PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خريد گوشي اندرويدي تا سقف 1300 با انتظارات كامل

sohrab29
18-01-2013, 18:11
سلام دوستان
من قصد خريد يك گوشي تا سقف قيمت 1300 با توضيحات زير را دارم لطفا من را راهنمايي كنيد:
گوشي الان خودم Nokia N70 هست و حدودا 1.5 سال هست كه apple ipad 2 دارم الان تصميم گرفتم يه گوشي با سيستم عامل اندرويد بخرم البته هيچ آشنايي با اندرويد ندارم. انتظاراتم اينا هستن:
- آنتن دهي و كيفيت صداي خوب
- ساپورت خوب
- سخت افزار خوب
- پشتيباني از زبان فارسي
- چون زياد در سفر هستم و شرايط كاريم خاصه ميخوام باطريش خوب باشه و مقاوم در برابر گرد و غبار و احيانا ضربه
- زياد اهل بازي نيستم ولي گاهي بازي ميكنم در عوض علاقه زيادي به نرم افزارهاي كاربردي دارم
- GPS قوي و نقشه هاي كامل براي سفر
- رابط كاربري زيبا و راحت
- چون آدمي هستم كه گوشي را چندين سال نگهداري مي كنم ميخوام تا حداقل 3-4 سال جواب بده برام
- مناسب جهت كار با اينترنت و ايميل و ...
- امكانات Wifi كامل از جمله wifi hotspot
- امكانات پخش موزيك خوب و امكان ضبط صداي خوب
- اگر مشكلي پيدا كرد راحت بشه تعميرش كرد
- دست دوم نميخوام بگيرم چون تجربه خوبي ندارم.
- سبك تر، خوش دست تر، حمل و نقل راحت تر
- براي كتاب خوندن و مطالعه مناسب باشه
- از سه كمپاني HTC و Sony و Samsong باشه
دوستان لطفا دلايلشونم ذكر كنن و بگن كه از كجا ميتونم گوشي را تهيه كنم چون بعضي گوشيها در بازار كمياب هستن.
لطفا حدود قيمتش را هم ذكر كنيد.
ببخشيد يك كم انتظاراتم طولاني شد.
پيشاپيش از شما سپاسگزارم

sohrab29
20-01-2013, 16:37
دوستان راهنمايي نمي كنن...

:.:
21-01-2013, 04:46
سلام دوست عزيز ...

با توجه به انتظارات نسبتن بالاي شما ، چند مدل محصول كه طبق در خواستتون از HTC , Samsung و Sony ميخواستيد بهتون معرفي ميكنم .
بنده هم چند وقتي هست دنبال گوشي هستم و بارها شده كه در مسير فروشگاههاي كوچك يا حتي پاساژ ها قرار گرفتم ! خودمم جذب نوكيا 808 شده بودم و بخاطرش حتي حاضر شده بودم 1400 بپردازم ولي نظرم برگشت به حدود 900 تومان و به لطف تحقيقاتي كه در مورد اين رنج قيمت كردم يه سري مدلها دستگيرم شده كه بهتون معرفيشون ميكنم .

اولين پيشنهاد گوشي HTC One Sv :

