PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بی خیال شیم یا پای علاقه مون بسوزیم ؟!

3Dmajid
05-01-2013, 21:45
میدونم این بحث ممکنه چندین بار توی انجمن مطرح شده باشه، اما به نظرم بحثیه که هر دفعه باید طبق شرایط روز در موردش صحبت بشه.
بنابراین فک نمیکنم بد باشه در موردش صحبت کنیم و میدونم خیلیا دنبال جواب این سوال هستن.

مطمئنا دوستانی که به تاپیک های انجمن سر میزنن آدمای با تجربه این، بعضیاشون حتی دارن تو این زمینه کار میکنن و شاید پول خوبی در میارن و بعضی به خاطر علاقه شون به این کار میپردازن و پول آنچنانی از این طریق در نمیارن یا شاید اصلا پول در نمیارن.

بحث این تاپیک اینه :

مسلما همه ی ما به این کار علاقه مندیم و حاضریم تمام وقتمون رو پای یادگیری مطالب در این باره بزاریم و وارد کار تو این زمینه بشیم.
اما سوال اینجاس، با وضع اقتصادی خیلی بدی که الان جهان داره و ایران از همه بدتر و اینکه هنوز که هنوزه صنعت بازی سازی تو ایران جا نیفتاده و هزاران مشکل دیگه مخصوصا کپی رایت که به این صنعت ضربه میزنه، آیا هنوز هم باید با پشتکار و علاقه به کارمون ادامه بدیم ؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا واقعا میشه امیدوار بود که از این کار چنان در آمدی داشته باشیم که توی این گرونی بتونیم یه زندگی رو بچرخونیم ؟؟؟؟؟؟ اینجور که معلومه الان وضع مالی صنعت بازی سازی توی ایران اصلا خوب نیس، پس ما چی کار کنیم ؟ بی خیال شیم یا پای علاقه مون بسوزیم ؟!

من از دوستانی که در این زمینه الان مشغول به کار هستند و در آمد دارن میخوام که مارو راهنمایی کنن و دوستان دیگه هم اگه اطلاعاتی دارن در اختیارمون بزارن ممنون میشم

parvizamd
05-01-2013, 22:01
واقعیتش من دیگه بازی کار نمی کنم اما هنوز بازی ساختن به نوشتن برنامه با C# و asp.net ترجیع می دم. اما بحث درآمد هستش.بازی سازی سرمایه می خواد مطممن باشید اما شما خیالتون از بابت حقوق راحت نباشه کار چندان خفنی ارایه نمی دین.

god of war 2
05-01-2013, 22:28
سلام.
بنده نظرمو خیلی خلاصه میگم و امیدوارم مفید باشه.
به نطر من نمیشه گفت بازیسازی در مکان x رونق داره و در مکان y رونق نداره. بازی یک اقتصاد جهانی داره.
اکثر ایرانیها دو موضوع متفاوت و مجزا رو با هم قاطی میکنند. این دو موضوع یکی "مهارت و تسلط و کار حرفه ایی" هست و موضوع دیگه "بازاریابی" هست.
معمولا افرادی که مورد اول رو دارا نمیباشند بلافاصله اونو نادیده میگیرن و از مورد دوم ایراد میگیرند با توجه به اینکه این دو کاملا برپایه هم استوار هستند یعنی تا مهارت و کار حرفه ایی نباشه هیچ بازار و نفع اقتصادی وجود نداره چه شما در اروپا یا آمریکا باشی و چه در ایران یا ... باشید.
پس با این حساب اگر فکر میکنید کاری که انجام میدهید چه در حال حاضر و چه در آینده ارزش فنی و اقتصادی نداره بهتره که هرچه سریعتر اونو عوض کنید و مشغول کار دیگری بشید. اما اگر فکر میکنید و این توانو درخودتون ویا تیمتون میبینید که میتونید یک کار با ارزش و تجاری تولید کنید مطمئن باشیدکه کارتون در تمام نقاط جهان+ایران مشتری و ارزش اقتصادی داره.
شب همگی خوش.

iload
05-01-2013, 22:43
سلام

به نظر من باید پای این گار بمونیم . هر کسی که موفق شده تلاش کرده تا به جایی رسیده . تو هر رشته ای باید تلاش کرد . بعدشم کی گفته نمیشه درامد داشت ؟ برای تولید یه کار خوب فقط و فقط برنامه ریزی میخواد و مهارت .

3Dmajid
05-01-2013, 23:33
اما شما خیالتون از بابت حقوق راحت نباشه کار چندان خفنی ارایه نمی دین.

پرویز جان منظورت رو از این حرف متوجه نشدم.

پس با این حساب اگر فکر میکنید کاری که انجام میدهید چه در حال حاضر و چه در آینده ارزش فنی و اقتصادی نداره

تو این که کار بازی سازی ارزش فنی داره شکی نیست. اما بیشتر صحبت سر درآمدشه ... مثلا حقوقی که بهت میدن یا پولی که بابت اون پروژه بهت میدن اصلا به زحمتش نمی ارزه !
البته این تو زمینه های دیگه مثل انیمیشن هم هست که من دیدم. خب بستگی به شرکتشم داره و اینکه برا کجا داری میسازی و پول میگیری.
اما من احساس میکنم با این وضع اقتصادی و نبود قانون کپی رایت کمتر شرکتی به سمت گرایش ساخت بازی بره :n17:

به نظر من باید پای این گار بمونیم . هر کسی که موفق شده تلاش کرده تا به جایی رسیده . تو هر رشته ای باید تلاش کرد . بعدشم کی گفته نمیشه درامد داشت ؟ برای تولید یه کار خوب فقط و فقط برنامه ریزی میخواد و مهارت

حرفتو قبول دارم ... راستش الان کسایی که تو این صنعت موفق شدن میبینم، میفهمم زمان اونا صنعت بازی سازی یه چیز کاملا مبهم بود توی ایران و اون زمان اینا به این صنعت علاقه مند بودن بدون کوچیکترین حمایت و امکانات ولی الان موفق شدن تو کارشون. بعضی وقتا میگم خب ما که امکاناتمون از اونا خیلی بهتره چرا نتونیم بشیم ؟
تازه احتمالا تا 4 5 سال دیگه خیلی بیشتر به این کار بها داده میشه و اون وقت واسه کساییکه جز اولین نفراتی بودن که توی این زمینه رفتن خیلی خوب میشه.

اما متاسفانه این گرونی روز به روز و مشکلای اقتصادی آدمو نگران میکنه ... :n14:

J@viD
05-01-2013, 23:54
دوستان من چنتا نکته به ذهنم میاد که میگم با توجه به اینکه خیلی ساله که بازی میکنم
صنعت گیم از روز تولد تا الان همش در حال پیشرفت بوده و متوقف هم نمیشه تازه یجورایی با سینما داره رقابت میکنه و در بعضی موارد فروش بیشتری داره
به نظر من علاقه مند های بازی سازی داخل کشور یه اشتباه بزرگ میکنن اونم اینه که میان سرمایه و انرژی محدودشون رو داخل پروژه های بزرگ هدر میدن
همونطور که خودتون میدونین خیلی وقتها بازی های ساده با ایده و پرداخت خوب تونستن نتیجه های فوق العاده ای بگیرن
مشکل اینه که میخوایم یکدفعه 100 تا پله رو با هم برین
شما که میخوای بازی بسازی اول باید با بازیهای دو بعدی تو ژانرهای مختلف شروع کنی
یعنی یه ایده خوب پیدا کنی که قبلا انجام نشده باشه بعد کم کم گسترشش بدی نمیشه که یکدفعه یه شوتر بسازی که با کال اف دیوتی برابری کنه
بازار اینجا با همه جای دنیا متفاوته اینجا کپی رایت وجود نداره پس با این قیمت ها اصلا نمیشه پروژه بزرگی انجام داد
بازار اینجا میطلبه بازیهای ساده با ایده و پرداخت خوب ساخته بشه تا بتونه سرمایه رو برگردونه
الان با توجه به وضعیت اینترنت داخل ایران که کاربرا بازیهای انلاین رو به سختی انجام میدن الان جای یه بازی شوتر معمولی که رو سرورهای انلاین ایران پشتیبانی بشه خالیه
بازیهای انلاین خوب جواب میده دوستان تو این زمینه کار کنین

Reza Azimy_RW
06-01-2013, 00:15
من که حسابی خسته شدم جدیدا" تصمیم گرفتم به هر صورتی شده از این بازیسازی روغن بکشم (!)
تصمیم گرفتم هر جایی کار بود برم دنبالش چه تهران چه ....
به هر حال فعلا بهش امیدوارم تا ببینم چی میشه ...

M0hsen3D
06-01-2013, 09:50
انلاین کار کنین کارتون گره بخوره به اینترنت , موفق میشه اینطوری بخوای یه بازی بزنی بعد بری دنبال مجوز که بعد بفروشی کلا بزاری کنار بهتره بازیسازیو. من خودم از بازی سازی تا الان یه ریالم در نیاوردم کلا اصلا شغل و کار و در امد اصلیم اینا نیست. اما علاقست دیگه که هوس میکنی کار بزنی چه میشه کردش؟ :دی

parvizamd
06-01-2013, 10:10
منظورم این بود که بود وقتی سرمایه درست حسابی نباشه بازدهی میاد پایین .

mojixx2000
06-01-2013, 10:29
من توی این کار مبتدی هستم ولی با دیدن این تاپیک یه سوال برام پیش اومد. نمیشه یه بازی بسازی ولی توی ایران منتشرش نکنی؟ یعنی وقتی ساختی ببری با یه شرکت خارجی قرارداد ببندی و توی کشورای خارجی که کپی رایت هم داره بفروشیش. اگر بشه اینجوری میتونی با خیال راحت توی ایران هم به صورت موازی با خارج اقدام به فروشش کنی و نگران کپی رایت هم نباشی چون اصل فروش و سودت خارج از کشوره و تازه یه جور صادرات و ارز آوری هم داره. اگر کسی در این زمینه اطلاعاتی داره ممنون میشم به اشتراک بذاره.

