PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مصرف الکی اینترنت

fanoostalaei
14-12-2012, 21:53
دوستان کسی میدونه چرا به این ادرسی که تو عکس ها هست الکی از سیستم من دیتا ارسال و دریافت میشه(با سرعت 50 دانلود و حدودا 20 اپلود)؟؟؟!!!!!
البته اینم بگم که تعدادشون زیاد شده و هر چقدر که بلاکشون میسازم ادرس جدیدی ساخته میشه
در ضمن با بلاک کردنشون هیچ تغیری تو وبگردی و این چیزا اتفاق نمیافته

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در ضمن نمیدونستم سوالمو کجا بپرسم
مجبوری اینجا تاپیک زدم

fanoostalaei
15-12-2012, 12:14
دوستان کمک نمیکنید؟؟؟!!!:n30::n30:

fanoostalaei
15-12-2012, 13:43
تنها چیزی که میتونم بگم اینه که خاک تو سر کسپر 2013 که معلوم نبود موقعی که فایلهای آلوده وارد سیستم شدن داشته چه غلطی میکرده
من اکثرا از نورتون 360 استفاده میکردم ولی چند ماه بود که کسپر استفاده میکردم که نتیجش این شد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

riza.akbari
12-09-2013, 19:13
چرا من کمکت می کنم>:n01::n13:

leilash
27-12-2013, 00:21
من این مشکل رو دارم ویندوزم عوض کردم هیچ برنامه اضافه هم نصب نیست...

fanoostalaei
27-12-2013, 00:22
من این مشکل رو دارم ویندوزم عوض کردم هیچ برنامه اضافه هم نصب نیست...
با نورتون اسکن کن !!! احتمالا از این tracking cookies شما هم داری که خوراکشون مصرف اینترنته:n12:

leilash
27-12-2013, 02:07
فقط با نورتون میشه؟

fanoostalaei
27-12-2013, 11:21
فقط با نورتون میشه؟

اکثر آنتی ویروس هارو تست کردم !!! هیچی مثل نورتون و بیت دفندر نمیشه !!! و چون سریال بیت دفندر خیلی سخته پیدا کردنش نورتون خیلی عالیه (سریال هم خواستید خودم میدم بهتون)

leilash
27-12-2013, 17:07
هیچ برنامه ای باز نیست... تیک net limiter هم زدم ولی بازم net wrokx حجم میندازه جریان چیه؟

fanoostalaei
27-12-2013, 17:22
هیچ برنامه ای باز نیست... تیک net limiter هم زدم ولی بازم net wrokx حجم میندازه جریان چیه؟
از صفحه نت لیمیترت یه عکس بذار

leilash
29-12-2013, 00:22

ak313
29-12-2013, 16:35
سرویس bits را غیر فعال کنید

fanoostalaei
29-12-2013, 16:52
خوب همونطور که گفتم خود ویندوز شما داره از نت استفاده میکنه !! که یا کوکی های ترافیک خور وجود داره یا اینترنت خود ویندوز هستش!! در هر حال برای جلوگیری از مصرف ترافیک شما اون عدد رو که مشخرص کردم بذارش روی 1024

leilash
29-12-2013, 23:07
نشد نمیشه... نورتون رو هم نصب کردم اسکن کرد ولی بازم اینا حجم رو میخورن

fanoostalaei
30-12-2013, 16:58
نشد نمیشه... نورتون رو هم نصب کردم اسکن کرد ولی بازم اینا حجم رو میخورن
'همونطور که گفتم اون عدد رو روی 1024 بیت لیمیت کن حجم اضافی ازت نمیره

leilash
30-12-2013, 23:33
فرقی نمیکنه اصلاً...

leilash
31-12-2013, 18:26
کسی نیست راهنمائی کنه؟

fanoostalaei
31-12-2013, 18:38
کسی نیست راهنمائی کنه؟
دوست عزیز من که گفتم لیمیت کم اینجوری درست میشه !!! من خودم چندین وقته از همین راه استفاده میکنم بعد الان شما میگی به درد نمیخوره !!! نه تنها من بلکه یه دنیا آدم دارن از همین روش استفاده میکنن

leilash
31-12-2013, 21:42
لیمیت کردم بازم حجم استفاده میکنه...

fanoostalaei
31-12-2013, 22:40
لیمیت کردم بازم حجم استفاده میکنه...

