PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام مودم و چرا

m_poodineh
12-12-2012, 20:58
سلام
توی یکی از پستا که دنبال سوالم می گشتم، این مطالبو نوشتم

فکر کنم ایجاد یه پست به عنوان " محاسن و معایب انواع مودم" (البته اگه وجود نداشته باشه) خالی از لطف نیست
من تو نت جای خاصی رو ندیدم که یه مودم نقد شده باشه

اونایی که با یه مودم مشکل داشتن گفتن افتضاحه و اونایی هم که مشکل نداشتن گفتن عالیه
حالا دلایلشون چیه؟ تقریبا اغلب موارد هیچ

اگه دوستان اجازه بدن یه همچین کاری رو شروع کنیم
تا بلکه اگه کسی خواست بره سراغ یه مارک خاص یا یه مدل خاص، بدونه دلایل انتخاب یا کنار گذاشتن اون انتخاب چی می تونه باشه

m_poodineh
12-12-2012, 21:53
.
ASUS DSL-N10 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
معایب: توی سایت techworld ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نقل شده که تنها مشکلی که این مدل داره اینه که تغییراتی که توی پیکر بندی مودم انجام می شن، به کندی اعمال می شن(تقریبا 1 دقیقه زمان می بره)
و بعضی تغییرات مثل Port Forwarding نیازمند ریستارت مودمه.

مزایا: همینطور توی این سایت نقل شده که این مودم یه گزینه توانمند با رابط کاربری زیبا هست. گویا پیکر بندی ساده ای هم داره

وقتی توی گوگل عبارت " مشکل Asus N10" رو سرچ می کنی، صفحات زیادی پیدا نمی شه. این می تونه 2 تا تفسیر داشته باشه:

یا استفاده کنندگان این محصول کمن
یا مشکلات کمی توی کار با این مدل پیش اومده

توی سایت شبکه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) معایب و مزایای این محصول اینجوری بیان شده

معایب: توليد گرماي زيادي در هنگام كار (1. به پاورقی مراجعه کنید)، عدم پشتيباني از اترنت گيگابيتي

مزایا: قيمت مناسب (2. به پاورقی مراجعه کنید)، پشتيباني از مكانيزم امنيتي WPS، پشتيباني از چهار SSID جداگانه، آنتن خارجي با Gain بالا

در کل بیشتر از غریبه و آشنا تعریفش رو شنیدم تا بدگوییشو
یکی از کاربرا توی سایت سخت افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ذکر کرده بود که امکان اتصال به اینتر نت نیست مگه اینکه هر بار مودمو به تنظیمات کارخونه برگردونه و بعد دوباره از اول تنظیم کنه

راه حلی که در جواب این مشکل ارائه کرده بودن این بوده که با آپدیت Firmware مشکل حل می شه، که البته بازم به دلیل پیگیری نشدن اون تاپیک نفهمیدیم مشکل حل شد یا نه

به نظرم یه جایی هم از برد آنتن شکایت شده بود که با وجود یه آنتن 5db یه کم عجیبه

مشخصات محصول رو هم می تونین توی سایت سازنده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ببینین

naim697 هم توی تاپیک "مشکل با مودم Linksys WAG120N ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])" از تجربه شخصیش توی کار با این مودما صحبت کرده و گفته که مشکلات با آپدیت فریمور حل می شه

اگه کس دیگه ای تجربه ای داره بیان کنه

اگه خودم بخوام این مدلو بخرم نمی دونم چرا یه کم دست و دلم می لرزه؟
تقریبا تمام امروزو داشتم درباره مشکلات انواع و اقسام مدلا از مارکای مختلف می خوندم. شاید برا همینه که الان به همه چی مشکوکم :n13:

پاورقی:
--------------
1. اگه درست یادم باشه، توی یکی از سایتا خوندم به دلیل همین داغ کردن، مودم نمی تونه دائم به اینترنت وصل باشه و دچار قطعی می شه. (با شک این مطلبو عنوان می کنم، شاید دچار اشتباه شده باشم)

2. امروز (91/9/22) این مودم بین 115.000 تا 130.000 تومن، با گارانتی 2 یا 3 سال فروخته می شه.

m_poodineh
13-12-2012, 14:38
در مورد مودمای ASUS یه چیزی دیدم که نمی دونم فقط مختص این مودمها (و گویا مدلهای خاصی از این مارک یا همون برند) هست یا مودمای دیگه هم چیزی شبیه این دارن

Downlad Master

توی سایت رهنمون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])اینطور در موردش توضیح داده شده:

"برنامه ای برای دانلود مستقیم فایل از اینترنت توسط روترهای ASUS بدون نیاز به اتصال و روشن بودن PC، با قابلیت دانلود فایل های Torrent. این برنامه مختص روترهایی می باشد که دارای پورت USB هستند و قابلیت اتصال External HDD و Flash Memory را دارا می باشند."

