PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل متن فارسي در opera

گلپا
09-04-2005, 01:52
نمي دانم چرا اپرا متن فارسي را درست نشان نمي دهد البته چيدمان متن را يعني از چپ به راست نشان مي دهد :?: :?:

Rooz
09-04-2005, 02:53
از کدوم نسخه اپرا استفاده میکنی احتمالا نسخه 7 این مشکل در نسخه های 7 به ÷ایین وجود داشت اما با آمدن نسخه های بالاتر به خصوص 7.5 این مشکل تقریبا حل شده
بهتره از نسخه 7.5 یا نسخه 8 بتا استفاده کنی که این نسخه رو از سایت خود اپرا قابل دانلود کردن هست.
احتمالا نیاز به یک سری تغییرات در گزینه های برنامه داری که از این قراره view\encodingc \automatic selection
و اگه حل نشد برو به قسمت پایین unicode \utf-8 رو علامت دار کن اگه باز هم حل نشد بگو تا یک را دیگه

موفق باشی :wink:

گلپا
12-04-2005, 01:07
از کدوم نسخه اپرا استفاده میکنی احتمالا نسخه 7 این مشکل در نسخه های 7 به ÷ایین وجود داشت اما با آمدن نسخه های بالاتر به خصوص 7.5 این مشکل تقریبا حل شده
بهتره از نسخه 7.5 یا نسخه 8 بتا استفاده کنی که این نسخه رو از سایت خود اپرا قابل دانلود کردن هست.
احتمالا نیاز به یک سری تغییرات در گزینه های برنامه داری که از این قراره view\encodingc \automatic selection
و اگه حل نشد برو به قسمت پایین unicode \utf-8 رو علامت دار کن اگه باز هم حل نشد بگو تا یک را دیگه

موفق باشی :wink:

راستش را بخواهی مال من ورژن 7.10 است چشم حتما کاری که گفتی انجام می دهم
در ضمن از راهنماییت خیلی ممنون
من اهل اردبیل هستم
تو اهل کجایی؟

Mehdi_Best
12-04-2005, 10:17
گلپا جان دقيقا همين كه دوستمون گفتن درسته. چون من از اپرا استفاده مي كنم و كوچكترين مشكلي با فارسي ندارم
الان opera 8 beta 3 آخرين نسخه از اپرا است. اين هم لينك دانلودش:

ftp://ftp.opera.com/pub/opera/win/800b3/en/ow32enen800b3.exe

Strasboorg
12-04-2005, 19:53
گلپا جان دقيقا همين كه دوستمون گفتن درسته. چون من از اپرا استفاده مي كنم و كوچكترين مشكلي با فارسي ندارم

ftp://ftp.opera.com/pub/opera/win/800b3/en/ow32enen800b3.exeمحاله مشكل با اپرا نداشته باشي
شما همين ايندكس فوروم رو ببين
نوار ابي رنگ
همه در هم هستند
اين به نظر من تنها مشكل اپراست
البته اونايي كه من ميدونم

Mehdi_Best
13-04-2005, 10:33
استراسبورگ جان من نمي دونم چرا براي شما اين مشكل هست. اما باور كن كه من اين مشكل كه گفتي رو ندارم. اصلا درهم نيستند.

Strasboorg
13-04-2005, 23:13
اشتباه ميكني مهدي جان يه كم بيشتر دقت كن پيداش ميكني

Rooz
14-04-2005, 00:47

ftp://ftp.opera.com/pub/opera/win/800b3/en/ow32enen800b3.exeمحاله مشكل با اپرا نداشته باشي
شما همين ايندكس فوروم رو ببين
نوار ابي رنگ
همه در هم هستند
اين به نظر من تنها مشكل اپراست
البته اونايي كه من ميدونم

دوست عزیز همچین مشکلی که گفتی وجود نداره
البته بگذریم که یه مشکل اساسی با سایتهای فارسی زبان داره که البته همونطوری که گفتم
در نسخه 7.5 یا 8 بتا این امر تقریبا حل شده بهتر مرورگر خودت رو به روز کنی.
شاید اپرا معایبی داشته باشه اما محاسنی هم داره و اون سرعت بالا بدون دخالت برنامه جانبی.
در باز کردن صفحات وب حتی مرورگر جدید مگسون هم به بالای اپرا نمیرسه و مزیت دوم در دانلود کردن برنامه های دریافتی از اینترنت هست که کاملا از حالت ریسوم پشتیبانی میکنه یعنی با خیال راحت میتونید برنامتون رو بدون اینکه نگران از دست دادن حالت ادامه دارش باشید دانلود کنید
در نسخه های 7.5 یک سری مشکلات امنیتی وجود داشته که در نسخه 8 بتا که نسخه آزمایشی هست و به زودی نسخه اصلی به بازار خواهد آمد
:o

مرورگر اپرا از زبان جاوا پشتیبانی کامل میکنه و صفحات وبی که با جاوا نوشته شده اند سازگاری مطلق رو داره
من همینجا به کسانی که به تازگی به جمع کاربران این مرورگر اضافه شده اند خوش آمد میگم.
:D

Mehdi_Best
16-04-2005, 13:40
من كه با اپرا كار مي كنم (و همچنين فايرفكس و بعضي اوقات كه خيلي خيلي كم باشه مكستون) و خيلي هم راضيم و با اپرا حال مي كنم. سرعت بالا - دانلود با خيال راحت چند صفحه در يك پنجره و خيلي مزاياي ديگه.