والا من دیگه نمیدونم چجوری راهنمایی کنم :دی
شما هر چیز غیر معمولی که از نت استفاده میکنه رو محدود کن سرعتش رو ، اگر هم بخوای کلا دسترسی اون نرم افزار رو قطع کنی اون عدد رو بذار روی 1 بیت

leilash
01-01-2014, 00:27
عدد 1 باشه چه فرقی با 1024 میکنه؟ جریانش کلاً چیه؟ میشه یه توضیحات کلی در مورد این برنامه بدین

raeesi
01-01-2014, 00:44
یه نگاهی به این لینک بنداز و ببین مشکلت رفع میشه یا نه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

leilash
02-01-2014, 05:34
فرقی نکرد..............

raeesi
02-01-2014, 15:20
شما برو توی تنظیمات سرویس‌های ویندوز (اگه اشتباه نکنم زیرمجموعه administrative tools باید باشه)

این سرویس‌هایی که دارن اینترنت میخورن غیرفعال کن

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

leilash
02-01-2014, 20:31
میشه دقیق در موردش توضیح بدین

hzzz
02-01-2014, 21:01
یوز وپسوردت دست کسی ندادی استفاده کنه

leilash
03-01-2014, 01:20
نه اصلاً...

sky1sky
06-09-2014, 17:21
دوستان کسی میدونه چرا به این ادرسی که تو عکس ها هست الکی از سیستم من دیتا ارسال و دریافت میشه(با سرعت 50 دانلود و حدودا 20 اپلود)؟؟؟!!!!!
البته اینم بگم که تعدادشون زیاد شده و هر چقدر که بلاکشون میسازم ادرس جدیدی ساخته میشه
در ضمن با بلاک کردنشون هیچ تغیری تو وبگردی و این چیزا اتفاق نمیافته

در ضمن نمیدونستم سوالمو کجا بپرسم
مجبوری اینجا تاپیک زدم

سلام برای منهم دقیقا همین مشکل ب وجود اومده و در عرض چند روز ، حدود چهار گیگ و نیم ام رفت بر فنا :n28::n14:
باید خدمت دوستان عرض کنم که روی سیستم مذکور ( که ویندوز سون داره )علی رغم اینکه اون سیستم مدت هاست به اینترنت وصله حتی اپدیت انلاین ویندوز و اپدیت سایبرنامه ها بسته هست )مدت هاست net limiter نصبه و هیج مورد مشکوکی هم در اون مشاهده نشده قبلا همیشه چک می کردم

اما این مشکل عجیب دقیقا اچند روز پیش به وجود اومده و همون طور که عکس های زیر رو می بینید که و networkx همنشون میده این فراینده ها کلی ازترافیک نت من استفاده کردند و بیشتر ازاینکه بخواهند دانلود کنند ، مدام در حال اپلود بودند !!!
عکس های net limiter هم نشون می ده که مدام فرایند هایhost process که شامل همان scvhost.exe ها هستند در حال اسفتفاده و اپلود هستند
و هم چنین فرایند system 32 به عنوان نمونه عکسی از نزم افزار رو که مال چند روز پیشه گذاشتم و نرم افزار تایید می کنه که مال فرایند ها ی system32 و اhos process ها بودند

گفتم که مدت هاست net limiter مدت هاست نصبه و تا حالا یک بار هم من تنظیمات ان را دست نزده بودم که بخواهم میزان بایت و کیلوبایت دریافتی برنامه ها رو محدود کنم برای همین الان بخواهم محدود کنم یک مشک رو به صورت موقتی حل می کند ولی قبلا ها میزان مصرف این فرایند ها از اینترنت بسیارناچیز و در حد زیرمگابایت بود ، لطفا بگید چه کا کنم که مشکل کاملا حل شه خواهششش می کنم نیاز فوری ضروری هست :n14:

دومی

fanoostalaei
06-09-2014, 21:27
سلام برای منهم دقیقا همین مشکل ب وجود اومده و در عرض چند روز ، حدود چهار گیگ و نیم ام رفت بر فنا :n28::n14:
باید خدمت دوستان عرض کنم که روی سیستم مذکور ( که ویندوز سون داره )علی رغم اینکه اون سیستم مدت هاست به اینترنت وصله حتی اپدیت انلاین ویندوز و اپدیت سایبرنامه ها بسته هست )مدت هاست net limiter نصبه و هیج مورد مشکوکی هم در اون مشاهده نشده قبلا همیشه چک می کردم

اما این مشکل عجیب دقیقا اچند روز پیش به وجود اومده و همون طور که عکس های زیر رو می بینید که و networkx همنشون میده این فراینده ها کلی ازترافیک نت من استفاده کردند و بیشتر ازاینکه بخواهند دانلود کنند ، مدام در حال اپلود بودند !!!

