PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دور تند فن لپ تاپ در همون لحضات اول

toilfulboy
07-12-2012, 14:50
سلام

دوستان من یه لپ تاپ دل N5010 دارم. core i7 هست سی پی یو.

اخیرا فن لپ تاپ دچار گرد و خاک شده بود دادم نمایندگی تمیز کرد... الان یه مشکلی که هست اینه وقتی لپ تاپ را روشن منیکنم در همون 2 دقیقه اول که ویندوز میاد بالا و آنتی ویروس فعال میشه فن با دور تند شروع به کار میکنه.
جالب اینکه اصلا داغ هم نیست ها باد گرم هم نمیده بیرون اما با دور تند کار میکنه فن. اولش فک کردم ویروسیه .. اما آنتی ویروسم هر لحظه آپدیته و حتی اسکن کامل هم کردم اما باز مشکل حل نشد.
وقتی که سکوت کامل هست صدای فن واقعا میره رو اعصاب.
کسی میتونه کمک کنه؟:sq_3:

hamed29
07-12-2012, 15:05
سلام

دوستان من یه لپ تاپ دل N5010 دارم. core i7 هست سی پی یو.

اخیرا فن لپ تاپ دچار گرد و خاک شده بود دادم نمایندگی تمیز کرد... الان یه مشکلی که هست اینه وقتی لپ تاپ را روشن منیکنم در همون 2 دقیقه اول که ویندوز میاد بالا و آنتی ویروس فعال میشه فن با دور تند شروع به کار میکنه.
جالب اینکه اصلا داغ هم نیست ها باد گرم هم نمیده بیرون اما با دور تند کار میکنه فن. اولش فک کردم ویروسیه .. اما آنتی ویروسم هر لحظه آپدیته و حتی اسکن کامل هم کردم اما باز مشکل حل نشد.
وقتی که سکوت کامل هست صدای فن واقعا میره رو اعصاب.
کسی میتونه کمک کنه؟:sq_3:

نرم افزارهای استارت آپ رو کم کن ؛ شاید درست شد.

توی RUN عبارت msconfig رو تایپ و تأیید کن. به تب start up برو ؛ نرم افزارها و سرویس های اضافه رو تیکشون رو بردار

toilfulboy
07-12-2012, 21:00
سلام
مرسی از راهنماییتون

همه نرف افزار ها رو بستم جز آنتی ویروس

با بالا اومدن ویندوز دور تند فن دوباره شروع میشه ..در این حین وقتی به پروسس سی پی یو نگاه کردم بین 13 درصد تا 100 درصد هی نوسان میکرد.
حتی با وجود اینکه برنامه ها رو بستم ها اینطوری میشه..
اما بعد 2 دقیقه میاد روی 3 درصد و بعد روی 0 و 1 درصد و فن خاموش میشه.
اما به محض اینکه مثلا میخوام کار خاصی بکنم مثلا با فایرفوکس بیام اینترنت یا موزیک یا فیلم ببینم.. برنامه ای باز کنم دوباره بعد از 5 دقیقه دور تند فن شروع میشه.
امروز بایوس را هم آپ دیت کردم فرقی نکرد.

hasanoooooooo
07-12-2012, 22:49
چيپست cpu رو وصل کنيد. خونه اخر هم ويندوز رو عوض کنيد. مشکل حل نشد شما لپ رو ببر گارانتي.
با نرم افزار hwmonitor دماي سيستم رو ببين چند ميگه... اگه ميتوني عکسشو بزار اينجا

Pami
08-12-2012, 21:12
اول اینکه مطمئن هستید دادید نمایندگی احیانا فن رو عوض نکرده باشن ؟
چون به طور عادی داره کار میکنه فقط مشکل نویز زیادی هست که بعد از تمیز کردن بوجود میاد و نباید با یه تمیز کردن همچین مشکلی پیش بیاد

toilfulboy
15-12-2012, 16:20
مرسی از بابت معرفی این برنامه
اینم عکس که در لینک زیر آپلود کردم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته اینم بگم که مقادیر دمای سی پی یو هی تغیر میکنه و ثابت نیست.

ببخشید که سوال آماتوری میپرسم...چیپست cpu وصل کردن من نمیدونم یعنی چی؟ میشه بیشتر توضیح بدین که باید چه کنم؟
جایی مطمنی بردم از این بابت نگران نیستم
ویندوز هم 7 آلتی میت هست.
زمانی که خریدم ویندوز خانگی روش نصب بود خوب کار میکرد اما اشتباه کردم همیشه آپ دیت کردمش و هروز و هرزو سنگین میشد.
رفتم بازار ویندور 7 شرکتی گرفتم همین آلتی میت که الان نصبه...
بعضی از چیزا آپ دیت نیست و موقع نصب برنامه ها اررور میداد مثل ویندوز نت فریم وورک
آخرین نسخه 4.5 را دانلود کردم نصب شد اما خیلی جالبه آنتی ویروس نود 32 هی از فودلرش مشکل پیدا میکرد به شرکت نود گزارش میداد و آخرشم هیچی! نود رو پاک کردم کسپراسکی نصب کردم.
نمیدونم اینا دلیل میتونه باشه که سی پی یو هی نوسان داشته باشه یا نه؟
کلا یه ویندوز 7 خوب و آپدیت شده بخوام دانلود کنم طوری که وقتی رایت شد روی دی وی دی شامل بوت هم باشه میخوام ..اگه لطف کنید معرفی کنید ممنون میشم.البته اگه همچنان تشخیص بدین که باید ویندوز عوض بشه ها..اگه نیاز نیست که هیچ.
ممنون میشم کمک کنید

hasanoooooooo
15-12-2012, 16:33
cpu i7 در حالت معمولي نبايد بالاي 3 يا 4 درصدش پر بشه! در اين حالت نهايت دماي 56 قابل قبول هست.. شما مشکلتون از يه برنامست که داره از cpu استفاده ميکنه... اگه ميدوني که کار خودت نيستس ميتوني بياي team viewer تا اگه بشه کمکتون کنم...

rzgh
21-12-2012, 01:09
چيپست cpu رو وصل کنيد. خونه اخر هم ويندوز رو عوض کنيد. مشکل حل نشد شما لپ رو ببر گارانتي.
با نرم افزار hwmonitor دماي سيستم رو ببين چند ميگه... اگه ميتوني عکسشو بزار اينجا

با سلام میشه
خدمت دوستان این جمله بالا که میگی چیپست سی پی یو رو وصل کردی یعنی چی؟
بعد این قدر به گارانتی پاس ندید
گارانتی هیچ غلطی نمی کنه گارانتی یعنی یه شرکت که میاد یه در صد میکشه رو لپ تاپ واسه سود خودش.
خود شما بردی گارانتی چه نتیجه ای گرفتی ؟؟؟؟
که میگی ببر گارانتی

rzgh
21-12-2012, 01:15
در ضمن دوست من
دستگاه دل مخصوصا این مدل مشکل کولینگ دارند
دلیل دور بالای فن شما
عدم تخلیه گرمای سی پی یو شما هستش
که در اینجا قط فن نیست
مشکل کل سیستم کولینگ
یعنی هیت سینک
سیلیکون
و .....
که باید بررسی بشه
گارانتی ببری بستگی به شرکت گارانتی کننده داره
می بره
میگه فن اش رو عوض کردم
بعد میاری همین جوری بازم دما بالا است
بهترین کار مراجعه به یک تعمیر کار اشناست.
اگر مادیران هست ببر گارانتی

mrt2iran
21-12-2012, 01:25
سلام درایو سی پی یو یعنی وقتی نصب باشه خیلی بهتر به فن فرمان میده که کی توند بچرخه به سایت لبتاب یه سر بزن

pooriya_hp
21-12-2012, 13:01
اگر اول کار با دور تند شروع به کار میکنه و بعد آروم میشه ...طبیعی ـــه