PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با هارد اکسترنال روی ویندوزxp

Mehrdad092000
10-12-2012, 21:23
سلام دوستان
چرا هارد اکسترنال من توی ویندوز xp اذیت میکنه
2تا هارد دارم 2تاشم همینجوریه یکیش usb3 و ntfs هستش یکی fat32و usb2
باید قبل از بالا اومن ویندوز بزنم وگرنه نمیشناسه هاردو
توی Safe mode میشناسه
روی لینوکس و ویندوز 7 هم مشکلی نیست
ممنون کمکم کنید

Mehrdad092000
10-12-2012, 21:24
جالبه وستترنه دهنمو سرویس کرده الان کلا نمیشناسه دیگه
میاد بالا اما فایلهاشو نشون نمیده
چرا اینجوریه این وسترن
یه 500 گیگ هم وسترن پسپورتی دارم نمیدونم سوختش چی شد کار نمیکنه باید ببرم نمایندگی

---------------------------------
فریمورشو گرفتم اما نمیشه اررور میده هر دفعه
یبار بالا اومد اصلاعاتمم بود

Mehrdad092000
10-12-2012, 22:54
بزور اومد اما نتونستم اپیدت کنم ارور میده نمیتونه پیدا کنه
ممکنه اپدیت شده باشه ؟

راستی الان میاد بالا فولدرهارو نشون میده اما توش خالیه حجمشم معلومه
این ارور میده
$mft
این چیه؟

EXTREME
11-12-2012, 00:01
بزور اومد اما نتونستم اپیدت کنم ارور میده نمیتونه پیدا کنه
ممکنه اپدیت شده باشه ؟

راستی الان میاد بالا فولدرهارو نشون میده اما توش خالیه حجمشم معلومه
این ارور میده
$mft
این چیه؟

اگه اطلاعات هیدن نشده باشه و ویروسی نشده باشه هارد باید اطلاعات داخل فولدرهارو ریکاوری کنی بریزی روی یک هارد دیگه و کلا هارد رو دوباره پارتیشن بندی کنی
ارور رو کامل تر بگین متن ارور چیه ؟

اگه فولدر ها با اسم ناشناخته است این میتونه یا به دلیل ویروس باشه یا خرابی فایل سیستم درایوها که اگه با اسکن درایو Fix نشه باید فرمت بشه درایو تا فایل سیستم درست بشه

Mehrdad092000
11-12-2012, 00:40
دوست عزیز حجمشو گرفته اما نشون نمیده بعضی پوشه هارو نشون میده اما یعضی هارو نه
ارور همینه توی گوگلم سرچ کردم یه چیزایی اومد سر د نیاوردم

EXTREME
11-12-2012, 01:17
دوست عزیز حجمشو گرفته اما نشون نمیده بعضی پوشه هارو نشون میده اما یعضی هارو نه
ارور همینه توی گوگلم سرچ کردم یه چیزایی اومد سر د نیاوردم

پس باید همونکاری که گفتم رو انجام بدین تا درست بشه

Mehrdad092000
11-12-2012, 16:39
پاک کنم؟
اطلاعات دارم توش این یه مشکل کوچیک باید داشته باشه

EXTREME
11-12-2012, 18:59
پاک کنم؟
اطلاعات دارم توش این یه مشکل کوچیک باید داشته باشه

نه
اگر هیدن نباشه اطلاعات داخل فولدر ریکاوری کنید اطلاعاتشو

Mehrdad092000
11-12-2012, 22:20
هیدن نیستش بعضی وفا ها پوشه ها هم میاد و بعضی از پوشه ها فایل هاش هستش با چه برنامه ای ریکاوری میشه کرد که سالم بیاد و فایل هام خراب نشه

Mehrdad092000
11-12-2012, 22:22
اینم عکس از
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
12-12-2012, 09:25
هیدن نیستش بعضی وفا ها پوشه ها هم میاد و بعضی از پوشه ها فایل هاش هستش با چه برنامه ای ریکاوری میشه کرد که سالم بیاد و فایل هام خراب نشه

داخل فولدر بیشتر چه اطلاعاتی بود ؟

هارد 1 ترا فایل سیستم نداره

باید کل اطلاعات هارد رو با نرم افزار acronis ریکاوری کنید سپس هارد رو فرمت کنید تا درست بشه
یک اسکن دیسک قبلش انجام بدین

Mehrdad092000
12-12-2012, 21:33
همه چی توش بود
هارد 1ترامو توش خالی کردم عمون هاردم که مشکل داشتو
مگه بد سکتور هم کپی میشه ؟
دقیق چه کارایی بکنم اطلاعاتم بیاد هاردم درست بشه ؟
به نظرتون هارد دچار مشکل نشده ؟
راستی چنبار اومدم فریمور اپدیت کنم نشد یه بار اومدم اپدیت کنم از پسورد خواست با اینه پسورد نداده بودم

EXTREME
12-12-2012, 21:49
همه چی توش بود
هارد 1ترامو توش خالی کردم عمون هاردم که مشکل داشتو
مگه بد سکتور هم کپی میشه ؟
دقیق چه کارایی بکنم اطلاعاتم بیاد هاردم درست بشه ؟
به نظرتون هارد دچار مشکل نشده ؟
راستی چنبار اومدم فریمور اپدیت کنم نشد یه بار اومدم اپدیت کنم از پسورد خواست با اینه پسورد نداده بودم

من دارم به شما میگم اگر اطلاعات مهم داره هارد رو با اون نرم افزار ریکاوری کن اطلاعاتشو چون فایل سیستم نداره هارد تو عکسی که دادین

اگه بدسکتور داره هارد و با نرم افزار hdd regenerator هم ریکاوری نشه و با low level format هم درست نشه باید هارد رو ببرید بیرون

Mehrdad092000
13-12-2012, 04:53
دوست عزیز منظرتون نفهمیدم
1.الان شما میگی هارد من سیستم نداره ؟منظورتون فریمورش پریده؟
2.بدسکتور فکر نکنم -سوال کردم گفتم با کپی از هاردی که بد سکتر داره اونک یهارد هم بدسکتور میافته توش؟
3.فریمور براش دانلود کردم چنبار ارور داد که گفت برنامه هارو ببند اپدین کنم خلاصه یه بار بشتر رفت اخرش پسورد خواست برای اپدیت با این که پسورد ندادم بهش

EXTREME
13-12-2012, 10:52
بدسکتور با کپی کردن که منتقل نمیشه
هارد فایل سیستم نداره مثل ntfs یا fat32 عکس رو ببینید

Mehrdad092000
14-12-2012, 00:42
بعضی وقت ها میاد بالا اخه
سیستمشم ntfs هستش
این برنامرو دانلود کردم قبلا اینو میگید؟
Acronis.Backup.Recovery.Workstation.Server.11.5
کدومشو نصب کنم 3 حالت داره

Mehrdad092000
20-12-2012, 21:01
این هاردمو چیکار کنم
یارو گفت هدش نمیدونم چیش ضربه دبده نامرد گارانتیم نکرد

Mehrdad092000
22-12-2012, 21:01
دوستان من با این ویندوز xp چیکا رکنم
هادو باید قبل از بالا امدن ویندوز نصب کنم تا بالا بیاد
هاردمم تازه گرفتم سلیکون پاور هستش Fat32

EXTREME
23-12-2012, 00:11
دوستان من با این ویندوز xp چیکا رکنم
هادو باید قبل از بالا امدن ویندوز نصب کنم تا بالا بیاد
هاردمم تازه گرفتم سلیکون پاور هستش Fat32

در ویندوز xp هارد رو وصل میکنی عکس از دیسک مینیجمنت بده

birak
01-01-2013, 05:15
با سلام خدمت دوستان عزیز
یه هارد 1 ترابایت سیگیت (گوفلکس) که ویروسی شده بود ( احتمالا ویروس اتوران ) رو یکی از دوستان با برنامه eset smart security اسکن کرده و ظاهرا همه ویروسها شناسایی و پاکسازی شدن . قبل از اسکن هم ظاهرا برای باز شدن درایو مشکلی نداشت اما بعد از اسکن با اینکه آیکون هارد توی my computer نشون داده میشه قابل باز کردن نیست. البته چون فعلا خودم از نزدیک چک نکردم نمیدونم پارتیشن تیبلش دچار مشکله یا مشکل از جای دیگست . چون هارد پر هست و حجمشم زیاده فعلا امکان جابجایی اطلاعات بعد از ریکاوری وجود نداره ترجیح میدم از برنامه های ریکاوری اطلاعات و فرمت کردن هارد استفاده نکنم . به نظر شما ممکنه فایل سیستم بخاطر حذف ویروس آسیب دیده باشه ؟ تا جایی که میدونم این هارد ها برای تشخیص توی ویندوز نیاز به درایور خاصی ندارن و حتی تو سایت سیگیت هم بجز مدل ستلایت برای این مدل درایوری وجود نداره پس نمیتونه مشکل از درایور باشه ... اگر مشکل از فایل سیستم بود وبرنامه testdisk یا minitool برای تعمیر فایل سیستم جواب نداد راه چاره بهتر بجز ریکاوری اطلاعات یا نرم افزار قویتری برای برگردوندن فایل سیستم نیست؟ دیگه اینکه آیا گزینه ای که تو برنامه testdisk یرای نوشتن دوباره MBR روی هارد هست ممکنه آسیب بیشتری بزنه و بعدا ریکاوری اطلاعات رو دچار مشکل کنه یا امتحانش خطری نداره ؟ ممنون از راهنمایی.

birak
03-01-2013, 17:04
مشکل برطرف شد با اینکه دوستان پاسخ ندادن ... معلوم شد مشکل تشخیص ندادن هارد اکسترنال بعذ از اسکن آنتی ویروس خیلی جدی نبوده و پارتیشن تیبل آسیبی ندیده بوده و بصورت NTFS توی دیسک منیجمنت نشون داده میشد ... 2 تا کار انجام شد ... اول توی همون دیسک منیجمنت ویندوز یک اسم درایو جدید به هارد اکسترنال اختصاص داده شد که بعد از این کار وقطع و وصل کابل درایو به راحتی شناخته و باز شد اما تمام محتویات بخاطر خرابکاری ویروس اتوران بصورت فایلهای سیستمی مخفی در اومده بودن که با آشکار کردن فایلهای سیستمی همه اطلاعات نمایش داده شدن.اما ویروس قابلیت غیر فعال کردن حالت هیدن رو از properties ازبین برده بود در نتیجه به سری فولدر جدید کنار فولدرهای قبلی ساختم و اطلاعات رو به پوشه های جدید کات کردم که اینها بدون مشکل نمایش داده میشن. پوشه های خالی شده هم که با ویروس آسیب دیده بودن دیلیت شدن.

بعضی اوقاتم مشکل هارد خیلی جدی نیست و بد نیست قبل از متوسل شدن به نرم افزارای مختلف و یا ریکاوری چک کنیم شاید مشکل مثل همین هارد فقط مخفی (سیستمی) شدن محتویات درایو بخاطر خرابکاری ویروسی باشه و به همین سادگی با امکانات دیسک منیجمنت خود ویندوز حل بشه.
موفق باشید.