سلام
میشه موقعی که اینترنت شما در حال مصرف توسط ویندوز هست از net limiter یه عکس بگیرید و بذارید!!
در ضمن آنتی ویروس شما چی هست ؟
و اگر از نرم افزار du meter استفاده میکنید میشه از قسمت view network connections یه شات بگیرید : مثل این:

در ضمن آپدیت ویندوز رو چجوری بستید که میگید بسته اس/؟ آیا سرویس اون رو غیر فعال کردید؟ (برای اطمینان بیشتر این گزینه بهترینه)

sky1sky
06-09-2014, 23:10
سلام
میشه موقعی که اینترنت شما در حال مصرف توسط ویندوز هست از net limiter یه عکس بگیرید و بذارید!!
در ضمن آنتی ویروس شما چی هست ؟
و اگر از نرم افزار du meter استفاده میکنید میشه از قسمت view network connections یه شات بگیرید : مثل این:

در ضمن آپدیت ویندوز رو چجوری بستید که میگید بسته اس/؟ آیا سرویس اون رو غیر فعال کردید؟ (برای اطمینان بیشتر این گزینه بهترینه)

سلام
مرسی

البته موارد مشکوک امروز زیاد دیدم مثلا نرم افزار های networkx netmiliter نشون می داد که در تاریخ سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه و جمعه ازهمان اول طلوع افتاب که لپ تاپ روشن شده و وصل به اینترنت بوده این فرایند های مشکوک اپلودشان شروع شده و تا شب ادامه داشتن البته در عکسی که از networkx گذاشتم یک سری ساعات کم بود میزان حجم نت مصرف شده که به این علت بوده که لپ تاپ در حالت خاموش یااستندبای بوده که قاعدتا مصرفی هم نداشته اما امروز من از 11 قبل ظهر لپ تاپ رو روشن کردم و منتظزر بودم این فعالیت ها شروع شوند اما ساعت 1 ظهر شروع شدند !!!
و حالا نمی دانم ان فرایند ها زمان بندی شان دقیقا چه طوره که امروز بر خلاف روز های قبل دیرتر شروع شدند !! برای همین من مجدد تلاش می کنم که در هنگامی که فرایند ها در حال استفاده هستند عکس بگیرم ازnetmilter
و نرم افزار نشون می داد کخ فقط host process ha ke hamon svchost هستند با system 32 در حال اپلود و ارسال هستند و حجم من رو مصرف می کنند
ودقیقا عین عکسی که گذاشتید روی همان پروسعه system32 کلی شاید در حد 30 تا یا40 تا thread ایجاد شده که ازبین اینها یکی یا دو تایشان در حال تبادل داده بودند
و هم چنین پروسه های svchost هم هر کدام یک 8 تا تقریبا thread که رد حال استفاده نت بوند

البته امروز با نرم افزار Svchost Viewer و ProcessExplorer هم چک کردم و نرم افزار مشکوکی ندیدم ! ظاهرا همگی مال ویندوز هستن !!

2- هیچ انتی ویروس روی سیستم مذکور نصب نیست تنها چیزی هست که usb disk security هست که برای اتصال فلش مموری هست

3- روی سیستم مذکور فقط networkx netlimiter نصب هست و netstat در networkx شبیه عکس مشابهی که شما در du meter گذاشتید رو داره و امروز دیدم که نوشته بود system , و اینا حالت established هستند
حالا من du meter هم نصب می کنم که واضح تر شه و مجدد عکس می ذارم

4- اپدیت ویندوز وقتی ویندوز عوض کردم حدود 4 ماه قبل ، ازکنترل پنل و قسمت windows security در تنظیمات اپدیت
never check for update یعنی گزینه اخر رو زدم و می گم الان این لپ تاپ چند سال هست که دارمش و طی این چند سال هم همیشه به نت وصل بوده اما ازطریق همین نرم افزار ها که چک می کردم میزان حجم کم شده با میزان حجم صرفی نرم افزار و متناسب با میزان استفاده بود یعنی دقیق دقیق
اما الان دقیقا دقیقا چند روز هست که این اتفاق افتاده و حجم زیادی از من کم میشع

خواهش می کنم راه حل دیگه ای به ذهنتون میرسه بگین

milad.xp
06-09-2014, 23:11
من آی پی رو تو اینترنت سرچ کردم.برا مایکروسافت بود.این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
البته نظر قطعی نمی تونم بدم.ولی احتمالا نسخه ی ویندوز شما طوریه که یه نرم افزار تعبیه شده توسط مایکروسافت توش هست که یه سری کار خاص انجام میده و علت اینکه آنتی ویروسم نمیشناسدش همینه چون معتبر میدوندش(بازم میگم احتمالا).
من اگه باشم با یه نسخه ی دیگه ی ویندوز یه بار دیگه ویندوزو نصب می کنم بلکه فرجی بشه که این کار بستگی زیادی به حال و حوصله ی شما هم داره.

sky1sky
07-09-2014, 00:03
من آی پی رو تو اینترنت سرچ کردم.برا مایکروسافت بود.این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
البته نظر قطعی نمی تونم بدم.ولی احتمالا نسخه ی ویندوز شما طوریه که یه نرم افزار تعبیه شده توسط مایکروسافت توش هست که یه سری کار خاص انجام میده و علت اینکه آنتی ویروسم نمیشناسدش همینه چون معتبر میدوندش(بازم میگم احتمالا).
من اگه باشم با یه نسخه ی دیگه ی ویندوز یه بار دیگه ویندوزو نصب می کنم بلکه فرجی بشه که این کار بستگی زیادی به حال و حوصله ی شما هم داره.

