PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل تصویر ندادن کارت گرافیک

Mr_100_dolari
10-01-2013, 02:27
با سلام

دوستان من کارت گرافیکی که روی یکی از کامپوتر ها بود رو زدم روی یک کامپیوتر دیگه که از این به بعد میخوام با اون کار کنم اما تصویر نمیادش یعنی وقتی کیس رو روشن میکنم هیچ تصویری روی مانیتور ظاهز نمیشه و حتی چراغ num lock کیبرد هم روشن نمیشه ولی موس که به پورت usb پشت کیس خورده روشن میشه و وقتی هم میخواستم پی سی رو خاموش کنم هر چی دکمه پاور روی کیس رو نگه میداشتم پی سی خاموش نمیشد حتی از طریق دکمه پاور روی خود برد هم باز خاموش نمیشد و مجبور میشدم از طریق دکمه خود پاور خاموشش کنم قبلا همین کارت گرافیک روی همین سیستم زده بودم اما مشکلی نداشت الانم باز کارت گرافیک رو روی سیستم قبلی زدم و تصویر اومده مانیتور هم مشکلی نداره فقط توی سیستم جدید من پاورش رو و رم ها رو عوض کردم با رم قبلی هم روی این کیس زدم ولی بازم تصویر نیومد فقط مونده با یه پاور دیگه امتحان کنم که چون پاوری که روی سیستم قبلی هستش خیلی برای این سیستم جدید ضعیف هستش این کار ترسیدم انجام بدم

حالا از کجا بدونم مشکل از چیه ؟ (یعنی احتمال داره از پاور باشه پس چه ربطی به گرافیک میتونه داشته باشه)

راستش موقعه ای هم رم ها و پاور جدید و گرافیک کیس قدیمی رو زدم روی کیس جدید و خواستم برای اولین بار کیس رو روشن کنم وقتی پاور روی کیس رو زدم کامپوتر چند بار خاموش شد و دوباره روشن شد :n04: در حدود دو یا سه بار :n13:

بعدش یک بارم بایوس رو دیفالت کردم ازطریق همون کلیر سی موس (به بایوس که ربطی نداره ؟)

دیگه نمیدونم باید چی کار کنم :n14: لطفا کمک کنید :n03:

مشخصات سیستم :

پاور : گیرین EU-600W

برد: asus p5Q Deluxe

گرافیک : NVIDIA Geforce 7100 GS

رم : corsair 2*2 gig DDR2 1066

ممنون

EXTREME
10-01-2013, 17:50
اگه گرافیک روی یک سیستم دیگه تصویر داده پس مشکل از اون نیتس اسلات گرافیک و رم هارو تمیز کنید و سیستم رو خاک گیری کنید با یک رم دیگه هم تست کردین

با یک پاور دیگه حتما سیستم رو چک کنید و فن سی پی یو رو چک کنید
درست نشد مشکل یا از باتری مین است یا بایوس مین یا خود مین

سی پی یو رو دربیارین و سوکت سی پی یو رو تمیز کنید و دوباره تست کنید

Mr_100_dolari
10-01-2013, 18:34
اگه گرافیک روی یک سیستم دیگه تصویر داده پس مشکل از اون نیتس اسلات گرافیک و رم هارو تمیز کنید و سیستم رو خاک گیری کنید با یک رم دیگه هم تست کردین

با یک پاور دیگه حتما سیستم رو چک کنید و فن سی پی یو رو چک کنید
درست نشد مشکل یا از باتری مین است یا بایوس مین یا خود مین

سی پی یو رو دربیارین و سوکت سی پی یو رو تمیز کنید و دوباره تست کنید

بله با یک رم دیگه هم تست کردم کامپوتر روشن میشه ولی تصویر نمیده

فن سی پی یو که کا رمیکنه و مشکلی نداره خود سی پی یو رو هم تازگی انداختم و و سوکتش تمیز هستش

پاور دیگم 400 وات قدیمی هستش و میترسم باهاش بخوام این سیستم رو روشن کنم مشکی پیش بیاد

منم شکم به باتری مین هستش چند تا سوال داشتم :

بهتره با چی اسلات رم و گرافیک رو تمیز کنم ؟

باتری رو در بیارم دوباره بزارم سر جاش یا کلا با یک باتری دیگه تست کنم ؟

خواستم باتری رو دیفالت کنم باید یه پیچ گوشتی بزارم بین اون دو تا پیچ ؟ و چند دقیقه بعد باتری رو جا بندازم ؟

چه طوری میشه که بار الکتریکی به قطعه وارد میشه ؟ باید چیزی دستم کنم تا بار الکتریکی وارد نشه به برد ؟

ممنون

Mr_100_dolari
10-01-2013, 18:40
ببخشد یه سوال دیگه میتونم برد رو از توی کیس دربیارم و تمام این کارهار وخارج از کیس انجام بدم یعنی برد رو بزارم روی میز و پاور رو بهش وصل کنم و ... فقط داخل کیس نباشه ؟

مشکلی پیش نمیاد ؟

EXTREME
10-01-2013, 21:35
ببخشد یه سوال دیگه میتونم برد رو از توی کیس دربیارم و تمام این کارهار وخارج از کیس انجام بدم یعنی برد رو بزارم روی میز و پاور رو بهش وصل کنم و ... فقط داخل کیس نباشه ؟

مشکلی پیش نمیاد ؟

مین رو بزارید روی جعبه ای مثل مثل جعبه مادربورد و به صورت open air چک کنید
بهتره به همون طریق یعنی با پیچ گوشتی هم خالی کنید بعد باتری رو بزارین سرجاش بعد نشد بایک باتری دیگه تست کنید

موارد دیگرو هم تست کنید
برای تمیز کردن اسلات ها هم میتونید از بولور استفاده کنید و هم مسواک