PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن سیستم ( حتی صدای بوق اولیه سلامت مادربوردم نمیاد)

silver65
22-12-2012, 22:41
سلام امروز عصر که اومدم سیستم رو روشن کنم همون ابتدای بوت هنگ کرد منم ریست کردم دیگه هر کاری کردم روشن نشد!

فن پاور و فن cpu روشن می شه کار می کنه ولی هیچ خبری نمی شه اصلا تصویری نمیاد
با یه فن دیگه امتحان کردم بازم همینجوری بود
یکم با سشوار تمیز کردم (مثلا) بازم همونجوری بود-(البته اسپری خشک نداشتم که بتونم اسلاتا رو تمیز کنم اگه با چیز دیگه ای می شه همون کار اسپری رو کرد بگین - چمیدونم عطری چیزی)
رم رو در آوردم تو یه اسلات دیگه گذاشتم فذقی نکرد
فن سی پی رو رو در آوردم باز سر جاش گذاشتم هیچی
باتری مادر بوردو در آوردم هیچی (باز گذاشتم سرجاش)
کارت گرافیکم در آوردم یکم با دست و قلم تمیز کردم بازم هیچی

آخرشم سیمای پاور رو در آوردم گذاشتم جای ریست ولی دیگه اصلا کلا روشن نشد همون فنا هم دیگه روشن نشد

لطفا راهنمایی کنید من چیکار کنم بچه ها من خیلی عجله دارم 4 ماه داشتم زحمت می کشیدم برا پس فردا که الانم این سیستم این جوری شد منم هر چی داشتم تو اون سیستم بود.:n28:

ضمنا یه چند روز بود فن سی پی یو یه صدایی میداد انگار چیزی گیر کرده باشه بهش ولی هیچی هم نبود درستم می چرخید بعد از یه مدت خود به خود درست می شد نمی دونم چرا یادمه زمستون پارسالم همینجوری شد رفتم فنش رو عوض کردم این یکی هم همینجوری شده ( می خواستم آخر هفته که سرم خلوت شد روغن کاریش کنما ولی دیگه کار از کار گذشت)

EXTREME
23-12-2012, 00:06
پس بایوس رو با برداشتن باتری مین دیفالت کردید باید با یک باتری مین دیگه سیستم رو چک کنید
درست نشد باید با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید
باید با یک رم و گرافیک دیگه سیستم چک بشه
درست نشد مین مشکل داره یا بایوس مشکل داره یا مشکل از مین است که میتونه علت های زیادی داشته

silver65
23-12-2012, 00:32
با یه باتری دیگه هم چک کردم فرقی نداشت
پاورم که گفتم یکی دیگه گذاشتم همینجوری بودفرقی نکرد
رم و گرافیک رو ندارم امتحان کنم . فقط یه چیزی که هست چند روز بود در کیس باز بود ( برا همون فن که صدا می داد بازش کرده بودم دیگه فرصت نشد ببندمش) ممکنه از این باشه مثلا رطوبت گرفته باشه
اگه آره لطفا بگید من چه جوری می تونم تمیزش کنم که امشب بکنم اگه درست نشد فردا ببرم بیرون
اصلا چه جوری باید اینکار رو بکنم کلا مادر بوردو در بیارم؟ چون من فقط با قلمو روش کشیدم و سشوار

(چون قبلا هم یه بار اینجوری شده بود می گفتن خاک و رطوبت گرفته سرویسش کردیم درست شد)

EXTREME
23-12-2012, 01:08
بله میتونه از خاک هم باشه بهترین چیز بولور است ولی باید قطعات دیگر با قطعه سالم هم چک بشه بهتره ببرید بیرون

silver65
23-12-2012, 15:06
گفتن متاسفانه مادر بورد مشکل پیدا کرده - حالا می خواستم ببینم امکان تعمیرش هست یا نه ( پون اینجایی که بردم اسمش تعمیراتیه فقط بلده قطعه عوض کنه )
مال خودم giga ga-8n-sli بود اصلا ارزش تعمیر داره یا بگم یکی دیگه بذاره
اگه هم مدل یا برند خاصی مد نظرتون هست خوشحال می شم نظرتون رو بدونم (زیاد گرون نباشه تا 200)

EXTREME
23-12-2012, 17:55
گفتن متاسفانه مادر بورد مشکل پیدا کرده - حالا می خواستم ببینم امکان تعمیرش هست یا نه ( پون اینجایی که بردم اسمش تعمیراتیه فقط بلده قطعه عوض کنه )
مال خودم giga ga-8n-sli بود اصلا ارزش تعمیر داره یا بگم یکی دیگه بذاره
اگه هم مدل یا برند خاصی مد نظرتون هست خوشحال می شم نظرتون رو بدونم (زیاد گرون نباشه تا 200)

بله قابل تعمیر است و میشه تعمیر کرد اکثر این مشکلات رو

shahinfarasystem
11-01-2013, 15:18
سلام
من یه بار خیلی وقت قبل به این مشکل برخودم
مشکل از ای سی پردازش گرافیک مادربرد بود

آدرس جایی رو که بردم درست کرد برات پی ام میکنم دوست من