PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خطوط فارسي قابل استفاده در طراحي سايت

niegrau
24-12-2012, 20:22
١- دوستان من از web safe fonts براي زبان فارسي اطلاعي ندارم. ممكن هست به من بگيد كه چه خطوطي رو ميشه استفاده كرد كه در كامپيوتر هاي مختلف خوانا باشه ؟

٢- و اينكه سروري هست مثل google web fonts يا typekit كه براي خط فارسي باشه؟

Sent from my iPad using Tapatalk HD

tabriz-info
26-12-2012, 18:23
بله هست مثل :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی خوب میتونید فونت ها رو روی سرور خودتون آپلود کنید و از css فراخوانی کنید

shocraneh
19-01-2013, 10:39
سلام به نظرمن از فونتهای خاص استفاده نکنید

mgl_para
26-01-2013, 01:39

چه خطوطی خوبه و به مشکل برنمیخوره ؟

niegrau
15-02-2013, 14:19

خب بنظر ميرسه وقتي روي سرور آپ كنيم خطوط رو و با سي اس اس كالشون كنيم مشكلي پيش نياد؟ دليل ديگه اي داريد؟

New-P30world
15-02-2013, 14:35
١- دوستان من از web safe fonts براي زبان فارسي اطلاعي ندارم. ممكن هست به من بگيد كه چه خطوطي رو ميشه استفاده كرد كه در كامپيوتر هاي مختلف خوانا باشه ؟

٢- و اينكه سروري هست مثل google web fonts يا typekit كه براي خط فارسي باشه؟

آپلود فونت در سرور/هاست خودتون و فراخوانی از طریق css ( فونت ها بسار بسیار کم حجم هستند )

تغییر فونت ( البته فونت زیبا و بجا! ) منوها ، تیترها و لینک های مهم که قراره تو چشم! باشن ، علاوه بر ضرورت بسیار زیبا نیز است!

و این کار پسندیده با اصول حرفه ایی و بروز طراحی وب در تناقض نیست و در همه گجت ها به خوبی ساپورت میشه دوست من.. :n01:

البته هنوز در این زمینه سلیقه ها متفاوت مانده! :n27:

m.m.m5651
15-02-2013, 16:50
فونت هایی بدون نیاز به لود کردنشون از طریق web fonts مجازن که کاربر خودش اونا رو داشته باشه. مثلا tahoma, Arial, ... روی ویندوز پیش فرض نصبن و اکثر کاربرا هم تو ایران ویندوز دارن. ولی لینوکس و اینا که این فونتا رو ندارن به مشکل بر میخورن.باید ببینید مخاطبان سایتتون کیان، مثلا اگه وبسایتی دارید که درباره ی لینوکسه پس کاربراتون هم اکثرا لینوکس هستن پس باید اکثر فونت ها رو خودتون لود کنید چون فونت های پیش فرض لینوکس کم هستن.
ویرایش: ببخشید اشتباه خوندم پست اول رو. فکر کردم منظورتون فونت های استاندارد غیر وب هست.

David.Jn
15-02-2013, 19:00
خب با وجود font-face چه دلیلی داره که اینهمه خودتون رو اذیت کنید؟ شایدم من منظورتون رو درست متوجه نشدم