سلام مرسی-البته چهار ماهی هست که ویندوز رو عوض کردم و همون اول هم اپدیت هاشو بستم و در طی این چهار ماه هم هیچ مشکلی نداشته ازلحاظ حجم مصرفی چون دقیقا مطابق مصرف بوده اما این برنامه به اصطلاح پنهان چند روزی هست داره اتفاق میفته و فقط داره اپلود میکنه !!! می گم در این چن روز چهار گیگو نیم مصرف نتم رو فقط همین فرایند ها تموم کردن که حتی دونمونه عکس هم گذذاشتم از این ها تقریب چهار گیگ برای اپلودد فقط بوده !!!!!!! و بقیش دانلود !!!! راه حلی غیر از عوض کردن ویندوز می خوام می خوام بفهمم چیه چون هیچ تضمینی نیست که اگر دوباره ویندوز عوض کنم چنین مشکلی پیش نیاد!
مرسی

fanoostalaei
07-09-2014, 09:33
سلام
مرسی

خواهش می کنم راه حل دیگه ای به ذهنتون میرسه بگین
سلام
ویندوز شما آلوده به لینکهایی شده که کارشون همینجوری ارسال دیتا هست
میتونید با نرم افزار های نورتون سیستمتون رو پاک سازی بکنید
و یه توضیح دیگه هم بدم که این کانکشن ها رو هر چقدر لیمیت کنید لینک های آلوده خودشون کانکشن جدید ایجاد میکنن و با سرعت به آپلود میپردازن و تنها راه اون پاکسازی با روشی هست که بهتون گفتم

===========

برای غیر فعال کردن آپدیت ویندوز هم به شیوه مطمئن از این روش استفاده کنید :
control panel --- administrative tools --- services ---windows update --- disable

milad.xp
07-09-2014, 09:43
سلام مرسی-البته چهار ماهی هست که ویندوز رو عوض کردم و همون اول هم اپدیت هاشو بستم و در طی این چهار ماه هم هیچ مشکلی نداشته ازلحاظ حجم مصرفی چون دقیقا مطابق مصرف بوده اما این برنامه به اصطلاح پنهان چند روزی هست داره اتفاق میفته و فقط داره اپلود میکنه !!! می گم در این چن روز چهار گیگو نیم مصرف نتم رو فقط همین فرایند ها تموم کردن که حتی دونمونه عکس هم گذذاشتم از این ها تقریب چهار گیگ برای اپلودد فقط بوده !!!!!!! و بقیش دانلود !!!! راه حلی غیر از عوض کردن ویندوز می خوام می خوام بفهمم چیه چون هیچ تضمینی نیست که اگر دوباره ویندوز عوض کنم چنین مشکلی پیش نیاد!
مرسی

اوکی.حالا که قضیه جنایی شد باید با شم پلیسی کارو دنبال کنیم.
شما باید یه نگا بندازی ببینی تو چند روز گذشته چه چیزی رو نصب کردی؟یا چه کار خاصی انجام دادی؟
گاهی وقتا یکسری از نرم افزارای جانبی که با نرم افزارای اصلی و به عنوان پیشنهاد نرم افزاری نصب میشن ممکنه عاملش باشن.
همچنین دلیل دیگش میتونه نصب هرگونه افزونه ی جانبی برای نرم افزارایی مثل فایرفاکس، یا مثلا آپدیشاشون باشه.
همچنین ممکنه شما موقع دانلود از یک سایت، دانلودر اون سایتو نصب کنی بعد نرم افزارو بگیری، که چون این دانلودرا جنبه ی تبلیغاتی دارن احتمال اینکه بعدا آلوده بشن هست(مثل دانلودر cnet)

نهایتا اینکه ممکنه ویروسی باشه که هنوز شناسایی نشده.
البته من سیستم ری استوری رو هم پیشنهاد میکنم.

netstat
08-09-2014, 18:32

عکس های net limiter هم نشون می ده که مدام فرایند هایhost process که شامل همان scvhost.exe ها هستند در حال اسفتفاده و اپلود هستند
و هم چنین فرایند system 32 به عنوان نمونه عکسی از نزم افزار رو که مال چند روز پیشه گذاشتم و نرم افزار تایید می کنه که مال فرایند ها ی system32 و اhos process ها بودند

گفتم که مدت هاست net limiter مدت هاست نصبه و تا حالا یک بار هم من تنظیمات ان را دست نزده بودم که بخواهم میزان بایت و کیلوبایت دریافتی برنامه ها رو محدود کنم برای همین الان بخواهم محدود کنم یک مشک رو به صورت موقتی حل می کند ولی قبلا ها میزان مصرف این فرایند ها از اینترنت بسیارناچیز و در حد زیرمگابایت بود ، لطفا بگید چه کا کنم که مشکل کاملا حل شه خواهششش می کنم نیاز فوری ضروری هست :n14:

دومی

scvhost.exe یه حالت میزبان داره و سرویسای هر برنامه ای میتونه از طریق اون اجرا بشه....
با توجه به اینکه ترافیک به صورت آپلود هستش به نظر من میرسه ممکنه یکی از این مشکلات رو داشته باشی:
-نرم افزارهای کلود مثل onedrive یا dropbox.... شاید اشتباهی یه درایو یا فولدر رو با این نرمافزارا سینک کرده باشی در اون صورت هر وقت یه فایل جدید اضافه بشه کل فایل رو برمیداره آپلود میکنه... به خصوص حواست به onedrive باشه که ظاهرا داخل office 2013 هم هستش...

-ارور ریپورت error report: اکثر نرمافزارا وقتی کرش میکنن(یعنی ارور میده و میپره بیرون) یه پیغام میدن که اگه میخوای ریپورت ارور رو ارسال کنم... اگه بزنی ریپورت رو ارسال کنن ممکنه برا بعضی نرمافزارها حجم ریپورت زیاد باشه و معمولاً هم ارسال رو با یه background service انجام میدن که دقیقا همین حالت ایجاد میشه....

-ویروس: که راه حلش هم اینه که یه انتی ویروس نصب کنی یا اینکه ویندوز رو دوباره بریزی...

در ضمن به نظر من دنبال بلاک کردن ترافیک اون سرویس نباش... چون هم ممکنه مشکلات ناخواسته برا سیستمت درست شه... هم اینکه به هر حال بهتره مشکل رو دقیق پیدا کنی بلاک کردنش یه جورایی به نظرم مشکل رو باقی میگذاره....:n26:

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-09-2014, 22:39
سلام . جهت اطلاع دوستانی که خبر ندارند : استفاده از مرورگرهای قدیمی باعث کاهش شدید مصرف ترافیک میشه . خصوصاً مرورگرهای موبایل مثل opera mini و uc و حتی opera 10 mobile . صفحه هائی که در ie و firefox دو سه مگ حجم داره , در موبایل فقط 100kb حجم داره . بنده یک کنتور در موبایل دارم که تا موبایل بخواد یک کیلو بایت اطلاعات بفرسته خبر میده . همه ی ترافیک خورها رو هم از کار انداختم ( بورس , هواشناسی , تنظیم ساعت و غیره ) . در لپ تاپ و دسک تاپ , باید آپدیتِ اتوماتیک ویندوز و آنتی ویروس و آپدیت برنامه هائی مثل adob flash player و real player و غيره رو از كار بندازين و از نسخه ی قدیمی یاهو یا gmail استفاده کنین که صفحه رو خودبخود آپدیت نمیکنه . مرورگرتون هم باید از قدیمی ترین باشه که میشه باهاش کار کرد چوم مرورگرهای الان هزار یک کار یواشکی انجام میده که شما خبر ندارید . . تا یه سری سایتها هم هست که قاچاقی از کامپیوترتون اطلاعات میدزده مثل این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fanoostalaei
08-09-2014, 22:43
همیشه باید سیستم به روز باشه !! دلیلی برای استفاده از نرم افزار های قدیمی وجود نداره !! چرا باید با وجود آپدیت هایی که برای نرم افزار هایماد و باعث روان کار کردن اون ها میشه ما پسرفت کنیم و از ورژن های قدیمی استفاده بکنیم
اگر مراقب سیستم باشیم هیچ نرم افزاری از ترافیک رو نمیخوره
در مورد کم مصرف بودن موبایل هم بگم که چون روی گوشی نسخه موبایل سایت ها لود میشه و به طبع کم حجم بودن سایت برای موبایل ترافیکم کمی مسرف میشه که با زدن دکمه request desktop site میتونید نسخه دسکتاپ رو با حجم کامل ببینید ، الکی سر خودتون رو گول نمالید که با نرم افزار های قدیمی ترافیک کمتری مصرف میشه

roya.rashidi
09-09-2014, 03:09
واسه اینکه مرورگرتون حچم کمی رو مصرف کنه کش رو به 1024 برسونید .

v.mohammad
09-09-2014, 23:15
خسته نباشید دوستان
من نمی دونم چرا شبا که دانلود می کنم بستگی به حجمی که دانلود کردم آپلود هم می کنم اونم نه سه چهار مگ بلکه از 250 مگابایت گرفته تا 500 مگابایت که معمولا 350 مگابایت آپلود میشه تو نوتورکس دیدم همین مشکل بود تو خود سایت ISP دیدم بازم همین بود .ویندوز عوض کردم ولی بازم فرق نکرد .
تاکید می کنم فقط تو شبانه رایگان.