- كيفيت صداي خوبي و مطلوبي داره و آنتن دهي هم درسطح خوب هست و نه خيلي عالي !
- با توجه به سيستم عامل اندرويد 4 ميتونه ساپورت خوبي از نظر برنامه هاي كاربردي و ... داشته باشه ، كه فكر ميكنم امكان ارتقا به اندرويد 4.1 هم در اين گوشي بزودي تعبيه ميشه .
- اين گوشي از نظر سخت افزاري هم داراي پردازشگر 2 هسته اي 1.2 GHz برخورداره و حافظه Ram اون 1 GB و حافظه ي داخلي 8 GB داره كه با استفاده از كارت حافظه جانبي تا سقف 32 GB هم ساپورت ميكنه.
- پشتيباني از زبان فارسي رو متاسفانه نداره !
- از باطري ليتيوم يوني 1800 mah بهره منده كه مطلوب به نظر ميرسه و صفحه نمايش ضد خش و مقاومي داره ولي مقاومت كمي در برابر ضربه داره و بهمين دليل است كه جزئي از اسمارت فون ها بحساب مياد !
- ساپورت كامل GPS و رهياب بصورت آنلاين و بهره مندي از اينترنت پر سرعت و امكان استفاده آسان از سرويس Gmail و قابليت برخورداري از WiFi .
- رابط كاربري هم HTC Sense 4.0 ميباشد .
- پخش موزيك و ضبط صدا با كيفيت مطلوب . (البته در مورد ضبط صدا كمي ترديد دارم چون بسته به كار شما هست)
- خوشدست و سبك بدليل وزن و ابعاد مناسبي كه داره . (البته مثل GLX راحت توجيب جا نميره :دي)
- ساپورت پي دي اف و فايلهاي آفيس .
قيمت گوشي : 1,320,000
در كل نمره خودم به اين محصول 7 هست .

پيشنهاد دومم گوشي Sony Experia T :

- آنتن دهي در اين گوشي نسبت به مدلهاي قبلي بهبود يافته و از كيفيت صداي خوبي برخوردار است .
- اين گوشي با بهره گيري از سيستم عامل اندرويد 4 از ساپورت مناسبي براي برنامه هاي كاربردي و بازي هاي HD برخورداره كه قابليت ارتقا به 4.1 هم داره هم چنين از امکانات نرم افزاری بسیار جالبی که به این گوشی اضافه شده برنامه های کوچک یا Small Apps هستش .
- سخت افزار فوق العاده پردازشگر 2 هسته اي 1.5 GHz كريت (Krait) و پردازشگر گرافیکی Adreno 225 و حافظه Ram هم 1 GB حافظه ي داخلي 16 GB داره كه با استفاده از كارت حافظه جانبي تا 32 GB هم ساپورت ميكنه.
- عمر باطري بطور متوسط تا دو يا دو و نيم روز شارژ نگه ميداره ولي يكي از معايبش مقاومت كم در برابر ضربه هست .
- اين گوشي هم مثل گوشي بالا از امكانات موقعيت ياب GPS و رهياب فوق العاده اي برخوردار هست و در مورد سرويس Gmail مانند يك ميني كامپيوتر عمل مي كند و از چندين Gmail پشتيباني ميكند و ميتوان به دارا بودن قابليت Wi-Fi a/b/g/n با DLNA و Wi-Fi Direct اشاره كرد .
- رابطه كاربري فوق العاده آسان , سريع و رضايت بخش بدون هيچگونه باگ و هنگي .
- قابليت پخش موزيك و خروجي صداي فوق العاده با كيفيت و بالا بطوري كه از آن به بهترين خروجي در بين گوشي هاي هوشمند ياد شده و بالعكس ضبط صداي بي نظير .
- گوشي نسبتن سبك با وزن تقريبن 140 گرم و فوق العاده خوش دست بدليل شيار هايي كه روي پلاستيك پشت گوشي طراحي شده.
- و در نهايت ساپورت كامل PDF و كتابهاي الكترونيك و فايلهاي آفيس .
قيمت گوشي : 1,340,000
و در كل خيلي گوشي خوب و از نظر قيمت به صرفه هست چراكه قيمت هم قيمت گلكسي S II هست ولي حتي به جرات ميگم در حد گلكسي SIII هست ! نمره من به اين محصول 9.2 هست .

