PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالاتی در رابطه با ویندوز

mashjavad
28-07-2006, 06:59
با عرض شرمندگی 4 سوال داشتم
سوال اول:آیا در ویندوز های xp جدید نیاز به دیسکت راه انداز و یا سی دی bootableهست یا نه
سوال دوم:آیا می توان دو ویندوز (مثلا 98 ,xp(را بر رو ی یک درایو مثلا c ذخیره کرد به صورتی که برای هر دو ویندوز مشکلی پیش نیاید.
سوال سوم:اگر دو ویندوز (98,xp( را بر رو ی دو درایو متفاوت نصب کنیم ایا باید برای کار کردن هر دو، پارتیشن های حاوی آنها را فعال کنیم یا نه فقط برای یک ویندوز کافی است.
سوال چهارم:بهتر است اول 98 و سپس xp نصب کنیم یا بر عکس

خواهشمندم تک تک جواب بفرمایید

Mohsen khan
28-07-2006, 07:13
سوال 4 :
ابتدا ویندوز 98 را صب کنید و سپس ویندوز اکس پی

mahsoft
28-07-2006, 07:15
با سالام

سوال اول نه نیازی به دیسک بوت ندارید عمومن سی دی های Xp موجود خودشون بوتیبل هستن

سوال دوم بله امکانش هست ولی چون پروگرام فایلهای این 2 سیستم عامل مشترک میشه خب مشکلات کوچیکی پیدا می کنه در بعضی از برنامه ها

سوال سوم نه نیازی به فعال کردن نیست بعد از نصب ویندوز اکسپی خود سیستم کامندر اکسپی هر سیستم عاملی رو که بر روی درایو های دیگه نصب شده رو شناسایی می کنه و در موقع بالا اومدن عملیات شروع به شما اجازه انتخاب سیستم عامل مورد نظر رو میده

سوال چهارم

تصیح شد اقای DarkRed جواب سوال 4 رو دادن :happy:

موفق باشی

MB_Danger
28-07-2006, 07:24
با عرض شرمندگی 4 سوال داشتم
سوال اول:آیا در ویندوز های xp جدید نیاز به دیسکت راه انداز و یا سی دی bootableهست یا نه
سوال دوم:آیا می توان دو ویندوز (مثلا 98 ,xp) را بر رو ی یک درایو مثلا c ذخیره کرد به صورتی که برای هر دو ویندوز مشکلی پیش نیاید.
سوال سوم:اگر دو ویندوز (98,xp( را بر رو ی د درایو متفاوت نصب کنینم ایا باید برای کار کردن هر دو پارتیشن های هاوی آنها را فعال کنیم یا نه فقط برای یک ویندوز کافی است.
سوال چهارم:بهتر است اول 98 و سپس xp نصب کنیم یا بر عکس

خواهشمندم تک تک جواب بفرمایید
سلام به شما دوست عزیز ...
دشمنت شرمنده باشه .

ج سوال اول :

اگه روی سیستم یه ویندوز 98 نصب باشه و شما بخواهید یه ویندوز XP هم نصب کنید ، نیازی نیست که Bootable باشه ، چرا که باید از داخل خود ویندوز 98 اقدام کنید .
ولی اگه روی سیستم هیچ ویندوزی نباشه و می خواهید فقط یک ویندوز XP داشته باشید و بس ... باید CD نصب ویندوز ایکس پی Bootable باشه ...

ج سوال دوم :

فکر کنم بشه ...
دقیق اطلاع ندارم .
البته یه نرم افزارهایی هستند که باهاشون میشه بیشتر از دو سیستم عامل روی کامپیوتر نصب کرد !
مانند OS Selector ، Boot Magic و ...
شاید این نرم افزارها چنین قابلیتی رو هم داشته باشن !

ج سوال سوم :

شما فقط درایوی رو که Primary باشه می تونید Active کنید .

ج سوال چهارم :

باید اول ویندوز 98 رو نصب کنید ، بعد از داخل Win 98 اقدام به نصب ویندوز XP نمایید .

MB_Danger
28-07-2006, 07:32
فرق چندانی نمی کنه ولی اگه اول 98 رو نصب کنید راحت تره

خیلی فرق می کنه !
اگه اول ویندوز XP رو نصب کنی و بعدش 98 ، منوی انتخاب سیستم عامل ساخته نمیشه و تا کامپیوتر رو روشن کنی مستقیم وارد ویندوز 98 میشه !

M.B.Asadi
30-07-2006, 11:31
شما مي توانيد با استفاده از نرم افزارهاي مديريت بوت مثل boot magic,os selector و انواع سيتم عامل ها رو با هم نصب كنيد.حتي با استفاده از system commander مي تونيد تا 30 سيستم عامل مختلف را باهم نصب كنيد.

mahsoft
30-07-2006, 12:36
خیلی فرق می کنه !
اگه اول ویندوز XP رو نصب کنی و بعدش 98 ، منوی انتخاب سیستم عامل ساخته نمیشه و تا کامپیوتر رو روشن کنی مستقیم وارد ویندوز 98 میشه !

دوست عزیز منم فراموش کرده بودم

اقای DarkRed ردرست میگن من استباه ن.وشتم اصلاح میشه :happy:

MB_Danger
30-07-2006, 14:43
دوست عزیز منم فراموش کرده بودم

اقای DarkRed ردرست میگن من استباه ن.وشتم اصلاح میشه :happy:
ما اینجا Darkred نداریم :blink:
فکر کنم این یکی هم باید اصلاح بشه ... :blush:

Gabana
30-07-2006, 17:09
سلام
در مورد سوالي كه گفته بوديد ميشه دو تا ويندوز 98 و XP را در يك داريو نصب كرد ...
بله ميشه ولي مايكروسافت Recommended كرده كه اين كار رو انجام ندهيد .
---------
در مورد اينكه بعد از XP آيا ميشه 98 نصب كرد ...
بله اين هم ميشه .
توضيح : همه شما دوستان با فايل ntldr آشنا هستيد كه در System Partition وجود داره .
هر ويندوزي هم براي خودش يه ntldr داره .
وقتي شما 98 نصب مي كنيد و سپس XP مشكلي پيش نمي آد چرا كه ntldr مربوط به XP جديد تر هست و 98 رو هم ساپورت مي كنه .
اما وقتي XP نصب مي كنيد و سپس 98 چون ntldr قديمي تر كپي ميشه ديگه Win XP بالا نمي آد .
راه حل :
راه حل اينه كه بعد از نصب 98 مجددا با Win XP CD-ROM بوت كنيد و با استفاده از Recovery Consol فايل ntldr را در System Partition كپي كنيد .
البته راه زياديه و خوب راهكاريه كه شدنيه و به درد بخور ..
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MB_Danger
30-07-2006, 20:56
سلام
در مورد سوالي كه گفته بوديد ميشه دو تا ويندوز 98 و XP را در يك داريو نصب كرد ...
بله ميشه ولي مايكروسافت Recommended كرده كه اين كار رو انجام ندهيد .
---------
در مورد اينكه بعد از XP آيا ميشه 98 نصب كرد ...
بله اين هم ميشه .
توضيح : همه شما دوستان با فايل ntldr آشنا هستيد كه در System Partition وجود داره .
هر ويندوزي هم براي خودش يه ntldr داره .
وقتي شما 98 نصب مي كنيد و سپس XP مشكلي پيش نمي آد چرا كه ntldr مربوط به XP جديد تر هست و 98 رو هم ساپورت مي كنه .
اما وقتي XP نصب مي كنيد و سپس 98 چون ntldr قديمي تر كپي ميشه ديگه Win XP بالا نمي آد .
راه حل :
راه حل اينه كه بعد از نصب 98 مجددا با Win XP CD-ROM بوت كنيد و با استفاده از Recovery Consol فايل ntldr را در System Partition كپي كنيد .
البته راه زياديه و خوب راهكاريه كه شدنيه و به درد بخور ..
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آقا جون سری رو که درد نمی کنه دستمال نمی بندن !
اول 98 بعد XP ...

Gabana
30-07-2006, 21:24
آقا جون سری رو که درد نمی کنه دستمال نمی بندن !
اول 98 بعد XP ...

بله دوست من ...
ممنون .