fanoostalaei
09-09-2014, 23:29
خسته نباشید دوستان
من نمی دونم چرا شبا که دانلود می کنم بستگی به حجمی که دانلود کردم آپلود هم می کنم اونم نه سه چهار مگ بلکه از 250 مگابایت گرفته تا 500 مگابایت که معمولا 350 مگابایت آپلود میشه تو نوتورکس دیدم همین مشکل بود تو خود سایت ISP دیدم بازم همین بود .ویندوز عوض کردم ولی بازم فرق نکرد .
تاکید می کنم فقط تو شبانه رایگان.
این یه امر طبیعیه و به ازای مقداری دانلود آپلود هم باید انجام بشه که مثلا من خودم هر شب که 7 گیگ دانلود میکنم حدود 300 مگ هم اپلود دارم

Behrouz_se60
09-09-2014, 23:37
ببینید شما باید بفهمید که این درخواست از کدام برنامه نشات می گیرد.برای فهم بهتر اینجا :
ابتدا از فایروال باید بفهمید که پروسس مربوطه آی دی چند هست :

بعد اینجا مشخص میشه :

البته بگویم برنامه Processexplorer حتما باید به صورت Run as administrator باشه تا بتونید به مجوز قسمت شبکه برای هر پروسس دسترسی پیدا کنید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-09-2014, 12:56
همیشه باید سیستم به روز باشه !! دلیلی برای استفاده از نرم افزار های قدیمی وجود نداره !! چرا باید با وجود آپدیت هایی که برای نرم افزار هایماد و باعث روان کار کردن اون ها میشه ما پسرفت کنیم و از ورژن های قدیمی استفاده بکنیم اگر مراقب سیستم باشیم هیچ نرم افزاری از ترافیک رو نمیخوره در مورد کم مصرف بودن موبایل هم بگم که چون روی گوشی نسخه موبایل سایت ها لود میشه و به طبع کم حجم بودن سایت برای موبایل ترافیکم کمی مسرف میشه که با زدن دکمه request desktop site میتونید نسخه دسکتاپ رو با حجم کامل ببینید ، الکی سر خودتون رو گول نمالید که با نرم افزار های قدیمی ترافیک کمتری مصرف میشهسلام . تشکر از نظرتون . منظور بنده این بود که فقط آپدیتِ اتوماتیک رو از کار بندازیم و خودمون چند روز یک بار ببینیم آپدیت جدیدی هست یا نه . اینجوری دیگه روزانه کلی اطلاعات رد و بدل نمیشه . شما وقتی به"ویندوز و انتی ویروس و فلاش پلیر و غیره اجازه اپدیت اتوماتیک میدین , هر دفعه که به نت وصل میشین شروع میکنند به اطلاعات فرستادن و گرفتن . تازه بعضیهاشون مخفیانه جاسوسی هم میکنند . همین انتی ویروس کاسپر , از کجا معلوم که خودش کامپیوتر رو نمیگرده و چیزهای به درد بخور برای اربابش رو پیدا میکنه و براش میفرسته ؟ یا فلاش پلیر و غیره . تازه خود مرورگرها هم تا به نت وصل میشین , بدون انجام هیچ کاری یک سری اطلاعات رد و بدل میکنند و معلوم نیست چه غلطی میکنه

