PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم روشن شدن کیس به مدت چند دقیقه بعد از قطع جریان برق Power

fazel-d
14-01-2013, 21:43
با سلام
واقعیتش نمیدنم مشکل از کجاست ولی گمان بیشتر به پاور کیس هست
وقتی من کلید On/Off پاور رو به Off تغییر می دم و سپس به On ، کیس برای چند دقیقه ای روشن نمیشه. در ضمن گاهی اوقات هم که سیستم رو Restart می کنم تصویر روی مانیتور ندارم و یا بعضا چیزی بالا نمیاد و یا چراغ HDD بصورت یکسره روشن می مونه تا اینکه باید دستی reset کنم

مشکل از کدام قطعه هست؟
ممنون

EXTREME
14-01-2013, 23:33
بایوس مین رو آپدیت کنید
درست نشد باید پاور و مین سیستم بررسی بشه
وقتی سیستم روشن نمیشه رم و گرافیک رو دربیارین ببینید سیستم روشن میشه یا نه

درست نشد رم سیستم رو هم چک کنید

fazel-d
18-01-2013, 20:22
رم سیستم رو در آوردم. وسیستم رو روشن کردم که سیستم رفت تو حالت هنگ. و عملیات POST انجام نشد و هیچ خروجی ای هم از مانیتور نداشتم.
وقتی هم که RAM رو جا گذاشتم داخل اسلات، و خواستم سیستم رو روشن کنم ، سیستم چند ثانیه ای طول کشید تا روشن بشه. البته بدون رم سریع روشن شد ولی خروجی روی مانیتور نداشتم
در ضمن وقتی هم که سیستم رو به صورت نرم افزاری و از طریق سیستم عامل XP ریست می کنم ، خروجی روی منیتور نمیاد و چراغ HDD همینطور روشن می مونه.!!!

آیا مشکل از RAM هست؟

EXTREME
18-01-2013, 21:48
رم رو برای این گفتم بردارین ببینید سیستم روشن میشه یا نه احتمالا برق در sb میمونه این طوری میشه

باید با یک رم گرافیک و پاور دیگه سیستم رو چک کنید
و بایوس مین رو آپدیت کنید
درست نشد برید سراغ مین

وقتی پاور رو off میکنید و on میکنید و میبینید روشن نمیشه کابل برق رو بکنید و کابل atx رو بکنید و دو پایه پاور رو که کابل برق بهش میخوره رو با پیچ گوشتی به هم اتصال بدین پاور هم on باشه بعد atx رو وصل کنید و دوباره تست کنید

manandss
21-01-2013, 23:41
اقا ما کیس رو که روشن می کنیم بعد از 5 دقیقه کامپیوتر خاموش میشه
خیلی حال بده بعد نیم ساعت مشکل از کجاست

EXTREME
21-01-2013, 23:53
اقا ما کیس رو که روشن می کنیم بعد از 5 دقیقه کامپیوتر خاموش میشه
خیلی حال بده بعد نیم ساعت مشکل از کجاست

مشکل یا از دمای بالای قطعات است یا پاور یا مین
اگه مشکل از دمای قطعات و پاور نبود کابل atx رو بکشین و روشن کنید سیستم رو ببینید سیستم خاموش میشه یا نه