PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن ویندوز و عدم بوت سیستم پس از restart,....

martin62
17-01-2013, 19:32
با سلام خدمت دوستان عزیز و اهل فن
یه سیستم دارم که مادبردش گیگاست p41-es-3g هست. یه مشکل باهاش دارم خواستم قبل از هر چیز با شما در میون بزارم نظراتتونو بشنوم. این سیستم بعد بالا اومدن ویندوز که یه مقدار باهاش کار میکنی ممکن وسط یه نرم افزار یا هر کار دیگه ای یهو قفل کنه(البته مدت زمان تا قفل کردن کم و زیاد ولی خیلی تفاوت نمیکنه از نظر زمانی) و وقتی هم قفل کنه فقط باید restart کنیش اون هم با کلید restart کیس بعد از restrat هم سیستم روشن ولی هیچ تصویری نمیاد در واقع بوت نمیکنه. باید کامپیوتر رو خاموش کنی کامل و مجدد راه اندازیش کنی و این ماجرا تکرار میشه...
من بایوس مادربرد رو هم آپدیت کردم ولی تغیری ایجاد نشد. خواستم راهنمایی کنید و نظراتتون رو بگید. با تشکر از همتون. منتظرم.....

EXTREME
17-01-2013, 23:18
متاسفانه هنگ کردن سیستم از هر چیزی میتونه باشه و باید برای رفع مشکل همه چیز رو چک کنید اگه با تعویض ویندوز و اسکن ویروس درست نشد باید دمای قطعات - رم - پاور و گرافیک و مین و حتی هارد سیستم هم چک بشه
درایورگرافیک رو پاک کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه

martin62
18-01-2013, 16:50
دوست عزیز فقط مسئله هنگ سیستم نیست مشکل به این شکل هم ادامه پیدا میکنه که پس از هنگ سیستم مجبور به ری استارت کردن با کلید میشم که بعد اون سیستم بوت نمیشه با وجود این که روشن مگر اینکه خاموش کنی مجدد روشن کنیش.

ess_1362
18-01-2013, 17:18
حتما دمای قطعات از جمله پردازنده و کارت گرافیک چک بشه
برای این منظور از نرم افزار hw monitor استفاده کنید
یک تست 15 دقیقه ای هم با prime95 از سیستم بگیرید و حین تست وضعیت دمایی پردازنده را با hw monitor چک کنید
فعلا از همین جا شروع کنید

martin62
18-01-2013, 18:14
با نرم افزار hw monitor در حالت معمولی تست زدم البته چند دقیقه ای که کار کرد مجدد سیستم هنگ کرد.
mainboard:
temperature:
TMPIN0: 35
TMPIN2: MIN26 MAX37 VALUE28

INTEL E5300
TEMPERATUTES
CORE 0: MIN36 MAX 39 VALUE 36
CORE 1: MIN36 MAX39 VALUE 39

ST3500412AS
TEMPERATURES
ASSEMBLY: MIN30 MAX31 VALUE31
AIR FLOW MIN30 MAX31 VALUE31

اینا کل آماری که مربوط به دما بر حسب سانتیگراد نشون میداد هستش.
دور فن سی پی یو رو هم نگاه کردم 888RPM

martin62
18-01-2013, 19:10
با نرم افزارPRIME95 بیش از 15 دقیقه تست کردم طوری که از CPU و RAM صددرصد استفاده میشد و این هم نتایج HWMONITOR:

mainboard:
temperature:
TMPIN0: MIN32 MAX38 VALUE 38
TMPIN2: MIN25 MAX58 VALUE53

INTEL E5300
TEMPERATUTES
CORE 0: MIN36 MAX 52 VALUE 48
CORE 1: MIN39 MAX50 VALUE 46

ST3500412AS
TEMPERATURES
ASSEMBLY: MIN29 MAX32 VALUE32
AIR FLOW MIN29 MAX32 VALUE32

ضمنا از SETUP حالت فن سی پس یو رو هم حالت MAX گذاشتم الان دور فن 1800 تا 2000 دوره
گارت گرافیک رو هم عوض کردم الان با این مدت که گذشته و از سیستم تست گفتم هنوز هنگ نکرده بعد 30 دقیه همچنان هنگ نکرده. احتمال میدم مشکل کارت گرافیک بوده. باز هم منتظر می مونم و تستمو ادامه میدم تا از نتیجه مطمئن بشم.

EXTREME
18-01-2013, 19:13
با نرم افزار hw monitor در حالت معمولی تست زدم البته چند دقیقه ای که کار کرد مجدد سیستم هنگ کرد.
mainboard:
temperature:
TMPIN0: 35
TMPIN2: MIN26 MAX37 VALUE28

INTEL E5300
TEMPERATUTES
CORE 0: MIN36 MAX 39 VALUE 36
CORE 1: MIN36 MAX39 VALUE 39

ST3500412AS
TEMPERATURES
ASSEMBLY: MIN30 MAX31 VALUE31
AIR FLOW MIN30 MAX31 VALUE31

اینا کل آماری که مربوط به دما بر حسب سانتیگراد نشون میداد هستش.
دور فن سی پی یو رو هم نگاه کردم 888RPM

دما مناسبه یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین وقتی سیستم هنگ میکنه و ریست کنیدو برید تو بایوس هارد در بایوس است ؟

با یک هارد دیگه سیستم رو. چک کنید و با یک پاور دیگه چک کنید
دمای گرافیک رو هم چک کنید و با یک گرافیک دیگه هم چک کنید
ببرید رو نصب ویندوز ببینید وسط نصب ویندوز هم این مشکل پیش میاد یا نه

khelane
18-01-2013, 19:29
عزیز احتمال داره هارد مشکل داشته باشه
با نرم افزار hd tune از تب health یه عکس بزارید و یه تست هم بگیرید
راستی با یه پاور قوی هم تست کن ببین چطوریه؟
موفق باشی

martin62
18-01-2013, 19:47
دما مناسبه یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین وقتی سیستم هنگ میکنه و ریست کنیدو برید تو بایوس هارد در بایوس است ؟

با یک هارد دیگه سیستم رو. چک کنید و با یک پاور دیگه چک کنید
دمای گرافیک رو هم چک کنید و با یک گرافیک دیگه هم چک کنید
ببرید رو نصب ویندوز ببینید وسط نصب ویندوز هم این مشکل پیش میاد یا نه

این کارارو هم میکنم ولی سوال اینجاست اگه از هارد باشه که حداقل باید بعد ری استارت تصویر که بده بعد ری استارت هیچ تصویری نمیاد که بخوام برم تو تنظیمات بایوس حتما باید خاموش و دوباره روشن کنم.

martin62
18-01-2013, 19:48
عزیز احتمال داره هارد مشکل داشته باشه
با نرم افزار hd tune از تب health یه عکس بزارید و یه تست هم بگیرید
راستی با یه پاور قوی هم تست کن ببین چطوریه؟
موفق باشی

پاور رو هم عوض کردم با یک پاور نو دیگه هم تست کردم همون مشکل بود. پاور خودش گرین 380وات

martin62
18-01-2013, 20:29
اینم تست هارد با hd tune

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
18-01-2013, 21:51
اینم تست هارد با hd tune

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

احتمالا هارد سکتور delqay داره نرم افزار hdd regenerator رو دانلود کنید و یک سی دی بوتیبل باهاش درست کنید و بوتش کنید ببینید میتونه مشکلش رو برطرف کنه یا نه

درایور گرافیک رو پاک کنید ببینید با اینکار بازم سیستم هنگ میکنه یا نه

martin62
18-01-2013, 22:30
احتمالا هارد سکتور delqay داره نرم افزار hdd regenerator رو دانلود کنید و یک سی دی بوتیبل باهاش درست کنید و بوتش کنید ببینید میتونه مشکلش رو برطرف کنه یا نه

درایور گرافیک رو پاک کنید ببینید با اینکار بازم سیستم هنگ میکنه یا نه

من گرافیک رو عوض کردم و یک گرافیک 430 zotac گذاشتم ولی تا نیم ساعتی که باهاش کار کردم هنگ نکرد.
ولی باید بیشتر باهاش کار کنم و ازش کار بیشتری بکشم تا مطمئن بشم.
سوال من اینه که این که چرا بعد ری استارت هیچ تصویری نمیاد و مانیتور چشمک میزنه ولی بعد روشن و خاموش کردن سیستم بالا میاد تا این که هنگ تکرار میشه و..... این هم مربوط به هارد میشه؟؟( البته یه جا خوندم MBR که روی اولین سکتور هارد قرارداره که اطلاعات مربوط به بوت روی اون قرار داره که اگه اون مشکل داشته باشه پس چرا با روشن خاموش مجدد بوت میشه؟) حداقل پیام های مربوط به شروع فعالیت بایوس که باید بیاد رو صفحه؟!

EXTREME
18-01-2013, 23:27
من گرافیک رو عوض کردم و یک گرافیک 430 zotac گذاشتم ولی تا نیم ساعتی که باهاش کار کردم هنگ نکرد.
ولی باید بیشتر باهاش کار کنم و ازش کار بیشتری بکشم تا مطمئن بشم.
سوال من اینه که این که چرا بعد ری استارت هیچ تصویری نمیاد و مانیتور چشمک میزنه ولی بعد روشن و خاموش کردن سیستم بالا میاد تا این که هنگ تکرار میشه و..... این هم مربوط به هارد میشه؟؟( البته یه جا خوندم MBR که روی اولین سکتور هارد قرارداره که اطلاعات مربوط به بوت روی اون قرار داره که اگه اون مشکل داشته باشه پس چرا با روشن خاموش مجدد بوت میشه؟) حداقل پیام های مربوط به شروع فعالیت بایوس که باید بیاد رو صفحه؟!

