PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خريد هارد اکسترنال تا 270 هزارتومان

hasanoooooooo
20-12-2012, 21:00
سلام دوستان من دنبال يک هارد اکسترنال 1 ترا هستم که ترجيحا ميخوام پورت esata هم داشته باشه و usb3
البته سيستم هاي من usb 3 ندارن ولي چون ممکنه در اينده لازمم بشه گفتم روش باشه بهتره... لپتاپم esata ميخوره وبخاطر سرعتش دوست دارم که اين پورت هم روي هارد باشه... ممنون ميشم راهنمايي کنيد .. اگر هم همچين هاردي نيست يک هارد معرفي کنيد تا از همه سرعت usb2 استفاده کنه.... بالاي 30 مگ باشه... برقش هم از خود پورت تهيه کنه از اين اداپتوريا خوشم نمياد

ata.royalfalcon
20-12-2012, 23:07
سلام دوستان من دنبال يک هارد اکسترنال 1 ترا هستم که ترجيحا ميخوام پورت esata هم داشته باشه و usb3
البته سيستم هاي من usb 3 ندارن ولي چون ممکنه در اينده لازمم بشه گفتم روش باشه بهتره... لپتاپم esata ميخوره وبخاطر سرعتش دوست دارم که اين پورت هم روي هارد باشه... ممنون ميشم راهنمايي کنيد .. اگر هم همچين هاردي نيست يک هارد معرفي کنيد تا از همه سرعت usb2 استفاده کنه.... بالاي 30 مگ باشه... برقش هم از خود پورت تهيه کنه از اين اداپتوريا خوشم نمياد

سلام .
1. در مورد پورت esata اول از همه پست شماره چهار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را مطالعه کنید .
2. هارد پرتابل با اینترفیس esata خیلی کمیاب هست ، سابقاً میتونستید یه هارد seagate Goflex ultra portable usb2/usb3 بخرید به همراه کارتریج esata (بطور جداگانه) ولی الان بعید میدونم که بتونید این کارتریج را پیدا کنید .
3. اکثر هاردهای پرتابل قادر به پر کردن تمام پهنای باند usb2 هستند و همچنین هاردهای پرتابل برق مورد نیاز را از پورت usb تامین میکنند . هارد معمولی غیر ضد ضربه seagate back up plus portable پیشنهاد میدم و اگر ضد ضربه میخواهید silicon power armor a80 بخرید .

hasanoooooooo
21-12-2012, 00:25
ممنون از جوابتون . ضد ضربه ها با معمولي ها تفاوت قيمتشون چقدر هست؟ اين که ميگن ضد ضربه و ضد اب , واقعا همچين چيزي هست؟ يعني اگه مثلا از دستمون بيفته زمين اصلا مشکلي براش پيش نمياد؟ اب چطور!!! يا همش تبليغات هست؟ الان قيمت اين 2 مدل رو نداريد؟ ممنونم

pooriya_hp
21-12-2012, 12:37
به نظر من اونجوری که تبلیغ ش و میکنن که آقا ضدضربه هست و ال و بل نــــه نیست !!

ata.royalfalcon
21-12-2012, 12:51
ممنون از جوابتون . ضد ضربه ها با معمولي ها تفاوت قيمتشون چقدر هست؟ اين که ميگن ضد ضربه و ضد اب , واقعا همچين چيزي هست؟ يعني اگه مثلا از دستمون بيفته زمين اصلا مشکلي براش پيش نمياد؟ اب چطور!!! يا همش تبليغات هست؟ الان قيمت اين 2 مدل رو نداريد؟ ممنونم

بله ضد ضربه و ضد آب هست . البته در مورد ضد آب باید به سطح استاندارد آن توجه کنید مثلاً هارد اکسترنالی که استاندارد IPX7 را دارند حداکثر تا عمق یک متر به مدت نیم ساعت میتونه در مقابل نفوذ آب مقاومت کنه و یا استاندارد IPX4 در حد پاشش آب (مثل ریختن لیوان آب روی آن) میتونه در برابر نفوذ آب مقاومت کنه (بشرطی که تمامی دربهای usb بسته باشه) .

در مورد ضد ضربه هم این هاردها با داشتن سنسور شوک به محض شناسایی شتاب بیش از حد و یا ضربه به حالت non-operating برمیگرده تا به هارد آسیبی وارد نشه . گرچه این هاردهای ضد ضربه و یا آب هستند اما توصیه میشه که مثل یک هارد معمولی مراقبت بشه . بد نیست PDF مربوط به هارد a70 که usb2 هست را هم بخونید .

سری armor هاردهای سیلیکون پاور به خاطر داشتن بدنه آلومنیومی از هاردهای سنگین وزنی هم هست . قیمت دقیق ندارم ولی فکر کنم سیلیکون پاور حدود 290 هزار تومن باشه و سیگیت هم حدود 280 هزار تومن باشه (برای یکترابایت) .

Mehrdad092000
22-12-2012, 22:05
من یدونه از همین a70 گرفتم 250 تومن
اما مدل a80 قیمت حدود 300 تومن داشت