PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کارت گرافیک به شدت داغ میکنه

AliReza-M
11-01-2013, 10:28
سلام دوستان

از کسایی که در این زمینه تجربه و تخصص دارن میخوام که منو راهنمایی کنن

خلاصه بگم: بعد از اینکه سیستم رو روشن میکنم، تا زمانی که کار گرافیکی انجام ندادم، تقریبا، تکرار میکنم تقریبا مشکلی نیست. ولی به محض باز کردن حتی یک کلیپ تصویری ساده تصویر مانیتور دچار مشکل میشه. صفحه چند بار سیاه میشه و موس درست حرکت نمیکنه و یه جورایی همه چی رو صفحه غیر قابل عملکرد میشه. حتی زمانی هم که کلیپ رو میبندم،باز هم این اشکال هست تا اینکه بعد چند دقیقه مانیتور کلا خاموش میشه و مجبورم سیستم ریسیت کنم.

وقتی که به محض خاموش شدن دستگاه به کارت گرافیک دست میزنم،میبینم که به شدت داغ شده، درحدی که دستم میسوزه.

یادمه چند سال پیش که سیستم رو تازه خریده بودم هم همین مشکل بود.اون زمان بردمش گارانتی و اونجا گفتن کارت گرافیکت داغ میکنه.بعد به یه جایی از اتصال کارت گرافیک به ماردبرد،یه مقدار چسب زده بودن و بهم گفتن سعی کنم کیس رو زیاد تکون ندم.

الان دوباره همون قسمت رو چسب میزنم ولی فایده نداره. انگار فوت و فنی داشته که من سردرنمیارم.

کارت گرافیک هم Geforce 5200 128MB هست

لطفا دوستان کمک کنند

باتشکر فراوان

EXTREME
11-01-2013, 17:33
گرافیک رو خاک گیری کنید و با نرم افزار msi after burner به صورت دستی speed fan رو زیاد کنید و یک خمیر حرارتی خوب به gpu بزنید

AliReza-M
17-01-2013, 11:58
من این کاراریی که گفتید رو انجام دادم ولی جواب نداد.البته یه کم بهتر شده. ولی بازم کارت به شدت داغ میکنه و نمیشه حتی یه کلیپ تصویری دید چون سیستم قاط میزنه.سرعت داغ شدنش هم خیلی سریعه.یعنی وقتی سیستم روشن میکنم،بعد دو سه دقیقه به شدت داغ میشه.چاره دیگه ای هست؟ یا باید به فکر یه کارت گرافیک جدید باشم؟مرسی

EXTREME
17-01-2013, 17:44
من این کاراریی که گفتید رو انجام دادم ولی جواب نداد.البته یه کم بهتر شده. ولی بازم کارت به شدت داغ میکنه و نمیشه حتی یه کلیپ تصویری دید چون سیستم قاط میزنه.سرعت داغ شدنش هم خیلی سریعه.یعنی وقتی سیستم روشن میکنم،بعد دو سه دقیقه به شدت داغ میشه.چاره دیگه ای هست؟ یا باید به فکر یه کارت گرافیک جدید باشم؟مرسی

یک فن خوب بزارین روش