پيشنهاد بعدي Samsung Galaxy Nexus I9250 :

- من خودم اين گوشي رو در مورد آنتن دهيش تست كردم واقعا عالي هستش .
- اين گوشي نيز با بهره گيري از اندرويد ساندويچ بستني 4 امكان استفاده از انواع نرم افزارهاي كاربردي و بازي هاي HD رو به مخاطب ميده .
در مورد سخت افزار يه سري توضيحات هست كه از سايت Digikala برداشتم :
اين گوشي مثل اس 2 از پردازنده دو هسته اي با معماري Cortex A9 با سرعت 1.2GHZ بهره ميگيره.. که کاملا مشخصه ... با نصب کرنل ميتونيد تا 1.8 GHZ کلاک رو بيشتر کنيد . اما بيشتر از 1.5GHZ خارج از استاندارده چيپست TI OMAP 4460 است.

درمورد پردازنده گرافيکي اين گوشي متاسفانه همه دارند دچار اشتباه ميشند.همه فکر ميکنند پردازنده Power-vrsgx540 استفاده شده دراين گوشي مثل گالکسي اس هست..

بايد بگم خير..سخت در اشتباهيد...

Galaxy S از چيپست Hummingbird بهره ميگيره.شما همين Hummingbird رو در ويکيپديا بزنيد مشخصات چيپست رو که ملاحظه کرديد به پردازنده گرافيکي دقت کنيد. نوشته شده Power-VRSGX 540 (200MHZ) S

در همون ويکي پديا بزنيد TI OMAP 4430 و به مشخصات پردازنده گرافيکي توجه کنيد Power-VRSGX 540(307MHZ)S (در LG PRADA 3.0 و Optimus 3D از اين نوع چيپست استفاده شده.)

حالا ميرسيم به چيپست گالکسي نکسوس. TI OMAP 4460 رو در ويکي پديا بزنيد.
خب به مشخصات پردازنده گرافيکي دقت کنيد Power-VRSGX 540 (384MHZ)S !

به عبارتي يعني تقريبا 2 برابر سريعتر و قويتر از پردازنده گرافيکي Galaxy S!!!
همينطور نسبت به Power-VRSGX گوشي هاي PRADA 3.0 و... که از 4430 ازشون استفاده شده بازم سريعتر هست!
در ضمن بازم فراموش نکنيد Galaxy S با همين Power-VRSGX 540 با سرعت 200MHZ هم تمام تک هسته اي ها مثل Desire HD و...رو در بنچمارکها پشت سرخودش جاي گذاشت!

- اين گوشي از حافظه Ram يك گيگابايتي و در قالب پيشفرض 16 GB و 32 GB ميباشد .
- اين گوشي مقاومت بالاتري نسبت به گوشيهاي هم رده خودش داره بدليل استفاده از پلاستيك با كيفيت در ساخت و طراحي آن .
- شارژ باطري رو بصورت كار كردن با يك يا دو برنامه تا 3 روز نگه ميداره .
- با ساپورت A-GPS يا رهياب آنلاين و ساپورت شبكه محلي Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotspot و استفاده از سرويس Gmail و مديريت ايملها از بهترين انتخاب هاست .
- رابط كاربري بسيار ساده و روان و فوق العاده زيبا و چشم نوازي رو داراست . (البته براي شما كه از سيمبين به اندرويد تغيير جهت ميديد ممكن است در ابتدا به اينگونه نباشه)
- پخش موزيك و خروجي بسيار عالي و رواني دارد ولي در مورد ضبط صدا مطمئن نيستم چون تست نكرده ام و چيزي در موردش نشنيدم !
- سبك با وزن 135 گرم و خوشدست ترين گوشي كه با همكاري گوگل طراحي شده و حتي از بين گوشي هاي هوشمند هست .
- ساپوت كامل فايلهاي PDF و آفيس و حتي جاوا .
قيمت گوشي : 1,322,000
نمره من به اين محصول با توجه به كارايي و زيبايي خاصش 8.8 هست .

و در پايان لازم به ذكره كه گوشيهايي چون HTC One S و Sony Xperia Acro S هم معرفي كرد و البته تحقيق در مورد گوشي رو بخودت واگذار ميكننم.

ببخشيد اگر كه توضيحاتم بصور جامع نبود ...
موفق و پيروز باشيد .. در پناه حق .