AMIR REZAs
06-01-2013, 10:39
نمیشه گفت درآمد نیست با نظر god of war موافقم هرکی تلاششو بکنه مطمئنا به نتیجه میرسه تو هرکاری حتی اگر شما یه کار جدید که تاحالا هیچ کس انجام نداده هم شروع کنی و تلاش کنی به سوددهیش هم میرسی (مثل مخترعی که یه چیز نو که هیچکس تاحالا باهاش کار نکرده اختراع کنه)

من الان افرادی رو می شناسم که از همین جایی که ما شروع کردیم شروع کردن ولی الان واسه گوشی اپل بازی میسازن و توی مارکتش به فروش میرسونن حتی جدیدا میخوان واسه اندروید هم همین کار رو کنن . حتما نباید که همیشه واسه Pc بازی ساخت صنعت گیم اونقد گستردس شما دستت کاملا بازه.

3Dmajid
06-01-2013, 11:59
دوستان من چنتا نکته به ذهنم میاد که میگم با توجه به اینکه خیلی ساله که بازی میکنم
صنعت گیم از روز تولد تا الان همش در حال پیشرفت بوده و متوقف هم نمیشه تازه یجورایی با سینما داره رقابت میکنه و در بعضی موارد فروش بیشتری داره
به نظر من علاقه مند های بازی سازی داخل کشور یه اشتباه بزرگ میکنن اونم اینه که میان سرمایه و انرژی محدودشون رو داخل پروژه های بزرگ هدر میدن
همونطور که خودتون میدونین خیلی وقتها بازی های ساده با ایده و پرداخت خوب تونستن نتیجه های فوق العاده ای بگیرن
مشکل اینه که میخوایم یکدفعه 100 تا پله رو با هم برین
شما که میخوای بازی بسازی اول باید با بازیهای دو بعدی تو ژانرهای مختلف شروع کنی
یعنی یه ایده خوب پیدا کنی که قبلا انجام نشده باشه بعد کم کم گسترشش بدی نمیشه که یکدفعه یه شوتر بسازی که با کال اف دیوتی برابری کنه
بازار اینجا با همه جای دنیا متفاوته اینجا کپی رایت وجود نداره پس با این قیمت ها اصلا نمیشه پروژه بزرگی انجام داد
بازار اینجا میطلبه بازیهای ساده با ایده و پرداخت خوب ساخته بشه تا بتونه سرمایه رو برگردونه
الان با توجه به وضعیت اینترنت داخل ایران که کاربرا بازیهای انلاین رو به سختی انجام میدن الان جای یه بازی شوتر معمولی که رو سرورهای انلاین ایران پشتیبانی بشه خالیه
بازیهای انلاین خوب جواب میده دوستان تو این زمینه کار کنین

کاملا باهات موافقم ...
البته اینکه صنعت گیم داره با سینما رقابت میکنه بیشتر برای اون ور درسته تا اینور !
برای کشور ما هنوز سینما هم جا نیفتاده ! چه برسه به اینکه حالا صنعت گیمش بخواد با سینماش رقابت کنه :n02:
درسته ساخت پروژه های بزرگ الان برای کشور ما جواب نمیده، شما دو سه سال وقت میزاری و در نهایت با قیمت 4 تومن بازیتو میفروشی ! در صورتیکه میتونی یه پکیج که توش 10 تا بازی کژواله درست کنی (نهایتا توی 2 3 ماه) اگه اعضای گروه کار بلد باشن، بعدش با قیمت 3 تومن بفروشی ... :n01: خب هم فروشش بالاتر میره و هم خیلی بیشتر میصرفه، ملت میخرن چون میگن این توش 10 تا بازی داره 3 تومن، تازه چه بهتر که خروجی های پلتفرم های مختلف مخصوصا آندروید هم توش باشه !
این که یه ایده ی خوب پیدا کنیم که قبلا انجام نشده تقریبا محاله ! و اصلا بایدی نداره. اتفاقا بازی ساز باید استانداردهای اصلی بازی سازی رو بشناسه و طبق اون استاندارد ها بازی بسازه، البته خلاقیت توی ساخت بازی خیلی مهمه ولی به معنی ایده ی جدید یا خلق یه سبک جدید نیس. بنابراین میشه با کمی خلاقیت توی همین سبک ها هم کار کرد. به نظرم الان دیگه تقریبا محاله آدم یه ایده ی جدید از خودش بده که هیچ کی تا حالا بهش فکر نکرده، مطمئنا تو یکی از سبک های حال حاضر جا میگیره !

با بازی آنلاین هم شدیدا موافقم، متاسفانه اگه اینترنت ملی بشه ... خوشبختانه از این نظر برای بازیسازا بهتر میشه چون سرورای ایرانی بیشتر میشن و صد در صد بازی های آنلاین ایرانی و گیمر های آنلاین بیشتر میشن :n17:

من توی این کار مبتدی هستم ولی با دیدن این تاپیک یه سوال برام پیش اومد. نمیشه یه بازی بسازی ولی توی ایران منتشرش نکنی؟ یعنی وقتی ساختی ببری با یه شرکت خارجی قرارداد ببندی و توی کشورای خارجی که کپی رایت هم داره بفروشیش. اگر بشه اینجوری میتونی با خیال راحت توی ایران هم به صورت موازی با خارج اقدام به فروشش کنی و نگران کپی رایت هم نباشی چون اصل فروش و سودت خارج از کشوره و تازه یه جور صادرات و ارز آوری هم داره. اگر کسی در این زمینه اطلاعاتی داره ممنون میشم به اشتراک بذاره.

شدنش که میشه ... ولی باید چند موردو دور بزنی !
همه شم به خاطر تحریم شدن ایرانه ... کشورهای خارجی به هیچ وجه با ایران قرار داد نمیبندن چون جز قانونشونه که اگه این کارو کنن دهنشونو آسفالت میکنن. نه اینکه خودشون نخوان ! دولتشون این قانونو گذاشته و اونو مجبورن رعایت کنن ... البته بازم کسایی هستن که قانوناشونو دور میزنن و کارتو اونجا پخش میکنن، ولی در کل یه جوری پخش میکنن که کسی نفهمه تولید ایرانه وگرنه باهاش برخورد میشه. ایرانی جماعت همیشه برای این کارا چاره داره :n02:
یه بازی این اواخر ساخته شده اسمش الان یادم نمیاد متاسفانه ... یه شرکت خارجی باهاش قرار داد بسته و قراره بازیشون توی خارج پخش بشه و به قیمت یورو که واحد پول اون کشورهبه بازی سازاش پول برسه !

البته بگم تحریم ها اصلا روی پیشرفت ایران اثر نگذاشته (!) :n02:

من الان افرادی رو می شناسم که از همین جایی که ما شروع کردیم شروع کردن ولی الان واسه گوشی اپل بازی میسازن و توی مارکتش به فروش میرسونن حتی جدیدا میخوان واسه اندروید هم همین کار رو کنن . حتما نباید که همیشه واسه Pc بازی ساخت صنعت گیم اونقد گستردس شما دستت کاملا بازه.
صحبت اصلا سر ساخت بازی برای پی سی نیس ... کلا صنعت بازی سازی.
راستش من یکم نا امید شدم و احساس میکنم الان وضعیت جوریه که آدم تلاششم بکنه بازم معلوم نیس به جایی برسه یا نه.
قطعا الان توی ایران ساخت بازی برای سیستم عامل های موبایل یا ساخت بازی های آنلاین خیلی خیلی بیشتر از ساخت بازی هاردکور پی سی جواب میده.:n19:

عادل سلیمی 20
06-01-2013, 15:38
ک
این که یه ایده ی خوب پیدا کنیم که قبلا انجام نشده تقریبا محاله ! و اصلا بایدی نداره. اتفاقا بازی ساز باید استانداردهای اصلی بازی سازی رو بشناسه و طبق اون استاندارد ها بازی بسازه، البته خلاقیت توی ساخت بازی خیلی مهمه ولی به معنی ایده ی جدید یا خلق یه سبک جدید نیس. بنابراین میشه با کمی خلاقیت توی همین سبک ها هم کار کرد. به نظرم الان دیگه تقریبا محاله آدم یه ایده ی جدید از خودش بده که هیچ کی تا حالا بهش فکر نکرده، مطمئنا تو یکی از سبک های حال حاضر جا میگیره !

با این حرفت مخالفم:n02:
ایده یه چیزیه سبک یه چیز دیگه
مثلا در سبک پازل ایده های بسیار زیادی هست
درسته احتمالا نشه که یه سبک جدید ابداع کرد
ولی ایده های بسیار ناب و جدید میشه تو بازی ها دید و باز هم جا برای ایده هست . ایده خودش در تعامل با خلاقیته (و همون طور که خودت گفتی خلاقیت خیلی خیلی مهمه )
-----------------------------
من با فروش خارج از کشور موافقم - یعنی فروش اینترنتی (البته اگه بشه تحریم رو دور زد)
ولی واسه فروش اینترنتی باید بازی یه چیز تازه واسه گفتن داشته باشه (همون ایده و خلاقیت)
(امیدوارم تاپیک مفیدی بشه)

3Dmajid
06-01-2013, 17:09
با این حرفت مخالفم:n02:

ایده یه چیزیه سبک یه چیز دیگه
مثلا در سبک پازل ایده های بسیار زیادی هست
درسته احتمالا نشه که یه سبک جدید ابداع کرد
ولی ایده های بسیار ناب و جدید میشه تو بازی ها دید و باز هم جا برای ایده هست . ایده خودش در تعامل با خلاقیته (و همون طور که خودت گفتی خلاقیت خیلی خیلی مهمه )

خب منظور منم دقیقا این بود که ایده و خلاقیت داشته باشیم روی سبک های الان.
نه اینکه یه سبک جدا خودمون خلق کنیم اینو گفتم تقریبا محاله.
فک کنم دو تاییمون داریم یه حرفی رو میزنیم :n02:

Aref_2008
06-01-2013, 18:19
من تازه می خوام بازی سازی رو شروع کنم.