roya.rashidi
12-09-2014, 17:02
سلام . تشکر از نظرتون . منظور بنده این بود که فقط آپدیتِ اتوماتیک رو از کار بندازیم و خودمون چند روز یک بار ببینیم آپدیت جدیدی هست یا نه . اینجوری دیگه روزانه کلی اطلاعات رد و بدل نمیشه . شما وقتی به"ویندوز و انتی ویروس و فلاش پلیر و غیره اجازه اپدیت اتوماتیک میدین , هر دفعه که به نت وصل میشین شروع میکنند به اطلاعات فرستادن و گرفتن . تازه بعضیهاشون مخفیانه جاسوسی هم میکنند . همین انتی ویروس کاسپر , از کجا معلوم که خودش کامپیوتر رو نمیگرده و چیزهای به درد بخور برای اربابش رو پیدا میکنه و براش میفرسته ؟ یا فلاش پلیر و غیره . تازه خود مرورگرها هم تا به نت وصل میشین , بدون انجام هیچ کاری یک سری اطلاعات رد و بدل میکنند و معلوم نیست چه غلطی میکنه
خب هیچ شرکت بزرگی نمیاد خودشو خراب کنه واسه اینکه اطلاعات رو برداره و جاسوسی کنه.
اگرم نرم افزاری اینکارو کنه مطمعن باشید سریع لو میره و هیچ کس از برنامه استفاده نمیکنه .
بعدشم پلیس های اینترنتی (البته اسم موسساتش رو نمیدونم ) پیگری میکنن.
مصرف دقیق ترافیکم میتونید از Open Resource Monitor ببینید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-09-2014, 17:55
خب هیچ شرکت بزرگی نمیاد خودشو خراب کنه واسه اینکه اطلاعات رو برداره و جاسوسی کنه. اگرم نرم افزاری اینکارو کنه مطمئن باشید سریع لو میره و هیچ کس از برنامه استفاده نمیکنه . بعدشم پلیس های اینترنتی (البته اسم موسساتش رو نمیدونم ) پیگری میکنن.مصرف دقیق ترافیکم میتونید از Open Resource Monitor ببینید.سلام . افشاگریهای اسنو ذن رو دیدین ؟ دولتهای غربی مایکروسافت و گوگل و یاهو و بسیاری از سرویسهای تماس سریع مثل وایبر و مسنجرها به خدمت گرفتند . به همون راحتی که شما در نت سرچ میکنین , اونها چند برابر راحت تر توی ایمیلها و کامپیوترها و موبایلها و فلاش مموریها سرچ میکنند چون موتورهای پرقدرت جستجو دارند که با سرعت بسیار زیاد و شبانه روزی همه چیز رو اسکن میکنند و اطلاعات به درد بخور یا مشکوک رو دسته بندی میکنند و میدن به سازمانهای اطلاعاتی . اگر میشد همه ی اطلاعات رد و بدل شده با نت رو مانیتور کرد خیلی چیزها مشخص میشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

netstat
12-09-2014, 18:16
سلام . افشاگریهای اسنو ذن رو دیدین ؟ دولتهای غربی مایکروسافت و گوگل و یاهو و بسیاری از سرویسهای تماس سریع مثل وایبر و مسنجرها به خدمت گرفتند . به همون راحتی که شما در نت سرچ میکنین , اونها چند برابر راحت تر توی ایمیلها و کامپیوترها و موبایلها و فلاش مموریها سرچ میکنند چون موتورهای پرقدرت جستجو دارند که با سرعت بسیار زیاد و شبانه روزی همه چیز رو اسکن میکنند و اطلاعات به درد بخور یا مشکوک رو دسته بندی میکنند و میدن به سازمانهای اطلاعاتی . اگر میشد همه ی اطلاعات رد و بدل شده با نت رو مانیتور کرد خیلی چیزها مشخص میشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جاسوسی رو به روشای دیگه ای انجام میدن....
اگه میخواستن اینجوری جاسوسی کنن که هر کی یه فایر وال رو کامپیوترش نصب میکرد کاسبی همه سازمانای اطلاعاتی کساد میشد :n09:

roya.rashidi
12-09-2014, 19:43
منم بعید میدونم بخان جاسوسی کنن . اگرم اینکارو کنن حداقل واسه ما کاربرای عادی این کارو نمیکنن :n26:

netstat
12-09-2014, 20:50
همین انتی ویروس کاسپر , از کجا معلوم که خودش کامپیوتر رو نمیگرده و چیزهای به درد بخور برای اربابش رو پیدا میکنه و براش میفرسته ؟ یا فلاش پلیر و غیره

الان که فکرشو کردم دیدم همچی بیراه هم نمیگی....:n02: با فایروال هم نمیشه جلوش رو گرفت مگه اینکه آدم کلا اون نرم افزار رو بیخیال شه... تازه اگه uninstall هم بکنی باز ممکنه کار خودش رو ادامه بده.....:n09: باید ویندوزت رو دوباره بریزی!

هر دفعه که به نت وصل میشین شروع میکنند به اطلاعات فرستادن و گرفتن . تازه بعضیهاشون مخفیانه جاسوسی هم میکنند .

اونا معمولن چیزای مهمی نیستن و آپدیت و این چیزا رو چک میکنه

اگر میشد همه ی اطلاعات رد و بدل شده با نت رو مانیتور کرد خیلی چیزها مشخص میشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این کار رو با packet sniffer میشه کرد.... منتها قضیه به این سادگی ها نیست.... اگه نرم افزاری جاسوسی کنه قطعا اطلاعات رو موقع فرستادن انکریپت(رمزنگاری) میکنه... واسه همین چیزی ازش دستگیرت نمیشه... علاوه بر این ارسال اطلاعات رو موقعی انجام میده که کسی شک نکنه... نه این که اول کار که به اینترنت وصل میشی شروع کنه مثه خنگا اطلاعات فرستادن....:n09:

خلاصه هیچ راهی نداری باید فرار کنی بری تو کوها :n02:

منم بعید میدونم بخان جاسوسی کنن . اگرم اینکارو کنن حداقل واسه ما کاربرای عادی این کارو نمیکنن :n26:

از همه اطلاعات جمع میکنن حتی کاربرای عادی.... بعد اطلاعات رو با روش های دیتا ماینینگ تحلیل میکنن کیس های مهم رو میکشن بیرون....

البته MOHAMMAD_ASEMOONI نگران جاسوسای خارجیه من بیشتر نگران داخلی ها هستم :n09:

sky1sky
23-09-2014, 11:52
سلام بر بچه هایی که در این تاپیک همکاری کردن و خواستن کمکم کنن:n16:
- چند وقت پیش در همین تاپیک و چند تاپیکمرتبط دیگه ااپلود های بی رویه سیستم گفتم که به طرز وحشتناکی بالا بود مثلا در یک روز جمع پروسه ها ی svhostویندوز و system جمع اپلودی ها به 2 گیگ و 100 مگ هم میرسید به همراه 400 مگ دانلود یعنی روزی 2.5G پر !!!! طبق راهنمایی هایی شما و سرچ در گوگل اقدامات زیر رو انجام دادم و م نویسم منتهی مشکل بدون اینکه که علتش کشف شه دفن شد و مجبور رشدم متوسل شم به ویندوز جدید
ولی این توپیک موندگار می مونه دیگه شما هم علت جدیدیی راه جدیدی :n02: راه جدیدی پیدا کردید بنوسیسد برای استفاده نسل بعدی ما :n06:

1-برنامه های تازه نصب شده در سیستم رو چک کردم هچی فایل مشکوکی نبود
قبل شروع این فرایند های مشکوک در IDM دیدم دقیقا روزقبل ان هم چنین فایلی از سایت دانلود شده (یادم نیست چه طور دانلود شده شاید افرادی که پشت سیستم بودن حواسشون نبوده کلیک دانلود زدن اما مطمئن ام هیچ کس روی فایلexeدانلود شده کلیک نکرده)

ولی بعید می دونم وجود اون فایل اگزه یعنی به تنهاییی موثر بوده وقتی که اصلا ران نشده !!!!!!!!!!!!!

2-لیست اپدیت های نصب شده در program ها رو چک کردم همگی متعلف به محصولات مایکروسفت بود اپدیت ها و تاریخ مال بیش ایک سال پیش !!

3- پروسه های task manger o manoroting netرودیدم همگی شبیه فایل های ویندوز و svhost
بودند و فایل مشکوک نبود
4- ویندوز دیفندر چک کردم و اسکن کردم هیچی پیدا نکرد
5-
svhost killer از محضولات کسپر دانلود کردوم اسکن نتیجه هیچ چیزی به عنوان فرایند جانبی و شمکوک پیدا نکرد

6- انتی ویروس ksper removoal tool
نصب کردم بازم نتیجه هیچ

7- با antimalware اسکن کردم هیچی پیدا نکرد

البته اسکن های بالا الکی به چند تا کرکو پچ چند ستاپ نرم افزار گیر دادن فقط همین

8- وقتی مراجعه می کردم به قسمت سرویس های ویندوز اثری از سرویس
background intelligent serviceتوی لیست نبود در حالی که خودم مطمئنم قبلا disable اش کرده بودم و قبلا در لیست موجود بوده !! حتی اثری از google update service ها نبودکه بخوام دی اکتیو اشون کنم در حالی که چند روز اخر که ورژن جدید کروم نصب کردم بودم در کامپیوتر وجود داشتن اجرا می شدن و دانلود ترافیکم رو مصرف می کردن منتهی اسم سرویس ها در قسمت سرویس های ویندوزی نبود
متوجه نبود سایر سرویس های ویندوزی نشدم و فقط دو تاش رو متوجه شدم که نیستن

تنها نشانه مشکوکی که در سیستم دیده میشد پست این قسمت بود

9--یه پست هم اینجا گذذاشته بودم قبلا که فک کنم بی ارتباط با بحث ویروس نبوده باش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ه

بعد این مشاهدات نتیجه گرفتم ویندوز تعویض بهترین راهه چون نتونستم عیب یابی کنم !
و مواردی که در شماره 8 گفتم جالب اینحاست بعد ویندوز عوض کردن این سرویس ها محدد در لیست سرویس های ویندوز پدیدار شدند !!!
و واقعا .می دونم برای ویندوز جدیدی که نصب کردم چه تدابیر امنیتی باید بذارم که مشکلات دفعه قبل پیش نیاد !!!!!

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-09-2014, 12:45
سلام . این تاپیک دو تا برنامه پیشنهاد شده برای چک کردن اطلاعات رد و بدل شده در نت . بنده خودم هنوز امتحانش نکردم چون بیشتر اوقات با موبایل میام تو نت و اون برنامه ها برای ویندوز هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]