PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل سرعت در انتقال اطلاعات به هارد اکسترنال

paranasky
14-12-2012, 15:16
دوستان سلام
یه مشکلی دارم با هارد اکسترنالم
انتقال داده و اطلاعات از کامپیوتر به هارد اکسترنال به شدت کند شده یعنی اولش سرعت خیلی بالاست بعد به وسطاش که میرسه یهو سرعت میرسه به 600 کیلوبایت بر ثانیه بعدشم nساعت طول میکشه تا نهایتا فایل انتقال پیدا کنه اما انتقال اطلاعات از هارد اکسترنال به کامپیوتر سرعته خوبی داره
قبلا مشکلی نداشت الان هم رو لپ تاپ چندنفر تست کردم عین لپ تاپ خودم به کندی انتقال اطلاعات انجام گرفت
ممنون میشم راهنماییم کنید

paranasky
14-12-2012, 23:27
کسی نمیتونه بمن کمک کنه؟؟؟؟
:sad:

EXTREME
15-12-2012, 00:28
دوستان سلام
یه مشکلی دارم با هارد اکسترنالم
انتقال داده و اطلاعات از کامپیوتر به هارد اکسترنال به شدت کند شده یعنی اولش سرعت خیلی بالاست بعد به وسطاش که میرسه یهو سرعت میرسه به 600 کیلوبایت بر ثانیه بعدشم nساعت طول میکشه تا نهایتا فایل انتقال پیدا کنه اما انتقال اطلاعات از هارد اکسترنال به کامپیوتر سرعته خوبی داره
قبلا مشکلی نداشت الان هم رو لپ تاپ چندنفر تست کردم عین لپ تاپ خودم به کندی انتقال اطلاعات انجام گرفت
ممنون میشم راهنماییم کنید

هاردتون رو اسکن ویروس بکنید و یک دور دیفرگمنت کنید درست نشد یک عکس از تب health نرم افزار hd tune از این هارد بدین

این مشکل میتونه از بدسکتور و سکتور delay باشه همچنین ممکنه لازم باشه هارد فرمت کامل بشه و دوباره پارتیشن بندی شه

تو همین تاپیک بحث رو ادامه بدین

paranasky
15-12-2012, 11:14
الان یه توضیح کامل میدم
دیفراگ کردن رو 2درصد وایمیسته چون زمان خیلی طولانی شد استپ زدم
گذاشتم برای ویروس اسکن الان حدود 25 درصدش رفته
اما یه کاری کردم هروقت اونکارو انجام میدم سرعت انتقال به هارد طبیعی میشه
با استفاده properties از سربرگ tools گزینه check now رو انتخاب میکنم و وقتی فقط تیک اول رو که automatically fix file system error میزنم و استارتش میکنم بعد از اتمام کار سرعت انتقال داده به هارد عادی میشه
بنظرتون مشکل کجاست؟؟؟

paranasky
15-12-2012, 11:26
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
15-12-2012, 12:54

هاردتون بدسکتور داره با نرم افزار hdd regenerator در مود scan and repair هارد رو اسکن کامل بکنید دمای هارد رو هم بیارید پایین تر

paranasky
15-12-2012, 14:01
عزیز من با همون برنامه ی خود ویندوز که عرض کردم اقدام به رفع بدسکتور کردم یعنی گزینه دوم
اما حدود 5-6 ساعت رفت همچنان ادامه داشت دیگه خواستم برم جایی مجبور شدم قطعش کنم
الان چندتا سوال و یه خواهش داشتم از حضورت
سوال اینکه آیا قطعا مشکلش بدسکتوره؟
ثانیا چیجوری دمای هاردو پایین بیارم؟؟
این نرم افزار hdd regenerator v, وصل کردم یه کم رو کرکش مشکل داره حالا یه کاریش میکنم اما اگه ممکنه دقیقا روش کار باهاش رو توضیح بدید آخه توی اینترنت خیلی مطلب ازش بود اما هیچ کدوم جامع و بدردبخور نبود خصوصا اگه نیاز باشه از داس برای اینکار استفاده کرد بعد از ساختن سی دی بوت ایبل و ریستارت کردن چیکار باید کرد؟؟ نوشته بود یه چیزی رو به یه چی دیگه باید تبدیل کرد؟؟
الان وقتی گزینه مربوط به ویندوزشو میزنم میگم باید با سیستم بایوس بیاد بالا بعد ریستارت میکنه باز همون آش و همون کاسه
چیجوری باید به سیستم بایوس تبدیل بشه؟؟