کلا برای بازار ایران ایده زیاد مهم نیست!!! بیشتر بازیباز های ایرانی اگه ببینید بازی ایرانی گرافیکش رفته بالا جو می گیرتشون بازی رو می خرن:n06:

مثلا همین بازی گرشاسب ایده اش که مال 100 سال پیشه! ولی چون گرافیکش به نسبت بازی های ایرانی دیگه بهتر بود و علاقه مندان زیادی که عاشق این سبک هستند و بازی های مثل god of war رو تجربه کردند میرن می خرند و آمار فروش بالا می ره

×××

بنظرم بچه های که داخل شهر های بزرگی مثل تهران و اصفهان زندگی می کنند خیلی براشون خوبه چون یکی مثل من در بوشهر باید اینقدر بگرده تا 2 تا بازیساز رو پیدا کنه

کلا اگه تو ایران یه گروه 10 نفری با تخصص بالا جمع بشند می تونند یه بازی خوب رو روانه بازار کنند. البته بودجه هم ... :n09::n02:

راستی خیلی کار ها می تونید بکنید تا بازی شما رو کپی نکنند! مثلا با یه شرکت پخش خوب قرارداد ببنید که زود بازی شما رو بصورت اوریجینال به سراسر کشور پخش کنه و قفل های نرم افزاری روی بازی بزارید تا نتونند کپی کنند!

J@viD
06-01-2013, 18:23
عادل درست میگه مجید جان :n02:
منم هیچ جا نگفتم سبک گفتم ایده
شما ایده و گیم پلی خوب داشته باش اصلا گرافیک مهم نیست
شما باید در نظر بگیرین روی پی سی بازیها به شدت دارن انلاین میشن و به نظرم در نهایت بازیها به جایی میرسن که همگی از روی سرور انلاین اجرا میشن
اینجوری مشکل کپی رایت حل میشه و بازی شما به صورت جهانی عرضه میشه
به وضعیت داخل کشور هم نگاه نکنین دیر یا زود درست میشه تا کی میتونیم پهنای باند رو 128 نگه داریم؟
تا یه جایی این اتفاق میفته اینترنت به سرعت داره رشد میکنه و مارو چه بخوایم چه نخوایم با خودش میبره
کپی رایت هم همینه دیر یا زود درست میشه
پیشنهاد میکنم بازیهای با ایده خوب گرافیک ساده و بر بستر وب بسازین حتما موفق میشین
سعی کنین بازیهاتون تو هر سبکی مولتی پلیر باشه

3Dmajid
06-01-2013, 19:14
شما ایده و گیم پلی خوب داشته باش اصلا گرافیک مهم نیست خب این حرفت دقیقا بر عکس حرف عارفه که بالا گفت ! من با عارف بیشتر موافقم. مثلا جنگ در خلیج عدن چه ایده ای داشت ؟ اما چون گرافیک خوبی داشت پر فروش ترین بازی سال شد (تو ایران :n02:) ... آخه همه اینا یه جورایی با هم در ارتباطن ... بهتره یه چی بسازیم که حداقل همه شو تا حد میانگین داشته باشه :n02:

Hotsun
06-01-2013, 21:08
یه چیز عحیب بگم اول:
ببین همین ملت گیمری که ما داریم هر جا میرن جار میزنن برای ما اول گیم پلی و داستان مهمه بعد گرافیک,اونوقت تا یه عکس از بازی ایرانی میذاری جلوشون سریع میگن گرافیکش آشغاله ارزش خریدن نداره,از طرفی تا کسی هم نگه فلان بازی کوچیک معروفه هیچ کس محل بهش نمیذاره,Angry Birds با 2 ماه تاخیر تو ایران شناخته شد به خاطر اینکه کسی بهش محل نمیذاشت اما تا آمار فروشش رو توی خارج اعلام کردن همه عاشقش شدن,پس بازی کوچیک هم فایده نداره,اگه بازی بزرگ ساخته بشه سود داره ولی باید ببینیم سودش چقدره,یکی بازی با 10 ملیون میسازه 12 تومن میفروشه یکی با همون 10 تومن میسازه 20 تومن میفروشه پس هیچ وقت در صورت عرضه ضرر وجود نداره.گفتم در صورت عرضه چون بعضی بازی ها تو ایران اصلاً به مرحله انتشار نرسیدن,هر چند ساختشون تموم شده.
نکته اینجاست که بازی ساز های ایرانی معمولاً یه اشتباه بزرگ میکنن اونم اینه که میان میگن ما چکار بلدیم؟؟؟آهان فلان کار رو بلدیم,پس میان برای کارشون بازی میسازن,در صورتی که باید بگن ما چی میخوایم بسازیم؟؟؟بعد برن دنبالش ببینن چطوری میتونن بسازن.

میخوام بگم دیدتون رو عوض کنید.شما هم غرق در ابزار نشین,نگین انجین این قابلیت ها رو داره یا من فلان کارها رو بلدم,بگین ما چه قابلیت هایی میخوایم و من چه کارهایی باید یاد بگیرم. :n25:

ببینید این خیلی فاجعه هست که تو نقد یکی از بهترین بازی های ایرانی با نام "نبرد در خلیج عدن"میاد طرف میگه : "به نظرم سعی شده از تمام امکانات یونیتی استفاده بشه",این یعنی بهترین بازی هامون هم هیچی از خودشون ندارن,حساب کنید بقیه بازی ها چی هستن.
مطمئنم خیلی از شماها اونقدر استعداد دارین که اگر یه پروژه درست حسابی باشه خیلی عملکرد عالی خواهین داشت.
بعضی هاتون 100 تا کار بلدین,مدیر خوبی ازتون میتونه در بیاد,مدیر نباید تو همه چیز بهترین باشه که,همین که یکی مثل پرویز میدونه مدل سازی چیه,میدونه انجین چیه,میدونه کد چیه,کافیه که مدیریت یه گروه کوچیک بازی سازی رو به عهده بگیره(حالا جو نگیرت بری شرکت بزنی اول باید پروژه خوب پیدا بشه)

به حرف کسی که میاد میگه بازی گوشی یا بازی وب یا غیره بسازین گوش ندین,اول هدفتون رو مشخص کنید,بعد ببینید برای رسیدن به هدفتون باید چه بازی بسازین.
همینجوری بدون برنامه و هدف بازی میسازین بعد از 1 سال برگشتم به انجمن میبینم هیچ کسی کار خاصی نکرده دیگه. :n24:

ویرایش:
تعاریف رو 3-4 نفری که میخواستم دیدن برای همین برشون داشتم.

3Dmajid
06-01-2013, 21:40
پیام جان ممنون بابت تعریف هایی که از خودت کردی :n02: واقعا لذت بردم.

با این قسمت از حرفت موافقم :

ببینید این خیلی فاجعه هست که تو نقد یکی از بهترین بازی های ایرانی با نام "نبرد در خلیج عدن"میاد طرف میگه : "به نظرم سعی شده از تمام امکانات یونیتی استفاده بشه",این یعنی بهترین بازی هامون هم هیچی از خودشون ندارن,حساب کنید بقیه بازی ها چی هستن.
:n02::n16:

3Dmajid
06-01-2013, 22:10
دوستان من احساس میکنم که داریم از بحث تاپیک دور میشیم ...

کل بحث سر این بود که آیا تو این اوضاع اقتصادی خراب جهان و مخصوصا ایران میشه رو این صنعت حساب باز کرد ؟

چون باید همه ی وقت و زندگیمونو بزاریم روش ...

بحثمون اصلا سر کیفیت و اولویت بندی گرافیک و گیم پلی و این چیزا نبود.

بحث اقتصادی و حقوق و خرج زن و بچه ش :n02::n02:

parvizamd
06-01-2013, 22:20
ممنون پیام جان به خوبی که گفتی نیستم.

بازی سازی خوبه خیلی حالش بیشتر از برنامه نویسی خشک و پر استرسه (مخصوصا تو نرم افزار های حسابداری ).واقعا تجربه شو داشتم تو خواب هم لامسب ولت نمی کنه ...نمی گم بازی سازی اعصاب خوردی یا پراسترس نیست. ولی حداقلش موقعی که داری بازیتو تست می کنی خیلی خیلی بیشتر لذت می ببری تا برنامه که با اعداد مسخره سرکله بزننی

بازی سازی متاسفانه حقوق درجا نداره یا حداقلش برای من نداشت .شکر خدا الان یک پروژه با اورکل گیر اومد درآمد بد نیست شکر خدا .اما احتمالا برای پروژه پایانی ام می خوام یک بازی دو نیم بعدی بدم بیرون ...

M0hsen3D
06-01-2013, 22:22
سلام ,
علت داره که کسی کار خاصی انجام نداده! چون هیچ کس دیگه دنبالش نیست که کاره خاصی انجام بده دوستانمون که قبلا اینجا پرشور کار میزدند الان نیستن تو این کار! چون با این اوضاع اقتصادی مزخرف جامعه کاره بهتری از بازیسازی پیدا کنی که بتونی درامد خوبی داشته باشی بهتر از اینه که پایه این علاقه , کار , دلبستگی هر چی دلت خواست اسمشو بزار وایسی و گشنگی بکشی! بد میگم؟ نمیخوام بگم حالا کسی کلا ول کرده این کارو خودمم هنوز بازی میسازم علاقه هم دارم اما ادم یه مدت بیخیالش میشه کلا به زندگیش برسه .بازیسازی فعلا تو ایران وقت تلف کردنه اگه واسه کار بخوای بهش نگاه کنی. ولی اگه مثل داش پیاممون پشتت گرمه برو بشین با خیال راحت ابداع و اختراع کن دو مین هم تول میکشه به ثبت برسونی اووففف اینجوری که اصن (:دی) جهانی میشی :n09:
راستش من خودم از اینکه یه مدت کلا بوسیدم گذاشتم کنار بازیسازیو رفتم دنبال کار موفق شدم احساس میکنم خیلی کار درستی کردم چون همه وقت میشه هم بازی کرد هم بازیسازی یه مدت میشه با یه سیستم کمتر از حداقل نیازمندی های بازی ها بازی کنی یه مدتم میشه کلا بازی نکنی بعدا با یه سیستم با رم 16 گیگی و بقیه قطعات که نگم بهتره بازی کنی! :دی

حالا از این جنبه که بخوای واسه دل خودت کار بزنی :دی بهترین کار دنیاست البته بعد از اینکه MW3 انلاین زدی اگه حال نکردی BF3 , BF2, APB هم انلاین بزنی دو مین یونیتی وا کن دوباره ببند برو یه دست Hitman Absolution بزن البته اگه تا الان تمومش نکردی!!

