PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آپدیت bios؟؟

Hamid Reza
18-12-2012, 14:13
سلام
میخواستم بدونم آپدیت bios تو کارایی لپ تاپ تاثیر شگرفی داره؟
چون بعضیا میگن اصلا آپدیت نکنید چون ممکنه بعد از آپدیت مشکلاتی به وجود بیاد
خیلی ها هم میگن همیشه به جدیترین نسخه آپگرید کنید bios رو

یه سوال دیگه : ورژن فعلی بایوسbios رو از کجا میشه دید؟؟

hamidreza2010
18-12-2012, 15:05
آپدیت بایوس برای اینه که مادربورد با هاردهای جدید با حجم بالا رو ساپورت کنه یا سخت افزارهای جدید رو.ولی اگه سیستمت مشکلی نداره آپ نکنی بهتره چون اگه وسطش برق بره یا به هر دلیلی قطع بشه فاتحه لپ تاپت خوندست:n02:
البته نه در این حد ولی جدی دیگه کار خودت نیست درستش کنی.باید بدی گارانتی

ata.royalfalcon
18-12-2012, 15:50
سلام
میخواستم بدونم آپدیت bios تو کارایی لپ تاپ تاثیر شگرفی داره؟
چون بعضیا میگن اصلا آپدیت نکنید چون ممکنه بعد از آپدیت مشکلاتی به وجود بیاد
خیلی ها هم میگن همیشه به جدیترین نسخه آپگرید کنید bios رو

یه سوال دیگه : ورژن فعلی بایوسbios رو از کجا میشه دید؟؟

سلام .
بايد سايت سازنده لپتاپ را (براي مدل مورد نظر) بررسي كنيد تا علت اينكه آپديت جديد اومده معلوم بشه . مثلاً در مورد لپتاپم بعلت وجود نويز در صدا توسط سازنده آپديت جديد ارائه شد . آپديت كردن بايوس گرچه خطرناك بنظر ميرسه اما اگر دقت كنيد مشكلي پيش نمياد . خودم 2 بار بدون مشكلي بايوس لپتاپم را آپديت كردم . آپديت كردن بايوس معمولاً به دو روش انجام ميشه . 1. از طريق ويندوز و با استفاده از برنامه مخصوص 2. آپديت از داخل بايوس .

اگر از طريق ويندوز بايوس را آپديت ميكنيد توصيه ميشه كلاً آنتي ويروس رو uninstall كنيد و كليه برنامه هاي در حال اجرا را ببنديد (system tray را از لحاظ وجود برنامه در حال اجرا بررسي كنيد) خودم براي اطمينان يه ويندوز جديد نصب كردم به همراه درايورهاي ضروري تا در آپديت به مشكلي بر نخوره . ميزان شارژ باطري در حداكثر باشه ، آپديت را تا حد امكان در زماني انجام بديد احتمال قطعي برق كم باشه .

با استفاده از برنامه cpu-z (از قسمت مينبرد) ميتونيد ورژن فعلي بايوس را متوجه بشيد .

hasanoooooooo
18-12-2012, 16:18
حتما توصيه ميشه... من خودم بل اپديت فن لپتاپم زياد کار ميکرد.... بعد از اپديت کلا صداش کم شد! بحدي که واقعا ديگه روي مخم نبود... ولي حتما به نکاتي که خود سايت سازنده گفته گوش کن... اگر هم ميترسي بده به گارانتي برات اپديت ميکنن... اينجوري اگه مشکلي پيش بياد خودشون درستش ميکنن...(در صورتي که باياس مشکل پيدا کنه تا جايي که من ميدونم بايد با دستگاه پروگرام کنن .... که حدود 50 تا 80 هم خرجش هست.... ) باطري 100 درصد شار‍‌ژ باشه. به برق هم وصلش کن/ انتي ويروس رو هم يا غير فعال کن ببا پاکش کن... اون کاري که دوستمون هم گفت بنظر امن تر مياد که ويندوز رو پاک کني و بعد از نصب ويندوز جديد فقط درايورهارو وصل کني...:n11: