PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سئوال در مورد بیمه نامه ساخت بازی

rezapazahr
11-01-2013, 14:06
سلام به همگی دوستان

ما یه تیم بازی سازی تشکیل دادیم که قراره حمایت های مالی از طرف سپاه واسش انجام شه (اعم از تهیه تجهیزات ، کارگاه تولید ، نیروی انسانی و ...) ، اما اونچه که برای هر تیم در ابتدای کار مهمه اینه که چنانچه روند بازی به هر دلیلی (شکست در تولید ، عدم تامین بودجه ، اتمام زمان انجام ، فروش کم و ...) متوقف گردید ، آیا نهادی وجود داره که بیاد تامین خسارت کنه؟
مثلا آیا میشه از طریق نهادی بازی رو بیمه کرد؟

این امکان همیشه وجود داره و مطلعیم که هر زمان امکان توقف در پروژه هست ولی
در کل می خوام بدونم اگه راهی برای جبران هست قبل از قرارداد انجامش بدیم؟

پیشاپیش تشکر می کنم از دوستان :n12::n16:

Reza Azimy_RW
11-01-2013, 21:23
نه دوست عزیز چنین چیزی ممکن نیست چون تنها چیزی که ممکنه باعث شکست شه نقص تیم خودتونه ( یا مالی یا ... ) پس هیچ بیمه ای نمیتونه حمایت کنه

rezapazahr
11-01-2013, 22:41
یه سئوال کلی تر می پرسم از دوستانی که تجربه بازی سازی دارن

خب چه راهکارهایی می تونید پیشنهاد بدید که میزان خسارات در حین انجام پروژه پایین تر بیاد
ممنون میشم راهنمایی کنید.

فقط خواهشمندم از دوستان هرکسی هرچقدر تجربه کاری داره بنویسه که بهتر بشه جمع بندی کرد. ضمنا ممنون میشم که توضیحاتتون مفصل تر باشه

با تشکر از همه دوستان :n12::n16:

rezapazahr
14-01-2013, 12:11
خدا بیامرزه هم سن و سالای ما رو ، یزمانی سئوالی مطرح می کردن اول از همه میومدیم حالا با هر تجربه و یا آگاهی از موضوع داشتیم بی جواب نمی ذاشتیم بقیه دوستان رو
ببینید سئوال خیلی کلی والبته حیاتی هست :

چه راهکارهایی می تونید پیشنهاد بدید که میزان خسارات در حین انجام پروژه پایین تر بیاد

به هر حال هرکسی تجربه ای داره توی این کار و همین کمک می کنه
ممنون میشم راهنمایی کنید :n12::n16:

silsin
14-01-2013, 19:52
دوست عزیز این چیزی که شما می گی مثل این می مونه که حساب و کتاب یه دکه 3 4 رو با حسابداری شرکت مایکروسافت مقایسه کنی . دوست عزیز خیلی ها میان درس این کار رو می خونن تا بدونن چه طوری مدیریت پروژه رو انجام بدن . ولی در حد همین بگم که :
مدیریت پروژه
رمان بندی
گروه بندی مناسب
مدیریت حسابرسی و حسابداری
برنامه ریزی نحوه ساخت پروزه
اینکه بدونین چی بسازین و چی دارین میسازین و چی می خواین بسازین که اگه این کار رو انجام ندین و بنا برا حس هشتم و نهم و دهم و شونصدم بزنین برین جلو وسط راه خسارت تعویض و کیفیت کار پروزه از کل بودجه تون هم بیشتر میشه :n02:
و غیره و غیره ..
دوست عزیز باید بری کتاب ها و قوانین مدیریت پروژه رو بخونی اینجوری کسی نمی تونه زیاد کمکت کنه
موفق باشید

anti-military
14-01-2013, 23:56
خدا بیامرزه هم سن و سالای ما رو ، یزمانی سئوالی مطرح می کردن اول از همه میومدیم حالا با هر تجربه و یا آگاهی از موضوع داشتیم بی جواب نمی ذاشتیم بقیه دوستان رو
ببینید سئوال خیلی کلی والبته حیاتی هست :

چه راهکارهایی می تونید پیشنهاد بدید که میزان خسارات در حین انجام پروژه پایین تر بیاد

به هر حال هرکسی تجربه ای داره توی این کار و همین کمک می کنه
ممنون میشم راهنمایی کنید :n12::n16:

اگه این چندتا گزینه زیرو نداشتی هیچ وقت شروع نکن به یه کاری که بخواهی واسش پول خرج کنی

1- چندبار تا حالا سعی کردی بازی بزرگی بسازی و شکست خوردی ؟ ( اگه زیر 10 باره پس هنوز کم تجربه ای )
2- از کی داری بازی میسازی و تا الان چی ساختی ؟
3- تو تمام قسمت های یه بازی مهارت داری ؟ ( چون کسی که میخواد یه کارو رهبری کنه باید تو تمام قسمت هاش مهارت و آشنایی داشته باشه )
4- تحملت چقدره ؟ چند ساعت میتونی پشت یه کامپیوتر بشینی ؟
5- حداقل باید تو 3 تا از قسمت های یه بازی حرفه ای باشی و بقیه قسمت هاش هم در حد خوبی بلد باشی و بتونی کار کنی

کلا خرج کردن پول زیاد واسه ساخت یه بازی ریسک وحشتناکیه ولی اگه از موفقیتت 99% مطمئنی میتونی اینکارو بکنی

من خودم این تصمیم رو دارم و الان که از موفقیت خودم 99% مطمئنم میخوام اینکارو شروع کنم. میگم مطمئن هستم چون الان به یه حدی رسیدم که اگه
حتی هیچ کس هم همراهیم نکنه خودم میتونم تو تمام قسمت های یه بازی کار کنم و کم نیارم! تو این فرصتی که وقت داشتم خودمو تو تمام قسمت ها و مخصوصا
انیمیشن و کد نویسی بالا کشیدم

ادعا ندارم ولی از خودم کاملا مطمئنم هستم تو قسمت های 1- انیمیشن -2- کد نویسی -3- مدلسازی -4- طراحی کاراکتر -5- ریگ و اسکین 6- تکسچر 7- طراحی صحنه -8- تمام نرم افزار ها و پلاگین های مورد نیاز واسه ساخت یه بازی خوب

الان من اطمینان کامل به خودم دارم که تو این قسمت ها بدون نیاز به کمک هیچ کسی میتونم در حد یه بازی خیلی قوی کار کنم
ولی وقت محدوده و باید تمام این قسمت ها یکی دو نفرو واسه کمک پیدا کنم اما کارم زمین نمی مونه! هرچی بیشتر سرعت کار بیشتر اما اگه هیچ کس هم نباشه کار زمین نمی مونه یا از کیفیتش کم نمیشه

من با این شرایطی که پیدا کردم الان میتونم ریسک کنم و کارو شروع کنم ولی تو هم قبل از اینکه پولی خرج کنی مطمئن شو شکست نمیخوری