليه موتوري ممنوع باشد به رانندگي وسائل مزبور مبادرت ورزد براي بار اول به حبس تعزيري تا دو ماه يا جزاي نقدي تا يك ميليون ريال و يا هر دو مجازات و در صورت ارتكاب مجدد به دو ماه تا شش ماه حبس محكوم خواهد شد .

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و

همچنین مطابق بند ج ماده 10 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ˈدر صورتی‌ که راننده بدون داشتن گواهینامه مبادرت به رانندگی نماید، وسیله نقلیه متوقف و راننده به مرجع قضائی معرفی می‌گردد.

مجازات جرم رانندگی بدون گواهینامه بر اساس بند 1 ماده 3 قانون وصول برخی از درآمدهای دولت به جزای نقدی تبدیل می شود.

عدم تمدید گواهینامه رانندگی، به معنای نداشتن گواهینامه نیست و با پرداخت جریمه مربوط به آن، گواهینامه تمدید می شود.

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%86%D9%88%D9%86%DB%8C_%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%86%D 8%AF%DA%AF%DB%8C_%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86_%DA%AF%D 9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

MehranVB
21-01-2013, 08:47
سلام

میخوام بدونم اگه شما هم رانندگی زیاد میکنید مخصوصا تو جاده های بیرون شهری تا حالا چندبار شده توسط پلیس راهنمایی و رانندگی جلوتون رو بگیرن و ازتون مدارک بخوان ؟

من سالهاست دارم بدون گواهی نامه تو شهر رانندگی میکنم و تا حالا مشکلی نبوده اما جدیدا لازم شده به سفر های بیرون شهری برم و تو جاده ها هم تردد کنم اما
احتمال اینکه تو جاده های بیرون شهری جلوی ماشینو بگیرن خیلی بیشتره و همین باعث شده حسابی دلشوره بگیرم! چون گواهی نامه ندارم و ...

شما اگه خلافی نکنی هیچ مشکلی واست پیش نمیاد.
من خیلی توی جاده رانندگی میکنم، اون اوایلی که گواهینامم رو گرفته بودم، به دلیل اینکه به قوانین جاده آشنا نبودم چند باری پشت سر هم به بهانه های مختلف توسط و پلیس یا کنترل نامحسوس جریمه شدم. با اینکه هنوز یه سال از گواهینامم نگذشته بود، ولی فقط جریمه کردن و باطلش نکردن.

یه بار که از یه پلیس راه رد شدیم (یادم نیست دقیقاً کجا ولی فکر کنم طرفای کردستان بود) سربازه با یه برخورد خیلی بدی گواهینامه و کارت ماشین و بیمه رو خواست ببینه، مال همه رو میدید و منتظر بهونه بود واسه گیر دادن. بعضی مناطق حساسن روی این چیزا.

اما در حالت عاذی اگه گواهینامه نداشته باشید، تنها کاری که میکنن ماشین رو میخوابونن و یه جریمه سنگین هم میدن خدمتتون. بعداً هم یه تعهد میگیرن ازتون.
اما باور کن به دردسرش نمیارزه، و اگه ماشین رو بخوابونن به جز جریمه روزانش، کلی معطل و اذیتت میکنن و اعصابت رو به هم میریزن. جدیداً هم خیلی سفت و سخت تر شدن. بهتره ریسک نکنید.

Eblis 2011
21-01-2013, 08:56
سلام

سلام دوست من :n02:

اولا بهت توصیه میکنم تا وقتی که گواهی نامه نگرفتی پشت فرمون نشینی .......
بخاطر هزاران دلیل .....

من خودم وقتی گواهی نامه نداشتم با ماشین تو شهر میرفتم ( روز جمعه ) ، پلیس بهم شک میکنه و میفته پسر سرم ..... چون سنم کم بود حدس میزد که گواهی نامه نداشتم باشم .... هی پلیس چراغ میداد و من توجه نمیکردم ... آخرسر اومد کنارم گفت بزن بغل :n02: هیچی ما هم مجبور شدیم بایستیم ......

ازم مدارک خواست نداشتم ..... بی سیم زد که بیان ماشین رو ببرن .... من رو هم بردن کلانتری .... گفتن به بابات خبر بده بیان :n03::n02: هیچی دیگه واسمون پرونده درست کردن و هزار جور دردسر دیگه .......

در مورد سوالت باید بگم من گهگاهی واسه کارم بیرون شهر میرم ( الان گواهی نامه دارما :n02: ) اما شکر خدا تاحالا که گیر پلیس بیرون شهر نیافتادم ......

به نظرم اگه با سرعت مجاز بری و کمربند هم بزنی ... مشکلی پیش نمیاد :n16:

ولی من اینو نگفتم که شما اینکارو کنید .... :n02: خدای نکرده اگه چیزی بشه و اتفاقی بیفته چون شما گواهی نامه ندارید در هر صورت مقصر محسوب میشید و بیمه به شما تعلق نمیگیره و برای شما سوسابقه میشه .....