خیلی دوست دارم هممون موفق شیم به شرط اینکه یکم واقع بین تر باشیم همین! :n06:

Aref_2008
06-01-2013, 22:35
سلام ,
علت داره که کسی کار خاصی انجام نداده! چون هیچ کس دیگه دنبالش نیست که کاره خاصی انجام بده دوستانمون که قبلا اینجا پرشور کار میزدند الان نیستن تو این کار! چون با این اوضاع اقتصادی مزخرف جامعه کاره بهتری از بازیسازی پیدا کنی که بتونی درامد خوبی داشته باشی بهتر از اینه که پایه این علاقه , کار , دلبستگی هر چی دلت خواست اسمشو بزار وایسی و گشنگی بکشی! بد میگم؟ نمیخوام بگم حالا کسی کلا ول کرده این کارو خودمم هنوز بازی میسازم علاقه هم دارم اما ادم یه مدت بیخیالش میشه کلا به زندگیش برسه .بازیسازی فعلا تو ایران وقت تلف کردنه اگه واسه کار بخوای بهش نگاه کنی. ولی اگه مثل داش پیاممون پشتت گرمه برو بشین با خیال راحت ابداع و اختراع کن دو مین هم تول میکشه به ثبت برسونی اووففف اینجوری که اصن (:دی) جهانی میشی :n09:
راستش من خودم از اینکه یه مدت کلا بوسیدم گذاشتم کنار بازیسازیو رفتم دنبال کار موفق شدم احساس میکنم خیلی کار درستی کردم چون همه وقت میشه هم بازی کرد هم بازیسازی یه مدت میشه با یه سیستم کمتر از حداقل نیازمندی های بازی ها بازی کنی یه مدتم میشه کلا بازی نکنی بعدا با یه سیستم با رم 16 گیگی و بقیه قطعات که نگم بهتره بازی کنی! :دی

حالا از این جنبه که بخوای واسه دل خودت کار بزنی :دی بهترین کار دنیاست البته بعد از اینکه MW3 انلاین زدی اگه حال نکردی BF3 , BF2, APB هم انلاین بزنی دو مین یونیتی وا کن دوباره ببند برو یه دست Hitman Absolution بزن البته اگه تا الان تمومش نکردی!!

زیاد به حرف شما اعتقادی ندارم!:n01:

شرایط اقتصادی بیشتر بازیساز ها مثل همه!

بنظرت کسی که ماشین 100 میلیونی زیر پاشه میاد وقتشو بزاره واسه بازیسازی؟؟؟ نه !

ما همه اومدیم که پولدار بشیم! نه پولدار باشیم و بازی بسازیم!!!

البته نمی خوام بگم علاقه به بازی سازی رو از روح خودمون حذف کنیم و بگم همش بخاطر پوله که بازی می سازیم!

M0hsen3D
06-01-2013, 22:40
اشتباه میکنی عزیز!
پولدار شو بازی بساز کسی نمیتونه بدون پول بازی بسازه چون بدون پول نمیشه تیم جم کرد بدون پول نمیشه منابع رو واسه کار جور کرد و ...
همین رفیقمون مصطفی جان رو ببینین بنده خدا میره شهرستان ساختمون سازی که پول جمع کنه اینده بتونه شرکت بزنه , تیم بزنه.
موفق باشید

Aref_2008
06-01-2013, 22:52
اشتباه میکنی عزیز!
پولدار شو بازی بساز کسی نمیتونه بدون پول بازی بسازه چون بدون پول نمیشه تیم جم کرد بدون پول نمیشه منابع رو واسه کار جور کرد و ...
همین رفیقمون مصطفی جان رو ببینین بنده خدا میره شهرستان ساختمون سازی که پول جمع کنه اینده بتونه شرکت بزنه , تیم بزنه.
موفق باشید

همین مصطفی جان که شما می گید اگه یه ایده و هدف درستی برای ساختن یه بازی داشت
یه تیم 10 نفره رو اول جمع می کرد بعدش یه وامی می گرفت یا وضع مالی اعضای تیمش رو می سنجید از هر کدومشون مثلا 1 میلیون می گرفت و بازی می ساخت

تو ایران هم برای یه بازی 10 میلیون خرج کنی حداقل 20 میلیونی می تونی سود کنی :n11:

3Dmajid
06-01-2013, 23:00
همین مصطفی جان که شما می گید اگه یه ایده و هدف درستی برای ساختن یه بازی داشت
یه تیم 10 نفره رو اول جمع می کرد بعدش یه وامی می گرفت یا وضع مالی اعضای تیمش رو می سنجید از هر کدومشون مثلا 1 میلیون می گرفت و بازی می ساخت

تو ایران هم برای یه بازی 10 میلیون خرج کنی حداقل 20 میلیونی می تونی سود کنی :n11:

عارف جون به نظرم شما خیلی سطحی داری به قضیه نگاه میکنی.
یعنی بهتره بگم خیلی مثبت اندیشی ... و این مثبت اندیشی ها داره از حقیقت دورت میکنه.
اصلا چه مدرکی هست که برای یه بازی که 10 میلیون خرج میشه 20 میلیون بشه روش سود کرد ؟ :n04:
اصلا از کجا معلوم بازی شکست نخوره ؟
من با حرفای محسن بیشتر موافقم.

Aref_2008
06-01-2013, 23:12
یعنی بهتره بگم خیلی مثبت اندیشی ... و این مثبت اندیشی ها داره از حقیقت دورت میکنه.
اصلا چه مدرکی هست که برای یه بازی که 10 میلیون خرج میشه 20 میلیون بشه روش سود کرد ؟ :n04:

اگه پست منو دوباره بخونید نوشتم اگه ایده و هدف درستی داشته باشید :n01:
بازی شکست بخوره هم مربوط میشه به همون هدف!!!

من نرمال ترین راه حل رو گفتم. خوب شما اگه اینکارو شروع کنید کمک های بنیاد هم خواهد بود و...
می تونید با سازمان ها قرار داد ببندید و سفارش بگیرید و...

من حاضرم شرط ببندم اگه اینکاری که می گم انجام بشه! پول ساخت بازی شما در نمایشگاه های بازی استانی و تهران بدست میاد!!!

~~~
باشد که همه مان رستگار شویم :n02:

parvizamd
06-01-2013, 23:23
سلام ,

محسن جان اشتباه می کنی چندشون آمارشو دارم تو شرکت بازی سازی داران کار می کنن اسم نمی یارم چون شاید دوست ندارند.

parvizamd
06-01-2013, 23:24
زیاد به حرف شما اعتقادی ندارم!:n01:

شرایط اقتصادی بیشتر بازیساز ها مثل همه!

بنظرت کسی که ماشین 100 میلیونی زیر پاشه میاد وقتشو بزاره واسه بازیسازی؟؟؟ نه !

ما همه اومدیم که پولدار بشیم! نه پولدار باشیم و بازی بسازیم!!!

البته نمی خوام بگم علاقه به بازی سازی رو از روح خودمون حذف کنیم و بگم همش بخاطر پوله که بازی می سازیم!
عارف جان همه بچه های این انجمن بابت پول بازی نسازدن .کیه از پول بدش بیاد .اکثر بچه های این انجمن کلی بازی رایگان دارند...

parvizamd
06-01-2013, 23:26
کارتون cars والت دیسزنی که برای هر فریم 11 ساعت با ابر کامپیوتر طول کشید رندر بشه شکست خورد بازی ایرانی انتظار دارید شکست نخوره؟!!!

M0hsen3D
06-01-2013, 23:27
میدونم پرویز جان کلی گفتم , حالا با اینکه کار هم میکنند بعید میدونم باز از درامدشون راضی باشند.

parvizamd
06-01-2013, 23:28
اگه پست منو دوباره بخونید نوشتم اگه ایده و هدف درستی داشته باشید :n01:
بازی شکست بخوره هم مربوط میشه به همون هدف!!!

من نرمال ترین راه حل رو گفتم. خوب شما اگه اینکارو شروع کنید کمک های بنیاد هم خواهد بود و...
می تونید با سازمان ها قرار داد ببندید و سفارش بگیرید و...

من حاضرم شرط ببندم اگه اینکاری که می گم انجام بشه! پول ساخت بازی شما در نمایشگاه های بازی استانی و تهران بدست میاد!!!

~~~
باشد که همه مان رستگار شویم :n02:
باور کن به شیرینی های که میگی هم نیست .

باشد بدانی (بهتره از این جمله بندی استفاده نکنی.).

Aref_2008
06-01-2013, 23:37
باور کن به شیرینی های که میگی هم نیست .

باشد بدانی (بهتره از این جمله بندی استفاده نکنی.).

اگه بازیساز ها حرفه ای باشند واقعا شیرینه و نتیجه خوبی می گیره.

راستی من نگفتم {باشد بدانی!} :n02:

حالا عنوان تایپیک زیاد به من مربوط نمیشه چون من تازه وارد شدم و حالا حالا ها هم هستم :n02:

راستی پرویز بازی بی باک شما خیلی جالبه بنظر خودت به چند نفر احتیاج داری تا بازی ات مثل مکس پین 1 بشه؟؟؟

iload
07-01-2013, 00:46
سلام

من باز هم میگم برنامه ریزی و تخصص مشکا کار ماست .
یه مثال میزنم : من جدیدا یه پروژه کار میکنم ( یه بازی اول شخص ) اینجا کارم گیم دیزاین و لول دیزاین هست . الان که دقت میکنم میبینم چون هر کس که تو کارش خوبه و تخصص داره در بخش خودش هست و یه برنامه ریزی پشت کار هست . پیشرفت کار رو احساس میکنم . مشکل اصلی ما به نظرم برنامه ریزی هست . تا حالا شده یه بازی کا میخوایید بسازید رو کامل بنویسیدش ؟ این مراحل رو باید رفت وگرنه همین میشه که الان شده . باید اول ببینیم چی می خواییم بسازیم بعدش ببینیم این چیری که میخواهیم بسازیم رو میتونیم و آیا خوب هست و چقدر زمان میبره و و .... بعد بشینیم کل ایده رو بنویسیم ( همون استری بورد ) حالا نمیخواد خیلی طرخ های عالی بزنید فقط کافیه بنویسید . بعد بخش های کار باید لیست بشه مثلا اگه سه بعدی هست از اول شرع تا آخر بازی چنتا مدل و چه مدل های نیازه . همینجوری کار رو چارت بندی کنیم و بسازیم نه مثل الان که نشستیم فقط میکیم ما میخواییم بازی بسازیم . نه یه روز بگیم انلاین یه روز بگیم بازی موبایل یه روز دیگه ...