EXTREME
15-12-2012, 15:16
عزیز من با همون برنامه ی خود ویندوز که عرض کردم اقدام به رفع بدسکتور کردم یعنی گزینه دوم
اما حدود 5-6 ساعت رفت همچنان ادامه داشت دیگه خواستم برم جایی مجبور شدم قطعش کنم
الان چندتا سوال و یه خواهش داشتم از حضورت
سوال اینکه آیا قطعا مشکلش بدسکتوره؟
ثانیا چیجوری دمای هاردو پایین بیارم؟؟
این نرم افزار hdd regenerator v, وصل کردم یه کم رو کرکش مشکل داره حالا یه کاریش میکنم اما اگه ممکنه دقیقا روش کار باهاش رو توضیح بدید آخه توی اینترنت خیلی مطلب ازش بود اما هیچ کدوم جامع و بدردبخور نبود خصوصا اگه نیاز باشه از داس برای اینکار استفاده کرد بعد از ساختن سی دی بوت ایبل و ریستارت کردن چیکار باید کرد؟؟ نوشته بود یه چیزی رو به یه چی دیگه باید تبدیل کرد؟؟
الان وقتی گزینه مربوط به ویندوزشو میزنم میگم باید با سیستم بایوس بیاد بالا بعد ریستارت میکنه باز همون آش و همون کاسه
چیجوری باید به سیستم بایوس تبدیل بشه؟؟

دوست من اون اسکنی که شما از ویندوز انجام دادین بدسکتور رو برطرف نمیکنه مشکلات فایل سیستم هارد رو fix و اصلا به مشکل شما در این ارور که در نرم افزار hd tune هست مزبوط نیست

چون هاردتون اکسترنال است ممکنه موقع بوت از داس به مشکل بخورید و هارد رو نشناسه
باید تست کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه
درست کردن فلش یا سی دی بوتیبل هم از تو خود نرم افزار میشه انجام داد

یعنی از تو ویندوز نتونستین اسکن کنید هارد رو با این نرم افزار ؟

paranasky
15-12-2012, 15:46
عرض کردم تا نرم افزارو نصب میکنم و گزینه اولشو که مربوط به ویندوزه میزنم یه پیام میده که باید با سیستم بایوس بالا بیاد بعدا ریستارت میکنه باز هم همون پیامو میده
منظورش از اون پیامو نمیفهمم
طریقه ساخت سی دی بوت ایبلو بلدم
پیام نرم افزارو توی پست بعدی میذارم که راحت تر منظورمو متوجه بشید

paranasky
15-12-2012, 16:29

EXTREME
15-12-2012, 17:58

شما برید تو بایوس سیستم و حالت هارد رو از ahci به ide تغییر بدین و تغییرات رو ذخیره کنید

paranasky
15-12-2012, 19:55
شما برید تو بایوس سیستم و حالت هارد رو از ahci به ide تغییر بدین و تغییرات رو ذخیره کنید

قربون دستت همینو بیزحمت برام توضیح بده
یعنی چیکار باید بکنم به ترتیب؟
بعد اینکار مشکلی برای هارد ایجاد نمیکنه؟ بعد از استفاده از نرم افزار باید باز برش گردونم به حالت ahci یا نیازی نیست؟

EXTREME
15-12-2012, 21:34
قربون دستت همینو بیزحمت برام توضیح بده
یعنی چیکار باید بکنم به ترتیب؟
بعد اینکار مشکلی برای هارد ایجاد نمیکنه؟ بعد از استفاده از نرم افزار باید باز برش گردونم به حالت ahci یا نیازی نیست؟

برید تو بایوس تو integrated peripherals در اونجا مود هارد رو به ide تغییر بدین اگر بایوس به صورت تب مانند است در تب advance هست معمولا این گزینه

paranasky
15-12-2012, 23:52
سیستمو ریستارت کردم کلید F2 رو زدم رفتم تو تب advance اما integrated peripherals وجود نداشت
کلافه شدم دیگه
فقط یه گزینه sata mode داشت که رو ahci بود فقط یه گزینه دیگه داشت که ata بود گذاشتم رو اون دیگه ویندوز بالا نیومد دوباره برگردوندم به حالت اولش

EXTREME
16-12-2012, 11:46
سیستمو ریستارت کردم کلید F2 رو زدم رفتم تو تب advance اما integrated peripherals وجود نداشت
کلافه شدم دیگه
فقط یه گزینه sata mode داشت که رو ahci بود فقط یه گزینه دیگه داشت که ata بود گذاشتم رو اون دیگه ویندوز بالا نیومد دوباره برگردوندم به حالت اولش

همون ide است باید رو اون حالت هم ویندوز بالا بیاد چه اروری داد موقع بوت ؟
بوت سیستم رو هارد است ؟

paranasky
17-12-2012, 03:39
ارور خاصی نمیده فقط وقتی تبدیلش میکنم میگه ممکنه نیاز به نصب دوباره ویندوز باشه
خلاصه وقتی میاد لوگوی ویندوز رو نشون میده کمتر از یک ثانیه یه صفحه آبی میاد و سریع ریستارت میکنه

paranasky
01-01-2013, 13:26
کسی کمکی از دستش برنمیاد؟؟؟
یه توضیح بدید راجع به سیستم بایوس و چگونگی تغییر حالتاش

EXTREME
01-01-2013, 15:05
هیچی باید دوباره رو اون حالت ویندوز نصب کنید

paranasky
01-01-2013, 20:00
نمیشه از لپ تاپ کسی استفاده کنم و روی اون برنامه رو نصب کنم؟؟؟

ضمنا برای فعال کردن اون گزینه دقیقا چیکار باید کرد مثلا امروز لپ تاپ HP دستم بود نتونستم اینو فعال کنم!!
یه بار یه توضیح بدید واسه تغییر مود سیستم بایوس

EXTREME
02-01-2013, 09:52
نمیشه از لپ تاپ کسی استفاده کنم و روی اون برنامه رو نصب کنم؟؟؟

ضمنا برای فعال کردن اون گزینه دقیقا چیکار باید کرد مثلا امروز لپ تاپ HP دستم بود نتونستم اینو فعال کنم!!
یه بار یه توضیح بدید واسه تغییر مود سیستم بایوس

برای فعال کردن اون گزینه که بهتون گفتم چیکار کنید

paranasky
14-01-2013, 19:32
آقا دستت درد نکنه بالاخره تونستم از نرم افزار استفاده کنم تا 40 در صد مشکلی نداشت و با سرعت رفت بعد دیگه انگار اوضاعش خراب بود تا 55 درصد برسه حدود 3روز وقت گرفت بعدش پیام دادم با ویندوز نمیشه بعضی مشکلاتو حل کرد البته بنظرم میاد هارد یه لحظه جدا شده بود از سیستم
حالا چیکار کنم بنظرتون؟؟؟

paranasky
14-01-2013, 19:37
اینم تصویره جدید از Hd Tune

paranasky
15-01-2013, 09:56
آقا کسی راهنمایی نمیکنه؟؟؟؟

EXTREME
15-01-2013, 16:37
من عکسی نمیبینم

paranasky
15-01-2013, 18:29

EXTREME
15-01-2013, 18:49

متاسفانه من دلیل این ارور ها رو نمیدونم

یک دور هارد رو low level format بکنید ببینید چی میشه

simorgh1
04-08-2013, 01:54
سلام دوستان یک هارد اکسترنال دارم که بعد از مدتی متوجه شدم که انتقال اطلاعات بسیار بسیار افتضاح شده در حد 1 کلیو بیت . بعد 3 روز گشت و گذار و بیچارگی با برنامه HD TUNE تونستم یک اسکن بگیرم و ببینم ارور چیست . یک عکسی می زارم نا بلکه شما دوستان کمکم کنید . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DVBG
07-02-2014, 19:33
با سلام و خسته نباشید

من تازگی یه مشکل با هارد اکسترنالم دارم ؛ هر وقت می خوام فایلی به خصوص فایل های حجیم رو از کامپیوتر روی هارد بریزم کپی نمیشه یعنی نوار سبز همون اول وایمیسه و متوقف میشه ولی اگه بخوام هر فایلی رو از هارد روی کامپیوتر بریزم به راحتی انجام میشه ؛ هاردمو روی کامپیوتر دیگه تست کردم راحت جواب داد پس فهمیدم مشکل از هارد نیست ؛ پورت های usb رو هم تست کردم مشکل ندارن ؛ مشکل از کجاست خواهشا راهنمایی کنید .

EXTREME
07-02-2014, 19:55
سلام دوستان یک هارد اکسترنال دارم که بعد از مدتی متوجه شدم که انتقال اطلاعات بسیار بسیار افتضاح شده در حد 1 کلیو بیت . بعد 3 روز گشت و گذار و بیچارگی با برنامه HD TUNE تونستم یک اسکن بگیرم و ببینم ارور چیست . یک عکسی می زارم نا بلکه شما دوستان کمکم کنید . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اوضاع هاردتون خوب نیست هم تعداد relocated sector ها زیاد شده هم بدکستور و delay sector دارید یک فرمت سطح پایین بکنید و با نرم افزتار hdd regenerator اسکن کامل بکنید درست نشد باید بره برای تعمیر

EXTREME
07-02-2014, 19:57
با سلام و خسته نباشید

من تازگی یه مشکل با هارد اکسترنالم دارم ؛ هر وقت می خوام فایلی به خصوص فایل های حجیم رو از کامپیوتر روی هارد بریزم کپی نمیشه یعنی نوار سبز همون اول وایمیسه و متوقف میشه ولی اگه بخوام هر فایلی رو از هارد روی کامپیوتر بریزم به راحتی انجام میشه ؛ هاردمو روی کامپیوتر دیگه تست کردم راحت جواب داد پس فهمیدم مشکل از هارد نیست ؛ پورت های usb رو هم تست کردم مشکل ندارن ؛ مشکل از کجاست خواهشا راهنمایی کنید .

اگه هارد روی یک سیستم دیگکه مشکلی نداره و روی سیستم شما است اول از سلامت ویندوز و نداشتن ویروس روی سیستمتون مطمئن بشید اگه مشکل نرم افزاری نبود و با همه پورت های یو اس بی هم همینطوری بود و با آپدیت درایور هم درست نشد میتونه مشکل از ضعیف بودن پاور باشه با یک پاور دیگه سیستم رو بررسی کنید

DVBG
11-02-2014, 15:06
اگه هارد روی یک سیستم دیگکه مشکلی نداره و روی سیستم شما است اول از سلامت ویندوز و نداشتن ویروس روی سیستمتون مطمئن بشید اگه مشکل نرم افزاری نبود و با همه پورت های یو اس بی هم همینطوری بود و با آپدیت درایور هم درست نشد میتونه مشکل از ضعیف بودن پاور باشه با یک پاور دیگه سیستم رو بررسی کنید

با سلام و خسته نباشید واقعا دمتــون گــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــرم مشکل از پاور بود پاور رو عوض کردم درست شد یـه دنیــــــــــــــــــــــ ا ممنون :n16::n16::n16: