PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند برابر بزرگ‌کردن عکس ها با حفظ کیفیت ممکنه؟!

senaps
31-12-2012, 14:44
سلام دوستان.....
اقا یکی از رفقای ما توی یه فورومی یه عکس اواتار گذاشته که ملت عاشقش شدن و همش پی‌ام میدن بش که اقا سایز گندش رو بده!!
اینم دیگه بیچاره مجبور شده یه پیغام از قبل اماده برا ملت همیشه در صحنه بفرسته که اقا سایز بزرگ نداره!!!
من عکس رو سرچ کردم تو گوگل ایمیج، یه نسخه‌ی ۴۰۰ در ۲۰۰ بزرگ‌ترین سایزش بود!!
میخوام عکس رو در سایز بالا برای لپ‌تاپ و کامپیوتر‌(۱۹۲۰*۴۰۰) درست بکنم....

ایا امکان داره؟! هم سایزش باید بزرگ بشه، هم کیفیتش حفظ بشه.... متاسفانه عکس از شخص هست و قابل تکرار نیست عکس...

AriA jOhaRi
31-12-2012, 14:56
درمان 100% نداره دوست عزیز:n15:
یعنی هر کاری بکنی کیفیت افت میکته:n13:
یه سری پلاگین و نرم افزار هم هست که فقط عکس رو کمی بلور (Blur) میکنن و کار خاصی انجام نمیدن:n27:

senaps
31-12-2012, 15:00
یه نرم‌افزاری بود که قبلا تو یه مجله معرفی شده بود(دانش و کامپیوتر فک کنم!!) به اسم photo zoom pro که ظاهرا کارش زوم روی عکس بود که ما هم تقریبا همین رو میخوایم....

تا چند برابر بزرگ‌تر کردن عکس براش مشکلی ایجاد نمیکنه به نظرتون؟

AriA jOhaRi
31-12-2012, 15:09
یه نرم‌افزاری بود که قبلا تو یه مجله معرفی شده بود(دانش و کامپیوتر فک کنم!!) به اسم photo zoom pro که ظاهرا کارش زوم روی عکس بود که ما هم تقریبا همین رو میخوایم....

تا چند برابر بزرگ‌تر کردن عکس براش مشکلی ایجاد نمیکنه به نظرتون؟

آره حالا گل سرسبدشون همونه
اونم بزرگ میکنه فقط برای جلوگیری از رنجه شدن یکمی Blur میکنه
البنه به نظر من به درد نمیخوره :n27:
تو خود فتوشاپ با Free Transform همون (Ctrl + T) اینکارو انجام بدی بهتره
یعنی یه کادر از اندازه ای که میخوای باز کن بعد عکستو Import کن توش بعد بزرگش کن

Mohammad Yek110
31-12-2012, 15:20
سلام
اصلا نمیشه یه تصویرو بزرگ کرد ولی کیفیتش کم نشه !
البته بعضی نرم افزارا این کارو می کنن ولی همونطور که AriA jOhaRi عزیز گفت با Blur کردن گولتون می زنن
بزرگ کردن یعنی شما مثلا از یک پیکسل ، چهار تا پیکسل در بیارید که غیر ممکنه ( بدون افت کیفیت )
ضمنا اون عکسو برای منم پخ کنید ببینیم چیه :دی
موفق باشید :n16:

senaps
31-12-2012, 16:10
حالا ببینم بزرگ‌ترین سایزی که میتونم بزنم چنده...

ضمنا اون عکسو برای منم پخ کنید ببینیم چیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ملت همیشه در صحنه
:n02:
ممکنه شما خوشت نیاد.... ولی عکس عادی و عکس بزرگ‌نمایی شده رو اینجا میذارم شاید دوستان تونستن کمک کنن بزرگ‌تر بشه یا بالاخره یه کاریش بکنیم؟!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بدبختیم اینه که تازه الان یاد اومد که فوتوشاپ ندارم رو سیستم و گیمپپ دارم.... باید ببینم گیمپ چقد بزرگ‌ترش میتونه بکنه... دوستان هم اگر فرصت داشتن و یا تونستن سایز رو بزرگ‌بکنن لطفا انجام بدن ممنونشون میشم...

part gah
31-12-2012, 21:55
ســـلام

من دو نمونه بزرگ کردم ببینید کدوم به کارتون میاد.روی عکس ها کلیک کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

senaps
31-12-2012, 22:03
دوست گرامی بسیار ممنون.... از این بزرگ‌تر ایا بلور‌تر از عکس دوم میشد؟!( یکیش نویز داره و دیگری بلور شده... ) اگر جفتشون با هم ادغام بشن(لایه هاشون!) چی میشه؟ عکس تمیز میشه یا خراب یا چی؟!! کارتون بسیار عالی بود و همین الان رفت رو دسکتاپ هم تست کردم و مناسب بودش...(جفتش یکیه! ولی یکی بلور و یکی کمی نویزیه!)...

