PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تامین امنیت رایگان در بالاترین سطح ممکن برای ویندوز 7 و 8 بدون نیاز به آنتی ویروس و فایروال!!!

atlas-m
09-01-2013, 17:07
سلام.
آیا برای تامین امنیت ویندوز نیاز به نصب آنتی ویروس و فایروال است؟
آیا میدانید که فایروال داخلی ویندوز بسیار قدرتمند است و شما نیازی به فایروالهای خارجی ندارید؟
آیا شما ویندوز را درست نصب و پیکره بندی می کنید؟

هزینه آنتی ویروس شما در ماه چقدر است؟ چقدر وقت برای پیدا کردن سریال تقلبی برای آنتی ویروس میکنید؟ ماهی چند مگابایت آپدیت از اینترنت دانلود میکنید؟ چقدر از قدرت پردازشی سیستم شما صرف اجرا آنتی ویروسها و اسکن آنها می شود؟

آیا میدانید که میکروسافت آنتی ویروس رایگان دارد ولی آن را به صورت پیش فرض روی سیستم عامل نصب نمی کند؟
زیرا ویندوز نیازی به آنتی ویروس ندارد!

به زودی آموزشهایی در این زمینه در این تایپیک قرار خواهم داد.
این داستان ادامه دارد...

ofogh
09-01-2013, 21:36
این بحث بستگی به این دارد که به عنوان یک کاربر خانگی و یا کاربر حرفه ای و یا حتی نیمه حرفه ای به موضوع نگاه کنیم . فعالیتها و توانایی های شرکتهای فعال در زمینه آنتی ویروس و -- فراتر از نکات اشاره شده از سوی دوستمان می باشد و نباید نادیده گرفته شود . استقبال شرکتها و کاربران حرفه ای از محصولات این شرکتها و خرید محصولات جدید آنها خود نمونه ای از قدرت این محصولات در محیطهای وب و شبکه می باشد.

atlas-m
10-01-2013, 00:59
این بحث بستگی به این دارد که به عنوان یک کاربر خانگی و یا کاربر حرفه ای و یا حتی نیمه حرفه ای به موضوع نگاه کنیم . فعالیتها و توانایی های شرکتهای فعال در زمینه آنتی ویروس و -- فراتر از نکات اشاره شده از سوی دوستمان می باشد و نباید نادیده گرفته شود . استقبال شرکتها و کاربران حرفه ای از محصولات این شرکتها و خرید محصولات جدید آنها خود نمونه ای از قدرت این محصولات در محیطهای وب و شبکه می باشد.
نه. من نمی خوام خیلی تخصصی بحث کنم. تانین امنیت برای کامپیوترهای Client منظوره منه. من به شما ثابت میکنم هیچ نیازی به نصب آنتی ویروس نیست.
نصب صحیح ویندوز و استفاده از ابزارهای داخلی ویندوز و همچنین استفاده از یوزرهای Standard.

hamidreza2010
10-01-2013, 03:49
ببینیم و تعریف کنیم......
آخه دوست من ما کلی آنتی ویروس نصب میکنیم + اینکه هزار جور تنظیمات براش اعمال میکنیم بازم کلی ویروس میگیره سیستممون.تازه حالا فلش و رم و .... که از دوستامون میگیریم میزنیم به سیستم هیچ.
امیدوارم اینطوری که میگی باشه
منتظر آموزش هات هستم.
موفق باشی

A M ! N
10-01-2013, 18:20
آخه دوست من ما کلی آنتی ویروس نصب میکنیم + اینکه هزار جور تنظیمات براش اعمال میکنیم بازم کلی ویروس میگیره سیستممون.تازه حالا فلش و رم و .... که از دوستامون میگیریم میزنیم به سیستم هیچ.
منتظر آموزش هات هستم.
موفق باشی

کافیه دو سه تا نکته ی کوچیک رو انجام بدین ، بدون اینکه نیازی به آنتی ویروس داشته باشی ، هیچوقت از فلش ویروس نمیگیری.

+

ضمنا جای این بحث به نظر من اینجا نیست و باید در فاروم آنتی ویروس مطرح میشد.

hamidreza2010
10-01-2013, 22:51
کافیه دو سه تا نکته ی کوچیک رو انجام بدین ، بدون اینکه نیازی به آنتی ویروس داشته باشی ، هیچوقت از فلش ویروس نمیگیری.

+

بله حرف شما درست.از فلش ویروس نمیگیریم ولی از اینترنت چی؟چه میدونم کامپیوتر از هزار جا ویروس میگیره حالا یکیش فلشه
خلاصه سیستم بدون آنتی ویروس نمیشه که

ofogh
11-01-2013, 00:22
البته این صحبتها و ادعاها برای مبتدیان شاید جالب باشد ! اما دوباره می گویم وقتی شرکتهای فعال و معروف در زمینه IT و حتی کاربران حرفه ای خانگی از نرم افزارها و ابزار ضد -- و ویروس در فعالیتشان استفاده می کنند خود دلیل روشنی بر نیاز واجب به اینگونه برنامه هاست . از طرف دیگر ارایه ماهانه وصله های امنیتی از سوی شرکت مایکروسافت نشاندهنده حفره ها و باگهای متعدد در برنامه های این شرکت معروف بوده که قطعا تا این مشکلات رسانه ای نشود حتی زحمت رفع آن را به خود نمی دهند . هکرها و غالبا کرمها از این حفره های مغفول مانده برای اهداف خود استفاده می کنند که بسیاری از کاربران از ماهیت آنها حتی بی اطلاعند .
با توجه به گستردگی و پیچیدگی حملات در اینترنت و شبکه و وجود بدافزارهای هوشمند در سالهای اخیر ادعا و پیشنهاد چند توصیه به کاربران جهت خلاصی از تمام تهدیدات خیالی خام و حتی برای کاربران مبتدی گمراه کننده می باشد . شایسته است دوستان قبل از طرح این گونه مطالب در این سایت وزین و انجمن پرطرفدار با اهل فن مشورتی بفرمایند .

A M ! N
11-01-2013, 00:35
آنتی ویروس نیازه برای هر سیستمــــی ، به عنوان مثال بدافزار فلیم که تقریبن دو سال فعال
بوده ولی حتی با وجود آنتی ویروس هـم کسی متوجه فعالیت این بدافزار نشده.... اگه واقعن
میخواین ببینید حتی با بهترین تنظیمات به روی HIPS و فایروال ( بدون آنتی ویروس ) تا چه حــد
امنیت دارین ، این برنامه ی پایین رو نصب کنید و تست کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببینید چقدر ویندوزتون بدون آنتی ویروس و فایروال خوب میتونه آسیب پذیر باشه.

بـــــدون آنتی ویروس یک کاربر حرفه ای میتونه تا حدی رعایت کنه مثلن چطوری از فلش ویروس
نگیره یا چطوری بدون آنتی ویروس از امنیت سایتهای phishing مطمئن بشه ، چطوری به صورت
دستی به پاکسازی ویروس بپردازه و ... امــا مهمترین وظیفه ی آنتی ویروسها امنیت در فایروال
هستش و داشتــن یک سیستم HIPS قوی ؛ امکان نداره با فایروال ویندوز بتونه چنین نقشی رو
بازی کنه. قبول ندارین ؟ نتیجه ی تست CLT رو بزارین.

atlas-m
11-01-2013, 01:10
منتظر آموزش هات هستم.
موفق باشی
ویندوز نیازی به آنتی ویروس نداره. ولی نیاز اون به فایروال خیلی زیاده و البته یکی از بهترین فایروالها داخل خودش هست. من متاسفانه دچار مشکلی شده بودم که نشد بیام سایت. انشااله آموزشمو به زودی میزارم.