اگه سنت قانونی شده اول برو گواهی نامه بگیر بعد با خیال راحت جلو پلیس ویراژ بده :n02:

یاعلی :n12:

ملا نصرالدین
22-01-2013, 10:22
بستگی خیلی زیادی داره که بخوای با خانواده بری یا تنها...مثلا یه بار ما رو بخاطر سرعت زیاد توی مسافرت گرفتن(میخواستیم بریم تنگه واشی).مدارک هم هیچی نداشتیم .خلاصه جریمه رو همون جا نقدا به جناب سروان تقدیم کردیم:n10: و رفتیم.
یک بار هم توی عوارضی قم همینجوری شد که فقط جریمه کردند

در ضمن اگر ماشینت 206 یا پراید هست اصلا بدون گواهی نامه توی جاده رانندگی نکن.حالا باز پراید بالای 120 تا یه سوتی میزنه..این 206 توی سرازیری که می افته شتاب میگیره پلیس ها هم که میرن قایم میشن معطل هستند یه 206 یا پراید یا ماشین خارجی ببینند توی یه مسافرت 3 بار ما رو بخاطر 5 تا سرعت اضافه جریمه کردند.

roteal2007
22-01-2013, 10:44
ما یبار از شیراز راه افتادی اومدیم سمت اصفهان یه پلیس هم جلومون رو نگرفت البته ماشین معاینه فنی هم نداشت....نه تو ایست بازرسی و نه تو اتوبان هیچ و هیچ و هیچ.
در بلاد کفر واسه آشکار سازی رادار های کنترل سرعت پلیس از رادار دتکتور استفاده میکنن در زیر لینکش رو میزارم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5ive
22-01-2013, 20:03
خوب دوستان کاملا و خیلی خوب راهنمایی کردن ((هیچ جا نمیتونی اینجوری کمک بگیری))
اینو هم من بگم که البته شما فقط به عنوان 1 نوشته بش نیگاکن....شما میتونی 2 تا کار انجام بدی 1کی اینکه با کسی سفر کن که اون گواهی نامه داشته باشه و خدایی نکرده زمانی که به شما دستور ایست داده شد و گواهی نامه مطالبه شد شما گواهی نامه اون دوست عزیز بدین((اخه برای جریمه شدن تو قبض باید شماره 1 گواهی نامه نوشته بشه)) این کار 2 بگیر نگیر داره اخه خودم 3 بار امتحان کردم ولی از شانس هر 3 بار هم گرفته اینکه شماره گواهی نامه 1کی از دوستان داشته باشی و اونو بدی دیگه گواهی نامه رو نمیخواد((خود من همیشه گواهی نامه رو تو ماشین پدرم جا میزارم و زمانی که مامور گواهی نامه میخواست ((هر 3بار هم تو جاده))شماررو میدادم و میگفتم جا گذلشتم ولی شماره همین دوست دارین استعلام کنین که البته اون هم این کارو نمیکرد...

vanhelcing
07-02-2013, 01:03
بستگی به مدل ماشین داره
سرنشینای ماشین
تیپ و قیافه خودت ( تو بازرسی وعوارضی ... )
جاده ای که میخوای بری توش
و ....
مثل من تهران اراک میرم تنها یا با خانواده تا حالا جلوم رو نگرفتم .
ولیم مثلا از بانه برمیگشتم 2 بار نگه داشتم مدارک گرفتن و یه بار هم ماشین رو گشتن.
از کیش برمیگشتم یه 100 کیلومتی اومده بودم که ماشین رو گشتند

اگر ماشین مدل بالا یا کلاسیک هم باشه معمولا بیشتر گیر میدن

Ezel
07-02-2013, 11:22
ادامه ی بحث در انجمن اتومبیل پیگیری بشه لطفا /

Mojtaba Masiha
01-03-2013, 15:41
با سلام خـــدمت همگـــی
اول که بـــــــــــــــــرو گواهینامرو بـــگیر داداشِ گــُـلم
واللا توو ابن چـــند سال رانندگی من یــچبزی برام تـــجربه شده
99% ماشین هایی که توو جــاده نـــگه میدارن به خـــاطر ســـرعت بالاست که البته خـــودم چــــند بار جریمه شدم!!!:n03:!!
البته اونوفتا جوون بودیم و عشق سرعـــت!!!!
شما اگه توو جاده با ســـــرعت مجاز رانندگی کنی احتمال نــگه داشتن توسط پلیس کم میشه
البته جـــاده های غـــربی اگــه مجـــردی سفر کنی 100% جلوتو میگیرن:n24:
من با اینکه خـــانوادگی بودیم پــلیس راه روانسر( کرمانشاه) جــلو گــرفت و همه مدارکمو نگاه کـــرد

khalife63
12-03-2013, 21:15
سلام

من که دیگه از دست هر چی پلیسه خسته شدم خداوکیلی. تکون میخورم جلومو میگیرم. پلیس میبینم حالم خراب میشه:n21:. فکر کن تو یه مسیر تهران تا تبریز 4 تا پلیس راه وایسی بغل. ظلم نیست خدایی؟؟:n22:

hamed malekpour
12-03-2013, 23:11
من که حدود سه ساله وقتی از سه راه خوی مرند ماکو عبور می کنم همیشه ایست میدهند و صندوق عقب را بررسی می کنند ومیرم