senaps
31-12-2012, 23:49
دوستان عکس اصلی رو پیدا کردم با هزار بدبختی!!!
(عکس های دوستمون رو گذاشتم صاحبش اومد گفت اقا اینم لینک اصلیش حوصله نداشته بودم تا حالا بهتون بدم!! :((((((
منم گوگل سرچ کردم و سایز یه خورده بزرگ‌ترش(۶۰۰*۹۰۰) اش رو پیدا کردم!
بسیار بسیار بسیار ممنون از دوستانی که تو تاپیک مشارکت کردن و دوست عزیزم جناب پرت‌گاه که عکس رو بزرگ کردن برام...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

part gah
01-01-2013, 07:33
ســـــلام

بعد 5 سال درس این رشته رو خوندن سعی کردم بین بد و بدتر یکی رو انتخاب کنم.
این بین به قول خودت نویز و محمو و غیره بهتریناش بود.:دی
اسم عکس و داشتی یا موضوعشو که سرچ میکردی؟:n13:
چون منم عکسی دارم که دنبال سایز بزرگترش هستم.میشه بگی سرچت چطوری بود؟

senaps
01-01-2013, 12:30
چون منم عکسی دارم که دنبال سایز بزرگترش هستم.میشه بگی سرچت چطوری بود؟

سلام....
میری تو گوگل، اونجا تو تب های بالا حالت عکس رو انتخاب می‌کنی....
بعدش یه دوربین کوچیک میاد تو کادر سرچ....
روش کلیک می‌کنی دو تا اپشن بهت میده( اپلود عکس یا ادرس عکس)!
عکس رو که بهش دادی، میاد همه‌ی عکس های شبیه بهش رو بهت نشون میده.....
همون اول یه گزینه میذاره که دنبال چی این عکس هستی؟!(All sizes, small,similar) و .....!!! که انتخاب میکنی و عکس ها رو بهت میده...
تو گوشی های اندرویدی هم اپی برای این کار هست که از چیزی عکس میگیری و اون برات میگرده!

eshraghi2010
01-01-2013, 19:53
سلام دوست عزیز ! ببینید این یکی کارتون رو راه میندازه؟! امیدوارم مفید باشه !!:n02:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

senaps
01-01-2013, 20:01
میتونم بپرسم چطوری اینجوری بزرگش کردین؟!

eshraghi2010
01-01-2013, 20:45
میتونم بپرسم چطوری اینجوری بزرگش کردین؟!

خواهش می کنم ! بله با یه نرم افزار بزرگش کردم ! توی مجموعه لرد داشتم این نرم افزار رو ! اسمش Ben Vista PhotoZoom Pro 2.3.4 هست که توی توضیحات نرم افزار نوشته بود که مخصوص همین کار ساخته شده !! راضی بودید از اندازه و کیفیت عکس ؟!!:n02:

senaps
01-01-2013, 20:51
بله.....میشه گفت عالی و با نویز و ایراد کم عکس رو بزرگ کرده، فقط مشکلش اینه که عکس رو پهن هم کرده!!:n02: یعنی عکس باید باریک تر باشه....
در کل بسیار عالی در اورده... واقعا ممنون

eshraghi2010
01-01-2013, 21:31
بله.....میشه گفت عالی و با نویز و ایراد کم عکس رو بزرگ کرده، فقط مشکلش اینه که عکس رو پهن هم کرده!!:n02: یعنی عکس باید باریک تر باشه....
در کل بسیار عالی در اورده... واقعا ممنون

دلیل پهن شدن عکس اینه که من ابعادش رو 1080*1920 در نظر گرفتم ! :n02:

لطفاً این یکی رو ببینید !

چطوره ؟!!:n02:

senaps
01-01-2013, 21:48
به نظرم کارش خیلی جالبه.... حجم برنامه چقدر هست؟ ایا فقط عکس رو بهش میدی و سایزی که نیاز داری و همین؟!

eshraghi2010
02-01-2013, 09:21
به نظرم کارش خیلی جالبه.... حجم برنامه چقدر هست؟ ایا فقط عکس رو بهش میدی و سایزی که نیاز داری و همین؟!

بله درسته ! حجم برنامه 5 مگ هست !! :n02:

یه تصویر از محیط برنامه هم براتون اینجا میذارم که ببینید!!