PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال فوق مبتدیانه-نحوه نصب ویندوز 7

david-ebi
13-12-2012, 21:51
سلام.ببخشید که چنین سوال مبتدیانه ای را از دوستان حرفه ای می پرسم.برای نصب ویندوز7 از روی دیسک یا فلش همینقدر میدانم که در ابتدای کار باید وارد محیط ستاپ بشوم.حالا چطوری وارد این محیط بشوم و بعد از وارد شدن در چه جایی و کدام گزینه ها را تغییر دهم تا ویندوز توسط دیسک(سی دی) یا فلش بالا بیاید؟.و دوم اینکه محیط بوت با محیط ستاپ فرق دارد یا هردو نام یک محیط هستند؟در لپتاپها چطور وارد این محیط بشوم؟(به عنوان نمونه خاص لپتاپهای سامسونگ)

stra
14-12-2012, 14:35
شما بعد از اینکه dvd ویندوز رو داخل درایو لپ تاپ گذاشتین باید لپ تاپتون رو ری استارت کنید بعد صبر کنید تا میحط بوت بالا بیاد بعد با یه صفحه ی سیاه رنگ رو به رو میشید که بالاش نوشته برای بوت شدن از روی سی دی یا دی وی دی باید یه کلید رو فشار بدید که شما باید بلافاصله یه کلید از کیبورد رو فشار بدید اگه دیر عمل کنید لپ تاپ شما از روی هار بالا میاد. بعد از این مرحله وارد محیط نصب ویندوز میشید که می تونید از راهنماهای نصب استفاده کنید

david-ebi
14-12-2012, 18:57
شما بعد از اینکه dvd ویندوز رو داخل درایو لپ تاپ گذاشتین باید لپ تاپتون رو ری استارت کنید بعد صبر کنید تا میحط بوت بالا بیاد بعد با یه صفحه ی سیاه رنگ رو به رو میشید که بالاش نوشته برای بوت شدن از روی سی دی یا دی وی دی باید یه کلید رو فشار بدید که شما باید بلافاصله یه کلید از کیبورد رو فشار بدید اگه دیر عمل کنید لپ تاپ شما از روی هار بالا میاد. بعد از این مرحله وارد محیط نصب ویندوز میشید که می تونید از راهنماهای نصب استفاده کنیددوست عزیز متشکر از جوابت اما سوال من این نبود.اول اینکه توضیحی که شما گفتی برای لپتاپ بود و سیستم خونگی چطور وارد محیط بوت میشیم و چه گزینه هایی را تغییر بدیم نگفتی.دوم اینکه من الان با لپناپم مشکلی ندارم چون یادم قبلا قبل از بالا اومدن ویندوز یک دکمه ای را زدم و وارد محیط بوت شدم و بوت را گذاشتم از روی سی دی و الان هروقت سی دی بوتیبل ویندوز را میگذارم به راحتی وارد مراحل نصب ویندوز میشم.فقط الان یادم نیست که کدوم دکمه را زدم که وارد اون محیط شدم.برای سیستم خونگیم هم میدونم که قبل از بالا اومدن ویندوز باید مرتب دکمه delete را بزنم تا وارد محیط ستاپ بشم(که فکر کنم اسم دیگش محیط بوت باشه.اگه اشتباه میکنم لطفا بگین)فقط نمیدونم بعد از وارد شدن به این محیط باید چکار کنم تا بوت از روی سی دی بشه.اما لپتاپم با زدن دکمه delete وارد محیط ستاپ نمیشه و موندم برای اون چه دکمه ای را بزنم.چون میخواهم روی لپتاپ یکی از دوستام ویندوز7 نصب کنم.وگرنه همونطور که گفتم لپتاپ خودم با گذاشتن سی دی ویندوز داخلش و ریستارت کردن خودبه خود وارد مراحل نصب ویندوز میشه.

nits
14-12-2012, 19:26
دوست عزیز متشکر از جوابت اما سوال من این نبود.اول اینکه توضیحی که شما گفتی برای لپتاپ بود و سیستم خونگی چطور وارد محیط بوت میشیم و چه گزینه هایی را تغییر بدیم نگفتی.دوم اینکه من الان با لپناپم مشکلی ندارم چون یادم قبلا قبل از بالا اومدن ویندوز یک دکمه ای را زدم و وارد محیط بوت شدم و بوت را گذاشتم از روی سی دی و الان هروقت سی دی بوتیبل ویندوز را میگذارم به راحتی وارد مراحل نصب ویندوز میشم.فقط الان یادم نیست که کدوم دکمه را زدم که وارد اون محیط شدم.برای سیستم خونگیم هم میدونم که قبل از بالا اومدن ویندوز باید مرتب دکمه delete را بزنم تا وارد محیط ستاپ بشم(که فکر کنم اسم دیگش محیط بوت باشه.اگه اشتباه میکنم لطفا بگین)فقط نمیدونم بعد از وارد شدن به این محیط باید چکار کنم تا بوت از روی سی دی بشه.اما لپتاپم با زدن دکمه delete وارد محیط ستاپ نمیشه و موندم برای اون چه دکمه ای را بزنم.چون میخواهم روی لپتاپ یکی از دوستام ویندوز7 نصب کنم.وگرنه همونطور که گفتم لپتاپ خودم با گذاشتن سی دی ویندوز داخلش و ریستارت کردن خودبه خود وارد مراحل نصب ویندوز میشه.

معمولا با زدن دگمه ی escape یا f8 یا ... وارد محیط setup میشید ... بسته به نوع مادربورد یا لپ تاپ فرق داره ... بعدش وارد قسمت بوت میشید و بوت اولیه رو روی سی دی رام یا دی وی دی رامتون میزارید و بعد تغییرات رو سیو میکنید ... منظورتون این بود دیگه نه ؟

polestar98g
14-12-2012, 19:43
معمولا دگمه F8 یا F2 را فشار میدی یه صفحه کوچک میاد که درایوی را که دیسک ویندوز درش هست را انتخاب میکنی تا از روی اون شروع کنه
بعد خودش یه پیغام میده که یه دگمه را فشار بدهی تا از روی دیسک شروع کنه
باید دقت کنی اگه بلافاصله دگمه ای را نزنی نمیشه و وارد ویندوز قبلی میشه.
اگه باز سؤالی داشتی بپرس.

david-ebi
14-12-2012, 20:23
با تشکر از دوستان فقط بگویید که اول اینکه توی سسیتم خونگی بعد از ورود به محیط ستاپ برای اینکه بوت شدن را روی سی دی بگذارم باید وارد کدام گزینه ها بشم و دوم اینکه چه در سیستم خونگی و چه در لپتاپ برای اینکه بوت شدن از روی فلش باشه هم آیا گزینه ای هست؟

LΩRD
14-12-2012, 20:44
دورد

در لینک زیر به طور کامل توضیح داده + تصاویر نصب ویندوز

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شاد باشید

david-ebi
14-12-2012, 21:03
دوستان کلا مشکلم با سیستم خونگی حل شد و فهمیدم که باید چکار بکنم. فقط مونده لپتاپ که از دوستانی که لپتاپ سامسونگ دارند خواهش میکنم بگن که چطوری میشه وارد محیط بوت یا ستاپش شد؟و سوال دیگه هم اینکه برای بوت شدن از روی فلش سیستم خونگی من این گزینه ها را به من میده.کدومشون را انتخاب کنم؟usb-fdd وusb-zip وusb-cd rom وusb-hdd

david-ebi
14-12-2012, 22:10
اول با تشکر از دوستان خواهش دارم که جواب سوال پست قبلی من را بدید.بعد میریم سر سوال جدید.بالاخره فهمیدم که با زدن متناوب دکمه f2 قبل از بالا آمدن ویندوز در لپتاپهای سامسونگ میتوان وارد محیط ستاپ آنها شد.حالا من وارد این محیط شدم اما مشکل تازه از اینجا شروع میشه.محیط ستاپ لپتاپم 4 تا سربرگ داره که دو تا از آنها مهم نیستند چون درباره مشخصات کلی سیستم هستند و یکیشون هم درباره security است.اما مهم دوتای دیگه هستند که یکیشون سربرگ boot است و یکی دیگشون سربرگ advanced .در سربرگ boot این گزینه ها وجود داره:1-numlock که جلویش off نوشته.2-touchpad mouse که جلویش enabled نوشته.3-internal lan که جلویش enabled نوشته.4-pxe oprom که جلویش disabled نوشته.5-smart battery calibration که جلویش هیچی ننوشته.در سربرگ advanced هم این گزینه ها وجود دارند:1-battery life cycle extension که جلویش disabled نوشته.2-usb s3 wake up که جلویش disabled نوشته.3-cpu power saving mode که جلویش enabled نوشته.4-execute disable bit که جلویش enabled نوشته.5-legacy usb support که جلویش enabled نوشته.6-uefi boot support که جلویش disabled نوشته.7-ahci mode control که جلویش auto نوشته.8-sata gen3 mode که جلویش disabled نوشته.حالا دوستان بفرمایند برای اینکه بوت شدن را روی سی دی بگذارم باید کدام گزینه را تغییر دهم.البته این نکته مهم را بگویم که این لپتاپ من با این مشخصاتی که از محیط ستاپش برایتان نوشتم الان روی بوت توسط سی دی هست.و من برای لپتاپ دوستم که با لپتاپ من هم مدل است و هردو سامسونگ هستند میخواهم بدانم که باید چکار کنم.با تشکر از شما و معذرت به خاطر طولانی شدن این پست.

polestar98g
15-12-2012, 10:48
والّاه اینهایی که شما شمردی هیچ کدوم ربطی به بوت از دیسک نداره!
یه گزینه ای بگرد که توش First Boot باشه. اونو بذار روی CD تنظیمش کن.
ولی یه راه ساده تر است بدون وارد شدن به صفحه ستاپ، توی سیستم من و خیلی های دیگه با فشردن کلید F8 یه صفحه کوچک میاد فقط مربوط به همین تنظیم بوت با سی دی هست، و فقط دو سه تا گزینه داره که از بینشون درایو سی دی را انتخاب میکنی و اینتر میزنی و تمام.
F8 رو امتحان کردی؟

david-ebi
15-12-2012, 13:58
والّاه اینهایی که شما شمردی هیچ کدوم ربطی به بوت از دیسک نداره!
یه گزینه ای بگرد که توش First Boot باشه. اونو بذار روی CD تنظیمش کن.
ولی یه راه ساده تر است بدون وارد شدن به صفحه ستاپ، توی سیستم من و خیلی های دیگه با فشردن کلید F8 یه صفحه کوچک میاد فقط مربوط به همین تنظیم بوت با سی دی هست، و فقط دو سه تا گزینه داره که از بینشون درایو سی دی را انتخاب میکنی و اینتر میزنی و تمام.
F8 رو امتحان کردی؟

آره دوست عزیز تو سیستم خونگیم همینطور ولی توی لپتاپ اصلا اینطوری نیست و موندم که کجا باید وارد بشم تا بوت را بذارم روی سی دی.در ضمن برای بوت از روی فلش توی سیستم خونگیم نگفتین کدوم گزینه را انتخاب کنم 3تا پست قبلتر گزینه هایی را که سیستم برای بوت از روی فلش بهم میده براتون گذاشتم.لطفا بگین کدومشون را انتخاب کنم؟

david-ebi
15-12-2012, 19:49
باتشکر از جوابهای بیشمار دوستان خودم بالاخره گزینه ای که از طریق اون میشه بوت سیستم را تغییر داد در لپتاپهای سامسونگ پیدا کردم:n06:حالا فقط دوستان لطف کنند و بگویند که برای بوت شدن از روی فلش کدام گزینه را انتخاب کنم.گزینه ها عبارتند از:usb-fdd وusb-zip وusb-cd rom وusb-hdd

polestar98g
16-12-2012, 10:19
خدارو شکر پیدا کردی.:biggrin:
در مورد بوت از روی فلش هم من خودم اول فلش را میندازم بعد سیستم را روشن میکنم بعد اون کلید که گفتم F8 اونو میزنم میبینم که اسم فلش مموری به لیست سی دی رام ها هم اضافه شده اونو انتخاب میکنم و تمام.
شما حالا میگی که این لیست واست نمیاد، عوضش اون گزینه ها هست،:n13:پیشنهاد میکنم یکی یکی امتحانش کنی ببینی کدوم جواب میده.
البته حتما میدونی فلش هم باید قبلا بوتیبل کرده باشی دیگه.
موفق باشی.