PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا کمکم کنید..............

takvand1
02-01-2013, 18:39
سلام به همگی من خونمون توی روستاست و حدود 10 کیلومتر با شهر فاصله داریم و برای همین نمیتونیم از adsl استفاده کنیم و فقط دیال آپ داریم که اصلا نمیشه باهاش کار کرد برای همین میخوام از اینترنت همراه اول استفاده کنم ولی چندتا مشکل دارم و چندتا سوالاول اینکه توی خونه گوشی موبایلم 3 تا انتن بیشتر نمیده ولی بیرون توی حیاط 5 انتن گوشی پر میشه در ضمن میخوام با مودم gprs از اینترنت استفاده کنم چون میزان استفاده بالاست (5-10ساعت)برای همین نمیتونم از گوش بعنوان مودم استفاده کنم.برای همین میخواستم بدونم چطور میتونم مشکل انتن دهی و برطرف کنم آیا راهی هست که بشه به این مودم ها انتن خارجی معمولی مثل آنتن های آلمینیومی تلویزیون وصل کرد و بعدش انتن بزارم رو پشت بوم ؟ اگر آیا راه دیگه ای هست. البته تقویت کننده های انتن موبایل هم هست ولی قیمتشون بالاست.چندتا سوالم داشتم که اگه جدا جدا جواب بدین ممنون میشم .ببخشید که زیاد شد1- قدرت انتدهی این مودم ها نسبت به گوشی موبایل فرق داره یا نه؟2- چرا همه مودم های موجود فقط کلاس 10 یا 12 هستند و کلاس 32 رو ساپورت نمیکنند؟در صورتیکه بیشتر گوشی های موبایل کلاس 32 اند 3-آیا مودم adsl ای هست که سیم کارت بخوره و از طریق سیمکارت هم اینترنت رو دریافت کنه علاوه بر خط تلفن؟ 4-و آخر اینکه بهترین مدل مودم gprs تا سقف 80 هزار تومان چیه؟ بازم ببخشید که زیاد شرمنده

behnam.ps
06-01-2013, 15:10
سلام به همگی من خونمون توی روستاست و حدود 10 کیلومتر با شهر فاصله داریم و برای همین نمیتونیم از adsl استفاده کنیم و فقط دیال آپ داریم که اصلا نمیشه باهاش کار کرد برای همین میخوام از اینترنت همراه اول استفاده کنم ولی چندتا مشکل دارم و چندتا سوالاول اینکه توی خونه گوشی موبایلم 3 تا انتن بیشتر نمیده ولی بیرون توی حیاط 5 انتن گوشی پر میشه در ضمن میخوام با مودم gprs از اینترنت استفاده کنم چون میزان استفاده بالاست (5-10ساعت)برای همین نمیتونم از گوش بعنوان مودم استفاده کنم.برای همین میخواستم بدونم چطور میتونم مشکل انتن دهی و برطرف کنم آیا راهی هست که بشه به این مودم ها انتن خارجی معمولی مثل آنتن های آلمینیومی تلویزیون وصل کرد و بعدش انتن بزارم رو پشت بوم ؟ اگر آیا راه دیگه ای هست. البته تقویت کننده های انتن موبایل هم هست ولی قیمتشون بالاست.چندتا سوالم داشتم که اگه جدا جدا جواب بدین ممنون میشم .ببخشید که زیاد شد1- قدرت انتدهی این مودم ها نسبت به گوشی موبایل فرق داره یا نه؟2- چرا همه مودم های موجود فقط کلاس 10 یا 12 هستند و کلاس 32 رو ساپورت نمیکنند؟در صورتیکه بیشتر گوشی های موبایل کلاس 32 اند 3-آیا مودم adsl ای هست که سیم کارت بخوره و از طریق سیمکارت هم اینترنت رو دریافت کنه علاوه بر خط تلفن؟ 4-و آخر اینکه بهترین مدل مودم gprs تا سقف 80 هزار تومان چیه؟ بازم ببخشید که زیاد شرمنده

دوست عزیز
اول از همه باید بگم که بهتره قید GPRS همراه اول رو بزنی و از ایرانسل استفاده کنی که EDGE داره و سرعتش 2 برابر و شاید بیشتره
اگر ایرانسل به خوبی آنتن میده وایمکس بگیر که کارت راه بیافته البته قبلش از سایت ایرانسل مناطق تحت پوشش رو چک کن
در مورد سوالاتت:
1- بله ابن مودم ها کمی قوی تر هستند
2- در این مورد اطلاعی ندارم!
3- نخیر تا بحال همچین چیزی ندیدم!!
4- مدل ها فرقی ندارن! توصیه میکنم از نمایندگی بگیری و گارانتی هم داشته باشه
درمورد اینکه 3 خط آنتن داری هم باید بگم بهتره از کابل های بلند usb استفاده کنی ( 1 طرف کابل نر و یک طرف مادگی usb داره) و سیم کابل بقدری باشه که مودمو ببری نزدیکای محل آنتن دهی بهتر( بالای پنجره مثلا)
موفق باشی
سوال دیگه ای هم بود در خدمتم

Variable
06-01-2013, 23:19
کاش زودتر تاپیکتو میدیم
منم دقیقا مشکل شما رو دارم . یعنی شرایطم مثله شماست
کاری که من کردم که خیلی خوب بود. یعنی از هیجی بهتره
اینه که :
از اینترنت ایرانسل استفاده میکنم.
یه گوشی موبایل مخصوص این کار تهیه کردم . البته . اگه با ایرانسل هم مشکل انتن دهی داری . که بعید میدونم . گوشی دسته دوم نوکیا 6120یا 6121 کلاسیک بگیر. 60 یا 70 تومن میتونی بخری این گوشی .بهترین گوشیه دورانه :D کلاس 32 داره . 3جی داره . نوکیا هم هست دیگه
بعد اگه این گوشی رو بگیری. میتونی با یه نرم افزار فرکانس دریافت امواج رو تغییر بدی و همونی که قوی تره بگیری
اگه خواستی درباره نرم افزار بهم ایمیل بزن . یاپیام خصوصی بده . تا برات توضیح بیشتر بدم
mohsenrezaei.info@gmail.com

haghshenasmahdi
22-09-2013, 09:09
دوست عزیز . من به شما یه پیشنهاد ویژه میدم البته حدود 300 تومن خرج داره تو شهر ما واسه این مشکل شرکت ارائه دهنده ADSL میاد دو تا آنتن رو در رو میازه یکی داخل شهر و یکی بالای خونه روستا. از این طریق شما به اینترنت ADSl دسترسی داری . تا جایی که من اطلاع دارم مسافت خیلی مطرح نیست و به راحتی جواب میده . موفق و پیروز باشید