PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب :دیسکانکنت نشدن مودم بعد از خاموش کردن کارت وایرلس و خروج از شیکه

said92
15-12-2012, 20:51
دوستان عزیز

سلام

چند وقتی هست که مشکل عجیبی با مودمم که مارک الفکس وایرلس هست پیدا کردم خیلی هم باهاش کل انجار رفته ام ولی نفهمیدم مشکل از کجاست

مشکل اینه که مودم من همیشه روشنه و چند کامپیوتر با وایرلس باهاش کار میکنند وقتی اکانتم رو توی سایت سرویس دهنده چک میکنم میبینم مثلا 40 ساعت متناوب استفاده از اینترنت میزنه بدون قطعی !!!

البته موقع خروج از وب کارت وایرلس رو خاموش میکنیم جالب این هست دوباره که وارد تنظیمات مودم میشم میبینم نام کامپیتوتر با مک اصلی هنوز از قبل لاگین میباشد

اگر اشتباه نکنم یکی بار هم مک آدرس کارتم هم جعلی ثبت شده بود امکان -- رو خیلی بالا میدونم خیلی کارها رو انجام دادم از قبیل عوض کرد پسورد مک آدرس کارت فیلتر کردن مک های دیگه اسکن با انتی ویروس ولی فایده ای نداشت .
فقط با ریبوت مودم دیسکانکت میشه
اکانتم رو هم که چک کردم دیدم چندین بار راس ساعت 8 صبح کانکتی از همین مودم انجام شده که اون زمان کاری با کامپیتر ها نداشتیم
ممنون میشم راهنمایی کنید

parstech
16-12-2012, 06:05
سلام؛

1- سید عزیز اگر مشکل رو درست متوجه شده باشم، فکر میکنم مشکل اصلی شما سوء تعبیر از قطع شدن کامیپوتر (client) از مودم (که در اینجا نقش server رو داره) باشه. وقتی که دستگاه شما به مودم وصل میشه، طبق تعریف اکثر مودم-روترها، یک IP به مدت 24 ساعت در اختیار دستگاه شما قرار میگیره. حالا اگر شما دستگاه تون رو خاموش کنید و با یک دستگاه دیگه جدول تخصیص IP رو نگاه کنید (DHCP Clients Table)، خواهید دید که هنوز مک آدرس و IP و نام دستگاه قبلی شما تو لیست وجود داره (البته به شرط سپری نشدن مدت 24 ساعت) و همون طور که عرض کردم این به معنی وصل بودن دستگاه شما نیست. بلکه به این معنی است که این IP هنوز برای این دستگاه و مک آدرس رزرو هستش. با دستکاری گزینه Client Lease Time میتونید این زمان رو تغییر بدید.

2- در مورد قطع شدن اتصال مودم با ISP تون: سوالی که برام پیش اومد اینه که چرا در صورت عدم نیار به اینترنت مودم رو خاموش نمیکنید؟ اگر اصرار بر این هست که مودم دائم روشن باشه، در تنظیمات مودم میتونید گزینه Connect On-Demand (Close if idle for xxx minutes رو فعال کنید و براش زمان تعیین کنید. در این حالت در صورتی که مثلن به مدت 15 دقیقه با اینترنت کار نکنید به طور خودکار اتصال مودم با خدمات دهنده اینترنت قطع میشه.

said92
16-12-2012, 20:07
دوست گلم سلام واقعا لطف کردید
ولی این مسئله یک دفعه بوجود آمده بودن اینکه تنظیمات مودم را عوض کرده باشیم امکان خاموش کردن مودم نیست ولی کاری که مربوط به محدودیت زمانی فرمودید انجام میدهم امیدوارم که مشکل حل بشود باز هم از شما به خاطر راهنمایی های ارزشمندتون تشکر میکنم

said92
17-12-2012, 09:32
سلام
امروز هم که چک کردم دیدم راس ساعت 8 صبح کانکت شده و تا مودم رو ریبوت نکردم ادامه داشت جالب هست که تقریبا هر روز سر ساعت 8 صبح کانکت میشه