+
نکته که زیاده!
بحث در رابطه با نحوه پیکره بندی ویندوزه و بهترین جا بنظرم همین جا میومد.

بله حرف شما درست.از فلش ویروس نمیگیریم ولی از اینترنت چی؟چه میدونم کامپیوتر از هزار جا ویروس میگیره حالا یکیش فلشه
خلاصه سیستم بدون آنتی ویروس نمیشه که
ما جلوی اینترنت هم می ایستسم!!!! :n04:

البته این صحبتها و ادعاها برای مبتدیان شاید جالب باشد ! اما دوباره می گویم وقتی شرکتهای فعال و معروف در زمینه IT و حتی کاربران حرفه ای خانگی از نرم افزارها و ابزار ضد -- و ویروس در فعالیتشان استفاده می کنند خود دلیل روشنی بر نیاز واجب به اینگونه برنامه هاست . از طرف دیگر ارایه ماهانه وصله های امنیتی از سوی شرکت مایکروسافت نشاندهنده حفره ها و باگهای متعدد در برنامه های این شرکت معروف بوده که قطعا تا این مشکلات رسانه ای نشود حتی زحمت رفع آن را به خود نمی دهند . هکرها و غالبا کرمها از این حفره های مغفول مانده برای اهداف خود استفاده می کنند که بسیاری از کاربران از ماهیت آنها حتی بی اطلاعند .
با توجه به گستردگی و پیچیدگی حملات در اینترنت و شبکه و وجود بدافزارهای هوشمند در سالهای اخیر ادعا و پیشنهاد چند توصیه به کاربران جهت خلاصی از تمام تهدیدات خیالی خام و حتی برای کاربران مبتدی گمراه کننده می باشد . شایسته است دوستان قبل از طرح این گونه مطالب در این سایت وزین و انجمن پرطرفدار با اهل فن مشورتی بفرمایند .
بنده تا حدودی اهل فنم! البته اگه قابل بدونید! همین طوری هم حرف نزدم. صبور باشید... .

آنتی ویروس نیازه برای هر سیستمــــی ، به عنوان مثال بدافزار فلیم که تقریبن دو سال فعال
بوده ولی حتی با وجود آنتی ویروس هـم کسی متوجه فعالیت این بدافزار نشده.... اگه واقعن
میخواین ببینید حتی با بهترین تنظیمات به روی HIPS و فایروال ( بدون آنتی ویروس ) تا چه حــد
امنیت دارین ، این برنامه ی پایین رو نصب کنید و تست کنید:
ببینید چقدر ویندوزتون بدون آنتی ویروس و فایروال خوب میتونه آسیب پذیر باشه.
بـــــدون آنتی ویروس یک کاربر حرفه ای میتونه تا حدی رعایت کنه مثلن چطوری از فلش ویروس
نگیره یا چطوری بدون آنتی ویروس از امنیت سایتهای phishing مطمئن بشه ، چطوری به صورت
دستی به پاکسازی ویروس بپردازه و ... امــا مهمترین وظیفه ی آنتی ویروسها امنیت در فایروال
هستش و داشتــن یک سیستم HIPS قوی ؛ امکان نداره با فایروال ویندوز بتونه چنین نقشی رو
بازی کنه. قبول ندارین ؟ نتیجه ی تست CLT رو بزارین.
نیاز ویندوز فقط پیکره بندی صحیح ویندوزه.

atlas-m
11-01-2013, 01:28
سلام.
اولین چیز توی نصب ویندوز اینکه ابتدا یک نسخه مناسب برای خودمون انتخاب کنیم.
در کشور ما همه نسخه های ویندوز رایگان هستش و به خاطر همین کاربران همیشه بالاترین نسخه را نصب می کنند. این یک عیب بزرگ داره و اون اینکه شما خیلی از ابزارهارو دارید که حتی یک بار هم ازشون استفاده نخواهید کرد. این ابزارها به این علت که درست پیکره بندی نمیشن به شدت باعث ایجاد مسائل امنیتی میشن.
پس یک پیشنهاد حرفه اینکه ابتدا بهترین نسخه مناسب را برای خودمون انتخاب کنیم. نسخه مناسب میتونه حتی Stater هم باشه! البته شوخی می کنم!
نسخه های ویندوز شامل :
Starter
Home Basic
Home Premium
Professionl
Enterprise
Ultimate
است.

با توجه به اینکه شما از این شانس برخوردارید که یکسری تنظیمات حرفه ای را یاد بگیرید و این تنظیمات فقط توی ورژن Enterprise و Ultimate قابل پیاده سازی هست، پیشنهاد میکن نسخه Ultimate را نصب کنید. البته اگه قرار این آموزشهارو نخونید یا فکر کنید که من دارم حرف الکی میزنم، نسخه Home برای شما خیلی بهتره!!!

حالا شما باید ویندوز را نصب کنید. احتمالا یک هارد گنده توی کامپیوترتون هست! اون هاردو چند پارتیشن میکنید و بعد ویندوز را توی یکی نصب میکنید. این یک اشتباه گندتره!!! ویندوز میکروسافت فقط باید روی یک پارتیشن نصب بشه و دیگه هیچ پارتیشن دیگه ای نداشته باشیم. یعنی یک هارد و یک پارتیشن. نگران جابه جایی اطلاعات نباشد چون این آخرین باریه که ویندوز نصب میکنید و دیگه قرار نیست که خراب بشه. البته راهکارهای هم برای خرابی هست که بعداً می گم.

یک نکته : استفاده از نسخه اورجینال ویندوز بسیار نکته مهمی هست. البته با توجه به گرون بودن اون مکنه که همه نتونند بخرند. چاره ای نیست، با همون کرک شده ها کار میکنیم. البته من به حرفه ای ها فقط اورجینال را پیشنهاد میکنم.

این داستان ادامه دارد.

شبه، خستم، اگه غلط املایی دارم یا کجوماوج نوشتم منو ببخشید.

hamidreza2010
11-01-2013, 02:25
من بعید بدونم بشه کاری کرد البته چیزی نشد نداره ولی خب هر چقدر هم حرفه ایی باشی بالاخره ویروس میگیره سیستمتون.آقا امین + افق عزیز مثال خوبی زدن.کشور به این بزرگی مثل ایران با اون همه امنیتش! نتونست در برابر استاکس نت یا فلیم مقابله کنه تازه بعد مدت ها شناخته شد اونم توسط کشورهای دیگه.حالا اینا از کلی ابزار مثلا پیشرفته برای حفظ امنیت استفاده میکردن و این شد بعد ما دست خالی میخوایم چیکار کنیم؟ بیصبرانه منتظر آموزش های بعدی هستم ببینم نتیجش چی میشه با تشکر و ممنون از تاپیک جالبت

atlas-m
11-01-2013, 11:52
من بعید بدونم بشه کاری کرد البته چیزی نشد نداره ولی خب هر چقدر هم حرفه ایی باشی بالاخره ویروس میگیره سیستمتون.آقا امین + افق عزیز مثال خوبی زدن.کشور به این بزرگی مثل ایران با اون همه امنیتش! نتونست در برابر استاکس نت یا فلیم مقابله کنه تازه بعد مدت ها شناخته شد اونم توسط کشورهای دیگه.حالا اینا از کلی ابزار مثلا پیشرفته برای حفظ امنیت استفاده میکردن و این شد بعد ما دست خالی میخوایم چیکار کنیم؟ بیصبرانه منتظر آموزش های بعدی هستم ببینم نتیجش چی میشه با تشکر و ممنون از تاپیک جالبت
ممنون از شما.
کی میدونه استاکس نت چه چطوری منتشر شد؟؟ من می دونم! اون از طریق درایور بدون امضا منتشر شده بود، همین.
صبور باشید، درباره امضای دیجیتال کلی حرف دارم. کم کم تمام چیزهایی که برای امنیت یک سیستم نیاز هستش رو براتون میگم.
مطمئنتون میکنم که ویندوز بدون آنتی ویروس خیلی بهتره. اصلا آنتی ویروس چیه، سیستم را کند میکنه، داستان داره و کلی چیز دیگه .... .:n22:

A M ! N
11-01-2013, 11:57
ممنون از شما.
کی میدونه استاکس نت چه چطوری منتشر شد؟؟ من می دونم! اون از طریق درایور بدون امضا منتشر شده بود، همین.

مهندس داری چی میگی ؟؟؟؟ درایورش امضا داشت خوبم داشت ، امضای قانونی هم داشت

این مقاله رو بخون اول ، یک هفته پس از انتشار خبر نوشتم.

atlas-m
11-01-2013, 12:12
مهندس داری چی میگی ؟؟؟؟ درایورش امضا داشت خوبم داشت ، امضای قانونی هم داشت

این مقاله رو بخون اول ، یک هفته پس از انتشار خبر نوشتم.

درایور را فقط از سایت سازنده محصول تهیه فرمایید. (البته استثنا هم داره!)
شما تجهیزات هـــــسته ای داری؟ اگه نداری، نگران همچین ویروسایی نباش. من برای افراد معمولی دارم توضیحاتی رو توی این پست میزارم، نه سران مـــملکتی و ... . اون ویروسا برای افراد عادی نیستند. خیالت تخت .... .

atlas-m
11-01-2013, 12:39
سلام.
خوب بزارین ببینم! بدافزارها هم داستانی دارن برای خودشون. من کاری با داستانشون ندارم. مهم اینکه بدافزار اجرا نشه. حالا به هر طریقی که هست، نباید اجرا بشه. چه توسط کاربر، چه خود سیستم.
شما یه فلش مموری داخل سیستم میزنی و به صورت اتوماتیک یه سری داستانا توش اجرا میشه. مثلا درایورش اجرا میشه. یا اینکه وارد سایتی میشی و یه سری کدها به صورت اتوماتیک اجرا میشن. شایدم با باز کردن یه ایمیل کامپیوتر رو از کف بدی!!!

از سه طریق بدافزار جماعت عمل میکنند که باید جلوشونو گرفت :

Executable --- فایلهای اجرایی
Windows Installer ---- فایل های نصب کننده
Script ---- کدها اجرا شونده

در ادامه بیشتر توضیح خواهم داد.
ادامه دارد.... .
----------------------------------------
نصب تمیز ویندوز :
بعد از خرید یک ویندوز اورجینال و انتخاب ورژن مناسب .......................

مراحل نصب ویندوزو انشااله همه میدونند.
هارد را فرمت کنید و به طور کامل همه پارتیشنها را پاک کنید. دقیقا مثل اولش (هارد نو و بدون پارتیشن). بدون ساخت هیچ پارتیشنی در مرحله انتخاب مکان نصب ویندوز، دکمه NEXT را میزنید.

توی صفحه مربوط به فایروال و نوع شبکه، گزینه Public Network را انتخاب کنید. برای اکانت اولیه یک پسور دله درست انتخاب کنید. و خیلی زود یک اکانت دیگه از نوع Standard درست کنید و حتما پسورد هم بزارید براش. دیگه هیچ وقت با اکانت ابتدایی ویندوز که از نوع Admin هست لاگین نکنید. UAC را هم در همون ابتدا در بالاترین حد خودش بزارین. اگه از کامپیوتر قراره افراد زیادی استفاده بکنند باید برای تک تکشون اکانت بسازید. پسور یادتون نره. برای مهمونها هم همیشه از اکانت مخصوص مهمونا (Guest) استفاده کنید! اگه با سیستمتون خرید اینترنتی میکنید، بد نیست که یک اکانتم برای اون بسازین.
برای ذخیره سازی اطلاعاتتون از MyDocument و Libraries استفاده کنید. اگه اطلاعات مشترک بین یوزرها ساخته شده دارید از پوشه Public استفاده کنید.

سوالی هم دارین، بپرسین.
ادامه دارد .... .

fg55
11-01-2013, 16:08
سلام.
خوب بزارین ببینم! بدافزارها هم داستانی دارن برای خودشون. من کاری با داستانشون ندارم. مهم اینکه بدافزار اجرا نشه. حالا به هر طریقی که هست، نباید اجرا بشه. چه توسط کاربر، چه خود سیستم.
شما یه فلش مموری داخل سیستم میزنی و به صورت اتوماتیک یه سری داستانا توش اجرا میشه. مثلا درایورش اجرا میشه. یا اینکه وارد سایتی میشی و یه سری کدها به صورت اتوماتیک اجرا میشن. شایدم با باز کردن یه ایمیل کامپیوتر رو از کف بدی!!!

از سه طریق بدافزار جماعت عمل میکنند که باید جلوشونو گرفت :

Executable --- فایلهای اجرایی
Windows Installer ---- فایل های نصب کننده
Script ---- کدها اجرا شونده

در ادامه بیشتر توضیح خواهم داد.
ادامه دارد.... .
----------------------------------------
نصب تمیز ویندوز :
بعد از خرید یک ویندوز اورجینال و انتخاب ورژن مناسب .......................

مراحل نصب ویندوزو انشااله همه میدونند.
هارد را فرمت کنید و به طور کامل همه پارتیشنها را پاک کنید. دقیقا مثل اولش (هارد نو و بدون پارتیشن). بدون ساخت هیچ پارتیشنی در مرحله انتخاب مکان نصب ویندوز، دکمه NEXT را میزنید.

توی صفحه مربوط به فایروال و نوع شبکه، گزینه Public Network را انتخاب کنید. برای اکانت اولیه یک پسور دله درست انتخاب کنید. و خیلی زود یک اکانت دیگه از نوع Standard درست کنید و حتما پسورد هم بزارید براش. دیگه هیچ وقت با اکانت ابتدایی ویندوز که از نوع Admin هست لاگین نکنید. UAC را هم در همون ابتدا در بالاترین حد خودش بزارین. اگه از کامپیوتر قراره افراد زیادی استفاده بکنند باید برای تک تکشون اکانت بسازید. پسور یادتون نره. برای مهمونها هم همیشه از اکانت مخصوص مهمونا (Guest) استفاده کنید! اگه با سیستمتون خرید اینترنتی میکنید، بد نیست که یک اکانتم برای اون بسازین.
برای ذخیره سازی اطلاعاتتون از MyDocument و Libraries استفاده کنید. اگه اطلاعات مشترک بین یوزرها ساخته شده دارید از پوشه Public استفاده کنید.