تصورم اینه پس تمام مودمهای ASUS که پورت USB روشون تعبیه شده باید این قابلیتو داشته باشن مثل ASUS DSL-N12U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون

پاورقی
----------
بد نیست اونایی که مودم ایسوس دارن یه توضیحی در این مورد بدن، بخصوص naim697 که گویا آشنایی خوبی با مودمای ASUS دارن و خودشون در حال حاضر از ASUS DSL-N12U B1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])استفاده می کنن.

من همین امروز زنگ زدم به یه فروشگاه تا قیمت این مدلو بگیرم گفتن که هنوز تو ایران نیومده؟؟؟!!!
از کجا می تونم قیمت بگیرم؟

naim697
13-12-2012, 23:55
دوست عزیز n10 را باهاش کردم راضی بودم نه داغ میکردش نه مشکل آنتن خوب بودش نه عالی ولی از لینکسیس 120 خیلی سرتره با اخرین فریمورش .

مودم 550 هزاری ایسوس هم وارد بازار شده دوال باند هستش تو تهران . ولی ارزش نداره برای یه مودم 550 فرضا بدیم .

مودم عالی نامبر وان فعلی بازار که با 2 تا انتن 5 دیبی قابلیت فایل شرینگ + ساپورت دانگل 3جی همین ایسوس n12 هستش عالی عالی شک نکن بخرش .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m_poodineh
14-12-2012, 12:35
ممنون از راهنمایی

نگفتین Download Master، N12U داره؟

در ضمن شما ASUS DSL-N12U B1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دارین یا ASUS DSL-N12U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ؟

N12U B1 رو از کجا می شه تهیه کرد با چه قیمتی؟

mehdi_08
14-12-2012, 14:14
انجمن جدا برای این بحث هست
اینجا جای بحثش نیست
:n16:

naim697
14-12-2012, 14:20
هر دو تا مدل یکی هستن فرقی نداره فریمورشون هم یکی هستش . از همون چاره بخر

اینم دو تا عکس از مودمم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون از راهنمایی

نگفتین Download Master، N12U داره؟

در ضمن شما ASUS DSL-N12U B1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دارین یا ASUS DSL-N12U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ؟

N12U B1 رو از کجا می شه تهیه کرد با چه قیمتی؟

WMPK
14-12-2012, 15:13

سلام

نمی دونستم قبلا تو این سایت عضو شدم (من همون قبلی هستم:n05:)

گفتین این دوتا مدل یکی هستن اما ظاهرا N12U B1 آنتنهاش قابل جداکردنه
از قضا یکی از مواردی که باعث شده بود یکمی به N12U خرده بگیرم، همین آنتن های Fix بود

من تو چاره نگاه کردم ASUS DSL N12U B1 ندارن. قیمتشو هم نگفتین و همینطور نگفتین که شما N12U B1 دارین؟

مودمهای TP-Link یه قسمتی دارن که نشون می ده ترافیک دریافت و ارسال چقدر بوده. آیا این مدل هم یه همچین قسمتی داره؟ (این برا مواردی خوبه که به شرکت سرویس گیرنده مشکوکی که داره از حجم ترافیک خریداری شده کش می ره:n23:)

پاورقی
----------
لطفا اگه آیدی یاهو دارین تو مسنجر با من تماس بگیرین. می خوام چندتا سوال در مورد این مودم بپرسم که شاید بقیه ایراد بگیرن که جاش توی این تاپیک نیست:n02:

WMPK
14-12-2012, 22:04

سلام

نمی دونستم قبلا تو این سایت عضو شدم

گفتین این دوتا مدل یکی هستن اما ظاهرا N12U B1 آنتنهاش قابل جداکردنه
از قضا یکی از مواردی که باعث شده بود یکمی به N12U خرده بگیرم، همین آنتن های Fix بود

من تو چاره نگاه کردم ASUS DSL N12U B1 ندارن. قیمتشو هم نگفتین و همینطور نگفتین که شما N12U B1 دارین؟

مودمهای TP-Link یه قسمتی دارن که نشون می ده ترافیک دریافت و ارسال چقدر بوده. آیا این مدل هم یه همچین قسمتی داره؟ (این برا مواردی خوبه که به شرکت سرویس گیرنده مشکوکی که داره از حجم ترافیک خریداری شده کش می ره:n23:)