PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب پرینتر در ویندوز سرور 2008

alireza_
08-01-2013, 12:41
سلام

من می خوام ویندوز سرور 2008 نصب کنم و یک پرینتر شارپ 5516 AR دارم که درایوری برای نصب روی سرور 2008 پیدا نکردم .. این پرینتر الان روی فایل سرور خودم که ویندوز 7 روش نصب هست شیر کردم و همه کلاینت ها می تونند بش پرینت بفرستند

ولی با ویندوز سرور 2008 چه کار می تونم بکنم که همین رویه رو داشته باشم ؟

بانو . ./
24-04-2014, 21:58
تو سرور 2008 در add role پرینت سرور رو انتخاب کنید وقتی نصب کردید روی نیو پرینتر کلیککنید و پرینتر رو شیر کنید

star254
25-04-2014, 10:38
سلام

من می خوام ویندوز سرور 2008 نصب کنم و یک پرینتر شارپ 5516 AR دارم که درایوری برای نصب روی سرور 2008 پیدا نکردم .. این پرینتر الان روی فایل سرور خودم که ویندوز 7 روش نصب هست شیر کردم و همه کلاینت ها می تونند بش پرینت بفرستند

ولی با ویندوز سرور 2008 چه کار می تونم بکنم که همین رویه رو داشته باشم ؟
سلام متاسفانه محصولاتی که توسط برخی شرکتهای داخلی ارائه میگردد فقط توسط همون نمایندگی پشتیبانی میشه و شرکت مادر از ارائه خدمات به این کالاها ممانعت به عمل میآورد . من چنین مشکلی را با یک شارپ AR-X180 داشتم و پیگیری از شرکت مادیران نیز نتیجه ای نداد در نهایت از خیر نرم افزار دستگاه فوق گذشتم و چون فقط قصد شیر کردن قابلیت پرینت در شبکه را داشتم درایور دستگاه را با استفاده از گزینه add driver به ویندوز معرفی کرده و با اضافه کردن پرینتر به ویندوز توسط یک پالیسی پرینتر را در اختیار اشخاص مورد نظر در شبکه گذاشتم البته دستگاه با ارور شناخه نشدن اسکنر در ویندوز مشخصه که نیازی به این قابلیت تو شبکه نداریم .اگه با نحوه افزودن پرینتر در ویندوز 2008 آشنایی ندارید بگین تا کمکتون کنم.

star254
25-04-2014, 19:39
نکته ای که فراموش کردم اینه که بعد از نصب پرینت سرور با راست کلیک روی فولدر محل نصب نرم افزار اون بخش سکیورتی رو شیر Everyone کنید والا ممکنه کلاینتها پرینتر رو شناسایی نکنند