PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد نصب ویندوز روی لب تاپ قدیمی

hamidrezaj
26-12-2012, 22:29
با سلام دوستان

یکی از آشناهای ما یه لبتاپ به من داده که ویندوزش رو عوض کنم و سیستمش خیلی قدیمیه

رم 128
و cpu 333

و توی بوت هم فلش رو نمیشناسه و دوتا ویندوز بوتیبل مختلف رو امتحان کردم که موقعی که

توی بوت cd-drive رو انتخاب کردم که برای یکیش گفت

cannot load dos! any key to retry
و برای اونیکی گفت
cdboot couldn't find ntldr

نمیدونم چکار کنم چون ویندوز خودش رو پاک کردم و گفتم یه ویندوز جدید xp sp3 بزنم البته 3 تا ویندوز دیگه هم دانلود

کردم که
Windows Fundamentals for Legacy PC
micro xp pro
windows me
هست ,لطفا راهنمایی کنید اصلا این لبتاپ لعنتی راه نمیاد نمیدونم برم از بیرون فلاپی دیسک پیدا کنم؟

یا اگه راهی داره که بشه با سی دی نصب کرد؟ و من این دوتا ویندوز رو بوتیبل کردم که نمیدونم

کار درستی کردم یا نه؟ و سی دی رام مشکلی نداره چون rescue disk رو از بوت انداختم و اسکن کرد

انشاءالله سربلند باشید

jafarian
27-12-2012, 16:24
مشکل شمامربوط به سیدی xp میشه که در اختیار دارین سایت پایین به این مورد اشاره داشته که گفته شده این پیغام مربوط به این میشه که یا دستگاه شما مورد داره یا اینکه فایلهای درون سیدی مشکل دارن پیشنهاد من اینه که سیدی ویندوز xp رو عوض کنید اگر که خواستین ویندوز پست شماره 202 را دانلود نصب کنید که دستکاری نشده هست آپدیتشم مربوط به همین ماه میشه:n01:

Windows XP Professional SP3 (x86) Integrated December 2012 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

'CDBOOT: Couldn't find NTLDR' ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamidrezaj
28-12-2012, 00:00
خیلی ممنون با سی دی دیگه ای امتحان کردم و اون ارور رو خدا رو شکر نمیده ولی حالا وقتی به قسمت انتخاب پارتیشن

که فقط یه پارتیشن هست میرسه و میگه این رو تبدیل به ntfs کنید و بعدش میرسه به قسمتی که میخواد فایلها رو کپی کنه

میگه نمیتونه کپی کنه و میگه ویندوز xp سی دی رو بذارید , سی دی رامش مشکل نداره چون با دیسک نجات کسپراسکای

امتحان کردم که اونو بالا آورد,

قبل از همه اینها وقتی داخل ویندوز خودش بودم که سی دی رو داخل گذاشتم و new install رو انتخاب کردم

که بعدش که ری استارت کرد دیگه همین ارور رو میداد. نمیدونم چکار کنم و اون ویندوزی که معرفی کردید

دستکاری شده هست چون نوشته inegrated.

انشاءالله سربلند باشید

jafarian
28-12-2012, 15:25
اون ویندوزی که من گفتم دانلود کنید تنها چیزی که به اون اضافه شده آپدیت ویندوز شما هاردخودتون کلا فرمت سطح پایین بصورت Ntfs کنید بعدشم بزارین برای نصب ویندوز پیش بره منظورم برای فرمت حالت Quick انتخاب نکنید بعدشم بزارین برای نصب ویندوز پیش بره اگر بازم به همون صورت بود هارد خودتون از نوع به چند درایو تقسیم کنید بعد تست کنید اگر بازم نشد اون ویندوزی که گفتم دانلود کنید با اون اقدام به نصب ویندوز کنید:n01: