PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا رفتن نمره چشم در 29 سالگی

omid-p30
26-12-2012, 20:21
سلام.

من متاسفانه 29 سالمه.

یه سه چهار سالی میشد که به چشم پزشک مراجعه نکرده بودم.

الان به خاطر اینکه ببینم ثابت مونده یا نه تا بعد برم لیزر رفتم معاینه ولی دیدم که نیم نمره رفته بالا. قبلا 5 بود.

اعصابم خورد شد. چون یکی دو سال باید برا لیزر صبر کنم تا ببینم ثابت مونده یا نه و هم اینکه دیگه فکر نمی کردم بالاتر رفته باشه نمره چشمم.

از دکی پرسیدم گفت آره بعد از 25 سال دیگه نباید بره بالا ولی خب حالا رفته دیگه.

ولی هنوز اعصابم خورده، گفتم کسی اطلاعات بیشتری نداره، چرا واقعا بازم الان رفته بالا ؟

ممنون.

Enemy Killer
26-12-2012, 20:37
سلام

بالا رفتن نمره ي چشم به عوامل زيادي بستگي دارد اساسا انهايي كه عينك استفاده مي كنند بهتر است هر 6 ماه يك بار به چشم پزشك مراجعه كنند يا حداقل اپتومتريست (اگه درست نشوته باشم) ؟

درضمن اينترنت مخصوصا چت روم ها و فروم ها جاي خوبي براي پرسش هاي پزشكي نيست به نظر من بهتره به حرف پزشك معالج خودتان گوش كنيد ليزيك داراي محدوده ي سني هست و اگر سن شما از ان محدوده بيشتر شده اقدام به جراحي ننماييد

omid-p30
26-12-2012, 21:03
نه، دکتر که در مورد محدودیت سنی لیزیک حرفی نزد. فقط گفت یک سال باید صبر کنی تا ببنیی ثابت شده نمره چشمت یا نه.
حالا این مهم نیست الان، سال دیگه در موردش تحقیق میکنم که عمل کنم یا نه

الان این رو میخواستم بدونم که همین بالارفتن نمره چشم همونطور که میدونید معمولا بعد از 25 سال به بالا متوقف میشه و نمره چشم دیگه بالاتر نمیره. این قضیه نگرانم کرده که چرا پس برا من رفته بالا ؟

دکتری هم که رفتم دکتر خوبی بود ولی جواب قانع کننده ای به این سوالم نداد. حالا پیش یکی دیگه هم شاید رفتم.

majid322
26-12-2012, 21:09
این بالا رفتم چشم میتونه بر اثر وارد شدن ضربه به خود چشم ... یا به سر هم ایجاد بشه... تو این مدت همچین اتفاقی براتون نیافتاده ؟
.
بعدشم 0.5 نمره میتونه اشتباه اپتومتریست در اندازه گیری نمره چشم هم باشه ( شما حساب کن اگه دفعه پیش برات 0.25 صدم کم گرفته باشه و ایندفعه 0.25 صدم زیاد
.
این اتفاق میفته که شما فکر میکنی نمره ی چشمت 0.5 نمره رفته بالا...در کل زیاد چیز نگران کننده ای نیست فکرتو مشغول نکن..