PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شناخته نشدن هارد اینترنال توی ویندوز

devilmaster
16-01-2013, 12:06
سلام

چند روز پیش وسط کار با کامپیوتر یهو سیستم هنگ کرد و وقتی سیستم رو ریست کردم دیگه ویندوز بالا نیومد.
تا الان با چند روش سعی کردم که به اطلاعات توی هارد دسترسی پیدا کنم که هیچ کدوم جواب ندادن،
مساله اینجاست که هارد توی ستاپ بایاس شناخته میشه ولی توی ویندوز( با چند تا سیستم دیگه هارد به هارد کردم و همچنین روی سیستم خودم سعی کردم درایو ها رو توی ویندوز مینی(لایو) باز کنم- زمانی که هارد به هارد می کنم اصلا پارتیشن ها توی ویندوز نمایش داده نمی شن ولی توی ویندوز لایو پارتیشن ها رو میشه دید ولی مثل اینکه raw شده باشن نمیشه بازشون کرد) شناخته نمیشه.

مدل هارد هم: Seagate 500GB 7200rpm هست.
مشکل از چی میتونه باشه و راه برطرف کردنش چیه؟ اگه راهی باشه البته

ata.royalfalcon
16-01-2013, 14:39
سلام

چند روز پیش وسط کار با کامپیوتر یهو سیستم هنگ کرد و وقتی سیستم رو ریست کردم دیگه ویندوز بالا نیومد.
تا الان با چند روش سعی کردم که به اطلاعات توی هارد دسترسی پیدا کنم که هیچ کدوم جواب ندادن،
مساله اینجاست که هارد توی ستاپ بایاس شناخته میشه ولی توی ویندوز( با چند تا سیستم دیگه هارد به هارد کردم و همچنین روی سیستم خودم سعی کردم درایو ها رو توی ویندوز مینی(لایو) باز کنم- زمانی که هارد به هارد می کنم اصلا پارتیشن ها توی ویندوز نمایش داده نمی شن ولی توی ویندوز لایو پارتیشن ها رو میشه دید ولی مثل اینکه raw شده باشن نمیشه بازشون کرد) شناخته نمیشه.

مدل هارد هم: Seagate 500GB 7200rpm هست.
مشکل از چی میتونه باشه و راه برطرف کردنش چیه؟ اگه راهی باشه البته

سلام .
هارد مورد نظر بصورت هارد دوم سيستم نصب كنيد (كه اينكار را انجام داديد) و دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد کنید تا برنامه دیسک منجمنت اجرا شود . اگر اطلاعات براي شما مهم نيست روي آن پارتيشن raw شده راست كليك و فرمت كنيد .

ولي اگر اطلاعات براي شما مهمه ...

1. check & fix detected errors كردن با برنامه MiniTool Partition Wizard (پست شماره 102 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) . اگر جواب نداد روش دوم را انجام بديد .
2. استفاده از نرم افزار test disk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) . اگر جواب نداد روش سوم را انجام بديد .
3. با برنامه easeus data recovery wizard professional (گزينه complete recovery را انتخاب كنيد) يا MiniTool Power Data Recovery اطلاعات رو از پارتیشن raw استخراج و در جای دیگر ذخیره و سپس آنرا فرمت كنيد
(آموزش MiniTool Power Data Recovery در این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .

پيشنهاد ميدم كه برنامه hd tune را نصب و اجرا كنيد و از قسمت health سلامتي هارد را بررسي كنيد .

devilmaster
16-01-2013, 14:45
بله، میخوام حتی المقدور اطلاعات حفظ بشن.
مشکل اینجاست که توی محیط ویندوز اصلا پارتیشن ها نمایش داده نمیشن. فقط بایاس خود هارد رو میشناسه و وقتی که سیستم رو با ویندوز لایو میارم بالا 3 تا پارتیشن رو توی لیست پارتیشن ها میاره ولی مثل زمانی که پارتیشن ها raw شدن نه حجمشونو نشون میده و نه میشه وارد اون پارتیشن شد. توی ویندوز لایو هم که جز چند تا نرم افزاری که براش تعریف شده چیز دیگه ای رو نمیشه باز یا نصب کرد.

ata.royalfalcon
16-01-2013, 15:30
بله، میخوام حتی المقدور اطلاعات حفظ بشن.
مشکل اینجاست که توی محیط ویندوز اصلا پارتیشن ها نمایش داده نمیشن. فقط بایاس خود هارد رو میشناسه و وقتی که سیستم رو با ویندوز لایو میارم بالا 3 تا پارتیشن رو توی لیست پارتیشن ها میاره ولی مثل زمانی که پارتیشن ها raw شدن نه حجمشونو نشون میده و نه میشه وارد اون پارتیشن شد. توی ویندوز لایو هم که جز چند تا نرم افزاری که براش تعریف شده چیز دیگه ای رو نمیشه باز یا نصب کرد.

با توجه به اينكه پارتيشنها raw شده بديهي هست كه در win نميتونيد وارد اين پارتيشنها بشيد بلكه بايد با استفاده از نرم افزار هاي گفته شده داده ها را ريكاوري كنيد و در جاي ديگر ذخيره كنيد (روش سه) يا اينكه روش يك و دوم را تست كنيد شايد مشكل برطرف بشه (يه عكس از disk management اينجا بذاريد) .

devilmaster
16-01-2013, 21:14
مشکل اینجاست که توی فضا هایی که من میتونم به این چیزا دسترسی داشته باشم چیزی دیده نمیشه. مثلا توی disk management پارتیشن های هاردی که مشکل پیدا کرده رو نمیشه دید.

devilmaster
19-01-2013, 13:38
با این مسائلی که پیش اومده به نظرتون اگه هارد رو توی برنامه های پارتیشن بندی که تحت داس و این چیزا هستن فرمت کنم و بعد به یه برنامه ریکاوری قوی فایل ها رو ریکاوری کنم احتمال برگشتن اطلاعاتم چقدره؟ حدودا چند درصذ فایل ها رو میشه ریکاوری کرد از این طریق؟