PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آموزش] ویرایش Pro Evolution Soccer 2013 نسخه XBOX360: J-Tag/RGH

Spaniuly
29-12-2012, 13:13
به نام خدا

مقدمه

ویرایش گیم یکی از جالب ترین و تفننی ترین کارها و در عین حال یکی از مفیدترین و مثبت ترین کارهایی است که امروزه در عرصه گیمینگ جایگاه ویژه ای دارد البته ویرایش گاهاً بی مورد و اضافه می باشد که بیشتر مواقع این ویرایش ها باعث اختلال در گیم و بهم خوردن روند نرمال بازی می شود متاسفانه امروزه شاهد برخی دستکاری های ناشیانه در بازی های اورجینال هستیم که جز خراب کردن روند بازی و خارج شدن بازی از حالت نرمال سودی ندارد. دیدگاه کلی بنده در مورد ویرایش ایجاد تغییرات مثبت و گیمر پسند می باشد. بنده در مورد ویرایش بازی PES خیلی حساس هستم. در سال 2009 برای اولین بار دست به ویرایش نسخه PC بازی PES 2009 زدم و اسم پچی رو که نهایتاً عرضه کردم با عنوان پچ لایسنسر عرضه کردم در واقع عملکرد این پچ اضافه کردن لیگ یا تیم خاصی به بازی نبود بلکه تمام مواردی که در اثر عدم موفقیت شرکت سازنده بازی یعنی کونامی در گرفتن مجوز ساخت تیم ها بروز کرده بود و باعث شده بود از اسامی و آبجکت های بصری به اصطلاح Fake (تقلبی) استفاده کنه به طور مثال مدت هاست که تیمی مثل آرسنال انگلیس در بازی PES با نام NORTH LONDON و با لوگوی موهومی و ست پیراهن خالی و غیر واقعی در بازی موجود است یا نام بازیکنان تیم های ملی که مجوز ساخت آنها گرفته نشده تقلبی و با حروف بهم ریخته و منقلب شده ای از نام واقعی آن بازیکن نوشته شده. بنابراین من تصمیم گرفتم این موارد فیک رو توسط نرم افزار های ویرایشی اصلاح کنم. چند سالی می شود که PC Gaming رو کنار گذاشتم در واقع از وقتی کنسول ایکس باکس 360 خریدم دیگه گیم رو فقط بر روی کنسول بازی می کنم تنها مشکلم بازی PES بود که نمی شد که ویرایش کنم مثل نسخه PC و مشکلات لایسنس اون رو برطرف کنم ولی با اومدن روش ریست گلیچ -- RGH کنسول ایکس باکس به حالتی مثل حالت J-Tag در می اومد و این تونست دست من رو خیلی باز کنه تا دسترسی به فایل های تشکیل دهنده بازی داشته باشم. بتونم با کمک گرفتن از دوستان حرفه ای که در کار ویرایش PES هستند. روشی پیدا کنم که بشه با ترکیب یک سری عملکرد ها فایل های بازی رو ویرایش کرد. حالا موفق شدم و دوست دارم تنها روشی که برای ویرایش نسخه کنسولی بازی وجود داره رو برای دوستان آموزش بدم. امیدوارم مورد پسند و قبول شما عزیزان واقع بشه.

با تشکر Spaniuly

موارد ضروری:

1) در وهله اول باید دقت کنید که کنسول شما باید J-Tag یا RGH باشه در غیر این صورت شما نمی تونید به فایل های تشکیل دهنده بازی یعنی فایل هایی نظیر dt0f.im یا dt0c.img یا dt04.img و... دسترسی داشته باشید.
2) داشتن وقت و حوصله کافی و دقت بسیار بالا. این کار شاید 10 برابر سخت تر وقت گیر تر و حوصله سربر تر از ادیت نسخه PC باشد.
3) داشتن نسخه PC و ایکس باکس بازی PES 2013
4) حالا که کنسولتون J-Tag/RGH هست استفاده از داشبورد Free Style برای مدیریت فایل آسان و سریع ضروریه

نرم افزارها و ابزار هایی که باید در اختیار داشته باشید. فهرستی از این برنامه ها که شما در طی این آموزش به اونها نیاز پیدا خواهید کرد رو براتون معرفی می کنم:

