PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک: مشکل بسیار جدی در رایتر پایونییر مدل DVR-S16 FXB

iran79
30-12-2012, 11:53
درود

دوستان من یه dvd رایتر پایونییر مدل S16 FXB دارم که خیلی مشکلات بدی داره. اول اینکه اگه دیسک توش نباشه، پنل بیرون نمیاد تا توش دیسک بزاری. باید با جک، پنل رو باز کنم. چطوری می تونم درستش کنم؟
یکی دیگه از مشکلاتش اینه که هر دیسکی رو نمیخونه. مثلا پایونییر چرت رو که تو بقالی ها میفروشن اگه توش بزاری بالا میاره، ولی از اونطرف دیسک های Emtec یا T-Gate رو باز نمی کنه. گاهی اوقات اصلا هیچی رو باز نمی کنه. حتی نمیشه بعضی وقت ها محتویات دیسک رو کپی کرد. وقتی که دیسک رو نمیخونه صدای موتور داخل رایتر اینجوری هست که انگار هد دستگاه تا وسط میاد بعد قطع میشه. بطور مکرر قطع و وصل میشه و در آخر بالا نمیاد.
خیلی محدود هم میتونم دیسک رایت کنم. توی سرعت اخطار میده. گاهی اوقات تا وسط رایت میره و یدفعه اخطار میده و دیسک میسوزه.با همه نوع برنامه رایت کردم ولی نشد.
رایترهای ارزون تر از این خیلی بهتر هستن. این یدونه رو اعصابه.
فریمور رایتر رو هم گرفتم ولی وقتی زدم که آپدیت بشه، گفت که نسخه موجود به روز هست و نیازی نیست.
حالا باید چی کنم تا درست بشه؟
راهنمایی لطفا؟

سپاس

EXTREME
30-12-2012, 12:43
در مورد درب که با تعویض تسمه و تمیز کردن چرخ دنده و ریل مشکل حل میشه علت دیگش کثیف بودن دکمه و خرابیش و شکستگی در ریل یا چرخ دنده است

در مورددومی اول از همه رایتر رو روی یک سیستم دیگه تست کنید اگه همینطوری بود فریم ویر که آپدیته باید لنز رو تمیز کنید
کابل فلت که اپتیک خوره موتور اپتیک و روشنایی لنز و حرکت اپتیک کامل همه باید چک بشه
علت دیگش تنظیم نبودن پتانسیومتر و خرابی در برد و خرابی اپتیک است اگه وارد نیستین بدید به تعمیرکار یا اگه گارانتی داره بفرستین گارانتی