PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوریث bIOS رو آپدیت کنم ؟

mehrdad73
28-12-2012, 15:26
باطری نو هم خریدم اما درست نشد . لطفا راهنمایی کنید چطوری BIOS رو آپدیت کنم . وقتی EROR CMOS SETTING WRONG میده کیبور دیگه کار نمیکنه نمیتونم برم تو SETUP
مادربردم : ASUS P5LD2-X/1333

jafarian
28-12-2012, 15:55
برای آپدیت بایوس بایدیا از داخل بایوس اقدام کنید با برنامه هایی که برای این مورد وجود داره برای ایسوس باید از برنامه ASUSupdate استفاده کنید برای مادربورد گیگا هم از برنامه @bios جفت این برنامه ها داخل ویندوز نصب میشن بعد که شما فایل بایوس دانلود کردین از طریق این برنامه ها بسته به نوع مادربوردتون فایل بایوس به این برنامه ها تعریف کنید بعدشم اقدام به بروز رسانی کنید طریقه آپدیت بایوس برای ماردبوردهای مختلف داخل تاپیک پایین توضیح داده شده اگر که حین آپدیت بایوس برق قطع شود یا سیستم ریستارت شود مادربورد شما کلا بالا نمیاد.

آموزش آپدیت بایوس آموزش كامل آپديت بايوس براي تمام مادربورد ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mehrdad73
29-12-2012, 12:15
ممنون از راهنماییتون امال سیستم من اصلا بالا نمیاد حتی تو setup هم نمی ره چیکار کنم. کیبوردم کار نمی کنه تا حالا به همچین مشکلی بر نخوردم

mehrdad73
29-12-2012, 12:30
ببخشید نمیشه از فلش به جای فلاپی دیسک استفاده کرد ؟؟؟
آخه میشه فلش رو هم بوت کرد توسط cmd اگه میشه بگید لطفا جواب بدید ممنون میشم

mehrdad73
29-12-2012, 15:54
میشه به جای فلاپی از فلش واسه آپدیت بایوس استفاده کرد ؟؟؟؟ بعد یه چیزی من باطریو عوض کردم درست نشد . من کلید SETUP رو میزنم این EROR رو میده ؟
CMOS CHECKSUM BAD
CHASSIS INTRUDED
FATAL EROR.....SYSTEAM HALTED

jafarian
29-12-2012, 16:25
میشه به جای فلاپی از فلش واسه آپدیت بایوس استفاده کرد ؟؟؟؟ بعد یه چیزی من باطریو عوض کردم درست نشد . من کلید SETUP رو میزنم این EROR رو میده ؟
CMOS CHECKSUM BAD
CHASSIS INTRUDED
FATAL EROR.....SYSTEAM HALTED

مشکل شما مربوط به سخت افزار سیستم میشه داخل همون تاپیکی که گفتم باید مطرح کنید اگر با آپدیت بایوس هم رفع نشد باید مادربورد خودتون بدین بیرون با دستگاه پروگرامر فلش کنن برای آپدیت بایوس اگر مادربورد شما گیگا هست باید ازداخل خود بایوس با فلاپی آپدیتش کنید یا که از طریق خود ویندوز.