PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه يا ماكرو براي خواندن باركد از پورت سريال يا USB

lovelykid
15-01-2013, 08:59
با سلام
دوستان كسي ميدونه چطوري ميشه از يك پورت سريال اطلاعات رو خوند (مثلا يك باركد ريدر داريم كه به پورت سريال وصل شده) و اين اطلاعات رو در يك سلول از فايل اكسل ريخت و اين كار بصورت پريوديك انجام بشه يعني هر بار كه بار كد خوانده ميشه در همان سلول اطلاعات بروز بشه؟ البته تو اكسل زياد مهم نيست من ميخام اين كد رو توي ي برنامه ديگه استفاده كنم كه اون برنامه هم محيط برنامه نويسي با C داره هم VBS بنابراين با هر كدوم كه بشه موردي نداره حتي اگه تو اكسل بشه ماكرو نوشت كه از اون پورت بخونه باز هم من خودم از اكسل ميبرم تو اون برنامه
مرسي

lovelykid
19-01-2013, 13:40
كسي جوابي نداره؟!

lovelykid
20-01-2013, 13:28
اينجا يه فايل هست ولي كار نمي كنه كسي ميدونه دليلش چيه؟!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

samasara
28-01-2013, 13:26
عزیر بارکد خوانت که کار خواصی انجام نمی ده که ؟ چون بار کد خوان های معمولی مثل کیبورد عمل میکنن (همون جور که خودتون می دونید یا به یو اس بی وصل می شه یا به پورت کیبورد که بهش می گن ps2)
شما فقط باید برنامه رو موقع قراعت به یک تکس باکسی چیزی فوکوس بدین ..
از اینجا به بعد بستگی به استاندارد کد هاتون داره که آیا کد پایان دارند یا 13 تایی هستن یا هر چیز دیگه ای یا اینکه اگر باکد خوان لیزری داشته باشید خودش دکمه اینتر رو بعد از خواندون میده ! !!
بعدش هم همه چیز دست خودتونه می خواهید در اکسس برزید یا در اکسل از اونجا به بعد دیگه دست خودتونه ...
منظور سوالتون رو متوجه نشدم چی بود!!
منظورتون ساخت بار کد بود یا یک بار کد خوان جدیدی ساختید که به پورت کام وصل میشه یا نه اصلا بار کد خوان مهم نیست فقط می خواهید اصلاعات رو از پورت کام یاLPT بگیردید و در جایی دیگر ذخیره کنید؟