نه اینکه بعد از ریست تصویر نیست مربوط به هارد نمیشه

فعلا با اون گرافیک کار کنید و نتیجرو بگین

martin62
19-01-2013, 16:44
نه اینکه بعد از ریست تصویر نیست مربوط به هارد نمیشه

فعلا با اون گرافیک کار کنید و نتیجرو بگین

با اون گرافیک هم تست کردم سیستم برای چند ساعت روشن گذاشته بودمش رفتم سراغش دیدم باز هم هنگ کرده بود و با ری استارت هم تصویری بالا نمیومد و مجبور به روشن و خاموش مجدد شدم!!؟؟؟؟؟
پاور نبود گرافیکم نبود هاردم که ربطی به تصویر نداره! جز مین چیز دیگه ای میتونه باشه؟؟

martin62
19-01-2013, 17:44
اصلا در هر صورتی که ری استارت می کنم به هیچ وجه دیگه سیستم بالا نمیاد حتی توضیحات اولیه مربوط به بایوس. مثلا اگه ویندوز بالا هم باشه قبل هنگ کردن هم ری استارت کنم باز هم بوت نمیشه ؟؟؟!!! از اونجایی که با یک پاور نو هم تست کردم و همین مشکل بوده به نظرتون بر نمیگرده به مادربرد؟ یا شاید هم رم؟!

EXTREME
19-01-2013, 18:08
فقط میمونه رم و مین
با نرم افزار hiren bootcd رم هارو با memtest تست کنید به مدت 1 ساعت
جای رم هارو عوض کتنید اسلات رو تمیز کنید و با یک رم دیگه تست کنید
درست نشد مین ایراد داره

بایوس مین آپدیته ؟

martin62
20-01-2013, 00:23
فقط میمونه رم و مین
با نرم افزار hiren bootcd رم هارو با memtest تست کنید به مدت 1 ساعت
جای رم هارو عوض کتنید اسلات رو تمیز کنید و با یک رم دیگه تست کنید
درست نشد مین ایراد داره

بایوس مین آپدیته ؟

رم رو هم عوض کردم و تست کردم بازم همون مشکل بود. جای اسلات رم رو هم عوض کردم. یک رم بیشتر نداره. حتی با یک رم 667 هم تست کردم سیستم اومد بالا ولی داستان همون داستان قبلی....
دومین کار که کردم این بود که بایوس رو آپدیت کردم.
منم به همین نتیجه رسیدم که مین مورد داره. هنوز گارانتی داره باید بفرستم گارانتی فقط باید یه توضیحم براشون بنویسم بد نیست.

EXTREME
20-01-2013, 09:17
رم رو هم عوض کردم و تست کردم بازم همون مشکل بود. جای اسلات رم رو هم عوض کردم. یک رم بیشتر نداره. حتی با یک رم 667 هم تست کردم سیستم اومد بالا ولی داستان همون داستان قبلی....
دومین کار که کردم این بود که بایوس رو آپدیت کردم.
منم به همین نتیجه رسیدم که مین مورد داره. هنوز گارانتی داره باید بفرستم گارانتی فقط باید یه توضیحم براشون بنویسم بد نیست.

بنویسید قطعات همه تست شده و مشکلی نداشته وسط کار سیستم هنگ میکنه ریست که میکنم سیستم بوت نمیشه همین رو بنویسین اونا با دیباگر هم تست میکنند مین رو

elyas_bamaram
04-02-2013, 01:03
سلام خدمت برو بچه هاي گل پي سي ورلد،خسته نباشيد ميگم
عرضم به خدمت كه منم 2 روزه با اين مشكل دوستمون دست و پنجه نرم ميكنم با اين تفاوت كه بعد از يه مدتي كه با سيستم كار كردي و هنگ كرد و مجبور به ريستارت با كليد شدي ويندوز بالا مياد تا اونجايي كه پنجره ويندوز در حال لود كردنو نشون ميده بعد اين قسمت كه وارد user account ميشه سيستم هنگ ميكنه و يه صفحه با مخلوطي از رنگها مياره و دوباره روز از نو روزي از نو... نكته ي قابل توجه اينه كه ويندوز هميشه تو اين قسمت هنگ ميكنه مگر اينكه يه بار با حالت safe mode سيستمو راه اندازي كني!!!تو حالت safe mode اصلا همچين مشكلي نيست و هنگي هم وجود نداره تازه با يه بار لود شدن ويندوز در اين حالت باعث ميشه كه ويندوز هم در حالت عادي بالا بياد.
نكته ي ديگه اينكه هنگ زمان خاصي نداره، شده بعد 2_3 ديقه هنگ مينكه و شده بعد از 4_5 ساعت كار!!!!
لطفا راهنماييم كنيد، مشكل از چي ميتونه باشه؟ممنون ميشم كه كمكم كنيد...

elyas_bamaram
10-02-2013, 15:15
مشكل حل شد،ايراد از فن كارت گرافيك بود...فنش خراب شده بود:n22: