PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر حالت قفسه سینه

Amir Hossein
11-01-2013, 02:12
سلام بچه ها

من یه مشکلی برام پیش اومده
که اونم به خواطر بد پای سیستم نشستن هستش
قفسه سینه به به علت اینکه دائم توی قوز بودم یه مقداری به سمت داخل رفته که این موضوع خیلی ناراحتم میکنه
به نظرتون راهی برای درمان هست؟ تمرینی . حرکتی . چیزی ....
ممنون

raana
11-01-2013, 11:48
سلام دوست عزیز.....

درمان قوز:

باید عضلات سینه و سرشانه تقویت بشه چون وقتی کمر قوز داشته باشه عضلات متقابلش مثل عضلات سینه و سرشانه جمع شده و توی هم رفته و باید ورزشی انجام بشه که این عضلات باز بشه .ورزشی مثل: پرس سینه( با دمبل توی خونه هم میشه انجام داد.) – شنا سوئدی – بارفیکس.

و در کل ورزشهایی که باعث میشه دستها به عقب کشیده بشه و قفسه سینه باز بشه.

و در ادامه بهتره که فیله های کمر هم قوی بشه چون قوی شدنه این عضلات میتونه کمک که صاف بشینی...

شما احتمالا مشکل سر به جلو بودن رو هم داری......چون یکی از شاخه های مشکل قوز کردن سر به جلو بودنه

درمان سر به جلو:

دست ها رو پشت سر برده و به هم قلاب کنید به طوری که کف دو دست پشت سر یکم بالاتر از گردن قرار بگیره ...بعد با سر به دستات فشار بیار در واقع سرت رو به سمت عقب فشار بده.

روش ها ی بالا بهترین و موثرترین درمان این مشکله.........که طی 4 تا 6 ماه (بستگی به وضعیت اسکلت بدن داره)

می تونی نتیجه مطلوب رو بگیری

A M ! N
11-01-2013, 12:09
منم میخواستم بگم راه درمانش ورزش بدنسازی هست کاملن مشکلتون برطرف میشه.

مهرسا1
11-01-2013, 12:43
سلام بچه ها

من یه مشکلی برام پیش اومده
که اونم به خواطر بد پای سیستم نشستن هستش
قفسه سینه به به علت اینکه دائم توی قوز بودم یه مقداری به سمت داخل رفته که این موضوع خیلی ناراحتم میکنه
به نظرتون راهی برای درمان هست؟ تمرینی . حرکتی . چیزی ....
ممنون

دوست عزیز به احتمال زیاد صندلی نشیمن سیستم شما غیر استاندارده
سعی کنین از صندلی های استاندارد اسفاده کنین تا باعث قوز کردن شما نشه
موفق باشین

A M ! N
11-01-2013, 12:48
عالی بود مهرسا.

بله صندلی خیلی خیلی اهمیت داره، به نظر من هرچی میتونید برای خــــریـــــدن یک صندلی خوب پول خرج کنید.
صندلی که من خودم دارم 200 تومن خریدم و خیلی باهـــاش راحتـــم ، قبلی خیلی داغون بود و کمر درد میگرفتم.

پ.ن : دوستان اگه موافق باشید یک تاپیک میزنیم و "نکات بهداشتی کار با کامپیوتر" رو داخلش جمع آوری میکنیم؟
اگه کسی موافق بود تاپیکش رو در همین بخش بزنه.

:n16:

V E S T A
11-01-2013, 12:55
همونجور که دوستای عزیزم گفتن یه نرمشهایی به تقویت عضلات ستون فقرات کمک میکنه که تحت نظر پزشک میتونید انجام بدین.

مهمترین چیزی که باید انجام بدین تا قوز کمر یا کیفوز (با علت عادت غلط نشست و برخاست نامناسب) درمان بشه یا ازش پیشگیری کنید، اصلاح طرز نشستن و برخاستن ،خوابیدن و راه رفتن هست. زمانی که

میخواین مطالعه کنید یا رانندگی کنید باید به صاف قرار گرفتن ستون فقراتتون توجه کنید و همونطور که raana عزیز گفتن سر به جلو خم نشه.

ورزشهایی که تحت نظر پزشک بهتون توصیه میشه (ورزشهای کششی شانه کتف و نواحی فوقانی ستون فقرات ) هم باید به همون روش انجام بدین تا بیماری عود نکنه حتی استفاده از قوز بند هم که به توصیه پزشک

شاید تجویز شه باید به همون روشی که پزشک تجویز کرده باشه که مانع از عود بیماری شه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در هنگام نشستن شانه ها باید به صورت افراشته باشد و به هم نزدیک نباشد. شانه ها به طرف عقب باشد و پشت صاف قرار گیرد.

هنگام خوابیدن در شب و بلندشدن از خواب در صبح، دست ها را از هم باز کنند، روی دو پنجه پا بایستند و یک نفس عمیق بکشند و آن را در روز ۲ مرتبه هر بار ۲۰ الی ۳۰ بار تمرین کنند.وی

افزود: ورزش دیگر که توصیه می شود این است که روزی ۲ بار روی شکم بخوابید و گردن و سر را بدون اینکه از دستان استفاده شود از پشت بالا بیاورد.

قوز کمر می تواند پوکی استخوان باشد که موجب شکستگی های کوچک مهر ه ها و در نهایت قوز کمر می شود و درمان آن دارو و موارد جراحی است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

علت ایجاد قوز کمر

1. بد قرار گرفتن وضعیت بدن بخصوص در هنگام نشستن كه غالباً با سعی و كوشش در قرار دادن بدن در وضعیت صحیح اصلاح می شود.

2. ضعف عضلات در بیماری های عضلانی بدن

3. قوز كه در مواردی مانند در رفتگی لگن و خمیدگی طبیعی ستون مهره ها دیده می شود.

4. بیماری های ستون مهره ها كه به وسیله بیمار و یا پزشك قابل اصلاح نیستند.

5. شكستگی ستون مهره ها در اثر تصادف یا تومور

6. علل مادرزادی

علایم و نشانه های ابتلا به این بیماری

برجستگی غیر عادی در ستون مهره ها همراه یا بدون انحناء جانبی ستون فقرات، درد، اشكال در راه رفتن، خستگی زودرس و در مراحل شدید بیماری ، اختلالات تنفسی و عصبی از علایم آن است.

روش تشخیص این بیماری

بهترین روش تشخیص ، معاینه دقیق توسط پزشك متخصص است. روشهای پرتونگاری (رادیو گرافیك) هم در تشخیص این معاینه كمك كننده است.

طرق درمان این مشكل

درمان قطعی بیماری مستلزم همكاری صمیمانه خود بیمار است. تغییر عادت در طرز نشستن غلط، استفاده از قوزبند، فیزیوتراپی جهت رفع ضعف عضلات ستون فقرات كه می تواند عامل ایجاد كننده باشد، از درمانهای طبی است.