Exiso-GUI v1.0.07 by Schmurtz

wxPirs 1.1.0.42 by Gael360

AFS Explorer v3.7 by WE-NG Team Programed by Tato

PES Ultimate Data Explorer v2.9.7 by BARCAFAN

PES 2013 Multiconverter v1.3 by Starvin and Smeagol75

Le Fluffie v69.0.0.25 by DJ Shepherd

@PES 2013 Editor v2.0 by w!Ld

@PES 2013 Decrypter v1.0 by w!Ld

Spaniuly
29-12-2012, 13:19
خوب شما ابتدا باید دقت کنید که کار اصلی شما ویرایش فایل های باینری هست که عناصر بصری بازی رو در خودشون جای دادن به عنوان اولین قدم در ویرایش ما سعی می کنیم لوگو یا همون Emblem تیم های انگلیسی رو اصلاح کنیم خوب پس ما به 19 تا لوگو با فرمت PNG نیاز داریم بهتره که این لوگو ها دارای سایز 256 در 256 باشن. گرچه فایل های عکس بایستی برای ایمپورت شدن در بازی به فرمت Indexed Color باشن ولی عکس های ما بهتره که RGB باشن چون تبدیل به شکل ایندکس بهتره توسط برنامه PES Ultimate Editor انجام بشه نه با فتوشاپ. پس ما باید لوگوی 19 تیم غیر لایسنس لیگ انگلیس رو تهیه کنیم (منچستر یونایتد لوگوی اورجینال داره و نیازی به تغییر دادن نداره)
حالا باید بدونیم که این لوگوها در کدام فایل باینری و در کدام فایل IMG بازی موجود هستند. این لوگوها در یک فایل باینری به اسم unnamed_2739.bin ذخیره شدن و این فایل باینری در داخل فایل دیتا پک dt0f.img قرار گرفته اما دقت کنید که ما باید این فایل باینری رو از داخل dt0f.img مربوط به نسخه PC استخراج کنیم نه ایکس باکس وگرنه عملیات با شکست مواجه میشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فایل dt0f.img نسخه PC رو با برنامه AFS Explorer باز کنید. اجازه بدید که برنامه به صورت اوتوماتیک فایل شما رو بازسازی کنه در نهایت از لیست سمت راست بر روی فایل unnamed_2739 راست کلیک کنید و فایل رو اکسپورت کنید. حالا برنامه PES Ultimate Editor by BARCAFAN رو اجرا کنید و این فایل رو لود کنید. در قسمت پایین بلاک هایی رو خواهید دید که اگه روی هر کدوم از اونها کلیک کنید در قسمت نمایشگر برنامه لوگوی اون بلاک رو نشون میده دومین بلاک واقع شده در دومین ستون مربوط به لوگوی فیک آرسنال هست اسم بلاک emblem_8080_0101_f هست. روی این بلاک کلیک کنید تا لوگوی فیک نمایش داده بشه در قسمت منوی ویرایش عکس روی دکمه Open PNG کلیک کنید و لوگوی واقعی آرسنال رو لود کنید. عکس آرسنال جایگزین عکس قبلی شده ولی هنوز Apply نشده. شما باید قبل از هر کاری بر روی دکمه Convert to indexed transp کلیک کنید تا فرمت فایل PNG شما به حالت اینکس تبدیل بشه. حالا می تونید روی دکمه Replace Image کلیک کنید. در صورتی می خواهید تمام لوگو ها رو تغییر بدید. همین مراحل رو با دقت انجام بدید و دقت و حوصله به خرج بدید برای هر لوگویی که لود می کنید باید اول دکمه تبدیل به فرمت ایندکس و بعد دکمه جایگزین کردن عکس رو بزنید اگه یکی از مراحل رو درست انجام ندید کل عملیات با شکست مواجه میشه پس الگوریتم رو با دقت انجام بدید پس از اینکه تغییرات و ویرایش های لازم رو بر روی فایل unnamed_2739 انجام دادید کلید Save رو فشار بدید حالا فایل شما لوگوهای صحیح رو در خودش داره.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرحله بعدی کار اینه که باید این فایل unnamed_2739.bin رو که از داخل نسخه PC استخراج شده به نسخه کنسولی تبدیل کنید. شاید سوالی پیش بیاد که چرا از اول فایل رو از dt0f نسخه کنسولی استخراج نکردیم؟ جواب ساده اس: برنامه اولتیمیت ادیتور فقط فایل های PC رو لود و ساپورت می کنه. حالا برنامه PES 2013 Multiconverter رو اجرا کنید به تب Single File برید و کلید Emblems / Addboards File to Xbox/Ps3 رو بزنید. فایل unnamed_2739 رو باز کنید بعد از چند ثانیه در محلی که فایل قرار داره یک فولدر ایجاد می شه که داخلش نسخه کنسولی فایل unnamed_2739 قرار داره حالا می تونید فایل قبلی (نسخه PC) رو پاک کنید تا شما رو دچار اشتباه نکنه.
حالا ما می خواهیم بازی PES 2013 رو ویرایش کنیم.
