PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پخش فیلم های بلوری ( معمولی ، 3D ) بــدون نیــاز به بلوری پلیر

AMIRHJ
15-12-2012, 00:34
ســـلام بــــہ همگــے دوســتان

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بــا توجه به استقبال اکثر افراد به فیلم های بلوری و در دسترس نبودن بلوری پلیر برای تمام افراد بر آن شدم ، یه آموزش مختصــر ، مفید در این حیطه که منتج از تجربه شخصیم در یکی از تاپیک ها بوده قرار بدم .
امید است در وهله اول آموزش مفید واقع گردد و درپی آن روش و طرق موثرتری از سایر دوستان ارائه شود.

موارد لازمه :

گراف با خروجی اچ دی ام آی (HDMI) و توانایی خروجی رزولیشن فول اچ دی (FHD)

کابل یا همون رابط اچ دی ام آی (HDMI) با کیفیت و ورژن بالا

تجربه ذیل مربوط به پلی کردن فیلم سه بعدی آواتار است ،

"
من چند وقت پیش 2 تا فیلم بلوری سه بعدی به دستم رسید
حسابی در گیرشون شدم تا بالاخره تونستم اونها رو بصورت کاملا سه بعدی در تی وی مشاهده کنم

یکی از فیلم ها آواتار با حجم 50 گیگ حدودن بود

یعنی یه بلوری دوبل لایر

یه نکته ای که هست حتما به بلوری پلیر نیازی نیستــــــــــــــ

شما میتونید ایمیج اون فیلم رو تهیه کنید و با یه برنامه درایو مجازی اجرا کنید

(خیلی از سایت ها در آپلودرها فیلم های بلوری رو بصورت ISO , .... برای دانلود قرار میدند)

منتها لپ تاپ من دارای بلوری رام بود

و گرافیکم هم خروجی اچ دی ام ای داشت

توصیه اکید بر آپدیت آخرین درایور کارت گرافیک و ( بایاس گراف در صورت امکان)

لذا 1 کابل خوب تهیه کردم

توصیه میشه از کابل اچ دی ام ای با ورژن 1.4 استفاده شود (قابلیت انتقال دیتا متناسب با 3D )

من ورژن کابلمو ندیدم ولی ذکر شده بود که قابلیت انتقال دیتای بالا حتی فیلم های 3 بعدی رو هم داره ، لذا تونستم صدا و تصویرو فول اج دی انتقال بدم (1080p)

راهنمایی خرید کابل HDMI

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ابتدا از بلوری موجود ایمیج گرفتم

سپس ایمیج رو روی هارد اکسترنال گذاشتم تا شرایط کمی ایده آل نباشه

رسیدیم به پلی کردن

فریم ها بسیار سنگینی داره این فیلم ها

من با خیلی نسخ power Dvd تست کردم اما هیچ نتیجه ای نداد..

منوی فیلم مورد نظر میومد اما فقط 2 بعدی پخش میکرد

از 10 -12 نسخ متفاوت

تا اینکه نرم افزار ArcSoft TotalMedia Theatre رو یافتم

نرم افزار معرکه ایه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) iha ndown load.com/2011/08/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF%D9%86%D8%B1%D 9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D9%84%DB%8C%D8%B1-ArcSoft-TotalMedia-Theatre-5.0.1.114-Final.php

لینک از میهن دانلود

خلاصه با یه سری تنظیمات فیلم بصورت اتو 3 دی پلی شد با این نرم فزار و تمام

پس برای دیدن فیلم های بلوری به بلوری پلیر معمولی هم نیازی نیست ، چه برسه به بلوری پلیر 3D

اینم نمایی ازتنظیماتش

ســایر عکس های مرتبط

"

مطالب فوق برای حدود 8 ماه پیش با ویرایش برگرفته از پستم در
میباشد

shima621
19-12-2012, 01:16
کسی هست به من کمک کنه؟
:n30:

mehrdad_ati
19-12-2012, 13:01
البته پخش بلوری چه سه بعدی چه دو بعدی روی pc کیفیتش به طور محسوسی از bd player یا home theater کمتر هست (تجربه ی شخصی)

p30g
19-12-2012, 13:20
البته پخش بلوری چه سه بعدی چه دو بعدی روی pc کیفیتش به طور محسوسی از bd player یا home theater کمتر هست (تجربه ی شخصی)

میشه کاملتر توضیح بدی ؟

AMIRHJ
20-12-2012, 15:29

سلام علیکم

مبحث تجربه نیست

یک پخش با کیفت به چند عامل بستگی داره و صرف این که شما داری از پی سی پخش میکنی یا BD پلیرهای اکسترنال نیست

TATU_TATY
20-12-2012, 15:49

سلام دوست عزیز .. نه این طوری که میگید نیست .. همینجور که آقا مهرداد گفت به عواملی بستگی داره ...

فقط یه کوچولو میتونم بگم بکم در مورد تست HQV Benchmark یه تحقیق بکنید ...یه چیزایی دستتون میاد ... کلا به عومال زیادی بستگی داره ..حتی اون کابل انتقال دهنده که مثلا HDMi هست هم تاثیر داره ..

p30g
20-12-2012, 22:19
سلام دوست عزیز .. نه این طوری که میگید نیست .. همینجور که آقا مهرداد گفت به عواملی بستگی داره ...

فقط یه کوچولو میتونم بگم بکم در مورد تست HQV Benchmark یه تحقیق بکنید ...یه چیزایی دستتون میاد ... کلا به عومال زیادی بستگی داره ..حتی اون کابل انتقال دهنده که مثلا HDMi هست هم تاثیر داره ..

میشه ساده تر بگی من بعد 3 سال حسرت الان دارم یه بلوری دانلود میکنم تا رو pc اجرا کنم

AMIRHJ
13-02-2013, 22:43
سلام علیکم

*** متاسفانه عکس های که آپلود کردم با حذف مرجع آپلودر نیست شدند! فعلا هر چی رو پی سی گشت زدم نبود ، اگه دوستان تصاویر رو دارند یا تصاویر مرتبطی دارند قرار بدهند ، با تشکر ***

__

تصاویر مجددا تهیه شد

fouad-pes
15-02-2013, 17:21
من متوجه نشدم این آموزش برای چیه؟!
پخش بلوری روی لپتاپ؟ روی تلویزیون؟ روی چی؟! کابل برای چی بود؟

AMIRHJ
15-02-2013, 21:11
من متوجه نشدم این آموزش برای چیه؟!
پخش بلوری روی لپتاپ؟ روی تلویزیون؟ روی چی؟! کابل برای چی بود؟

بطور کلی پخش بلوری های 3D از روی هر وسیله دارای هارد دیسک با ظرفیت مناسب با بلوری و دارای سیستم عامل مرتبط با نرم افزار بر روی تی وی های 3 بعدی

بطور صزیح تر شما با پی سی تون میتونید فیلم های بلوری سه بعدی رو که بصورت iso یا حالات دیگه ای هست رو بدون نیاز به بلوری پلیر مشاهده کنید

در حات خاص تر بعضی لپ تاپ هاکه دارای اپتیک بلوری هستند هم میتونند این کارو انجام بدهند

امید است که متوجه شده باشید ..

ashaebani2002
03-02-2014, 19:56
با تشکر از شما
من تمام کارهایی که گفتید را انجام دادم ولی وقتی فیلم رو play میکنم، روی تلویزیون مینویسه 1920x1080 و 24 HZ ولی هیچ فرقی نمیکنه و تصویر روی tv بصورت دو بعدی هست. حتی بعد از آمدن منوی فیلم و کلیک روی start و زدن گزینه 3d بازهم تصویر دو بعدی هست. یک سوال داشتم تصویر دقیقا از چه لحظه ای سه بعدی میشود؟ و اینکه اگر تصویر ورودی به تلویزیون سه بعدی باشه آیا تلویزیون بصورت خودکار عمل سه بعدی کردن رو انجام میده یا خیر؟
با تشکر

AMIRHJ
03-02-2014, 23:35
با تشکر از شما
من تمام کارهایی که گفتید را انجام دادم ولی وقتی فیلم رو play میکنم، روی تلویزیون مینویسه 1920x1080 و 24 HZ ولی هیچ فرقی نمیکنه و تصویر روی tv بصورت دو بعدی هست. حتی بعد از آمدن منوی فیلم و کلیک روی start و زدن گزینه 3d بازهم تصویر دو بعدی هست. یک سوال داشتم تصویر دقیقا از چه لحظه ای سه بعدی میشود؟ و اینکه اگر تصویر ورودی به تلویزیون سه بعدی باشه آیا تلویزیون بصورت خودکار عمل سه بعدی کردن رو انجام میده یا خیر؟
با تشکر

سلام

باید گرافیک خروجی مناسب و توان انتقال رو در وهله اول داشته باشه

بعد تصویر رو کاملا با بالاترین ورزولیشن FHD و فرکانس انتقال میدی

کابل HDMI هم باید توانایی انتقال این حجم دیتا رو داشته باشه

و پس از انتخاب پخش بصورت 3D خود تلویزیون تشخیص داده و تصویر یه حالت سه بعدی پخش میشود

ashaebani2002
04-02-2014, 10:04
سلام ببخشید من تازه تلویزیون سه بعدی خریدم و تازه کار هستم.
گرافیک با توجه به سایت nvidia قابلیت پخش 3d داره. مدل کارت گرفیکم 410M هست.
وقتی ابتدا لپ تاپ رو به تلویزیون وصل میکنم روی تلویزیون مینویسه 1920x1080/ 60Hz ولی بعد از پلی کردن فیلم توسط TMT روی تلویزیون مینویسه 1920x1080/ 24Hz یعنی قبل از زدن دکمه پخش سه بعدی از منوی فیلم و روی فرکانس خروجی کنترلی ندارم.

mr_rayan
04-02-2014, 17:25
سلام ببخشید من تازه تلویزیون سه بعدی خریدم و تازه کار هستم.
گرافیک با توجه به سایت nvidia قابلیت پخش 3d داره. مدل کارت گرفیکم 410M هست.
وقتی ابتدا لپ تاپ رو به تلویزیون وصل میکنم روی تلویزیون مینویسه 1920x1080/ 60Hz ولی بعد از پلی کردن فیلم توسط TMT روی تلویزیون مینویسه 1920x1080/ 24Hz یعنی قبل از زدن دکمه پخش سه بعدی از منوی فیلم و روی فرکانس خروجی کنترلی ندارم.
آخرین نرم افزار power dvd امتحان کنید.اگر سخت افزار خوبی داشته باشید مشکلی نخواهید داشت.

ashaebani2002
05-02-2014, 08:34
آخرین نرم افزار power dvd امتحان کنید.اگر سخت افزار خوبی داشته باشید مشکلی نخواهید داشت.
با تشکر از شما
من آخرین نسخه powerdvd رو هم امتحان کردم ولی جواب نداد. البته خود سایت cyberlink یک برنامه برای بررسی سخت افزار سیستم به منظور پخش فیلم سه بعدی داشت، که تست سیستم من با این برنامه مثبت بود.
به نظرم تنها موردی که میمونه کابل hdmi هست. من این کابل رو حدود 7 سال پیش خریدم. جنسش خوبه ولی نمیدونم که چه ورژنی هست. آیا شما، که تجربه اینکار رو داشتید، تا به حال شده که از یک کابل hdmi استفاده کنید که جواب ندهد؟ آیا ورژن کابل اهمیت دارد؟
با تشکر