سوالی هم دارین، بپرسین.
ادامه دارد .... .
سلام. در شروع بحث با خودم میگفتم این بنده خدا میخواد چی بگه! اما حالا میبینم که موضوع را خوب داری توضیح میدی:با اکانت ادمین لاگین نکردن و بالا بردن میزان UAC ب راهکارار واقعا کارایی برای جلوگیری از بوجود امدن مشکل است ولی ممکنه دردسرهایی هم داشته باشه...منتظر بقیه ی نظرات شما هستیم.:n26:

hamidreza2010
12-01-2013, 04:59
آره بحث داره کم کم جالب میشه ولی فعلا دو تا مشکل ( به نظر من ) هست یکیش اینه که بعضی کاربران شاید اینقدر که شما میگین حوصله نداشته باشن.مسلما میگن خب چه کاریه یه آنتی ویروس خوب نصب میکنم تموم. دومی هم اینه که منی که حدود 80 گیگ هاردم فقط نرم افزار و فایل آموزشی هست چرا باید کل هاردم رو از نو پارتیشن بندی کنم.معلومه که کلی وقت میبره تازه باید کلی وقت بذارم از اونا بک آپ بگیرم که اگه حتی یک درصد هم اون بک آپ برنگرده حتی یک دهم درصد ، فاتحه همه چیز خوندست.راستی یه پیشنهاد براتون دارم هیچ وقت در مورد یه چیزی اینقدر مطمئن حرف نزنید آقا خدا رو چه دیدی شاید نیاز شد ( جدی میگم رو هیچ چیز اینقدر پافشاری نکنید)
(اینکه میگید مطمئن باشید نیاز به نصب آنتی ویروس نیست (مثلا میگما حرفم کلی بود))

atlas-m
12-01-2013, 23:29
سلام. در شروع بحث با خودم میگفتم این بنده خدا میخواد چی بگه! اما حالا میبینم که موضوع را خوب داری توضیح میدی:با اکانت ادمین لاگین نکردن و بالا بردن میزان UAC ب راهکارار واقعا کارایی برای جلوگیری از بوجود امدن مشکل است ولی ممکنه دردسرهایی هم داشته باشه...منتظر بقیه ی نظرات شما هستیم.:n26:
سلام.
متشکرم.
این آموزشها بر اساس کتابها و توصیه های میکروسافت هستند. مطمئن باشید که در آموزشهای بعدی چیزهای جالبتری خواهد آورد.

آره بحث داره کم کم جالب میشه ولی فعلا دو تا مشکل ( به نظر من ) هست یکیش اینه که بعضی کاربران شاید اینقدر که شما میگین حوصله نداشته باشن.مسلما میگن خب چه کاریه یه آنتی ویروس خوب نصب میکنم تموم. دومی هم اینه که منی که حدود 80 گیگ هاردم فقط نرم افزار و فایل آموزشی هست چرا باید کل هاردم رو از نو پارتیشن بندی کنم.معلومه که کلی وقت میبره تازه باید کلی وقت بذارم از اونا بک آپ بگیرم که اگه حتی یک درصد هم اون بک آپ برنگرده حتی یک دهم درصد ، فاتحه همه چیز خوندست.راستی یه پیشنهاد براتون دارم هیچ وقت در مورد یه چیزی اینقدر مطمئن حرف نزنید آقا خدا رو چه دیدی شاید نیاز شد ( جدی میگم رو هیچ چیز اینقدر پافشاری نکنید)
(اینکه میگید مطمئن باشید نیاز به نصب آنتی ویروس نیست (مثلا میگما حرفم کلی بود))
من برای اعمال این نکات هارد یک ترا را هم جابه جا کردم. هارد خودم 500 گیگ بود که تقریبا پر هم بود. تامین امنیت هزینه هم داره.
این یک توصیه از میکرو سافته : ویندوز نیازی به آنتی ویروس ندارد.
در آخر این بحث شما بشدت به این نتیجه خواهید رسید!
آنتی ویروس خوبه ولی بهتر، نداشتن اونه! شما باید برای تامین امنیت یکسری مسائل را رعایت کنید. برای استفاده از آنتی ویروس هم باید مسائلی رعایت شوند که به نظر من سختر هستند.
سخترین مرحله درس برای کسایی که قبلا ویندوز داشتن هست که حالا باید جابه جایی اطلاعات داشته باشند. نصب تمیز مخصوص کامپیوتر نو هستش.

A M ! N
12-01-2013, 23:34
.

این یک توصیه از میکرو سافته : ویندوز نیازی به آنتی ویروس ندارد.

سلام رفیق عذر میخوام مایکروسافت کجا همچین چیزی رو توصیه کرده ؟

atlas-m
12-01-2013, 23:36
سلام.
این درس خیلی کوتاه هستش.
استفاده از Windows Easy Transfer هست که برای انتقال اطلاعات بین سیستم و سیستم نو، سیستم و هارد (فلش، هارد اکسترنال، هارد دو و ... ) و ... استفاده میشه و برای دوستانی که انتقال همه اطلاعاتشون خیلی براشون مهمه هستش. طرز استفاده از اون خیلی آسونه و فقط باید به گزینه ها و توضیحات خوب گوشی کنید (بخونید)

سوالی بود، در خدمتم... .

متاسفانه خیلی نمیتونم بیام نت. اینترنتم تموم شده و تا ماه آینده باید صبر کنم و یکمی هم مشقله کاری برام پیش اومده. امیدوارم بتونم یک وبلاگ راه اندازی کنم.

این داستان ادامه دارد .... .

atlas-m
12-01-2013, 23:38
سلام رفیق عذر میخوام مایکروسافت کجا همچین چیزی رو توصیه کرده ؟
سلام. خواهش میکنم.
توی دوره های حرفه ای فناوری اطلاعات میکروسافت. دوره های شبکه، مدیریت و امنیت میکروسافت.
کمی حوصله به خرج بدین، توصیه شما به دوستانتان هم خواهد شد!
صبور باشید... .

A M ! N
12-01-2013, 23:44
توی دوره های حرفه ای فناوری اطلاعات میکروسافت.

نه دوست من مایکروسافت هیچوقت چنین چیزی رو نمیگه ، اگه منظورتون دوره ی MCITP داخل ایران هستش،
خیلی تصرف ها میتونه صورت گرفته باشه ( توسط اساتید محترم ایرانی )

خواهشن این دست اطلاعات رو اینقدر قاطعانه نگید دوست من. این سفارش سایت خود مایکروسافت هست
مطالعه بفرمایید.

ofogh
13-01-2013, 00:44
دوستمان ( باز کننده تاپیک) علیرغم ادعا متاسفانه حتی اطلاعات پایه ای در مورد IT ، شبکه و نت و ... ندارند و از صحبتهایشان بنظر می آید حتی یکبار ویندوز را نیز بر روی سیستم نصب نکرده اند !!!
همگان حتی دوستان مبتدی نیز حتما تایید می فرمایند که پس از نصب اولیه ویندوز در اولین هشدارها و پیغامهای ویندوز به کاربر ، پیغام و هشدار لزوم نصب آنتی ویروس بر روی سیستم می باشد ( توسط پیغامهای بالونی معروف ) که به وضوح نشاندهنده وسواس شرکت معظم مایکروسافت به استفاده جداگانه از ضدویروس در سیستم می باشد . از طرف دیگر پیکربندی و تنظیمات صحیح ویندوز از سوی کاربر تنها بخشی از مسولیت او در حفاظت از سیستمش می باشد و مابقی توسط نرم افزارهای حرفه ای باید تامین گردد .
بر اساس نظر اساتید و اهل فن در دنیای امروز امنیت یک امر نسبی است و نباید هیچ گاه در مورد آن با قاطعیت صحبت کرد .

مهرسا1
13-01-2013, 01:09
من 5 ساله ویندوز عوض نکردم ویندوزم ایکس پی هست فایروالم خاموش کردم از اول اصلا آنتی ویروس هم نصب نکردم فقط از اول دیپ فریز رو نصب کردم خیلی عالیه اصلا سیستم ویروس نمیگره هر وقت مشکوک به ویروس گرفتن میشم سریعا یه ریست میزنم همه چی میشه مث روز اول
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamidreza2010
13-01-2013, 02:37
خواهشن این دست اطلاعات رو اینقدر قاطعانه نگید دوست من. این سفارش سایت خود مایکروسافت هست
مطالعه بفرمایید.