اولا باید بازی ما به فرمت Extracted باشه. اگه کنسول جی-تگی یا RGH دارید حتما می دونید که شما می تونید بازی ها رو در سه نوع مختلف داشته باشید. حالت اورجینال ایکس باکسه که ار روی دیسک می خونه حالت GoD که باعث میشه هیچ وقت نیازی به دیسک بازی نداشته باشید و یک حالت دیگه وجود داره که شما از روی دیسک بازی ایمیج می گیرید و اون رو به حالت Extracted تبدیل می کنید. این حالت نزدیک ترین حالت به گیم نسخه PC هست و حتی بازی از یک فایل به اسم default.xex اجرا میشه درست مثل نسخه PC
خوب شما اگر دیسک بازی رو در اختیار دارید اول با برنامه رایج ایمیج بگیرید از دیسک حتی فرمت ایمیج iso باشه. بعد برنامه Exiso-GUI v1.0.07 by Schmurtz رو اجرا کنید و ایمیج بازی رو به حالت Extracted تبدیل کنید.
خوب فرض می کنیم شما قبلاً دیتا پک شماره 1 یا 2 یا 3 رو دانلود کردید. فایل دیتا پک واسه ایکس باکس یه فایل بدون پسوند با اسمی مشابه:
998BE16C29F7678FFD480337D3BB9A46319028744B
هست. حالا با استفاده از نرم افزار wxPirs 1.1.0.42 by Gael360 این فایل رو باز کنید و محتویاتش رو که dt0f.img و pes13pv.sfd و یک فایل بی ارزش (خالی و غیرضروری برای کار ما) که نشانگر ورژن هست رو استخراج کنید این دوتا فایل رو هم توی پوشه اکستراکت شده کپی کنید. البته این فایل ها با حجم کمتر وجود دارند توی پوشه و شما باید این دوتا رو جایگزین کنید.
حالا فایل های بازی رو روی هارد ایکس باکس کپی کنید کافیه یک مموری فلش 8 گیگی داشته باشید اول فایلارو روی فلش بریزید بعد می تونید از روی فلش عینا فایل ها رو در ریشه هارد داخلی ایکس باکس کپی پیست کنید حالا شما اگه فایل default.xex رو اجرا کنید بازی شما به صورت نرمال اجرا میشه. حتی اگه فایل گزارش هم گیر آوردید می تونید استفاده کنید. (حتی اگه فایل گزارش مال نسخه PC باشه می تونید توی همین پوشه بازی کپی کنید خواهید دید که داحل بازی اضافه میشه عین حالتی که توی نسخه PC هست.)
حالا با فایل dt0f.img که از داخل دیتا پک استخراج کردید. سرو کار داریم. این فایل رو توسط برنامه AFS Explorer اجرا کنید اجازه بدید مراحل بازسازی انجام بشه حالا فایل unnamed_2739.bin ویرایش شده و تبدیل به نسخه ایکس باکسی شده رو بر روی این dt0f ایمپورت کنید برای این کار کار راحت اینه که شما فایل unnamed رو داخل یک پوشه قرار بدید و در برنامه AFS Explorer گزینه ایمپورت فولدر رو بزنید اینجوری نیازی به پیدا کردن و گشتن دنبال فایل و ایمپورت دستی نیست خیلی راحت فولدری رو که فایل unnamed_2739.bin داخلش قرار داره رو انتخاب می کنیم و برنامه اون رو خودش جایگزین قبلی می کنه فایل dt0f باز هم بازسازی میشه و شما اخرین فایل بازسازی شده رو با نام صحیح dt0f.img روی فلش مموری کپی کنید و جایگزین dt0f روی هارد ایکس باکستون بکنید. البته داشبورد فری استایل یه سری مشکلات داره اونم اینه که وقتی فایل رو می خواهید جایگزین کنید نمی تونه بر روی فایل همنام قدیمی کپی کنه به اصطلاح قدرت Replace کردن فایل رو نداره و شما قبل از کپی کردن فایل جدید باید اون قبلی رو پاک کنید بعد اقدام به کپی پیست کردن کنید. حالا اگه داخل بازی بشید خواهید دید که لوگوی ارسنال یا هر تیمی که لوگوی اون رو تغییر دادید تغییر پیدا کرده. اگه بازی شما کرش کرد مطمئن باشید یک جای کار رو اشتباه عمل کردید برای همین شدیداً توصیه می‌کنم که مراحل گفته شده عیناً انجام بدید. چون فوق العاده حساس هست ایکس باکس و مثل نسخه PC بخشنده نیست و کوچک ترین نا هماهنگی در فایل ها باعث کرش کردن میشه.

لطفاً در صورت استفاده از آموزش های این تاپیک در سایر انجمن ها یا وب سایت ها یا پایگاه های اینترنتی منبع ذکر شود:

آموزش توسط Spaniuly منتشر شده فقط در انجمن P30World

اروند
06-11-2013, 02:54
سلام دوست عزیز :)
من یه سوال در مورد pes 2014 دارم که گفتم شما که اینکاره ای شاید بتونی جواب بدی :)
اگه من فایل لوگو برای لباس یه تیم رو با فرمت bin داشته باشم مثلا با اسم: UNIFORM004.bin
حالا میخوام اینو با نرم افزار هوریزون روی آپشن فایل خودم کپی کنم (تا اینجاش رو بدون مشکل انجام میدم :D )ولی نمیخوام لوگو ای که قبلا تو اسلوت(slot) شماره 4 ذخیره شده پاک بشه
چجوری باید این لوگوی جدید رو مثلا از 004 به 580 تغییر بدم؟ که توی یه اسلوت خالی (580) سیو بشه :)

Spaniuly
16-01-2014, 10:45
سلام من متاسفانه با فایل های PES 2014 کار نکردم چون نه از چهره بازیش خوشم اومد نه گیم پلیش