به نظرم تنهایی هم میشه کار ساخت و درامد داشت فقط باید تلاش کنید و تخصص رو بدست بیارید و کار با برنامه داشته باشید . درامدم تو این کار خیلی خوبه ( حتی بهتر از خیلی کارهای دیگه )

احمد دات
07-01-2013, 03:08
البته من خودم آخر نا امیدها هستم :n30:

ولی به نظر من این شرایط لازمه

سرمایه

آشنایی با بازار

گیم دیزاین (موضوع برنامه نویسی موتور بازی...)

تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ تبلیغ اونهم با متد جدید روانشناسی نه با یک عکس و تکست

طریقه پخش کردن و دریافت پول

...:n16:

mojixx2000
07-01-2013, 09:31
دوستان من احساس میکنم که داریم از بحث تاپیک دور میشیم ...

کل بحث سر این بود که آیا تو این اوضاع اقتصادی خراب جهان و مخصوصا ایران میشه رو این صنعت حساب باز کرد ؟

چون باید همه ی وقت و زندگیمونو بزاریم روش ...

بحثمون اصلا سر کیفیت و اولویت بندی گرافیک و گیم پلی و این چیزا نبود.

بحث اقتصادی و حقوق و خرج زن و بچه ش :n02::n02:
از نظر اقتصادی که میصرفه. اگر شرکت پخش کننده خوب عمل کنه و یه تبلیغات وسیع و خوب هم صورت بگیره حتماً پول خوبی داره. من آماری از گیمر های ایرانی ندارم ولی فکر نکنم زیر صد هزار نفر باشن و خیلی باید بیشتر باشن. اگر صد هزار نفر بخرن و از هر نفر هزارتومان به بازی ساز سود برسه میشه صد میلیون . البته باید دید این مقدار سود خالص دستتون رو میگیره یا نه اینا به خیلی چیزا بستگی داره مثلاً اگر تیمتون حرفه ای باشه و نفرات زیاد باشن باید فروش بیشتر باشه تا هزینه ها جبران بشه.

3Dmajid
07-01-2013, 10:05
من به یه نتیجه ای رسیدم :n02:

همینجوری که داریم درسمونو میخونیم حالا یا تا لیسانس یا فوق لیسانس یعنی 4 5 سال دیگه کنارش به این علاقه مون میپردازیم و کار میکنیم و تخصص پیدا میکنیم ... بلاخره علاقه س دیگه کاریش نمیشه کرد ... خب تو این چند سال حتما اگه خوب باشیم یه سری شرایط کاری هم برامون جور میشه میتونیم کار کنیم و تجربه کسب کنیم ... بعد درسم که 2 سال سربازی داریم :n28: ... بعد اون دوسال آخرش این میشه یا میریم تو کار بازی سازی با توجه به تخصصی که داریم یا یه کار کارمندی گیرمون میاد و زندگیمونو میکنیم دیگه :n08:

Hotsun
07-01-2013, 14:40
این حرفا باد هوا هستن,بودجه 4 میلیاردی امسال بنیاد 3 ماهه تموم شده محسوب میشه(یعنی برای همش برنامه ریزی شده بهترین بازی دنیا رو ببرین بگین هزار ریال بدین نمیتونن...)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
منم پشتم گرم نیست,فکر نکن پول دارم نشستم بازی میسازم,از بازی سازی پول در میارم براش هم خرج میکنم,2 ماه دیگه هم میخوام یه Monitor Touch Full HD بگیرم حداقل قیمتش با این شرایط 12 ملیون میشه,این رو گفتم فقط بدونید راحت از بازی سازی میشه از این پولا در آورد,من 2 سال پیش موقعی که "دزدان دریایی"رو ساختم با یه لپ تاپ داغون مانیتور شکسته(نصف صفحه رو نمیدیدم باور نمیکنید ازش عکس میگیرم میذارم) و 1گیگ رم و VGA داغون 128 مگابایتی Intel و CPU یک هسته 1.8 گیگاهرتز کار میکردم,الان ببین چی شده,هر کی میاد خونمون میگه خیلی شرکت های بازی سازی هم اندازه اتاق تو تجهیزات ندارن :n13:
اون موقع رو یادتونه من میگفتم فلان کارها رو بلدم همه باهام بد شدین,حالا ببینید من کجا هستم خیلی از شما که بهتر از من بودین کجایین:n27:

پرویز بیا تایید کن:
میخواستیم با ما همکاری کنه 3 هفته از قولی که دادیم قرار داد رو دیرتر آماده کردیم,روزی که میخواستیم قرار داد رو بفرستیم گفت من دیگه کار نمیکنم,حالا تو کار پیدا کردی با یه حقوق تقریباً مشابه اما بعد از یک سال.بعد از این مدت حقوق من 3 برابر شده,حساب کن ببین برای تو هم 3 برابر میشد چه اتفاقی میوفتاد.

کسی که داره بازی میسازه یا همون اول بیخیال بشه یا اگر ادامه میده باید ادامه بده و کم نیاره,روزهای خوب هم هست.
در ضمن شما هم به جای اینکه 3 روزه Hitman و COD و Farcry و غیره رو بشینی تموم کنی و بعد بیای از این تاپیکای چرت و پرت بزنی برو بچسب به کار,یه چیز ابداعی از خودت نشون بده,سرعت کارت رو ببر بالا,1 ساعته کد فرار از آتش رو بزن اونوقت بیا با هم صحبت میکنیم(چیزی که زیاده میز خالی تو شرکت:n18: )

halflife g
07-01-2013, 15:21
دوست عزيز صاحب تاپيك.......
آدم قبل انجام يه كاري بايد امكان سنجي كنه و ببينه مي صرفه و فيدبك داره يا نه......چون اگه وسطاي كار دو دل بشي سرد ميشي و پروژه و هدفت شكست ميخوره
من خودم اواخر سال قبل خواستم وارد بازيسازي بشم ولي به خاطر سن و شغل و البته مشاوره با چند نفر از دوستان(كه يكيشون همين قسمت بودن)ديدم براي من مقدور نيست
شما هم الان به نظرم چون وارد گود شدي بهتر با جديت وارد بازيسازي بشي و بيشتر وقتتو رو بازيسازي و مطالعه در مورد اصول بازيسازي بذاري تا انجام بازيها(البته انجام بازيها هم لازمه براي يادگيري ولي واسه يه بازبساز در اولويت دومه)
اون بازي فرار از آتش هم كه كار كردين خوبه ولي يه كم رو بازيهاي معروف و تاثيرگذار اون سبك مطالعه كنيد چون كمبود طراحي و گيم پليش زياده

ممنون

.

parvizamd
07-01-2013, 17:15
:n27:

پرویز بیا تایید کن:
میخواستیم با ما همکاری کنه 3 هفته از قولی که دادیم قرار داد رو دیرتر آماده کردیم,روزی که میخواستیم قرار داد رو بفرستیم گفت من دیگه کار نمیکنم,حالا تو کار پیدا کردی با یه حقوق تقریباً مشابه اما بعد از یک سال.بعد از این مدت حقوق من 3 برابر شده,حساب کن ببین برای تو هم 3 برابر میشد چه اتفاقی میوفتاد.

کسی که داره بازی میسازه یا همون اول بیخیال بشه یا اگر ادامه میده باید ادامه بده و کم نیاره,روزهای خوب هم هست.
در ضمن شما هم به جای اینکه 3 روزه Hitman و COD و Farcry و غیره رو بشینی تموم کنی و بعد بیای از این تاپیکای چرت و پرت بزنی برو بچسب به کار,یه چیز ابداعی از خودت نشون بده,سرعت کارت رو ببر بالا,1 ساعته کد فرار از آتش رو بزن اونوقت بیا با هم صحبت میکنیم(چیزی که زیاده میز خالی تو شرکت:n18: )[/QUOTE]
عزیز دل چهار ماه طول کشید کجاش سه هفته بود...:n02: من هم از کارم راضیه ام بد نیست.البته من یک ماه خورده ای کار درست حسابی گیر اومده ...
تو تابستون مثل خر کار کردم پولم نداد ...مال اینکه قرار نداشتم چهار ماه مثل خر کار کردم فقط 150 تومن داد بعدش با پرویی میگه :اگه ریزش حساب کنیم یه چیزی هم بدهکار می شی....

پیام دست و دلم خونه از اون طرف کیستم ام دارم ...ولی نامید نیستم چون خدا رو دارم...

3Dmajid
07-01-2013, 17:38
در ضمن شما هم به جای اینکه 3 روزه Hitman و COD و Farcry و غیره رو بشینی تموم کنی و بعد بیای از این تاپیکای چرت و پرت بزنی برو بچسب به کار,یه چیز ابداعی از خودت نشون بده,سرعت کارت رو ببر بالا,1 ساعته کد فرار از آتش رو بزن اونوقت بیا با هم صحبت میکنیم(چیزی که زیاده میز خالی تو شرکت:n18:
)

پیام جان این بازی هایی که جز ماموریتم نوشتم حاصل تلاش 2 3ماهه ی منه :n08:2 3 روز چیه بابا ...
تقریبا سه روز از هفته سر یه پروژه کد میزنم الان که میبینی بیکار شدیم چون موقع امتحاناس تند تند بازیارو تموم میکنیم :n08: تازه کی گفته این تاپیک چرت و پرته به این مفیدی ... کم استفاده کردیم تا الان ؟ :n24:

شما هم الان به نظرم چون وارد گود شدي بهتر با جديت وارد بازيسازي بشي و بيشتر وقتتو رو بازيسازي و مطالعه در مورد اصول بازيسازي بذاري تا انجام بازيها(البته انجام بازيها هم لازمه براي يادگيري ولي واسه يه بازبساز در اولويت دومه)

بابا چیکار به بازی کردن من دارید نامردا :n08:...
شما از هر کسی که وارد راه بازی سازی شده برو بپرس اولین چیزی که بهت میگه اینه که حتما باید زیاد بازی کنی. اصا آدم تا بازی نکنه به بازی سازی علاقه مند نمیشه :n02: حرف شما هم درسته، منم بیکار نمیشینم فقط بازی کنم. :n07:

mohammd1
07-01-2013, 17:39
برای من و شما عملا نه!

بهترین کار تو ایران اینه که بری یه جا استخدام شی مستقل نون نداره، انتشار آنلاین هم یه فرهنگ میخواد و یه اینترنت پرسرعت واقعی

M0hsen3D
07-01-2013, 20:02
پیام کارت دسته به جون خودت ثابت کردی تا الان دو هزار بار!:n02:

در کل دوستان اگه میبینید مثل من تو شهرستانید و شرکت های بازیسازی کمه یا همچنین حقوقاشون کم , که اگه بخوای هفته ای یه بارم بری پایتختو برگردی 2000 کیلومتر تو راهی بیخیال بازی سازی شین یه مدت دنبال یه کار پرسود باشین مثل من.
من قبلا با یه سیستم 500 تومنی کار میکردم پیام یادشه گرافیکش 9400 بود یه شبیه سازی در که احسان ساخته بود 16 فریم میداد به زور! الان رم سیستمم اندازه اون سیستم هست قیمتش :دی

پیام راستی وام گرفتی واسه این مانیتور؟ چند درصده؟ :n01:

Hotsun
07-01-2013, 22:10
پیام راستی وام گرفتی واسه این مانیتور؟ چند درصده؟ :n01:
وام کدومه دادا :n02:
پولیه که از بازی سازی در آوردم,مگه وام هم میدن :n04:ایول از فردا دم بانک وایسادم میتونید من رو پیدا کنید :n08:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همون که گفتم,یه برنامه ریزی درست انجام بدین و با هدف بازی بسازین,مجموعه مستقل اومد یکم هدف دارتون کرد ولی بعدش .....

3Dmajid
07-01-2013, 22:33
اومدن اینجا هی میگن قبلا چی داشتیم الان چی داریم :n08:

بابا دمتون گرم یه بار نشد یه تاپیک بزنیمو به حاشیه نکشونیدش :n08:

منم قبلا یه پیکان داشتم فروختم پراید خریدم :n08:

moz
07-01-2013, 23:55
شما از هر کسی که وارد راه بازی سازی شده برو بپرس اولین چیزی که بهت میگه اینه که حتما باید زیاد بازی کنی. اصا آدم تا بازی نکنه به بازی سازی علاقه مند نمیشه

درسته
اما حس میکنم کسی که زیاد بازی می کنه نمی تونه ایده جدید بده و ایده هاش بیشتر تقلیدی هست از بازی های دیگه :n05:

3Dmajid
08-01-2013, 00:26
درسته
اما حس میکنم کسی که زیاد بازی می کنه نمی تونه ایده جدید بده و ایده هاش بیشتر تقلیدی هست از بازی های دیگه :n05:

وقتی شما دوس داری وارد این صنعت بشی و بازی میکنی اون موقع دیدت نسبت به بازیا خیلی فرق داره و یه گیمر ساده نیستی !
به خاطر همین با دقت تر بازی میکنی، سعی میکنی از یه سری نکاتش الگو بگیری و خیلی راحت میتونی خلاقیت به خرج بدیو ایده ی جدید بدی.

Hotsun
08-01-2013, 18:45
من که گفتم اونا رو داشتم الان اینا رو دارم برای بدونی چقدر بازی ساز درآمد داره...
در ضمن الان اغلبتون چنان به درهای بسته چشم میدوزین و منتظرین تا یکی باز کنه که اصلاً درهای باز رو نمی بینین.
یه نگاه دور و برت بندازی راحت میتونی یه درآمد خوب پیدا کنی(به شرطی که کار بلد باشی واقعاً) :n26:

M0hsen3D
08-01-2013, 19:15
اگه منظورت منم پیام که منم گفتم با کارهایی غیر از بازیسازی (نه غیر کامپیوتری) به درامدی رسیدم که فکر نمیکنم کسی تو شرکت رسانا شکوه اینقدر درامد داشته باشه (البته سه چهار ماه بیشتر نیست که کار میکنم) چون خودتم میدونی تو شهرستان خبری از درامد های انچنانی واسه بازیسازای پراکنده نیست! منم اگه میخواستم به این فکر کنم که ادامه بدیم باشد که روزی به قول تو دری باز شود به سوی ما که ما هم به نون و نوایی برسیم (:دی) احتمالا الان بازم با نا امیدی به زندگی بازی سازی ادامه میدادم بدون هدف (یا شایدم ادامه نمیدادم) :n27:.
الان من تا یه مدت دیگه میتونم یه تیم بزنم و ایده هایی که واسه بازی تو سرم هستو پیاده کنم به نظرت اگه تو یه شرکت مسخره کار میکردم با یه چندرغاز پول همچین اینده ای واسم میسر بود؟

در کل حرفم اینه که بازیسازی شاید تو تهران تو بعضی شرکتا درامد نسبتا خوبی داشته باشه با توجه به کاری که ازت انتظار دارن اما به نظرت تو شهرستان هم همینطوره؟ مسلما نه پس باید کسایی که تو شهرستان هستند خودشون به فکر تشکیل یه تیم قوی واسه ساخت بازی باشن اگه واقعا علاقه دارن. شرط این کار داشتن سرمایه هست و تمام. :n01:

Variable
08-01-2013, 20:26
من فکر میکنم اگه هدف در امد باشه . با دلالی تو میدون ترو بار هم میشه .
ولی هنرمند کسیه که از علاقش پول بسازه .
یه کم شبیه شعار شد . ولی خب اینم یه جورشه

3Dmajid
08-01-2013, 20:37
من فکر میکنم اگه هدف در امد باشه . با دلالی تو میدون ترو بار هم میشه .
ولی هنرمند کسیه که از علاقش پول بسازه .
یه کم شبیه شعار شد . ولی خب اینم یه جورشه

خب صحبت ما هم سر همینه که الان شرایط جوری هست که از علاقه مون پول بسازیم یا نه.
البته اینجور که بحث کردیم به این نتیجه رسیدیم که در نا امیدی بسی امید است. :n07:

Variable
08-01-2013, 21:46
خب صحبت ما هم سر همینه که الان شرایط جوری هست که از علاقه مون پول بسازیم یا نه.
البته اینجور که بحث کردیم به این نتیجه رسیدیم که در نا امیدی بسی امید است. :n07:
خب حالا که به این نتیجه رسیدید . یه تاپیک بزنید که چی جوری از علاقمون پول در بیاریم . فکر میکنم این مفیدتر باشه .

3Dmajid
08-01-2013, 22:30
خب حالا که به این نتیجه رسیدید . یه تاپیک بزنید که چی جوری از علاقمون پول در بیاریم . فکر میکنم این مفیدتر باشه .
خب دقیقا به همین تاپیک مربوطه ...
نیازی به تاپیک جدید نیس.

aliscan
08-01-2013, 22:53
سلام

[من پستهای قبلی رو نخوندم]:sq_18:

خوب واسه تبدیل علاقه به پول،باید کمر همت رو ببندی یه نمونه کار توپ بزنی
بعد راه بیفتی بری تو یکی از این شرکتا یا همون استدیوهای بازیسازی که تو
تهران کم نیست.

نمونه کار رو نشون بدی و اگه کارت درست باشه مطمئن باش که همونجا دستت بند میشه.

[من خودم دقیقا همین کار رو انجام دادم و در حال حاضر شکر خدا مشغول بکار هستم]

یه راه دیگه هم اینه که بازی یا هر چیز دیگه بسازی اون رو آنلاین به فروش بزاری،که بازیهای
پلتفرم موبایل اونم از نوع Android و IOS استقبال بیشتری میشه.:sq_25:

3Dmajid
08-01-2013, 23:13
سلام

[من پستهای قبلی رو نخوندم]:sq_18:

خوب واسه تبدیل علاقه به پول،باید کمر همت رو ببندی یه نمونه کار توپ بزنی
بعد راه بیفتی بری تو یکی از این شرکتا یا همون استدیوهای بازیسازی که تو
تهران کم نیست.

نمونه کار رو نشون بدی و اگه کارت درست باشه مطمئن باش که همونجا دستت بند میشه.