.:Bardia:.
05-02-2014, 09:52
با تشکر از شما
من آخرین نسخه powerdvd رو هم امتحان کردم ولی جواب نداد. البته خود سایت cyberlink یک برنامه برای بررسی سخت افزار سیستم به منظور پخش فیلم سه بعدی داشت، که تست سیستم من با این برنامه مثبت بود.
به نظرم تنها موردی که میمونه کابل hdmi هست. من این کابل رو حدود 7 سال پیش خریدم. جنسش خوبه ولی نمیدونم که چه ورژنی هست. آیا شما، که تجربه اینکار رو داشتید، تا به حال شده که از یک کابل hdmi استفاده کنید که جواب ندهد؟ آیا ورژن کابل اهمیت دارد؟
با تشکر

روی خود کابل نوشته High Speed ؟ اگه نوشته باشه مشکلی با پخش 3D نخواهید داشت .

AMIRHJ
10-02-2014, 13:48
با تشکر از شما
با تشکر

فقط و فقط
ArcSoft TotalMedia Theatre
power dvd من باهاش خیلی اذیت شدم و نتیجه نداد

ashaebani2002
10-02-2014, 18:57
نمیدونم چرا من با هیچکدوم از این نرم افزارها موفق نشدم.
البته با یک روش دیگه تقریبا جواب گرفتم. به این صورت که ابتدا برنامه nvidia 3dtv player رو دانلود کردم. بعد از اتصال لپ تاپ به تلویزیون قسمت nvidia control panel رو باز کردم و تیک قسمت stereoscopic 3d رو زدم. در این قسمت دو تا گزینه وجود داشت، یکی 3dtv play و دیگری هم checkerboard. وقتی روی 3dtv play قرار میدادم، تلویزیون اعلام میکرد که سیگنال سه بعدی دریافت شد. یعنی بدون پخش فیلم با برنامه (power سیگنال سه بعدی برای تلویزیون ارسال میشد.
بعد از پخش فیلم و زدن عینک فیلم تقریبا سه بعدی هست ولی نمیدونم آیا کامپیوتر خودش داره 3بعدی میکنه یا سه بعدی واقعی هست.
البته برنامه 3dtv player بصورت تریال 14 روزه هست.

amin_salehi
05-10-2014, 14:39
سلام
دوستان من چندتا فیلم سه بعدی دانلود کردم به صورت sbs و با فزمت mkv ولی در نرم افزار ArcSoft TotalMedia Theatre که میخوام پلی کنم اصلا به عنوان فیلم سه بعدی نمیشناسه و گزینه ها نمایش سه بعدیش خاموش
چکاری باید انجام بدم؟
ایا با نرم افزار های دیگه امکانش هست؟
تلویزیون سونی هست و بلوری هم ندارم بهترین راه برای دیدن فیلم سه بعدی رو بگین ممنون میشم

AMIRHJ
10-10-2014, 11:07
سلام
دوستان من چندتا فیلم سه بعدی دانلود کردم به صورت sbs و با فزمت mkv ولی در نرم افزار ArcSoft TotalMedia Theatre که میخوام پلی کنم اصلا به عنوان فیلم سه بعدی نمیشناسه و گزینه ها نمایش سه بعدیش خاموش
چکاری باید انجام بدم؟
ایا با نرم افزار های دیگه امکانش هست؟
تلویزیون سونی هست و بلوری هم ندارم بهترین راه برای دیدن فیلم سه بعدی رو بگین ممنون میشم

سلام
این فیلم ها نیازی به نرم افزار ندارن

مستقیما با مموری به تلویزیون متصل کنید

در صورتی که تلویزیون شما 3 بعدی باشد

با استفاده از منوی سه بعدی گزینه مربوط به ساید بای ساید رو بزنید و به تماشا بنشینید

amin_salehi
10-10-2014, 22:53
سلام
این فیلم ها نیازی به نرم افزار ندارن

مستقیما با مموری به تلویزیون متصل کنید

در صورتی که تلویزیون شما 3 بعدی باشد

با استفاده از منوی سه بعدی گزینه مربوط به ساید بای ساید رو بزنید و به تماشا بنشینید

نه سونی ساپورت نمیکنه از فلش پخش بشه