سلام دوباره
دیدن آقا امین هم میگن روی هیچ چیز اینقدر پافشاری نکنین.بعدش اون دوست خوبمون افق هم همونطور که عرض کردن وقتی ویندوز عوض میکنی اولین چیزایی که خود ویندوز بهت توصیه میکنه :n02: استفاده از آنتی ویروس و فایروال خوبه.
راستی در مورد وبلاگ هم بگم که اگه باز کنی خیلی خوب میشه.
بعدش اگه تونستی این درسات رو یه مرتبه بذار که بدونیم قضیه چیه.این طوری راستش با عرض شرمندگی یخورده رو اعصابه:n11:
بعدش چیزی که من نمیتونم قبول کنم اینه که اگه شما اینقدر به بی فایده بودن آنتی ویروس معتقد هستین خوب پس چرا این همه شرکت آنتی ویروس دارن فعالیت میکنن با کلی هزینه و وقت و کارمند و ..... از اول میومدن هزینه و وقتش رو روی همین راهی که شما الان داری میگین صرف میکردن.حتما چیزی هست که این همه شرکت دارن برای بهبود عملکرد برنامه هاشون سال به سال سر و دست میشکنن و رقابت میکنن دیگه.
با تشکر

atlas-m
13-01-2013, 10:34
سلام دوباره
دیدن آقا امین هم میگن روی هیچ چیز اینقدر پافشاری نکنین.بعدش اون دوست خوبمون افق هم همونطور که عرض کردن وقتی ویندوز عوض میکنی اولین چیزایی که خود ویندوز بهت توصیه میکنه :n02: استفاده از آنتی ویروس و فایروال خوبه.
راستی در مورد وبلاگ هم بگم که اگه باز کنی خیلی خوب میشه.
بعدش اگه تونستی این درسات رو یه مرتبه بذار که بدونیم قضیه چیه.این طوری راستش با عرض شرمندگی یخورده رو اعصابه:n11:
بعدش چیزی که من نمیتونم قبول کنم اینه که اگه شما اینقدر به بی فایده بودن آنتی ویروس معتقد هستین خوب پس چرا این همه شرکت آنتی ویروس دارن فعالیت میکنن با کلی هزینه و وقت و کارمند و ..... از اول میومدن هزینه و وقتش رو روی همین راهی که شما الان داری میگین صرف میکردن.حتما چیزی هست که این همه شرکت دارن برای بهبود عملکرد برنامه هاشون سال به سال سر و دست میشکنن و رقابت میکنن دیگه.
با تشکر
سلام.
لطفا اگه انتقادی دارید با آرامش و نرمی بیشتری عنوان کنید. دوست من، امین جان و همچنین Ofogh عزیز چرا شما این همه به حرفای من بی اعتمادید. لطفا اجازه بدید که کمی از اطلاعاتی را که دارم را قرار بدهم و بعد قضاوت کنید. کسی مجبور نیست که به حرفهای من گوش بده. ضمنا من از کسی پول یا چیزی درخواست نکرده ام. فقط یکسری مطالب که به نظر مفید اومده را برای شما گذاشتم.
دوستان، امنیت یک امر نسبی هست و هیچ وقت به طور کامل قابل تامین نیست و در این مسئله هم هیچ شکی نیست. این آموزشها شکل بسیار ساده شده از تامین امنیت برای ویندوز کلاینت به صورت آکادمیک هست که من دارم خیلی ساده و کاملا رایگان در اختیار شما قرار می دهم. با این مطالب شما به راحتی می تونید امنیت مورد نیاز یک سازمان با شبکه Workgrop را در سیستمهای موجود تامین کنید. من نمیگم که آنتی ویروس خوب نیست. اگر شما این مطالب را ندانید، آنتی ویروس بسیار هم لازم خواهد بود.
در صورتی که شما یک دانشجو باشید یا یک کارمند ساده دز یک شرکت و یا یک فرد عادی با کاربری عمومی کامپیوتر و یا حتی برنامه نویس و طراح وب، من به شما قول میدهم که با رعایت نکات فوق، نیازی به نصب آنتی ویروس نخواهید داشت.

atlas-m
13-01-2013, 10:38
درسهای بعدی را به زودی در همین پست قرار خواهم داد. .... .

A M ! N
13-01-2013, 12:12
نه عزیز بی اعتماد نیستم ، ولی اینکه بحث بزرگی به نام آنتی ویروس رو پس میزنید
برای من بسی جای سوال داره... بزرگترین فاروم امنیت هم چنین بحثهــایی از قبیل
" نیازی به آنتی ویروس نیست " و ... رو درش انجام نمیدن ، با اینــــکه از هـر شرکت
امنیتی یک نماینده درش قرار گرفته و همه متخصص هستند..

شما راهکارهای خودتون رو بگذارید ولی هیچوقت توصیه نکنید که نیازی به آنتی ویروس
نیست دوست من.

ضمنن چنین حرفهایی در این فاروم با این همه متخصص یکجور توهین محسوب میشه

من نمیگم که آنتی ویروس خوب نیست. اگر شما این مطالب را ندانید، آنتی ویروس بسیار هم لازم خواهد بود.

msha456
13-01-2013, 12:23
دوست عزیز ( atlas-m ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) لطفا اطلاعاتتون رو در مورد این بخش بذارید و مردم رو منتظر نگه ندارید ........ مرسی

ofogh
13-01-2013, 13:16
بهتر بود دوستمان بحث را با عنوان " راهکارهایی در تکمیل امنیت سیستم های خانگی " شروع می کردند . در ضمن طولانی شدن ارایه نظرات ایشان این شبهه را در ذهن تداعی می کند که ایشان در حال ترجمه یک مقاله یا متن یک سایت بوده و مرحله به مرحله در حال قراردادن آن در این انجمن می باشند ! لذا شایسته است تسریع بفرمایید .
بنده نیز به مانند دوستان اعتقاد دارم با حضور اساتید و اهل فن در این انجمن نباید قاطعانه در مورد نظرات خود صحبت کرد .

مهرسا1
13-01-2013, 13:55
دوستان به نظرتون ویروس ها رو کی مینویسن؟همون دارنده سهام شرکت های آنتی ویروس برای اینکه محصولاتشون فروش بره

hamidreza2010
13-01-2013, 15:40
سلام داداش شرمنده اگه لحنم تند بود.
اگه لطف کنی یه خورده زودتر بذاری آموزشتها رو ممنون میشم
بعدش در جواب مهرسا عرض کنم که بله تا حدی ویروس ها رو خود اونا مینویسن ولی همیشه اینطوری نیست که.کلی ویروس ایرانی هم هست که واقعا یه مدت آزار دهنده بود مثل kazme gheyz

pcsoft
13-01-2013, 16:14
مایکروسافت به گفته ایشون توصیه کرده که آنتی ویروس نصب نکنید! بعد خود این شرکت محترم میاد و Windows Defender رو بصورت دیفالت روی ویندوز نصب و روشن میگذاره. ولی توجه کنید که آنتی ویروسی نصب نکنید:n09:
دلیلتون رو هم بگین که چرا نباید یک هارد دیسک رو پارتیشن بندی کرد. دلیل منظورم این نیست باز بگین چون مایکروسافت گفته!

ofogh
13-01-2013, 16:54
در عنوان این تاپیک آمده " بدون نیاز به آنتی ویروس و فایروال " که فعلا ایشان با توجه به فرمایشات اخیرشان از قسمت فایروال و دیوار آتش کوتاه آمده اند ! باید دید کی حرفشان را در مورد آنتی ویروس پس می گیرند !!