[من خودم دقیقا همین کار رو انجام دادم و در حال حاضر شکر خدا مشغول بکار هستم]

یه راه دیگه هم اینه که بازی یا هر چیز دیگه بسازی اون رو آنلاین به فروش بزاری،که بازیهای
پلتفرم موبایل اونم از نوع Android و IOS استقبال بیشتری میشه.:sq_25:

پولش خوبه ؟ در حدی هست که بشه زندگی رو چرخوند باهاش ؟ :n01:

aliscan
08-01-2013, 23:35
پولش خوبه ؟ در حدی هست که بشه زندگی رو چرخوند باهاش ؟ :n01:

آره من که راضی هستم،البته به خود آدم هم بستگی داره هر چه بیشتر زحمت بکشه پول بیشتری دستش میاد

این سایت هم دوستان یه سر بزنن بد نیست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

anti-military
09-01-2013, 13:19
Hotsun همچین میگی شرکت رسانا شکوه کویر که انگار ما نمیدونیم مدیرش عماد رحمانی هست. این بنده خدا تا جایی من میدونم آه در بساط نداره که بخواد به شما حقوق بالا بده. اولین بازیش رو هم که سالها پیش ساخت نفری 60 هزار تومن از من و محمد بدبخت گرفت ( حتی منو تهدید کرد اگه 30 هزارتومن دوم رو بهش ندم از گروه اخراجم میکنه ) و آخرهم حتی بازیو واسه ما نفرستاد و اصلا نفهمیدیم چی ساخت حتی یه عکس هم به ما نشون نداد از بازیش

حالا من دلخوریم اون 60 تومن نبود اما حتی بازیو هم نفرستاد که حداقل بدونیم 60 تومن واسه چی هزینه کردیم
(اون زمان اینترنت پر سرعت مد نشده بود که بشه بازیو آپلود و دانلود کرد)

حالا شما اینجا همچین از پیشرفت هات میگی یکو ندونه فکر میکنه وارد یوبی سافت شدی
حداقل تو یه شرکتی میرفتی که بلد باشه بازی بسازه

Hotsun
14-01-2013, 11:46
Hotsun همچین میگی شرکت رسانا شکوه کویر که انگار ما نمیدونیم مدیرش عماد رحمانی هست. این بنده خدا تا جایی من میدونم آه در بساط نداره که بخواد به شما حقوق بالا بده. اولین بازیش رو هم که سالها پیش ساخت نفری 60 هزار تومن از من و محمد بدبخت گرفت ( حتی منو تهدید کرد اگه 30 هزارتومن دوم رو بهش ندم از گروه اخراجم میکنه ) و آخرهم حتی بازیو واسه ما نفرستاد و اصلا نفهمیدیم چی ساخت حتی یه عکس هم به ما نشون نداد از بازیش

حالا من دلخوریم اون 60 تومن نبود اما حتی بازیو هم نفرستاد که حداقل بدونیم 60 تومن واسه چی هزینه کردیم
(اون زمان اینترنت پر سرعت مد نشده بود که بشه بازیو آپلود و دانلود کرد)

حالا شما اینجا همچین از پیشرفت هات میگی یکو ندونه فکر میکنه وارد یوبی سافت شدی
حداقل تو یه شرکتی میرفتی که بلد باشه بازی بسازه

حالا من کار ندارم چی شده,تو هم معلومه دقیقاً به خاطر 60 تومن اینجوری داری بازی در میاری.
اگر ما بازی بلد نبودیم بسازیم,چطور شد که تا الان چندین و چند تا جایزه از جمله بهترین بازی سال رو از دنیای بازی برای قتل در کوچه های طهران گرفتیم؟!؟
اینم عکس بازی جدیدمونه ببینم تو خواب هم میتونی نصفش رو بسازی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن یه سر بزن سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همه بازیهامون تا الان پروفایل داشتن,این سایت سایتی نیست که بخواد اجازه بده همینجوری پروفایل بزنی باید بازی رو براشون بفرستی اگه در سطحشون بود میذارن.
اگه همین الان بری سمت راست سایت قسمت New Headlines اسم بازی ما هست The way of love:sub zero که همین مسیر عشق زیر صفر هست,فقط دوست دارم انگلیسی بلد باشی ببینی چقدر از بازی تعریف کرده :n23:

به هر حال چیزی که الان مشخصه اینه که بازی در این سطح اونم همزمان 4 تا با هم هیچ کمپانی پول نداره استارت بزنه و اینجوری تمومشون کنه,پس 60 تومنتو به رخ نکش همین الان میگم برات سودش رو هم حساب کنن شماره حساب بده بریزیم برات. :n24:
حیف که اجازه ندارم بگم چقدر خرج این بازیا شده وگرنه رقم رو میدیدین مختون سوت میکشید.
حتماً بعدش هم میخواین به من بگین بچه بازی دارم در میارم,نخیر کسی که به خاطر 60 تومن اینجوری کینه شتری داره بچه بازی در میاره.

3Dmajid
14-01-2013, 16:15
وای چه عکس خشکلی :n12:

بچه ها با هم دوست باشید :n14:

silsin
14-01-2013, 19:18
حالا من کار ندارم چی شده,تو هم معلومه دقیقاً به خاطر 60 تومن اینجوری داری بازی در میاری.
اگر ما بازی بلد نبودیم بسازیم,چطور شد که تا الان چندین و چند تا جایزه از جمله بهترین بازی سال رو از دنیای بازی برای قتل در کوچه های طهران گرفتیم؟!؟
اینم عکس بازی جدیدمونه ببینم تو خواب هم میتونی نصفش رو بسازی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن یه سر بزن سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همه بازیهامون تا الان پروفایل داشتن,این سایت سایتی نیست که بخواد اجازه بده همینجوری پروفایل بزنی باید بازی رو براشون بفرستی اگه در سطحشون بود میذارن.
اگه همین الان بری سمت راست سایت قسمت New Headlines اسم بازی ما هست The way of love:sub zero که همین مسیر عشق زیر صفر هست,فقط دوست دارم انگلیسی بلد باشی ببینی چقدر از بازی تعریف کرده :n23:

به هر حال چیزی که الان مشخصه اینه که بازی در این سطح اونم همزمان 4 تا با هم هیچ کمپانی پول نداره استارت بزنه و اینجوری تمومشون کنه,پس 60 تومنتو به رخ نکش همین الان میگم برات سودش رو هم حساب کنن شماره حساب بده بریزیم برات. :n24:
حیف که اجازه ندارم بگم چقدر خرج این بازیا شده وگرنه رقم رو میدیدین مختون سوت میکشید.
حتماً بعدش هم میخواین به من بگین بچه بازی دارم در میارم,نخیر کسی که به خاطر 60 تومن اینجوری کینه شتری داره بچه بازی در میاره.

بعد از یه مدت طولانی اومدم سایت رو ببینم .
می بینم که هنوز هیچ کسی پیشرفت نکرده همه یه جا موندن از زمین و زمانه بد می گن و منتظرن یه معجزه بشه یکی پول بندازه توی دامنشون بگه بیاین بازی بسازین !!!
اول در مورد بحث بگم و بعدا جواب پست بالایی رو بدم .
دوستان و عزیزان لطفا دست از این فکرها و حرف زدنای بیخود بردارین با حرف هیچ چیزی درست نمیشه و هیچ کاری هم نمیشه کرد. همین هاتسون یا همون پیام عرب زاده ای رو که دارین می بینین و ادعاش زمین و زمان رو داره خراب می کنه (شوخی ) حتی اگه توی یه شرکت زاغارت و در پیت هم کار کنه حتی بازی میکرو هم بدن بیرون بازم داره از این کار از بازی سازی شغل مورد علاقه اش خیلی خیلی بیشتر از شماها پول در میاره . حتی اگه سال به سال یه بازی خراب و داغون هم بدن بیرون ..این که بشینی یه جا و هی بگین یه روز خوب میاد صد درصد باعث میشه که بازی سازی رو ول کنید . دوستانی که اینجا هستن فکر کنم روزای اوج انجمن رو یادشون باشه همه فقط می خواستن یاد بگیرن این وسط هم یه سری از فرصت استفاده کردن و تونستن یه هویی از اون جماعت دهن باز جلو بزنن . توصیه می کنم توصیه می کنم به جای حرف زدن کار انجام بدین اگه تهرانی هستین نمونه کار بسازین ببرین یه شرکت بدین مطمئن باشین روی هوا استخدامتون می کنن . به فکر پول زیاد نباشین از همین الان شروع کنید ورد رو باز کنید و شروع کنید یه رزومه برای خودتون بنویسین شروع کنید و رزومه تون رو قوی کنین شده برین واسه ملت مجانی کار کنین تا این رزومه و سابقه کار بیشتر و قوی تر بشه اونوقت هر شرکتی بیاد رزومه شما رو توی نت ببینه یا رزومه خودتون رو بخواین واسه جایی بفرسین میان عینهو خواستگار :n02: پاشنه ی در خونتون رو می کنن تا استخدامتون کنن ... اگه فقط به فکر پول در اوردن باشین مطمئنا باشین با نرسیدن بهش کار این علاقه تون تمومه !!!!!!
مسئله بعدی هم اینه که هیچ وقت در حال حاظر و شرایط ایران این رو به عنوان شغل و هدف اصلی در نظر نگیرن یه جورایی بزارین این یه شغل دوم باشه یه حرفه تفریحی اینجوری هر اتفاقی پیش بیاد هم هیچ توی وضعیتتون اثر نمی زاره . اینم بگم من کسی نیستم و کاره ای هم نیستم خیلی از همه شما هم استادای من هستین و لی اینا چیزایی بود که به ذهنم رسیده بود که صلاح دونستم که مطرحش کنم .
در مورد پست هادسون هم اینو بگم که اگر این مسئله صحت داشته پس این بنده خدا حرف درستی زده من بودم و کسی این کار رو می کرد دم و دستگاهش رو تو سرش خورد می کردم :n02:
ولی در کل به نظرم اگه دم و دستگاه عماد رحمانی اینها بتونن همه پروژه هاشون رو تموم کنن واقعنی می گم توی ایران یکه تاز خواهند بود به شرطی که بازی 1 با 2 با 3 با 4 با 5 هر کدوم فرق داشته باشن (همین که نفهمیدین این خط اخر رو بهتر شد بگم دعوا می فتیم:n02:)
امیدوارم بچه های بازی ساز اینجا و نوگلان بازی سازی :n02: این بحث های بیخود رو ول کنن و به جای این کار دل به انجام یه کار عملی بزنن اگه مشکل جا دارین یعنی نمی دونین چه جوری کار پیدا کنین توی بازی سازی من می تونم یه لشکری از استدیوها و کارفرمایان رو معرفی کنم بهتون که نیاز به امثال شماها دارن
همگی موفق باشید

Hotsun
14-01-2013, 20:21
وای چه عکس خشکلی :n12:
مرسی,نظر لطفتونه. :n11:
تصویر کاملاً هم In-game هست و بازیکن تو همین محیط راه میره :n01:

