PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل نصب ویندوز

manli7
31-12-2012, 12:57
سلام روی لپ تاپ ویندوز نصب می کنم اول یه ذره میره و بعد صفحه آبی مرگ میاد !

ویندوز 8 هم میذارم یه ذره میره و بعد گیر می کنه

چرا مشکل چیه ؟

Pedram_IR
31-12-2012, 18:48
با یه سی دی بوت بیا بالا و درایو سی رو chkdsk کن ببین درست میشه یا نه؟

manli7
31-12-2012, 22:25
یعنی این که تو بایوس انتخاب کنم که با سی دی ویندوز بیاد بالا ؟

chkdsk یعنی چی ؟ به چه شکل ؟

.AraMesh.
01-01-2013, 02:33
سلام روی لپ تاپ ویندوز نصب می کنم اول یه ذره میره و بعد صفحه آبی مرگ میاد !

ویندوز 8 هم میذارم یه ذره میره و بعد گیر می کنه

چرا مشکل چیه ؟

با یه سی دی بوت بیا بالا و درایو سی رو chkdsk کن ببین درست میشه یا نه؟

سلام عزیزم" اون صفحه آبی ک میاد واستون، دلیلش ایراد رم سیستم هست. کم میاره که این صفحه میاد. یکی هم کارت گرافیکتون هست. اگه یکی یا هر دوتای اینا ایراد داشته باشند این صفحه آبیه ظاهر میشه. اگه از صفحه عکس میگرفتید بهتر بود /شاید پیغام نخوندن ی فایل از روی دیسک رو داده که با تمیز کردنش مشکل حل میشه. اگه مطمئنید ک این نیست ، پس حتما بالایی که عرض کردم درسته.
چک دیسک (باید به محیط داس ، دسترسی داشته باشید) که دوستمون فرمودند برای وقتایی هست که هاردتون صدمه دیده یا مثلا بدسکتور داره و اطلاعات رو به درستی نمیخونه یا نمینویسه. در تایید پاسخ ایشون : اگه هاردتون فرسودست یا سابقه ضربه و آسیب داره، میشه گمان برد ک یواش یواش مرخصه و عیبدار شده.
نرم افزار برای تعمیر هارد و رفع عیب ، زیاده. چک دیسک هم داخلشون هست.

Pedram_IR
01-01-2013, 03:17

همون جور که دوستمون فرمودن ممکنه علتهای زیادی داشته باشه که برای اینکه بفهمی اونا هستن یا نه باید پول خرج کنی ، ولی خیلی وقتها ایراد از هارده که باید بدسکتورش رو بگیری، به این صورت که با یه سی دی بوت میای بالا و در محیط داس در درایو سی تایپ می کنی chkdsk و بعد اینتر رو میزنی، اگر ایراد از هارد باشه ممکنه با این روش مشکلش حل بشه، برای من که همیشه جواب میده.

manli7
01-01-2013, 19:47
فقط یه سوال اگه هنگام نصب ویندوز صفحه آبی بیاد یا مشکل از رامه یا گرافیک ؟

Pedram_IR
01-01-2013, 20:39
فقط یه سوال اگه هنگام نصب ویندوز صفحه آبی بیاد یا مشکل از رامه یا گرافیک ؟

به طور قطع نمیشه گفت، ممکنه از دمای سی پی یو یا همون طور که گفتم از هارد هم باشه، شما اول دمای سی پی یو رو در بایوس چک کن و اگر مشکلی نداشت هاردت رو چک دیسک کن اگر باز هم مشکلت حل نشد، اون وقت برو سراغ رم و گرافیک.

manli7
02-01-2013, 03:33
دمای سی پی یو توی بایوس چه طوری چک میشه ؟ باید روی چه عددی باشه ؟

.AraMesh.
02-01-2013, 08:08
دمای سی پی یو توی بایوس چه طوری چک میشه ؟ باید روی چه عددی باشه ؟
51 درجه دمای نرمالی برای CPU محسوب میشه به شرطی که بالاتر از 60 یا 65 نره .هر چند ماهی مثلا با فووت کن جاروبرقی گردوخاکارو تمیز کنید تا نفس بکشه. ظلمه ب خـــدا :n28:
جاش بستگی ب نوع داره. اکثرا توی همون صفحه اول بایوس، هم دما و هم سرعت رو داره/ اینم بگمو این بحث تموم : اگه Cpu داغ کنه، مطمئن باشید یا سیستم Reset میشه یا بسته ب دماش کلا خاموش. صفحه آبیه ی چیز دیگست قضیش ک کموبیش گفتیم.
( دیگه نریم تو بحث سخت افزار ک الان ادمین صداش درمیاد ) :n02:
همه رو میشه اونجا پیدا کرد. توی گوگل سرچ کنید قضیه همین صفحه آبیه رو اگه توی همین سایت اومده باشه جواباتون ک 100% وارد بحثش بشید

manli7
02-01-2013, 15:48
ممنون خوب من چه طوری می تونم این تنظیمات رو نگاه کنم از کجا ؟

.AraMesh.
03-01-2013, 01:38
ممنون خوب من چه طوری می تونم این تنظیمات رو نگاه کنم از کجا ؟
خب میگم که. تو بخش سخت افزار ، اساتید توضیح میدند. اینجا جاش نیست.
ولی ... اگه برنامه مادربوردتون رو کامل نصب کرده باشید ک من نکردم، ی جاش کلا برا کنترل دمای قطعاته. باور کنید من ب این چیزا کار ندارم. اصلنم دنبالشو نمیگیرم/ آخه وقتی دمای محیط مناسب باشه، همه فنها مثل : cpu- کارت گرافیک - فن پاور- و دیگه همه درست کار کنند ، داخل کیس گردوخاک نباشه، لزومی نداره نگران دما بود که. عرض کردم اگه بیش از حد گرم کنه حتما Reset یا خاموش میشه.

Hosseinsh22
15-01-2013, 11:09
قبل بالا اومدن ویندوز دکمه Delet رو پشت سر هم فشار بدید بعد صفحه بایوس میاد بالا و بعد شما میتونید دمای Cpu رو پیدا کنید و چک کنید ولی دست کاریش نکنید :D