Thor God
13-01-2013, 16:56
عجب تاپیکه باحالیه ! من هم به شخصه فکر نمی کنم که ویندوز به تنهایی بتونه با این همه ویروس مقابله کنه ! درسته گه نکاتی رو رعایت بکنیم میتونیم امنیت سیستم رو خیلی بالا ببریم ولی همیشه قدرت با آنتی ویروس ها هست ! بهتره علاوه بر اینکه نکاتدوستمون تو این تاپیم رو رعایت می کنیم یک آنتی ویروس هم کناره سیستم خودمون داشته باشیم ! در جواب هم به مهرسا خانم باید بگم که بیشتر ویروس نویسا این کار رو می کنن ! یعنی یک ویروس می سازن و می فرستنش رو شبکه بعد خودشون طریقه ی غیر فعال کردن اون ویروس رو میرن با قیمت های بسیار زیاد به شرکت های آنتی ویروس سازی می فروشن ( البته فقط شنیدم این حرف رو :دی )

A M ! N
13-01-2013, 17:47
مایکروسافت به گفته ایشون توصیه کرده که آنتی ویروس نصب نکنید! بعد خود این شرکت محترم میاد و Windows Defender رو بصورت دیفالت روی ویندوز نصب و روشن میگذاره. ولی توجه کنید که آنتی ویروسی نصب نکنید:n09:

رضا جان مطلب رو نگرفتی ، در طول این آموزش برای امنیت بیشتر باید این آنتی ویروس رو از روی سیستم حذف کنیم :دی

atlas-m
14-01-2013, 00:19
نه عزیز بی اعتماد نیستم ، ولی اینکه بحث بزرگی به نام آنتی ویروس رو پس میزنید
برای من بسی جای سوال داره... بزرگترین فاروم امنیت هم چنین بحثهــایی از قبیل
" نیازی به آنتی ویروس نیست " و ... رو درش انجام نمیدن ، با اینــــکه از هـر شرکت
امنیتی یک نماینده درش قرار گرفته و همه متخصص هستند..
شما راهکارهای خودتون رو بگذارید ولی هیچوقت توصیه نکنید که نیازی به آنتی ویروس
نیست دوست من.
ضمنن چنین حرفهایی در این فاروم با این همه متخصص یکجور توهین محسوب میشه
متشکرم.

بهتر بود دوستمان بحث را با عنوان " راهکارهایی در تکمیل امنیت سیستم های خانگی " شروع می کردند . در ضمن طولانی شدن ارایه نظرات ایشان این شبهه را در ذهن تداعی می کند که ایشان در حال ترجمه یک مقاله یا متن یک سایت بوده و مرحله به مرحله در حال قراردادن آن در این انجمن می باشند ! لذا شایسته است تسریع بفرمایید .
بنده نیز به مانند دوستان اعتقاد دارم با حضور اساتید و اهل فن در این انجمن نباید قاطعانه در مورد نظرات خود صحبت کرد .
متشکرم. چشم.
ترجمه نیست.

سلام داداش شرمنده اگه لحنم تند بود.
اگه لطف کنی یه خورده زودتر بذاری آموزشتها رو ممنون میشم

اینترنتم تموم شده. از هفته آینده سعی میکنم وبلاگم رو راه اندازی میکنم. البته قول نمیدم. من تو این ماه دچار تحول بنیادین میشم!! و متاسفانه خیلی وقت ندارم. ولی سعی میکنم توضیحاتم را مرتب و زود به زود بزارم.

دلیلتون رو هم بگین که چرا نباید یک هارد دیسک رو پارتیشن بندی کرد. دلیل منظورم این نیست باز بگین چون مایکروسافت گفته!
هاردیسک را با یک پارتیشن فرمت میکنیم تا هر User مدیریت بهتری روی فایل های شخصی خودش داشته باشه و در صورت ویروسی شدن حوضه ویروسی بودن فقط در حد همون یوز باقی بمونه تا طی پروسی ای که بعدا میگم پاک سازی بشه.
در هر صورت ممنون از شما. ضمنا Windows Defender آنتی ویروس نیست.

در عنوان این تاپیک آمده " بدون نیاز به آنتی ویروس و فایروال " که فعلا ایشان با توجه به فرمایشات اخیرشان از قسمت فایروال و دیوار آتش کوتاه آمده اند ! باید دید کی حرفشان را در مورد آنتی ویروس پس می گیرند !!
فایروال داخل خود ویندوز هست. من گفتم نیازی به فایروال خارجی نیست.

عجب تاپیکه باحالیه ! من هم به شخصه فکر نمی کنم که ویندوز به تنهایی بتونه با این همه ویروس مقابله کنه ! درسته گه نکاتی رو رعایت بکنیم میتونیم امنیت سیستم رو خیلی بالا ببریم ولی همیشه قدرت با آنتی ویروس ها هست ! بهتره علاوه بر اینکه نکاتدوستمون تو این تاپیم رو رعایت می کنیم یک آنتی ویروس هم کناره سیستم خودمون داشته باشیم !
آنتی ویروس لازم نیست. اگه نیاز بود میکرو سافت پیش فرض میذاشت. میکروسافت خودش آنتی ویروس رایگان داره ولی روی سیستمش نذاشته.

رضا جان مطلب رو نگرفتی ، در طول این آموزش برای امنیت بیشتر باید این آنتی ویروس رو از روی سیستم حذف کنیم :دی

در کل برای همه دوستان مخالف بحث میگم : شما بهتره از آنتی ویروس قفل شکسته و بدون لایسن که آپدیت آن را هم از طریق سرورهای غیر اصلی تهیه میفرمائید استفاده نمائید. که خود این دریافت آپدیت یک مسئله امنیتی هستش.

برای آموزش های آتی با توجه به دلگرمی های حاصله، سعی خودم را میکنم به صورت کلی تر و سریعتر توی حداکثر دو یا سه پست مسئله را جمع کنم.

pcsoft
14-01-2013, 00:31
هاردیسک را با یک پارتیشن فرمت میکنیم تا هر User مدیریت بهتری روی فایل های شخصی خودش داشته باشه و در صورت ویروسی شدن حوضه ویروسی بودن فقط در حد همون یوز باقی بمونه تا طی پروسی ای که بعدا میگم پاک سازی بشه.

در کل برای همه دوستان مخالف بحث میگم : شما بهتره از آنتی ویروس قفل شکسته و بدون لایسن که آپدیت آن را هم از طریق سرورهای غیر اصلی تهیه میفرمائید استفاده نمائید. که خود این دریافت آپدیت یک مسئله امنیتی هستش.

برای آموزش های آتی با توجه به دلگرمی های حاصله، سعی خودم را میکنم به صورت کلی تر و سریعتر توی حداکثر دو یا سه پست مسئله را جمع کنم.
آنتی ویروس نیست ولی Anti Spyware که هست! (در ویندوز سون ) البته در ویندوز 8 مایکروسافت خلاف حرف شما، آنتی ویروس خود را تغییر نام داده به Windows Defender در هر حال، بعد از نصب ویندوز، این آنتی ویروس(در 8) شروع به اسکن فایل ها می کند. منظور من حرف شما بود که آنتی ویروس سیستم را کند می کند و اسکن می کند.
در هر حال، حرف شما درست نیست. و مایکروسافت اتفاقا شدیدا بر این عقیده است که کاربر یک آنتی ویروس نصب کند! این رو میتونین وقتی ویندوز تازه نصب می کنین هم ببینین. در قسمت Action Center.
به کاربر هشدار می دهد که حتما یک آنتی ویروس مورد تایید مایکروسافت در این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])را انتخاب و نصب نماید.
We recommend that you install security software to help protect your computer from viruses and other security threats, and that you keep your security software up to date.
راستی مایکروسافت از نظر شما توصیه کرده که آنتی ویروس نصب نکنید! بعد می یاد و خودش هم یک آنتی ویروس رایگان برای ویندوز میسازه! احتمالا برای مریخی ها این آنتی ویروس ساخته شده. و دلیل اینکه این آنتی ویروس رو مایکروسافت داخل ویندوز سون قرار نداده بخاطر زیادی جوان بودن این آنتی ویروس در زمان ارائه سون هست و این آنتی ویروس هنوز هم در حد یک آنتی ویروس قوی پیشرفته نکرده وفعلا تکیه بر دیتابیس زده.
من از بسته امنیتی رایگان کومودو که مورد تایید مایکروسافت نیز هست استفاده میکنم.:n01:

A M ! N
14-01-2013, 00:37

در ویندوز 8 windows defender همون mse هست که یک آنتی ویروسه و به صورت پیشفرض فعاله دوست من.

فدای ادبت.:n16:

hamidreza2010
20-01-2013, 19:45
چی شدی داداش؟
زیر پامون علف سبز شد:n05:

atlas-m
20-01-2013, 22:50
چی شدی داداش؟
زیر پامون علف سبز شد:n05:

سلام.
چشم. دارم دنبال وبلاگ میگردم. نمیدونم کدومش از همه بهتره که توش وبلاگ راه بندازم.
الان در رابطه با درس سوم هم یه چیزایی اینجا میزارم. مطالب توی ذهنم خیلی زیاده ولی وقت زیادی ندارم!!!

atlas-m
21-01-2013, 00:09
سلام.
ببخشید دیر شد.
مطالبی که توی اینجا میزارم خیلی خلاصه هستند. انشاله توی وبلاگم با توضیح بیشتری سعی میکنم که مطالب را توضیح بدم.
امروز میخوام بگم که بعد از نصب ویندوز چیکار کنید.
ویندوزو نصب کنید.
اکانتهای مناسب را ایجاد کنید.
UAC را به بالاترین حالت ممکن ببرید تا به همه چیز گیر بده.
برید و هرچی Features اضافه ی ویندوز هست را پاک کنید. البته خیلی گیر ندین!
اگه به اینترنت وصل هستید حتما نوع شبکه را Public انتخاب کنید. تنظیمات را طبق داستان زیر بزنید:

روی کارت شبکه راست کلیک کنید و خصوصیات را انتخاب کنید و در پنچره نمایش داده شده هم گزینه ها را طبق داستان زیر تغییر بدین :
گزینه اشتراک گذاری فایل و پرینتر را بردارین.
گزینه IPv6 را بردارین. به کارتون نمیداد!
discoveryها را هم بردارین.
البته دیگه نمیتونید اشتراک بزارین چیزیو. این تنظیمات برای خونه خوبه. البته توی اداره جات هم من باشم این کارارو میکنم.
-------
برین توی فایروال هرچی به نظرتون میرسه جلوشو بگیرن. خیلی چیزها هست. من طی درسهای آینده یکمی شونو که مهم هستند و خیلی هم به کار نمیان رو بهتون میگم. مثلا Ping رو ببندین. remote را با جاش ببندین.
بعداً پورتاشونو میگم تا راحتر باشین.
-------
نمیدونم تا حالا AppLocker را دیدیدن یا باهاش کار کردین یا نه؟؟؟؟
درس بعدی مفصل دربارش میگم براتون.

A M ! N
21-01-2013, 00:15
نمیدونم تا حالا AppLocker را دیدیدن یا باهاش کار کردین یا نه؟؟؟؟

applocker حرف نداره من همیشه ازش استفاده کردم.

f.g
21-01-2013, 16:36
سلام،كسي ميدونه منظور از certificate eror چيه؟

A M ! N
21-01-2013, 16:41
سلام،كسي ميدونه منظور از certificate eror چيه؟

به ارورهای گواهینامه ی ( مثلن گواهینامه ی ssl ) وبسایتها گفته میشه.. مثلن گاهی وقتها
گواهینامه تاریخ انقضاش گـــذشته و مرورگر اینترنتی شما بهتون اینو هشدار میده که ممکنه
این سایت خطرناک باشه.

f.g
21-01-2013, 18:25
به ارورهای گواهینامه ی ( مثلن گواهینامه ی ssl ) وبسایتها گفته میشه.. مثلن گاهی وقتها
گواهینامه تاریخ انقضاش گـــذشته و مرورگر اینترنتی شما بهتون اینو هشدار میده که ممکنه
این سایت خطرناک باشه.

من وقتي به سيستم گلستان پيام نور ميرم اين ارورو ميده ميدونين اين مشكل چجوري حل ميشه؟

A M ! N
21-01-2013, 18:55
من وقتي به سيستم گلستان پيام نور ميرم اين ارورو ميده ميدونين اين مشكل چجوري حل ميشه؟

داداش فک نکنم اینجا بشه درموردش بحث کرد ، باید یه جا یه تاپیک مجزا بزنی..
ولی متن ارورش رو کامل بهم بده شاید فهمیدم مشکل چیه. تاریخ سیستمت
تنظیمه ؟ ( به میلادی )

f.g
21-01-2013, 19:16
داداش فک نکنم اینجا بشه درموردش بحث کرد ، باید یه جا یه تاپیک مجزا بزنی..
ولی متن ارورش رو کامل بهم بده شاید فهمیدم مشکل چیه. تاریخ سیستمت
تنظیمه ؟ ( به میلادی )

متنش اينه:

There is a problem with this website's security certificate
The security certificate presented by this website was not issued by a trusted certificate authority
Security certificate problems may indicate an attempt to fool you or intercept any data you send to the server
We recommend that you close this webpage and do not continue to this website.

A M ! N
21-01-2013, 21:58
متنش اينه:

The security certificate presented by this website was not issued by a trusted certificate authority
Security certificate problems may indicate an attempt to fool you or intercept any data you send to the server

خب ، این میگه سایت موردنظر شما یعنی سیستم گلستان ، دارای گواهینامه ی معتبر نمیبـــاشد ،
وقتی گواهینامه معتبر باشه ، چون داخل مرورگر این گواهینامه قرار میگیره ، مرورگر خودکــار ایـــــن
سایت رو مطمئن میدونه ، ولی الان گواهینامه ی این سایت داخل مرورگر شما وجود نــــــداره ، بـــا
برنامه ی IE6 امتحان کنید ببینید چی میشه. من خودم هم با ورژن IE10 نمیتونم وارد سایتش بشم.

البته یه چیزی ، شما با قبول این ریسک میتونید وارد سایت بشین ، فک کنم یک دکمه ای باید باشه
برای این ؟ مثل i know the risk یا i want to enter this website و..
تاریخ سیستمت هم باید تنظیم باشه.

atlas-m
21-01-2013, 22:20
وبلاگم تقریبا آماده شد!!!

kactos
21-01-2013, 23:12
متنش اينه:

احتمالاً سایت فوق برای اینکه پولی بابت خرید SSL Certificate به پروایدرهای صادر کننده گواهینامه پرداخت نکنه از Self Signed Certificate استفاده کرده که در واقع توسط خود کاربر تولید میشه، از این رو این گواهینامه ها چون منبع صدور آنها مشخص نیست توسط مرورگر بعنوان گواهینامه جعلی شناخته میشوند و به کاربر در رابطه با تائید این گواهینامه ها هشدار داده میشود، اگر از سایت فوق مطمئن هستید گواهینامه را تائید کنید و خیالتون راحت باشه که براتون مشکلی پیش نخواهد آمد.

f.g
21-01-2013, 23:37
ممنون از راهنماييتون

bobSilon
27-01-2013, 11:33
وبلاگم تقریبا آماده شد!!!
دادش کارت خوبه، منتظر بقیه مطالبت هستیم.

slofj
12-02-2013, 13:08
برای حل مشکل سرتیفیکیت تاریخ و ساعت کامپیوتر رو بروز کنید.

mercol30
08-04-2013, 11:19
چی شد بابا منتظریم خبری شد بگید یا حرفی را شروع می کنید تا تهش برید من تا الان که راضی شدم ولی باید بقیه موارد را دید که چیه ..

hamidreza2010
26-10-2013, 22:14
سلام
این تاپیک چند وقت آپ نشده
استارتر تاپیک که تاکید شدید داشتند نیازی به استفاده از آنتی ویروس نیست ، خب بیاید تکمیل کنید تاپیکتون رو ، ببینیم چی شد آخر قضیه

atlas-m
27-10-2013, 20:40
دادش کارت خوبه، منتظر بقیه مطالبت هستیم.

چی شد بابا منتظریم خبری شد بگید یا حرفی را شروع می کنید تا تهش برید من تا الان که راضی شدم ولی باید بقیه موارد را دید که چیه ..

سلام
این تاپیک چند وقت آپ نشده
استارتر تاپیک که تاکید شدید داشتند نیازی به استفاده از آنتی ویروس نیست ، خب بیاید تکمیل کنید تاپیکتون رو ، ببینیم چی شد آخر قضیه
سلام.
مطالب زیادی برای گفتن داشتم. با توجه به استقبال دوستان از ادامه تایپیک صرف نظر کردم.
متاسفم... .

hamidreza2010
27-10-2013, 20:57
سلام.
مطالب زیادی برای گفتن داشتم. با توجه به استقبال دوستان از ادامه تایپیک صرف نظر کردم.
متاسفم... .

خب ادامه ندادن شما ، یعنی اینکه حرفاتون دلیل علمی ندارن
اگه میخوای کسی حرفاتو باور کنه باید ثابت کنی ، نه اینکه نصفه کاره بذاری بری

atlas-m
31-10-2013, 11:10
بسیار خوب. با توجه به اینکه تعداد بازدیدها از این تایپیک زیاد است در ادامه اطلاعات خوبی در این زمینه در همین جا خواهم گذاشت.

atlas-m
31-10-2013, 11:56
AppLocker یه امکان فوق العاده است تا به طور کلی از شر بدافزارهای خلاص بشیم.
توی استارت بنویسید GPEdit.MSC و با یوزر Administrator وارد شوید. توی اینجا می تونید Group Policeهای Local تعریف کنید.
عکس زیر از بخش AppLocker، Group Police، ویندوز 8 می باشد:

توی این قسمت می تونیم بگیم که هیچ فایل exeای و هیچ نصابی، اسکریپتی و یا DLL خاصی و همچنین بسته نرم افزاری ای بدون اجازه اجرا نشود. وقتی ویندوز درست پیکره بندی شده باشد و شما با یوزری غیر از Admin وارد کامپیوتر شده باشید این تنظیمات به شما کمک میکند تا به راحتی و بدون نیاز به نرم افزار امنیتی اضافه ای از شر هر نوع بد افزاری مثل ویروسها و جاسوس ها خلاص بشید.
تنظیمات آن هم بسیار ساده است کافیست روی هر یک از زیر مجموعه های AppLocker راست کلیک کنید و گزینه Create Defualt Rules را انتخاب کنید. قوانین که اضافه میشوند بسسه هستند با یک برسی کوچک می توانید متوجه آنها شوید و شما هم قوانینی را به آن اضافه کنید.

برای فایروال ویندوز هم پس از اجرا آن از Control Panel و سپس انتخاب Advanced settings می توانید تنظیمات پیشرفته آن را مشاهده کنید. درصورتی که اتصال شما با اینترنت درست پیکره بندی شده باشد (در درسهای قبلی به آن اشاده شده است) میتوانید جلوی دسترسی تمام خصوصیات ویندوز و نرم افزارها را بگیرید و فقط نرم افزارهایی مجاز شوند که شما می خواهید. مثل Browserها و .... .
روی گزینه Windows Firewall with Advanced.... راست کلیک کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید و به تب Public Profile بروید و مانند تصویر زیر آن را پیکره بندی کنید:

پس از آن میتوانید در قسمت Inbound و Outbound نرم افزارهایی را Allow یا Deny کنید.

بسیار خوب تقریبا همه چیز تمومه. اگه با دقت به چیزی های که گفتم عمل کنید (در این درس و درسهای گذشته) می توانید امنیت قابل قبولی را در ویندوز بدون احتیاج به انتی ویروس تامین کنید. البته اگر هنوز اصرار دارید که آنتی ویروس نیاز هست به شما پیشنهاد می کنم که از ویندوز 8 و 8.1 استفاده کنید که آنتی ویروس آن فوق العاده است.

aliheydarizadi
12-07-2014, 02:10
والا به حق چیزهای ندیده...:n29:
خوب یه انتی ویروس نصب کنیم چه ضرری داره؟

sky1sky
29-09-2014, 10:34
با چه اشتیاق و شور و ذوق ازاول همه پست ها رو خوندم اما طبق وعده های داده شده نه پست ها به خوبی تکمیل شد نه هیچی و نصفه رها شد !!!!! حداقل اگر کاربری که پست رو شروع کرده بود نمی خواد اینجا ادامه بده( که حق هم داره چون عکس العمل ها خیلی خوب نبود) ادرس وب لاگش رو با پیام خصوصی به من بده من دوس دارم ببینم بحث چی شد

یه مرحمتی کنید :n01: مرسی!!!!

HORROR
18-10-2014, 02:31
دوستان هر کابری که کمی با ویندوز آشنایی داشته باشه میدونه نصب یک آنتی ویروس ویک فایروال خوب ضروری هست.. شما وقتی میخواید یک فایل اجرایی رو ران کنید نمیتونید از صحت و سالم بودنش اطمینان داشته باشید و اونجاست که اگه فایل حامل مخرب باشه آنتی ویروس و دیتابیسش بدادتون میرسه و این تنظیمات امنیتی فقط تا حدودی میتونه کمک کننده باشه.. برای درک بهتره این مساله بهتره در مورد مخربها مطالعه داشته باشید. در ضمن اگه گرفتار سرعت پایین کامپیوتر هستید میتونید از comodo internet security استفاده کنید که مناسب هست و با داشتن فایروال قوی و آنتی ویروس و هیپس خوب میتونه تا حدود خوبی سیستم رو امن نگه داره.

kambiz_mc
16-11-2014, 22:17
بسیار عالی

atlas-m
17-11-2014, 12:02
من دیگه مشتاق نیستم این تایپیک را ادامه دهم. از دوستان خواهش میکنم که تایپیک را Close کنند.

فقط برای یک راهنمایی کوچک و جهت جستجو (بدون توضیح مسئله) :
وجود UAC در ویندوز: جهت نمایش فایلهای بد از خوب با پیامهای خودش در هنگام نمایش
Firewall عالی ویندوز جهت جلوگیری از ورودی های بد و فقط باز گذاشتن موردهایی که به آن نیاز است. (سازگاری با تمام پروتوکلهای داخلی ویندوز به صورت پبش فرض)
یوزر محدود با پسورد و یوزر مدیر با پسود بهتر که البته ورود با آن به ویندوز ممنوع
بررسی وضعیت نمایش شما در شبکه های عمومی و خصوصی و بهینه کردن وضعیت اشتراکها (به صورت پیش فرض ریشه همه درایوها در ویندوز-تمام ورژنها و public به اشتراک گذاشته شده است)
از کار انداختن پروتکلهای قدیمی و خطرناک شبکه ای ویندوز مثل NETbIOS
تنظیمات امنیتی خوب روی ارتباطات WiFi روی مودم، مثل SSID مخفی، رمز نگاری های قوی تر و نه بهینه تر، فیلترهای MAC، آدرسهای IP محدود و فایروال خود مودم و کلی چیز میز دیگه که بستگی به مارک مودمتون داره که من خودم تو سیسکو های SOHO خیلی فیچر دیدم!
AppLocker و بس ... .

ضمناً این تنظیمات با کمی چاشنی رمز نگاری ها که صد البته جز فیچرهای خود سیستم عامل است معمولا روی سرورها پیاده سازی میشود. (البته یه نکته که برای BitLocker Drive Encryption که نیاز سخت افزاری دارد)