@Silisin
فکر کردی من دوست دارم دعوا کنم :n28:
یه دفعه این قضیه رو تو همین انجمن آقای رحمانی اومده و حل کرده باز ایشون اومدن 6 خط نوشتن که 4 و نصفیش راجع به پوله,نصفش راجع به اینکه نمیدونن رو چی سرمایه گذاشتن,یک خطش هم راجع به اینترنته,که نبود اینترنت پرسرعت جوابیه برای حرف های خودشون.
تازه این قضیه به قول خودشون مال خیلی وقت پیشه,من فقط 1 سال و 3 ماهه وارد این استودیو شدم خیلی هم از درآمد و کار راضیم و درآمد فعلیم ربطی به زمان قدیم نداره,اون عکس بالا هم نشونه کیفیت بالای کارمونه.حالا من نمیگم یکه تازی میکنیم ولی حداقل تو زمینه ادونچر دیگه رقیبی برامون وجود نخواهد داشت.
بازیامون رو هم ببینید,شیطنت های علیمردان خان,گربه قجری,قتل در کوچه های طهران,سال های سیاه,صدای فراموش شده,مسیر عشق زیر صفر و پروژ های دیگه ای که هنوز رو نکردیم هیچ کدومشون اصلاً ذره ای به هم شباهت ندارن,فقط میشه اسم سبکش که ادونچر هست رو مشترک دونست که سبک اختصاصی استودیو هست.
در مورد همه حرفای شما هم باید بگم واقعاً ممنون,من که هر چی گفتم فقط یه نفر بهم گوش کرد رزومه زد برای من هم فرستاد ببینم ولی بقیه گوش نمیدن که...... :n15:

parvizamd
14-01-2013, 21:08
مرسی,نظر لطفتونه. :n11:
تصویر کاملاً هم In-game هست و بازیکن تو همین محیط راه میره :n01:

@Silisin
فکر کردی من دوست دارم دعوا کنم :n28:
یه دفعه این قضیه رو تو همین انجمن آقای رحمانی اومده و حل کرده باز ایشون اومدن 6 خط نوشتن که 4 و نصفیش راجع به پوله,نصفش راجع به اینکه نمیدونن رو چی سرمایه گذاشتن,یک خطش هم راجع به اینترنته,که نبود اینترنت پرسرعت جوابیه برای حرف های خودشون.
تازه این قضیه به قول خودشون مال خیلی وقت پیشه,من فقط 1 سال و 3 ماهه وارد این استودیو شدم خیلی هم از درآمد و کار راضیم و درآمد فعلیم ربطی به زمان قدیم نداره,اون عکس بالا هم نشونه کیفیت بالای کارمونه.حالا من نمیگم یکه تازی میکنیم ولی حداقل تو زمینه ادونچر دیگه رقیبی برامون وجود نخواهد داشت.
بازیامون رو هم ببینید,شیطنت های علیمردان خان,گربه قجری,قتل در کوچه های طهران,سال های سیاه,صدای فراموش شده,مسیر عشق زیر صفر و پروژ های دیگه ای که هنوز رو نکردیم هیچ کدومشون اصلاً ذره ای به هم شباهت ندارن,فقط میشه اسم سبکش که ادونچر هست رو مشترک دونست که سبک اختصاصی استودیو هست.
در مورد همه حرفای شما هم باید بگم واقعاً ممنون,من که هر چی گفتم فقط یه نفر بهم گوش کرد رزومه زد برای من هم فرستاد ببینم ولی بقیه گوش نمیدن که...... :n15:
رندر محیط ترکیب آفلاین و ریل تایمه؟؟؟(مثل Evil 1و2و3 ) ؟
اگه به فرستادن نمونه کاری بود پیام جان بارها نمونه کاری منو دیدی تقریبا همه دیدن .
حسن من تو شرکت کار می کنم. بوشهر مثل تهران نیست که کار واستش ریخته باشه.
من خیلی بازی سازی گشتم فکر نکنید نگشتم ولی تقریبا تو بوشهر چیزی گیرم نیومد.
ااز شغل فعلی که برنامه نویس appliction راضی ام.
منظترم معجزه نیستم...
این می بنیید تو اینجا پست می دم منتظرم این نیستم یکی بیاد بگه آقای بازگشا بیام واسه کار کن.
خودم رفتم دنبالش...

من هیچ وقت عادت ندارم از خودم تعریف کنم ولی برنامه نویسی ام در این حد هست که بتوانم تو یک شرکت کار کنم...بارها

anti-military
14-01-2013, 23:25
شرمنده پیام اونجا که گفتم حداقل می رفتی تو یه شرکتی که بازی سازی بلد باشه من طبق شناخت یک و نیم سال پیشم از شرکت گفتم و دیگه خبری نداشتم تا امروز
آخه شما یه جوری گفتی که من خیلی از بقیه جلو افتادم و ببینید من کجام و شما کجایید! منم خواستم بگم تا یه سال و نیم پیش که من خبر دارم همچین شرکت مالی هم نیست

ولی بازم من نسبت به شناختی که به اینا دارم بیشتر از 400 - 500 بعید میدونم به کسی حقوق بدن, الان شما دقیقا چقدر میگیری ؟

خوب الان ماهی 400-500 خیلی موفقیت بزرگیه ؟ من خودم تو فکر اینم که 600-700 بدم اما بازم فکر کنم هیچ کس از بچه های اینجا نیاد!

3Dmajid
15-01-2013, 00:09
امیدوارم بچه های بازی ساز اینجا و نوگلان بازی سازی :n02:
این بحث های بیخود رو ول کنن و به جای این کار دل به انجام یه کار عملی بزنن اگه مشکل جا دارین یعنی نمی دونین چه جوری کار پیدا کنین توی بازی سازی من می تونم یه لشکری از استدیوها و کارفرمایان رو معرفی کنم بهتون که نیاز به امثال شماها دارن
همگی موفق باشید
حرفای خوبی زدی ممنون :n16:
ولی خداییش اینقد نگو بحث بیخوده ... کجاش بیخوده ؟
این نگرانی هر کسیه که تو این زمینه میخواد وارد بشه، اینکه میتونه تو این شرایط اقتصادی تو ایران پول در بیاره یا نه !
به نظر من که بحث مفیدی بود خودم تا الان خیلی استفاده کردم.

آخه شما یه جوری گفتی که من خیلی از بقیه جلو افتادم و ببینید من کجام و شما کجایید!
پیام عادت داره همه ش از خودش تعریف کنه دیگه باید برات عادی شده باشه :n09::n10::n02::n16:

Hotsun
15-01-2013, 01:34
شرمنده پیام اونجا که گفتم حداقل می رفتی تو یه شرکتی که بازی سازی بلد باشه من طبق شناخت یک و نیم سال پیشم از شرکت گفتم و دیگه خبری نداشتم تا امروز
آخه شما یه جوری گفتی که من خیلی از بقیه جلو افتادم و ببینید من کجام و شما کجایید! منم خواستم بگم تا یه سال و نیم پیش که من خبر دارم همچین شرکت مالی هم نیست

ولی بازم من نسبت به شناختی که به اینا دارم بیشتر از 400 - 500 بعید میدونم به کسی حقوق بدن, الان شما دقیقا چقدر میگیری ؟

خوب الان ماهی 400-500 خیلی موفقیت بزرگیه ؟ من خودم تو فکر اینم که 600-700 بدم اما بازم فکر کنم هیچ کس از بچه های اینجا نیاد!

دشمنت شرمنده داش :n11:
در ضمن 600-700 که میگی یک سوم حقوق منم نیست خیالت راحت :n02:حالا تازه داشتن چند درصد از سود بازی رو هم بذار کنارش ببین روی یه بازی که مثلاً 100 ملیون سود میکنه هر درصد میشه 1 ملیون من آخر پروژه چقدر میگیرم.اینا همه فقط مال یه پروژه از چند پروژه شرکت هست.
در ضمن من گفتم شما کجایید و من کجام با همه نبودم با بیشتریا بودم که بعد از مدت ها برگشتم خودم رو با پارسال مقایسه میکنم میبینم چند برابر شدم ولی این وسط بعضی ها رو میبینم هنوز کاراشون در حد پارسال هست و هیچ گونه پیشرفتی نه از نظر کیفی و نه از نظر مالی نداشتن.

در ادامه 2 جمله بالا باید بگم کسی که داره کد شیدر میزنه,سیستم رندر برای انجین مینویسه,تیم برنامه نویسی و انجین و یه قسمت از تیم 3D داره زیر نظرش کار میکنه,هم از نظر اعتباری خیلی از بازی سازای معمولی بالاتره و هم از نظر مالی خیلی حقوق و مزایای خوبی دریافت میکنه,نتیجه همه این حرفا,هزینه ها و مسائل دیگه رو بعد از رونمایی بازی سال های سیاه که با یونیتی کار شده رو خواهید دید.(چیزی تا رونمایی نمونده)

3Dmajid
15-01-2013, 10:48
دشمنت شرمنده داش :n11:
در ضمن 600-700 که میگی یک سوم حقوق منم نیست خیالت راحت :n02:حالا تازه داشتن چند درصد از سود بازی رو هم بذار کنارش ببین روی یه بازی که مثلاً 100 ملیون سود میکنه هر درصد میشه 1 ملیون من آخر پروژه چقدر میگیرم.اینا همه فقط مال یه پروژه از چند پروژه شرکت هست.
در ضمن من گفتم شما کجایید و من کجام با همه نبودم با بیشتریا بودم که بعد از مدت ها برگشتم خودم رو با پارسال مقایسه میکنم میبینم چند برابر شدم ولی این وسط بعضی ها رو میبینم هنوز کاراشون در حد پارسال هست و هیچ گونه پیشرفتی نه از نظر کیفی و نه از نظر مالی نداشتن.

در ادامه 2 جمله بالا باید بگم کسی که داره کد شیدر میزنه,سیستم رندر برای انجین مینویسه,تیم برنامه نویسی و انجین و یه قسمت از تیم 3D داره زیر نظرش کار میکنه,هم از نظر اعتباری خیلی از بازی سازای معمولی بالاتره و هم از نظر مالی خیلی حقوق و مزایای خوبی دریافت میکنه,نتیجه همه این حرفا,هزینه ها و مسائل دیگه رو بعد از رونمایی بازی سال های سیاه که با یونیتی کار شده رو خواهید دید.(چیزی تا رونمایی نمونده)
به به باریکلا واقعا لذت بردم از این همه پیشرفت .
امیدوارم هر روز از دیروز موفق تر باشی :n16: